Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie- octombrie 2004 (63)


Recommended Posts

georgianaid="red"> - lori e mai bine acum.Vad ca nu s-a mai ridicat temperatura si nici nu a mai avut deloc scaun.Sper ca nu se mai repeta.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ramona, multa sanatate micutei si sa scapati cu bine, sa nu fie nimic grav!!!!

 

aissa...haha pai mare tupeu tre sa fi avut tanti aia sa te "agreseze" asa pe strada....eu clar imi ieseam din fire sa fi fost in situatia ta! E chiar nasol...dar parerea mea e ca sunt unii care nu pot trece pe strada fara sa nu zica ceva...orice, numa sa zica[:D]..am patit si noi la Fantanele unde am fost cu cumnata, tineam fetita ei de manutze, are un an jumate, eram in strada, de fapt un drum de tara, cu o baltoaca mare in mijloc, urma sa treaca o masina, si o carutza[:D]...la care tanti din caruta zice: "da lasati doamna fetitza sa se scalde in apa" de...balta aia era "apa"[:D][:D]

Pai astfel de exemple cred ca sunt cu carul...ar trebui deschis un topic separat pe o astfel de tema[:D]

 

Noi suntem bine, crestem frumos, facem nazbatii cat cuprinde....

Urez multa sanatate micutilor mai bolnaviori, sa le treaca repede!!!

Si ma duc si eu la culcare ca e deja aproape miezul noptii.Pupici cu lipici!!!

 

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De azi avem un nou cuvant in vocabular ETE=uiteid="red">![bis] De cate ori vede ceva ce vrea spune eteid="red">.Manca mama o fata mica si desteapta[il]!

 

Maine mergem sa ne vada dr ca sa fim sigure! Si cer si analize.[bang]

 

Danyceid="red"> - ma bucur ca te-ai simtit bine in tara. Partile urate sunt sigura ca le vei uita repede. partile bune raman pt totdeauna niste amintiri frumoase.

 

anaid="red"> - ce frumos trebuie sa fi fost...........bine ca v-ati distrat!

 

liliaid="red"> - multumesc pt sfat! Ma duc maine sigur . NOROCUL meu ca nu sunt deloc panicoasa din fire.id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa puiutilor bolnaviori!

 

La multi ani sarbatoritilor! [s]

 

Danyce bine ati revenit... Of... ce spaima ati tras... Asteptam poze...

 

Ramona frumoase pozele... Ce mare s-a facut Loreema...

 

Fug sa citesc din urma... ca nu a mers netu'[bang]... ce ma enerveaza... Cred ca de o saptamana a mers tare aiurea...

 

 

[foto]La mare... la soare...id="red">

 

[pup] Elianaid="size4">
id="right">


Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">

 

Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonaid="purple"> felicitari pentru "ete" si sa nu mai faceti febra, iar kk sa fie tocmai bun [:D]

Anaid="green">, sa stii ca tantile astea de prin Bucuresti sunt tare saritoare si se baga in seama unde si cand nu te astepti. Am uitat sa va zic ca eram cu fata in tramvai (cred ca e a 2-a oara cand mergem cu transportul in comun, dar erau doar vreo 5 statii) si cu mare greutate am refuzat o bucata de prajitura cu fructe oferita Alexandrei de o necunoscuta. I-am explicat ca nu are dinti, ca nu mananca asa, bucata (lucru adevarat),urma sa ii zic ca sigur e cu albus [^] si nu ii dau. Ce sa va mai zic, tot tramvaiul era cu ochii pe noi, aia cu prajitura intinsa ("haide-ti doamna ca acum am facut-o!") eu cu nu si nu.....

Nu stiu, daca ar veni o prietena la mine normal ca i-as oferi copilului (de fapt, intreb de regula mama daca ii da.....ce am eu de dat). Dar asa, de la o necunoscuta sa ii dau prajitura facuta in casa....brrr, nu cred.

Fetelor, aseara nu am mai iesit ca a inceput ploaia cand eram imbracate asa ca ne-am jucat in casa. Si domnisoara a facut o isprava de toata lauda, si-a prins degetele in sertarul de la comoda. Nu stiam de ce miauna si cand am vazut-o prizoniera mi-a sarit inima. Am batut apoi amandoua comoda rea, a pupat mami si nu are nimic. Of, of nici nu vreau sa ma gandesc ce nazbatii vor face de acum incolo.

Gata va pup pe toate, pupati toti bebeii iar pe cei ce se sarbatoresc ii pupati de atatea ori cate luni au facut [;)] Noi chiar iesim afara ca se face super cald deja si mai incolo sigur nu se poate respira in Bucuresti.

