Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie- octombrie 2004 (63)


Recommended Posts

quote:Originally posted by mcm

Eu sunt asa de obosita de parca nici n-as fi dormit....dar Alexia s-a trezit la ora obisnuita si este vioaie. Pe ea n-a afectat-o urcatul pe munte...doar a stat in brate.Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)


id="quote">id="quote">Trebuia sa o pui sa urce pe jos.....[:-)))][:-)))][:-)))]id="purple">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor helpppppppppppp!id="red">

Azi s-a trezit fata mea cu temperatura 39,4 si a facut si scaun moale de tot.

I-am bagat supozitor si i-am pus sosete cu otet(Stiu ca sunt leacuri babesti dar nu ii face rau, poate totusi ajuta).

Nu mai spun ca toata noaptea a plans in somn de suntem chiauni.

 

Ce sa ii mai dau pt febra?????????

Nurofenul stiu ca se da la 8 ore, dar supozitoarele la cat timp pot sa i le bag???????Intreb pt ca eu nu am folosit medicamente pana la dintisori si dr mea nu raspunde la tel.[haibat]id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

loreema24 daca a facut scaun moale nu-i mai pune supozitor. Eu i-am dat nurofen cand a avut diarie si nu i-a scazut deloc febra. Iar supozitorul a inrautatit lucrurile cu scaunul. Febra asta e prea mare sa fie de la dinti. Sa nu fie o viroza sau ceva la burtica. Poate reusesti sa te uiti in gat la ea. Si gandeste-te ce i-ai dat sa pape de a facut scaunul moale.

 

Smecta si eferalgan sau panadol.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTINA(MCM),ce faci?...esti obosita[:D]?..ce facem ,mai mergem azi undeva?

Si pe mine m-a naucit asta mic noaptea trecuta din cauza dintilor,plangea in somn si imi era o mila de el...plus ca i s-a in fundat si nasucul[bang].....sper sa nu raceasca!

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ieri a papat ciorbita de legume,lapte,biscuiti,banana. Atat.Nu cred ca s-a deranjat la stomac de la astea.

 

Ma duc sa cumpar Smecta. Dar cum se da?

Eferalgan de care?id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LOREEMA,smecta eu i-am dat de doua ori pe zi cate jumatate de plic,de copii,dizolvat in apa(al meu nu bea ceai,doar apa)10-20 ml...dar vezi ca ii trece dupa 2,3 zile,nu pe loc,adica nu va mai face chiar moale dar nici nu se intareste deodata...[pup] si sanatate!

Fetelor,m-am calmat si eu,am tot citit aici ca si voi aveti probleme cu somnul,adica adoarme bebele tareeeeeee greu...zilele astea m-am si speriat,ca nu stiam ce are...ce il doare sau ma gandeam ca poate la deochiat cineva[:D],nu mai stiam ce sa cred...si asta e cam de 1 saptamana...cred ca din cauza dintilor,nu?[:(]..dar o zi da una nu[bang],nu e ceva constant....noi inca nu avem diaree si nici febra,multumi lui Dumnezeu,dar nu se stie ce mai urmeaza...offfffff,mama lor de dinti,cand era mic ziceam ca lasa ca scapa de colici si va fi bine,acum cu dintii astia[bang]...dragii de ei[pup]!

[pup] la toti si sanatate multa!

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, parerea mea e ca nu e de la dintisori daca are febra asa mare. Mai bine mergi cu ea la un pediatru sa o vada, daca medicul vostru nu raspunde la telefon.

 

De mancat, mananca bine? Tuseste? Stranuta?

 

Smecta poti sa ii dai in orice: apa, ceai, mancare, numai sa o ia. Sa ai gria ca nu se dizolva, iar daca ii dai in apa sau ceai sa nu ramana pe fundul biberonului sau canitei.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eferalgan pentru copii. Si smecta un plic dizolvat in 100 ml apa - pe care ii bea in decursul unei zile. Dar asa cum spunea si CRISMIR o data inceput cu kk moale mai dureaza 2-3 zile pana isi revine la normal. Mucilagiu de orez (cu care prepari laptele) si morcov fiert. Eu nici banana nu i-am dat in perioada asta. Si i-am luat lapte fara lactoza.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea mananca bine , dar e vioaie, se joaca , si doarme la greu. Nu tuseste , nu stranuta, nimic.Doar febrasi si scaun moale, dar nu apos.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor,

