Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (59)


danat

Recommended Posts

Pupici pentru Emma si La Multi Ani sa fii sanatoasa si fericita si mai ales iubita !!

Iuliana - ma alatur Danatului cu consolarile ca nici eu nu am reusit sa ajung nici macar la kg de inainte de sarcina, darmite sa ma gandesc la alea dinainte. Stiu ca nu e de lauda pentru mine, dar macar te consoleaza poate pe tine. Si vrem meniuuuuuuu !

Cristinamh - nu, nu mi-ai trimis pozele de la prima noastra intalnire in IOR.

Floarea soarelui - multa sanatate puiului tau, sper sa nu aiba hepatita ca nimic nu e mai groaznic decat un copilas bolnav, chiar si numai racit daca este ...

Apropo mamici de aug - sept., daca tot suntem in gasca cu copii de aceeasi varsta, de ce nu ne gandim sa ii serbam impreuna ?????? Ce ziceti supunem la vot ??id="red">

La capitolul olita am mai punctat si noi : daca il las in casa fara pantaloni (adica in fundul gol) se aseaza si singur si presteaza si una si alta si apoi ma anunta in timp ce se aplauda singur !! Trebuie sa imi fac curaj sa il scot si afara fara scutec. Am fost o singura data plecata fara, dar ne-am dus cu masina pana la bunica mea si inapoi, deci nu am stat afara si a facut si acolo inainte de a pleca spre casa la WC. Din pacate noaptea face foarte mult pipi si cred ca imi va fi cel mai greu sa il dezvat de pampers pe parcursul noptii.

 

Fetelor, nu stiu daca sa ma plang sau sa fiu bucuroasa : Sasha m-a innebunit cu laptele , bea la lapte.... mai ales dimineata fara doua biberoane nu scap, chiar daca ii dau si altceva de mancare. La noi dimineata incepe asa : cand ii este lui mami somnul mai dulce incepe si paraie babyphonul - mama mea, mama mea , tapte, tapte ( adica lapte, lapte). Daca nu ajung la el in timp util ( max 30 sec. ) incepe si plange, urla pe aceeasi tema, arunca tot din patut... Si pana sa ma dezmeticesc cat de cat a baut 2 bibi ( peste 0,5 litri lapte numai dimineata...).

Ca sar de la una la alta : am hotarat sa fim in continuare comozi si sa nu ii schimbam tarcul cu pat de 1 persoana intrucat i-am gasit sac de dormit de vara si nu se mai poate da singur jos din tarc.[:D][:D][:D]. Nu ca e bine ??

 

 

 

Anca si BB Sasha

 

Copilasi de Aug - Sept. 2003

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare!

 

Am revenit din concediu, gata.....asta fu pe anu acesta (adica acu in vara). Din pacate nu mai mergem in grecia [bang] asa ca sapt trecuta la fost la prietenii nostri bulgari la Balcic.

 

La mare Sergiu s-a comportat foarte bine, iar ca l-am lasat acasa cu bona+matusi-mea (ca noi am fost singurei in bulgaria) la fel, a fost totul ok.

 

O sa va scriu mai multe cand oi avea chef.....acum a o lene teribila si destul de multa treaba la birou.

 

va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, pai eu zic ca sunteti pe drumul cel bun cu olitza. Asa a inceput si Oana.

Sa stii ca noi am prins curaj si azi am scos fata afara fara pampers. Fara probleme ! [bis]

 

Si trebuie sa-ti marturisesc ca mi-a placut la nebunie cum te striga Sasha "MAMA MEA". Eu m-am topit toata. Dragul de el ![pup]

 

Ideea cu serbatul in grup nu-i rea.

Daca-mi amintesc bine, a fost o tentativa si anul trecut.

Dar...

Oricum, fiecare mamica isi va serba odrasla si in ziua lui de nastere, dar macar o adunare la care sa aduca fiecare ceva de baut, niste prajituri, eventual un tort comandat pentru grup, zau ca nu-i o idee rea.

-----------------------------

Anny, termina cu lenea asta, doamna !

Vrem poze, vrem detalii...

 

Danielaid="red"> [gravi] (10+) si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna:) Intai de toate multsam fain pentru gandurile bune si urarile de sanatate...:) Maine noi merem in Bucuresti ca sa ne luam celelalt rezultate si sa ne mai "vampirizeze" o tura pentru a vedea nivelul transaminazelor...apoi avem un "randevu" cu dna Culcer pentru vaccinul de hepatita A si pentru unul din cele doua vaccinuri de meningita...al doilea urmand sa-si gaseasca locul in schema cam prin septembrie-octombrie.

Noi, in continuare, suntem bine...alergam si ne jucam si avem o foame de lup tinut in tarc si hranit numai cu morcov. Pentru ca-i vara e pescuit....si pentru ca e pescuit....e stiuculitsa proaspata....si pentru ca e stiuculita proaspata...papam de rupem peste facut la punga magica (ca sa evitam uleiul) ...cu maghiran si menta si cu'n stropshor de lamaie (care e suvoi daca ma gandesc eu mai bine)...plus cartofior copt in coaja si-n folie de alumniu. Rupe fiica-mea ....e spaima stiucilor de mult ce-i plac.