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!id="red"> tuturor bebelusilor sarbatoriti. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

 

Ramona, felicitari Loreemei pentru “ete”. Multa sanatate si sa ii treaca repede. Am vazut-o si pe fumoasa Loreema in poze. E o scumpica foc.

 

Danyce, bine ai revenit. Tare bine imi pare ca ti-a placut sa revezi plaiurile mioritice si bine ca ati ajuns inapoi cu bine.

Cat despre mentalitatea oamenilor, ce sa zic? Mie imi pare rau de unii care sunt tineri si au o mentalitate care lasa de dorit.

 

Aissa, ofof mai si nu ai vrut tu sa iei tarta aia de la biata femeie [:D][:D][:D]

Hai ca a fost tare faza. Dupa ce povestesti tu, cred ca nu o sa merg niciodata cu fata si cu transportul in comun.

 

Noi ieri am apucat sa iesim afara si exact cand am ajuns in fata blocului incepuse sa picure, iar cand am ajuns in casa deja ploua cu galeata. Mare noroc am avut.

 

Off, eu am vazut ieri ca bebelina mea se sperie cand mergem cu masina. Imediat ce intram in masina incepe sa maraie. Nu stiu ce sa-i fac si tare rau imi pare acum ca nu am invatat-o de cand era mai mica cu masina. Sper sa se obisnuiasca repede.

 

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani!id="limegreen">id="size6">[s]

 

[s]Alain JR id="blue">[s]

 

[s]Ana-Larissa id="red">[s]

 

Noi acum ne imbracam si plecam la dr ca iar avem temp.[bang][bang][bang]id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pt primire. Eu inca sunt chiauna de pe drum pt ca nici ieri nici azi nu am putut sa dorm cum trebuie din cauza de maraici de Alma trezit de dis-de-dimineata. Sper sa prind vreo 2 ore mai incolo sau dupa ce vine tati de la servici sa ma intind putin.

Dar sa nu o tot mustru pe domnisoara mica pt ca imi dau seama ca ii e greu acum , dupa toata atentia si povestile bunicii si jocurile cu matusica si unchiuletul, plus o intreaga armata de rude si prieteni care i-au dat mai mult decat atentie.Hai mai bine sa o laud si sa spun ce face mai nou: vorbareata e in continuare si are cuvinte romanesti la vocabular [caine, cucu, aca -asta in loc de Anca, numele sorei mele - ghighighiiiiii (asta vrea sa fie cucurigu din "Punguta cu doi bani", rosteste cuvintelul asta pe limba ei , dar cu aceeasi intonatie ca a mamei mele cand ii povestea, iar mai apoi tot povesteste pe limba ei cu intonatiile bunicii, deci am impresia ca imi tot spune povestea), caca, lada,uite (chiar cuvantul asta), tai-tai (asta face acum dis-de-dimineata: se ridica in fundulet, face tai-tai cu manuta si spune asta, semn ca ea e pregatita de plimbare sau vrea sa o duc la plimbare - asa a interpretat ea chestia asta cu tai-taiul: ca trebuie sa plece undeva) , ba-bau (bau-bau vrea sa zica) si lista ar putea continua], sta bine in picioruse de vreo 2 saptamani si scotoceste peste tot in premergatorul ei cel nou(cum s-a trezit in premergatorul copilului unor prieteni si fini de-ai nostri, vizita toata curtea si ii placea enorm sa faca noi descoperiri, asadar a primit un premergator cadou de la ei, in care se joaca chiar in acest moment), face pasi daca o tine cineva de manute (cateodata vrea cu ambele picioare deodata[:D], asa de nerabdatoare e), e foarte interesata de butoane, suruburi si piulite si ii place sa tot mestereasca pe la aparate, carucior , premaragator (in general la orice chestie la indemana ei; ieri a cercetat atata caruciorul pana si-a deschis singura centura de siguranta si l-a si demontat pe jumatate de era sa cada din el).

Sunt nevoita sa plec pt ca domnisoara imi sparge timpanele deja ca nu-i dau atentie, asa ca ne ducem amandoua la plimbarica (ea sa taca, eu sa fac miscare).O zi buna tuturor,

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

[iepu][foto]cele mai noiid="teal">

 

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani sarbatoritilor de azi!

 

Ramona asteptam vesti.

 

La toata lumea imi cer scuze pentru repetarea mesajelor mele dar se pare ca netul meu face maaarrri figuri cateodata.

 

De doua zile si Dami are un cuvant nou in vocabular dar nu v-am spus ca am vrut sa ma conving, "ne-ne" care inseamna NU plus ca pe Ioana o striga IA -IA cam de 3 saptamani. In rest ii da inainte cu "tata" si "baba -mama".

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...