Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lavinia nu e o regula cu diversificarea.....poti incepe cu ce vrei.

 

Si amea manca orice, dar intai gusta si daca nu-i place scuipa. dar pana acum doar doua chestii le-a scuipat, portocala si supa chioara. De cand e cu carnita si legume pasate o papa. Iar la barza cu banana se bat turcii la gura ei!!!!!

 

Azi i-am dat si eu prima oara piersica...a papat-o. Maine ii dau 2 lingurite si de poimaine ii fac piure cu biscuite ras...

 

Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)

http://community.webshots.com/user/corneliaa100

http://www.alex.dan-cornelia.com/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic ca al meu ingeras a vazut prima oara artificii aseara (ziua Frantei) si cica era fermecat de ele, vorbea cu ele.M-a dus George la fete sa am grija de ele, si de la ora 7:45 pana la 12 noaptea a stat in parcare sa caute loc cu Seb.[bang] Pana la urma s-a oprit in parcare, i-a facut biberonul, s-au uitat la artificii, cica Seb se certa cu ele.[:D]

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amaya cum sa fie copilul tau sau al meu mai altfel?Never think like this!Daca nu le place supa asta e,noi am incercat.Problema mea e ca nu vrea sa pape altceva decat cereale.La vreo 4 luni i-am dat suc de mere si i-a placut,iar dupa vreo 3-4 zile am incercat cu suc de morcov dar nu l-a vrut.Apoi am incercat mar cu biscuite iar nu l-a vrut,piersica simpla nu,piersica cu biscuite nu,supa nu,morcov si cartof mixat din supa nu,azi nu a vrut supa...maine nu mai stiu!O sa vad ,o sa incerc si cu branzica in una din zilele astea desi am cam inceput sa ma stresez de zbor si nu stiu ce sa fac mai intai....o sa incerc sa-i pun si carnita de pui in supa.Adita poate ai dreptate ca bebelul tau manca acritura si mama mi-a zis ca poate fetei nu-i place supa dulce,cartoful e dulce,morcovul la fel...sa-i pun oare cateva picaturi de lamaie in supa?Mi-e frica sincera sa fiu sa nu-i fac rau la stomac,e acid after all.

Corneliaa in care album sa ma uit ca nu am stiut unde exact.Ai atatea albume....

Abia astept sa ajung in Ro si sa ma duc cu fata la un control sa vad ce zice si medicul ei de acolo.Sa vad ce sfaturi imi da si el despre diversificarea fetei.Una peste alta ma mangai cu faptul ca ajung soon acasa si o sa duc fata la mama,stie ea ce sa-i faca sa manace fata,am incredere in ea.Plus ca e la mare,poate o sa-i vina apetitul de la aerul curat.[hot]

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

http://community.webshots.com/user/lavinia171

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanaid="blue">, ma bucur ca ai revenit.[pup]

Lavinia,id="blue">poate bebelina ta mananca mai bine supa daca nu ii mai pui albitura, care are un gust mai pronuntat care nu place tuturor. (ma refer la pastarnac, telina). Sau, chiar daca o fierbi, nu o mai pasa ca sa i-o dai. Limiteaza-te la cele mai "neutre" ca morcovul, cartoful, dovlecelul...

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi, pe la ora 10:30 i-am dat o piersica fara coaja pasata lui Andrei, si pentru ca a inceput sa planga ca nu mai era, si mi-a fost si frica sa-i mai fac inca una (pana acum i-am dat toata saptamana trecuta numai suc) i-am dat cam 50 mil de suc de morcov (o parte din el dat afara), si pentru ca si dupa asta a inceput sa planga i-am facut 120 ml lapte praf pe care i-a papat; A dormit copilul bustean de la ora 13 si pana la ora 16, cand s-a trezit am zis ca e ora de masa si i-am facut un biberon plin de lapte pe la 16:30 pe care nu il vrea. Intre timp l-am schimbat si avea kk portocalie, cu bucati de piersica nedigerate, dar si zone mai maronii inchis, asa cum nu mi s-a intamplat pana acum.

RAspundeti-mi va rog daca e normal asa, si stomacelul lui a eliminat ce nu a putut digera.

 

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)

album

bebe Andrei de la o luna la doua luni

bebe Andrei de la doua la trei luni

bebe Andrei de Pasti 2005-2luni si 3saptamani

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanaid="red">, nu eu te-am intrebat ce faci noaptea pe net...cred ca era Dana (V. Erica) dar nu conteaza, pe mine nu ma deranjeaza doar constat ca ai cam rugint de cand nu mai esti asa activa [:D]. Ti-ai pierdut indemanarea de a ne raspunde la toate [:D], sa-ti fie invatatura de minte si sa nu mai pleci altadata ca iti iesi din mana, vezi bine!

In rest ma alatur si eu fetelor cu urarea bun venit inapoi.

Corneliaid="red">, ai o fetita cu multa personalitate intr-adevar. Se vede si din poze, e tare draguta. Imi place mult poza in care se tine de marginea patutului.

Laviniaid="red"> si Amayaid="red">, azi i-am dat si eu prima supa. A fost un fiasco. A inghitit ceva zeama chioara (strecurata) dar la piure a icnit ca si cum urma sa vomite. Si era atat de buun (dupa gustul meu, normal). De altfel l-am si mancat cu succes ca el nu l-a vrut si pace, iar eu stiind ca nu trebuie fortat nu am mai insistat. M-am gandit ca o fi consistenta de vina, parca nu ii aluneca pe gat, asa facea si se ineca...si totusi nu cred ca asta-i motivul, pt. ca cerealele tot cam asa sunt si pe alea le papaceste cu succes. Voi incerca si maine. Eu inca mai sper...

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

la mare

papacim

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...