Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (85)


eli

Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Andreea (Iasi) , Stefan nu doarme dezbracat, era fara hainute dupa somn ca il schimbam sau iesiemd e la dus si ne-a apucat sedinta foto sau in seara asta cand alergam dupa el prin camera sa ii pun pampersul, chiar ca era cu baterii duracel in fund, ca si pampersul, doar pana la mijlocul popului am putut sa i-l trag, ziceai ca e rapper. Si mi-am zis de ce sa alerg asa cu "mana goala" dupa el, ia sa mai iau si camera, l-am tras pe video si am scos si niste poze pe memorie. Dupa, l-am oprit un pic, dar cum, i-am pus piciorul meu pe piciorul lui, bineinteles c anu apasam tare, ne jucam ca pune baiatul frana si cu vreo 2-4-6 frani [alcool] am reusit sa il si imbrac . Noi nu mai folosim de vreo sapt decat pampersi tip chilotel. Abia asteptam sa ii termin pe cei cu scai pt ca tragea de scai, nu reuseam sa ii prind bine si il gaseam ud.

 

La cap avea un plasture mentolat, avea un pic de febra si era si super cald, l-am pus ca sa se racoreasca.

 

[help]Stefan nu mai adoarme la san nici ziua, nici seara, ci in brate (la mine sau la tati). Dar vreau sa il dezvat ( ca a vut cine-l invat, tati [bang]) si de asta ca ma omoara durerea de spate, azi mi-a stat peste 20 de min in carca pana a adormit. Deci cum ii adormiti? Mai ales mamicile care adorm bebeii in pat cu ele?

 

Andreea (SUA), faina masina pt Philip. Aici nu sunt asa ochioase, cu toate ca avem produse de la fisher&.. Mereu il cicalesc pe sot ca in America sunt lucruri si faine si ieftine pt copii.

 

_______________

O zi plina de bucurii, Eli & [copil]Stefid="Book Antiqua">

Nasterea broscuteiid="Courier New">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa, pai danut din moment ce nu merge singurel inca nu ajunge sa stearga pe jos pe gresie nici pe hol si nici la baie sau bucatarie. El in 4 labe pe suprafete tari refuza sa mearga. Daca prefera covorul e mare lucru si ala.

 

Multa lume vazandu-l asa maricel in carucior ne intreaba de ce nu merge pe jos dar CE SA-I FAC ???? MERGE doar dus de manute, altfel nu are echilibru si pace. Sper ca pana la 1 an si 2-3 luni sa mearga si singurel.

 

De rontait nu rontaie si nici nu baga in gura chiar daca-i dau in mana. Azi i-am dat in mana o bucatica de spacheta cu sos si doar a fleciuit-o in mana. Tot azi i-am dat o Fornetti sa vad ce face cu ea...mi-a indesat-o mie in gura si se distra copios ca ma hraneste. Ieri ma hranea cu afine, lua una cate una din castron si mi le baga in gura in timp ce io-l hraneam cu lingurita la pranz. V-am zis, el s-a inecat de cateva ori cu paine sau cu mar si acum nu mai baga in gura decat chestii necomestibile: telecomenzi, capace, etc. Nu stiu....nu manifesta interes pt farfurioara cu mancare, nu incearca sa bage in gura ceva din ea, si daca baga degetele le baga ca sa manjeasca mancareape masuta nu ca sa o bage in gura. Oare trebuie la varsta asta sa pape sau sa incerce sa pape singur? ca eu nu i-am interzis niciodata sa bage mana in farfurie atata doar ca am incercat sa-l si hranesc in timp ce el incerca doar sa imprastie mancarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca au avut succes chiftelele. ce mai manca si pupi cu rosie. daca l-ati vedea cum musca din ea, va prapaditi e ras. credeam ca tu nu intri in we.

noi suntem tot singurei, am fost sa cumparam olita, nu ne-au placut asa ca ne-am intors cu un cap de dus de-ala haios in forma de hipopotam. diseara nu mai facem baita, ne dusuim

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat doar sa va spun ca in seara asta cand am ajuns acasa Alexu m-a pupacit de numa numa,sa va urez un we placut(ce-a mai ramas din el) si sa va arat si eu niste poze tot din seara asta.

Asa ca poftiti de ne vedeti:

http://community.webshots.com/user/piscotelu

 

PS De fapt intrasem ca sunt dependenta na,nu poci adormi fara sa arunc un oki pe forum[:D]

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...