Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (59)


danat

Recommended Posts

Sisi in seara asta nu pot, dar ne auzim de maine.

 

Eu va fac o propunere, nu cred ca va tenteaza dar daca nu gasim alta varianta.... Imi pun apartamentul la dispozitie pt. intalnire, stiu ca nu e ca in aer liber, dar daca nu se poate altfel sa stiti ca nu e nici o problema. Am 3 camere si cred ca o sa avem loc suficient cu piticii. Singura problema e ca n-am scaune de ajuns, dar rezolvam noi.

Eu nu cred ca avem sanse sa gasim un loc sa inchiriem la un pret acceptabil. O sa intreb si eu in stanga si-n dreapta sa vedem ce aflu.

De asemenea, pot caza fetele din provincie, am 2 camere libere.

 

Va pup

Flori [gravi][gravi] (29+)si fetita Alexandra

http:\\community.webshots.com\user\alexuta2003

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am dat o cautare pe net si am gasit putine oferte:

 

1. http://www.petrecericopii.ro/

- au 3 tipuri de pachete (economic, dar nu e valabil in weekend si standard sau super)

- au meniuri pentru copii (nu mi se par chiar potrivite pentru ai nostri puisori) si pentru parinti

- maxim 10 copii

- pretul este de 350.000-400.000 lei de copil

- plus tort, sampanie copii, artificii 800.000 lei

- locatia: http://www.petrecericopii.ro/locatie.htm

 

2. http://www.partykids.ro/

- nu dau decat nr. de telefon si un e-mail

- locatia: Bucurestii Noi, Str. Duetului Nr. 10-12, Sector 1, Bucuresti

 

 

 

Danielaid="red"> [gravi] (11+) si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_ene, m-am uitat si eu pe oferta. Pachetul standard mi se pare OK. Si e minim 10 copii, maxim 25. Asta standard e valabil si pt. wkd, numai ca tb facuta rezervarea cu 2 sapt inainte. Daca ne-ar lasa sa aducem noi tortul ar fi super OK. Oricum 350.000 lei/copil e super rezon iar pt. noi cafea si bauturi racoritoare eu zic ca e suficient. Hai ca dau si un telefon sa aflu mai multe. Cum vi se pare?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

No Surprises

 

Numere de telefon: Tel: 021/252 98.41

Tel: 021/ 252.98.35

Mobil: 0722.290.287

Persoane de contact:

Web: www.nosurprises.ro

E-mail: party@nosurprises.ro

 

Arlechino Club

 

Numere de telefon: Tel.Fix: 335.43.99

Tel.Mobil: 0788.266.543

Fax: 336.54.79

Persoane de contact: Tatiana Chiriac

Web: www.arlechinoclub.ro

E-mail: arlechinoclub@yahoo.com

 

Gradinita Menssana

 

Numere de telefon: Tel. fix: 232.96.57

Tel. mobil: 0722.51.91.51

Fax: 233.10.48

Persoane de contact: STAN Eugen

Web: www.menssana.ro

E-mail: contact@menssana.ro

 

Hai la Cleo! Kids club

 

Numere de telefon: Tel. mobil: 0724.471.612

Persoane de contact: Cleopatra Vlad

Web:

E-mail: cleo_vlad@hotmail.com

 

Genoveva

 

Numere de telefon: Tel. fix: 340.02.25 (ziua), 323.49.03 (seara)

Tel. mobil: 0788.457.962

Fax: 340.02.25

Persoane de contact: Zoe Tudor

Web: www.gradi.ro

E-mail: zoe@gradi.ro

 

ChitzLand

 

Numere de telefon: Tel.Mobile: 0726/213.744; 0721/265.999

Persoane de contact: Andreea Rosu

Web: www.petrecericopii.com

E-mail: andreea_rosu7@yahoo.com

rosuroxana@yahoo.com

 

HOLLYWOOD MULTIPLEX OPERATIONS

 

Numere de telefon: Tel.: 0746/160.488

Persoane de contact:

Web: www.hmultiplex.ro

E-mail:

 

Jasmineparty

 

Numere de telefon: Tel.Mobil: 0723.296.666 - Nicoleta Stan

Persoane de contact:

Web: www.jasmineparty.matco.ro

E-mail:

 

Party Land

 

Numere de telefon: Mobil: 0726/172.479; 0722/296.081

Persoane de contact:

Web: www.partyland.ro

E-mail: office@partyland.ro

 

Party kids

 

Numere de telefon: Tel.: 0722/662.650; 0722/507.251

Persoane de contact:

Web: www.partykids.ro

E-mail: office@partykids.ro

 

Piromania International

 

Numere de telefon: Tel: 326.87.35

Mobil: 0722/380.636; 0722/417.971

Fax: 326.87.35

Persoane de contact:

Web: www.artificiipiromania.ro

E-mail: office@artificiipiromania.ro

 

PYRO-TECHNIC TRANSILVANIA SRL

 

