Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de mai-iunie 2004 (50)


Recommended Posts

Buna fetelor

 

Astazi va pot scrie si eu cateva cuvinte. OIeri Julia se cam miortaie deci trebuia sa ma joc cu ea, iar cand dormea aveam alte lucruri pe cap.

 

La inceput incerc sa va raspund:

 

Cindy- eu nu am fost la mare [surf] si nici nu voi fi[q], poate la anu.

 

Acris- este o dulce fetita ta, Julia numai cand vrea ceva ne pupa. La tine tot face mofturi mari, plansete cand ii spui ca nu are voie. Ca Julia este in asta cea mai buna.Nu stiu ce sa fac.

 

Lili- si pe mine ma musca, cred ca majoritatea copiilor se comporta asa can le dau dinti. Mult succes cu noua slujba.

 

Tnicoleta - va tinem pumni, si suntem cu voi. Julia ce bine ca nu plange ci se miortaie o clipa cand ii bag acul.

 

La noi nimic nou, Vremea sa stricat de ieri este mai racoiare si din cand in cand ploua. Astazi au anuntat doar 19 grade si ploi, chiar si furtuni. Asa ca iesim ptr. putin timp afara, mai ales ca trebuie sa am grija sa nu se imbolnaveasca, ca nu este bine acum dupa vaccin.

 

Fetelor am o intrebare la voi. Voi ati pleca in concediu si ati lispsi la ziua bebeului vostru, la prima zi de nastere a lui?

De ce va intreb? Am o prietena in Bucuresti care a hotarat sa plece numai cu sotul ei 10 zile in vacanta. Astazi Eric implineste 1 anisor si din pacate va fi numai el cu bunici.

 

Pupici

 

http://community.webshots.com/user/alus1

Alus+Julia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lili Si Bia musca cand o supara gingia. Inca nu stie ea bine cum sa apuce mai mult ciupeste. Si eu o cert pentru asta. Am ceva amintiri neplacute in acest sens de la nepotelul meu. Cand era mic musca pana dadea sangele pe orine. Odata m-a muscat de obraz.

 

Alus Multumesc de incurajari. Am vazut pozele cu Julia la nisip. Pai nisipul ala pare tare fin pe langa cel in care se joaca Bianca. Asa ca spunei sotului sa nu-si mai faca probleme pentru o pietricica, doua.

Si eu nu as lipsi de la aniversarea puiului meu niciodata. Mie chiar mi-a parut rau ca a trebuit sa merg la servici de ziua lui Bianca.

 

Cindy multumesc de informatie. Stiu unde este spitalul si cum arata. Chiar doctorita noastra acolo trimite urgentele. Si eu am locuit in Tei peste 15 ani.

 

Nicoleta

si

[ispita] Alexandra Biancaid="red">

 

Nepoteii mei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alus, cred ca nu as fi dat prima aniversare a Rebecai niste pentru o vacanta in cel mai exotic loc din lume...

 

Am intrat pe ajutor umanitar si am gasit cazul cutremurator al Sabinei, o fetita de 6 luni bolnava de cancer... Haideti sa o ajutam cumva. Stiu ca nu este singurul copil cu probleme...

 

Ioana si [copil] Rebeca

 

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici de copilasi de mai-iunie, sunt o mamica a unui copilas de la grupa oct-noi-dec 2003 si va rog din inima sa cititi acest mesaj:

Fetelor din Romania e nevoie de ajutorul vostru..! E vorba de Sabina, o micuta de 6 luni bonlava, viata ei depinde de niste bani, sanse are foarte mari de a invinge boala. Deja parintii sunt in Anglia pt prima sedinta de tratament. Fetita a rectionat bine pina acum, deja tumoarea a mai scazut un pic, e felul ei de a ne arata ca poate invinge boala, poate trai, e felul ei de a ne cere ajutorul . Cazul e real 100%, parintii au fost pe acasa tv, motanik(andra) a sunt la spitalul din anglia si a intrebat de ei, i s-a confirmat totul si numele si diagnosticul si dr care se ocupa de ea. Pina miine e valabil teledonul pentru Sabina 0900.9000.50. , un apel va aduce 5€ pt ea. 170.000 lei nu e mult pt a ajuta o bebelusa de 6 luni.

Fetele din europa, puteti trimite la mine prin plic sau cont, nu conteaza cit, maruntisul din buzunar, mai cereti si maruntisul sotzului si al citorva prieteni. Puneti in plic sau trimiteti la mine in cont, va dau datele pe PM. Voi face cheta ca si in alte cazuri si ii voi pune in contul parintilor din Romania.