 

Am reaparut si eu in peisaj, dupa o vacanta de 3 saptamani in Romania.Am adus de acolo un copil super rasfatat, pe Alma adica,care acum se joaca cu nervii mamicii si maraie intr-una daca nu i se face imediat pe plac. In Romania a fost cel mai cuminte si vesel copil posibil, mai ales ca i s-a dat atata atentie (trebuie sa spun ca nu a fost nevoie sa o hranesc sau schimb nici macar o data ca existau doritori destui pt asta). A fost o vacanta frumoasa, cu multe vizite, multe intalniri. Toti erau innebuniti dupa domnisoara mica si bucurosi sa ne vada. Am papat mici si gratare pt tot anul, am fost pe Postavarul cu tot cu Alma, la Bran, in Brasov, la Moeciu si am respirat aer curat, ne-am plimbat prin munti si am realizat inca o data cat e de frumoasa Romania.Am fos si la Blaj, in padure la Carbunari, unde ne-am murdarit cu noroi pana la genunchi, doar Alma era curata pt ca o ducea tati pe umeri.In Maramures ne-am vizitat rudele si tot nu am reusit sa le multumim pe toate pt ca trebuia sa ne deplasam in timp record de la o locatie la alta, cu tot cu Alma. Pe bunica am luat-o cu noi peste tot pe post de dadaca si s-a bucurat si ea sa aiba parte de un concediu cum nu mai avuse in ultimii ani.In Cluj am stat la o buna prietena de-a noastra si am iesit in fiecara seara in cluburi si pe terase, am facut cumparaturi, am participat la festivitatea de absolvire a Universitatii de Medicina, unde am sarbatorit-o pe sora mea, proaspata absolventa si am facut poze cu Alma cu toga pe capsor. Am intalnit si noi vanzatoare acre, nesimtite chiar, care se asteptau sa le cumparam tot magazinul, chiar daca nu aveau cine stie ce de oferit. Ne-am speriat de preturile afisate la articolele pt bebelusi si am concluzionat ca e incredibil de greu pt o familie cu venituri medii din Ro sa ii asigure strictul necesar copilului. Preturile la borcanele ajungeau in unele magazine pana la 70000, adica vreo 2 euro, in tp ce aici aceleasi borcanele se vand cu 0,70 euro.Am reusit performanta de a gasi Pampers cu aproape 20 euro, acelasi pachet costand aici vreo 11 euro. Preturile hainutelor sunt fie la fel sau mai scumpe ca aici.Ne-a intristat sa aflam ce fac politicienii alesi sa conduca tara in timp ce inundatiile devastau mare parte din Romania. Ma doare sufletul daca ma gandesc cat mai are de recuperat Romania acum, sa ajunga ca o tara din UE. Un gust deosebit de amar mi-a lasat mentalitatea romanilor vis-a-vis de foarte multe aspecte ale lumii civilizate, raportul invers dintre realitate si aparenta, ierarhia valorilor complet distorsionata.In concluzie, vacanta a fost frumoasa in general, dar cu o mare incarcatura emotionala (in 3 saptamani am avut parte de toate emotiile posibile:bucuria revederii celor dragi si a locurilor frumoase, neputinta de a-i multumi pe toti, fericirea sublima a momentelor simple, unice, alaturi de oameni adevarati, ura fata de prostie, ipocrizie, nesimtire,mentalitate pseudocapitalista si medievala in acelasi timp,spaima imensa de a nu mai exista (era sa intram sub rotile unui tir care depasea in curba un altul, dar sansa a vrut sa fie o terasa, unica noastra salvare, chiar inainte de curba respectiva), durerea despartirii de cei dragi si a constientizarii distantei geografice.

O sa citesc din urma cand mai am timp si o sa pun si poze noi zilele astea.Acum mergem in vizita la niste prieteni sa-l vedem pe bebe Tim de 2 saptamani.O duminica placuta si numai bine,

 

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

[iepu][foto]cele mai noiid="teal">

 

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...