Numere de telefon: Tel: 021-330.02.88

Mobil: 0723-230.911

Persoane de contact:

Web: www.pyro-technic.ro

E-mail: transilvania@pyro-technic.ro

 

Radar Group

 

Numere de telefon: Tel: 211.92.70

Fax: 223.10.38

Persoane de contact:

Web: www.balon.ro

E-mail: info@balon.ro

 

SERBAN GEORGEVICI

 

Numere de telefon: TEL : 0722.763.825

Persoane de contact:

Web: www.serbangeorgevici.ro

E-mail: play@serbangeorgevici.ro

 

Vitamina vesela

 

Numere de telefon:

Persoane de contact:

Web: www.vitaminavesela.ro

E-mail: party@vitaminavesela.ro

 

Zum Zum

 

Numere de telefon: Tel/Fax: 211.75.47

Mobil: 0722/659.389

Persoane de contact:

Web: www.zumzum.8m.com

E-mail: zumzum@comic.com

 

ZIG ZAG

 

Numere de telefon: Telefon: 3.142.142

Mobil: 0724.36.33.33

Persoane de contact:

Web: www.zigzagplayhouse.ro

E-mail: zz@zigzagplayhouse.ro

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

= este prezentata oferta detaliata

 

VA AJUNG ????id="red">

 

Eu acum ma apuc sa intru pe site-uri si va mai spun daca gasesc ceva.

 

Despre locatia alternativa la Mireaf : eu zic ca este de luat in calcul macar ca ultima varianta. Multumim mirela.

 

Despre tort : va propun sa il lasati in seama mea CU MENTIUNEA CA NOI PUTEM NUMAI PE 3 SEPTEMBRIE. Daca hotarati pt. 28 aug. suntem la mare.

Este o cofetarie "Pestisori" se numeste, undeva in spate la Big Berceni pe o straduta, unde fac prajituri numai cu frisca absolut naturala ( din lapte proaspat ) si unde o stiu si pe patroana, deci sansele de rateu sunt infime. Alta solutie este cofetaria din Cora unde folosesc tot aceeasi frisca si unde am incercat prajiturile si sunt super. Oricum eu ma gandeam sa facem un diplomat cu fructe ca e uusor si fara cacao/ciocolata.

 

Eu intru in concediu pe 05 august ( nu mai vine odata data aia [bruta]

[bang]) si plecam la mare pe 21. Pana atunci poate mai iesim undeva spre Buzau dar doar cateva zile, asa ca pot fi in "comitetul de organizare". Tel.meu": 0788.SASHAP ( adica : 0788.727.427 )

ZICETI !!!

 

Anca si BB Sasha

 

Copilasi de Aug - Sept. 2003

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa dau niste telefoane dar m-am lovit de amanunte pe care nu le-am stabilit : data exacta si un numar macar aproximativ de participanti. Daca nu le stim pe astea doua, merge mai greu cu intrebarile mai ales cele referitoare la pret.

 

Am facut un subiect la "Parintii intreaba, parintii raspund" - "LOCATIE PARTY" si sper sa nu va suparati ca l-am facut in numele tuturor. Poate reusiti sa il mai urmariti si voi ( ca vine wee si de acasa nu intru pe net ).

 

Haideti sa gasim o modalitate de a stabili data si in functie de rezultate sa luam o hotarare : cine pentru ce data voteaza ?

 

Eu : 3 septembrie.

 

Am uitat : avem poze noi in albumul mai-iulie 2005.

Anca si BB Sasha

 

Copilasi de Aug - Sept. 2003

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si pupici la copilasi!

 

Am aparut dupa o perioada cam lunga, dar am avut un curs pe la servici si am fost cam nauca. Asa ca vin cu intirziere mare, dar spun din tot sufletelul "La multi ani" pentru printesa Emma si pentru mamica ei, cu multa sanatate si tot binele din lume.

 

flori: multa sanatate pentru puiuta ta, si multa bafta in Canada

 

Dupa cum stiti marea majoritate, noi stam la curte, n-am reusit sa mai renovez prin spate, dar ne face din nou mare placere sa va invitam la noi pentru petrecerea de 2 anisori, daca credeti ca va place. Nu stiu sigur pentru 27 august daca suntem in Bucuresti, dar pe 3 sept. suntem sigur.

 

Ultima noutate la David, e ca nu mai vrea sa stea incaltat, ne-a innebunit si sta tota ziulica descult prin curte. Asta n-ar fi nimic dar a inceput sa se descalte si cind plecam pe la plimbare, ca na s-a obisnuit fara incaltari.

 

Toate bune,

Reby si David

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut in lista clubul asta dep eMosilor - Harryu parca - 210.62.45).

Eu zic ca e mai indicat 3 septembrie!

Preturile, la o medie de 13 copii si 20 de parinti poate ajunge la 10 milioane. Aici unde zic eu, se poate inchiria numai spatiul, si aduce de acasa mancarea.