Mai multe detalii aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890

Astept PM-urile voastre[flo][flo][flo]

Multa sanatate voua si puilor vostri[copil][copil]

Va multumesc[pup]

 

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

 

Eu ma voi plange putin. Am avut ieri o zi nu prea placuta, Julia se miortaia mai tot timpul, noaptea a fost cam la fel [bang. Sper sa fie dintisori, nu as vrea sa aiba asta dupa vaccinul de un an, ca atunci ma voi ingrijora tare de tot. Am citit si doctora [medic] mia spus ca pot sa fie consecinte dupa acest vaccin si deloc placute. Acum se plange ca mama ia inchis sertarul si nu poate sa ajunga la lingurite, linguri. Daca ati vedeao ce se mai strofoaca sa deschida si cum isi arata nervi [:)].

 

Eu de cate ori aud de un copil care este bolnav pe moarte sau deja nu mai este printre noi plang. Pur si simplu plang nu pot sa ma aptin [q]. Si atunci ma apuca dorul de...

 

Am inceput sa va scriu prosti.

 

Va pup pe toate, ma duc sa ma apuc de treaba pana printesa este in tara somnului.[pup] id="size3">

 

http://community.webshots.com/user/alus1

Alus+Julia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

eu nu am vesti prea placute: ieri a facut diaree, ceea ce pana acum nu s-a mai intamplat (el are tendinta spre constipatie).A facut kk de vreo 7 ori, o data cu putin mucus.I-am dat banana, ceai de menta si zeama de orez (din care nu a luat decat cateva gurite), i-am pus pana si putina Smecta (cam 1/4 pliculetz). Cred ca pot fi doua cauze:

1. dintisorii - soacra-mea spune ca sunt super-umflate gingiutele de la maselute (este posibil sa-i iasa maseluta, chiar daca nu are toti incisivii? are doar 2 incisivi frontali sus +2 jos, de cei laterali nici vorba) . Eu am incercat sa ma uit in guritza, dar nici vorba sa ma lase, strange buzitele si intoarce capul

2. inafara de mancarea obisnuita i-am mai dat si o caisa mare, pe care a mancat-o pana la sambure (se pare ca i-a placut tare mult).

Oricum, astazi vine si doctora (trebuie sa-i faca Havrix-ul).

 

In rest este vesel, nu are temperatura !

 

Alus, cred ca aproape toti copii au crize de "nervi" .

Aseara la baita, nu a vrut sa stea decat in picioare, nici pomeneala sa putem sa-l punem in funduletz; s-a jucat cu robinetii si cu dusul, a inchis/descis apa,etc

Cand l-am scos de acolo a inceput sa tipe (daca era dupa el, cred ca statea acolo 2 ore), apoi vreo cateva secunde

(pentru noi o vesnicie) parca nu mai respira, se invinetise...Ne-am speriat foarte tare, l-am "zguduit" cat am putut.Dupa ce i-a revenit glasul, a inceput sa urle.I-am dat un ursulet si si-a intrerupt brusc urlatul, peste 2 secunde era din nou super-vesel (rasete, chicoteli,...). Mie mi-a tremurat inima vreo 1/2 ora dupa, iar el nu mai putea de fericire!!! Sa fie prea alintat?!?

 

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Poze < 8 luni , > 8 luni

dupa 1,1 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alus Te inteleg. Hai nu te mai gandi la asta. Mai bine uita-te la Jiulia, chiar si cand e miorlaita, si zimbeste putin. Sigur atunci cand zambeste te topesti de dorul ei.

Uite eu am um motto atunci cand sunt puparata " Un zambet de copil e o raza de soare". Cu cat zanbeste Jiula mai mult va fi mai mult soare la tine in suflet.

 

[pup] multi sa-ti treaca supararea.

 

Nicoleta

si

[ispita] Alexandra Biancaid="red">

 

Nepoteii mei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, plange sufletul in mine cand citesc despre astfel de cazuri, cum este al Sabinei (cum a fost si la Tudorica).

As vrea, daca s-ar putea, sa nu mai aud de copii bolnavi niciodata.

 

Am trimis mail la toti prietenii, inclusiv din Anglia, sa citeasca acest caz, care sigur ii va marca.

Mai este valabil teledonul, ca acum ma duc si eu sa fac un apel.

 

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

Poze Amaliaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...