Cred ca dupa experienta spitalului, unde am sezut amandoua mai mult contra-vointei a ramas tare lipita de mine...Totul se face/ este facut de/cu "mami"...se joaca....alearga si din cand in cand vine la mine si daca-s ocupata o surprind cum ma pupa pe ce nimereste...pe picior...pe spate ...pe mana....sau vine si-mi ia fata in manute si zice asa dulce "mami daga daga si moasa...mami iana (ea e iana)". In rest, avand nepotii aici (in numar de 3 bucati...plus fiica-mea 4) este o adevarata gradinita la noi...se joaca asa frumos ...in casuta de carton...si-au facut bucatatie...culca papusile...afara is in permanenta impreuna si moima mea si-a dat drumul la vorba fantastic..ma uit la ea si sunt uimita...plus ca a capatat (parca mai avea nevoie?!!) un plus in personalitate...cand nu vrea ceva (fie ca trebuie sa faca, sa pape sau sa se imbrace)..zice hotarat "iana nu pace...duti teabati)-in traducere libera ...du-te-n treaba-ti:D

La mare in uichend i-a placut enorm de mult...a stat cu colacelul si cu greu o mai scoteam din apa..numai ca nu-i placea sa puna piciorul in nisip..ca-i "cahh"...se stergea de zeci de ori pe talpa...munca de Sisif...avand in vedere ca apoi calca iar:)))))...

Sa nu uit Sasha felicitati pentru actiunea "olita" ...fa-ti curaj si lasa-l fara pampers si afara ca-i vara si cald si iute s-a dezobijnui. Noi am scapat de pampers di tot...nici nuaptea nu mai purtam pentru ca acum a ajuns sa ceara la olita pisssh(e sasaita fii-mea ..ca noi amandoi de altfel)...cand ii vine...dar in general s-a mai potolit...pentru ca nu mai bea lichide peste noapte deloc.

Si noi suntem fan lapte ...lucru care s-a vazut de altfel si din analizele ei (in sensul bun)...dar acum am trecut pe cel degresat o perioada ca asta-i bun pentru ficatselul ei cel incercat:).

 

Cam asta ar fi raportul nostru:). Eu sambata plec in canada o saptamana asa ca vestile urmatoare vor veni undeva dupa 1 august...Pana atunci va pupam cu drag, va dorim multa multa sanatate si sa ne re-vedem cu bine.

 

Dana si Ioana Amazoana (24.09.2003)

 

http://community.webshots.com/user/floarea_soarelui

 

 

floarea soarelui

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, pai ce propui tu aici e picnic in toata regula de ziua piticilor!!! mai ca nu se lasa cu un iesit la padure, gratar si restul[:D].

dar asta ar insemna sa strangem lumea la un loc... ceea ce s-a dovedit cam greu in ultimul timp.

 

apropo de strans, cum merge cu situl??? poze...nu mai stiu de cand n-am mai primit!!! ( chornoiu@rdslink.ro )

 

iuliana id="red">------- a_emma_ana: 21, turta, paste 2005 + Diana Mariaid="red">

Tango ------ b_daria: (2, 3, 4) 11, 12, 15, 18, 21 craciun 2004, paste 2005

cristinamhid="red"> ------ c_andrei_razvan:

deia

simanoro id="red">------ e_stefania_daniel: (1, 9) 11, 15, 18, 21 craciun 2004, paste 2005

Simy

misty id="green">

roxanica-mamica ------ ee_marc_antoniu: toate

axa_ioid="red"> ------ eea_fabio: toate

ancutaid="red"> ------ g_sara_andreea : 10 11 12 18 21 paste 2005

l_carmen2003id="red"> ------ gg_alexandru_mihael: 15 18 21 craciun 2004, botez, paste 2005

Yasmin

Freia id="green">

Stefi2003 id="red">------ ii_cezar_alexandru: 10 15 18 21 craciun 2004 paste 2005 +Mariaid="red">

Tigresa ------ j_horia_stefan: 21 paste 2005

Rodica_Pid="red"> ------jj_stefan_daniel: 15 18 21 craciun paste

danoana id="red"> ------k_raluca_maria: 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

ina_nz ------ l_adrian_: 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

sisiid="red"> ------ o_ana_miruna: 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

Mirupati ------ mm_horia_martin: (2 4 5 7) 9 10 11 12, 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

Ankalaura id="red"> ------ mmm_eliza: burtica, 21 craciun 2004 paste 2005

anny id="green">

roisin id="red">------ o_ana_miruna: 15 18 21 craciun 2004 paste 2005 + Irinaid="red">

irinuca id="red">------ p_radu_petru: 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