Sincer, chestia cu adusul mancarii de acasa nu am da pe spate, ca eu am talent sa dau chix cand sunt sub stresm, anul trecut am facut un tort si crema cat pentru trei, gelatina nu se intarea... un cosmar!!!

Noi ne inscriem cu un copil si doi parinti, sau max doi copii si 3 parinti, ca as invita si pe nasi cu baietelul lor - probabil ca se va prezenta numai mama. Dar asta daca numai pe lista noastra nu ne adunam suficienti.

Eu cred ca si acasa, mai ieftin de un milion nu ma costa - numa' tortul sa il cumpar e vreo 3 sute nu? Iar daca il fac, oo, lapte, etc.... tot acolo. Cu doua trei sticle de suc, o salata, un vin, o chestie... tot acolo, plus balamuc si etc.

Singura indoiala: s-or distra oare copiii nostri?

Eu propun sa ne interesam, si sa dam unii o fuga sa vedem despre ce e vorba. Aaa, media de party e de 3 ore.

Sefa mea face acuma sambata tot la un club pe Pict St Luchian - mi-a dat nr - are vreo 10 copii si 20 de parinti si totul costa 10 mil, cred insa ca putem gasi mai ieftin. Si o sa aduca poze, sa veem care e treaba.

Intrebam de distrat: eu vroiam sa ii fac Elizei la tramvaiul Mc Do de la M Bravu. Insa acolo platesti toate consumatiile, o prietena a mea a platit la 10 adulti si 15 copii 3 mil jumate. Buzunarul meu singur nu prea poate 3-4 milioane insa... faza e ca tipa de acolo de la Mac mi-a zis ca nu prea au jocuri potrivite pentru copii de 2 ani. Deci ne tre' o locatie care sa aiba bile, tobogane, chestii

si ar fi ideal sa aiba posibilitate si de interior si de exterior.

va pup ca am la treaba de mor, da' nu ma pot abtine!

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

Eliza de 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa incep cu multumirile pentru urari. Tortul pe care il astepta Oana_noemi nu e:) ca nu am sarbatorit acasa...am fost la restaurant si la mall.

 

Reby, stai linistita, ca si Emma e fan shoeless. La magazine, in parc, curte, oriunde vrea mindra sa se descalte si mai am si ghinionul sa aiba sandalute care se inchid cu scai si, daca nu o descalt eu, se descalta singura[bang]. In schimb, cind e vorba de papuci noi, nu putem sa plecam de linga raft fara sa i-i punem in picioare, de trebuie sa o luam in brate ca sa scaneze casierita pretul.

 

Si eu am luat Postinor tot in vremurile studentiei, dar nu am avut nici un simptom nasol. E bine sa il ai in casa de nevoie, Doamne fereste.

 

Dana_ene, nici Emma nu se scoalaa noaptea sa bea apa, ci numai sa ne verifice daca sintem in pat sau sa il mai cafteasca pe ta-su.

 

Cind vad ca vine seara, imi vine sa ma iau de par ca stiu ca tre sa le adorm pe fete. La Diana dureaza chiar si o ora, Emma nu adoarme fara mine, am momente cind urla amindoua cum s-a intimplat acu' 2 seri cind eu eram jos si ta-su nu mai putea[:D] ca avea un concert duo la ora 2 noaptea:). De vreo 3 zile Diana papa exclusiv numai laptic de la mine....maaareee minune. Am cintarit-o acum vreo 3 zile...cica ar avea vreo 5.500 kg, acum sa vedem cit de bun o fi cintarul meu. Mai are aproape 10 zile pina la 2 luni si sper sa mai puna ceva pina atunci. E dolofanica cu tot setul...chiscute, falcute. E clar ca ma cunoaste pentru ca la mine se linisteste instantaneu cind ma vede sau o iau in brate. Ta-su chiar nu intelege:)) cum vine treaba asta:). Scoate sunete de parca ar vorbi cu mine si ma doboara cu zimbetele pe care mi le trage.

 

Miine plecam la viitorii nasi ai Dianei si poate mergem si la plaja. Eu oricum nu o sa imi etalez frumusete de sunci. Am inceput de vreo 2 zile sa merg vreo 4-5 km pe jos. Fac turul parcului de citeva ori cu Diana in carut, timp in care tati supervizeaza copilul mare la joaca.

 

Florentina, pupicei si LMA! si tie. Tot membra a clubului HB?:)

 

poze 1,poze 2,poze 3,poze 4

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca a inceput Emma sa ceara de mincare si sa manince din ce in ce mai mult singura, ba chiar sa faca scandal ca vrem s ao hranim si ea vrea sa fie fetita mare:). Am pus niste poze sa vedeti ce artista are mama[:D]... paginile 5 si 6 http://community.webshots.com/album/366595484nObBNw/4 .

 

poze 1,poze 2,poze 3,poze 4

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...