Oana_Noemi id="green">

dana_ene id="red"> ------ r_oana_maria:

alexica

deliakid="red"> ------ ri_darius_gabriel: toate

rebyid="red"> ------ rr_david: 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

Roxana77 id="red"> ------ rrr_ana_maria_: nastere 15 18 21 botez craciun 2004 paste 2005

Mih si Bogux id="red"> ------ rs_matei_alexandru: nastere 3 4 15 18 21 craciun paste 2005

Mihaela S id="red"> ------ s_silvia_petra: 21 paste 2005 +Dianaid="red">

Catia

rodika

gtania

Elena-Teodora id="green">

dunemaire

NicoletaF id="red"> ------ss_andrei_catalin: craciun 2004 paste 2005

Danat id="green">

Felicia0606 id="red"> ------ vv_alexandru_victor : burtica, nastere, 3, 4, 5, 6, 7, 9, paste2003, botez, mot paste 2005

craluca id="red"> ------- x_ioana_maria: (7 8) 10 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

Ioanaa

mireaf id="red">------ xxx_alexandra: (nastere... 4) 8 9 10 11 12, 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

Tara

Alex_2003 id="red"> ------ y_alexandru_calin: 15 18 21 craciun 2004 paste 2005

Alynuta

floarea-soarelui id="red"> ------ yya_ioana_catalina: toate

xerxe id="red"> ------ yyd_alexia_maria: burtica, 3 4 5 6 10 11 12 18 21 craciun2003, 2004 paste 2005

iuliana76 id="red">------ z_andreea_alexandra: nastere, 18, 21 nastere + Emma Gabrielaid="red">

loredanaiascu id="red">------ zz_lisa marie: 15 18 21 craciun 2004 nastere

craita

liliac1 id="red">------ zzz_andra_maria: 8 9 10 11 12, 15 18 21 craciun 2004 nastere

moosy

 

iar lista a ramas... neschimbata

martie:

-liliac1

aprilie:

-mihaela_s

-dana_ene

-ankalaura

-tigresa

iunie:

- nicoletaf

-mireaf

-reby

iulie:

-roisin

-irinuca

-sasha.p

 

Cristina [gravi]20+id="red"> si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gindisem sa propun o intilnire la care sa serbam impreuna inplinirea celor 2 anisori ai puilor nostri, ma si vedeam cu voi toate pe o terasa in Bucuresti, dar pe urma am tacut [:(] ma gasisem eu care nici data trecuta nu am fost in stare sa ajung la intilnire[q].

 

Stefanid="blue"> aseara a cazut afara destul de rau si s-a lovit la cap, cred ca s-a taiat intr-o pietricica si ii curgea singele siroaie, de cind l-am ridicat de jos si l-am pus pe banca ii ajunsese pe git in jos, a fost groaznic ma uitam la el si nu stiam ce sa-i fac l-am sters cu servetele aveam miinile pline de singe si el si eu, nu ma lasa sa il ating. Dupa ce s-a oprit singerarea si am reusit sa-l duc in casa tremuram toata. Era la 2 pasi de mine cind a cazut cu un baietel se jucau si au cazut amindoi intr-o fractiune de secunda ma simt asa de rau. Si a fost asa cuminte toata seara linistit am mers de minuta si uite cum a cazut.

De dimineata varsa sticla de alcool mentolat si chicotea si era asa de vesel.

 

Rodicaid="red"> si [copil] Stefan-Danielid="blue">id="Script MT Bold">id="size4"> [i]

poze o-1 an , poze , Poze noi! id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, m-am gandit ca asa am facut anul trecut cand ne-am intalnit la Reby si a fost tare reusit evenimentul !

-----------------------

Rodica, [pup] lui Stefan, dragul de el.

Stiu ca te simti vinovata, dar nu e cazul. Cu nazdravanii astia mici doar daca-i legam putem spera sa nu se intample nimic. Desi... nici atunci....

Bine ca este el bine, asta conteaza.

-----------------------

Azi am ales cu tati numele de fetitza pentru bebe2. La baiat inca n-am reusit sa ajungem la un consens.

Ne-am decis pentru Roxana Elenaid="red">. Eu preferam Bianca, dar cica nu se potriveste cu numele de familie.

 

Danielaid="red"> [gravi] (10+) si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, pai daca oricum se marita... ce conteaza daca se potriveste sau nu?! tocmai bine, poate cu celalat rimeaza[:D]

 

ee... ce vremuri... pai la reby nu misunau singuri astia mici... acum trb sa alergam dupa ei!!!

 

Cristina [gravi]20+id="red"> si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana_noemi, [pup] pentru poze. M-am delectat acum, inainte de plecare. Frumoooosss !

Erik e un adevarat print, mamico !

 

Cristina, ba eu sunt mai multumita acum ca isi face singura de joaca. Nici nu-mi vine a crede ca am si timp sa stau pe banca cat ea se joaca la groapa de nisip.

 

Danielaid="red"> [gravi] (10+) si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...