Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (85)


eli

Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[s][s] ANDREEA id="red">[s][s]

 

Buna dimineata ! Noi am baut laptele, eu acum imi beau cafeluta cu de toate, cum zice Gongutza [:D], care are un baiat frumos si nazdravan [bis] cum reiese din pozici !

Carmen - azi o cantaresc pe Giulia, sunt si eu curioasa, acu` o luna avea 8,900 kg. Chiar, Ilinca cum sta cu greutatea ??? Mey, Ionut cel vorbaret este o figura de copil, sa-ti traiasca amandoi !!![bis]

Lia - si noi si noi cu ne-umblatul, asta ca Danut sa aiba partenera la puturosenie, cu intreberile de genul "da` atarna din carucior, de ce nu umbla, de ce nu alearga sau merge pe bitza" io zic scurt: ca-i puturoasa [:D]

Philip - io cred ca muream acolo sus, sigur transpiram de lesinam sa nu apuce copilu` sa urleee; masina`i faina, va cauta sa va calce pe picioare ? Si vrem reteta de chiftelulte plssss !

(Giulia asta face cu premergatorul, ne alearga si pana nu ne trosneste in picioare nu se lasa, am gleznele varza)

Kim - cum stati cu somnul ? Si tot vroiam sa te intreb, cat lapte bea Luca acum ???

Eli - am vazut broscutaaa !!! [bis][cool][pup]

Polux - avem, da` au absentat motivat [:D]

 

Restul de maici, pe unde sunteti ???

 

Noi ieri am fost in parc, dar numai pana ne-a gonit ploaia[xx(] de am cunoscut o mamica cu 2 copii ce intra si ea pe DC, are fi`sa niste ochi, foarte frumoasa e (stiti ca io votez cu fetele[:D]).

 

O duminica frumoasa sa aveti !!!

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce liniste pe-aici...numai daria prezenta?

pai chiftelele...le-am facut aproape ca pt noi, dar am folosit carne de curcan, am zis ca-i mai slaba, da' se poate si pui. am pus ceapa cruda, marar, patrunjel, ou, ceva paine muiata, usturoi, le-am tavalit prin faina si le-am prajit, le-am presat in servetel sa scot grasimea. data viitoare am sa pun si morcov ras in compozitie

pupici

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca a fost un week-end cu vreme frumoasa, toata lumea a petrecut.

 

[s] ANDREEA, chiar daca nu vezi mesajul, asteptam impresii de la prima aniversare. Felicia, sa-ti traiasca fetita si sa o vezi mare, frumoasa si desteapta! [bis] [bis]id="Arial Black">id="size2">id="red">

 

Noi am incercat sa iesim la o terasa cu Stefi, dar a cam fost un fiasco. In principal pentru ca Stefi nu a vrut sa doarma de dimineata decat o ora, asa ca a fost cam obosita si drept urmare mofturoasa. Nu a vrut sa manance nimic (comandasem branza cu smantana si ficatei cu legume), a vrut doar sa-si bage mainile in farfuria mea si sa dea legumele pe jos. Dimineata nu a vrut fructele, dar in schimb a mancat 2 felii de paine cu Almette si o 1/2 de rosie. E ciudat, dar pe ansamblu, a fost o zi superba, Stefi a fost o dulce si o veseloasa toata ziua, sunt una din acele mame care zambeste ingaduitoare cand fetita ei face nazbatii (in loc sa o certe). Avem si poze noi aici http://community.webshots.com/album/396942921OuFNOe

 

Va urez o saptamana usoara, cu aniversari frumoase!

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefi mica-mica si Stefi - mica

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Daria Andreea si Andreea!! [s]

Felicia, sa-ti traiasca printesa sa va aduca numai bucurii!

Ne-am intors, nu toti ci numai trei patrimi din fameleon. Deja simt ca sunt putin mai libera, nu a mai fost foiala din serile de pina acum, dar este casa goala fara el si zau ca-n momentul asta dau sa fac pipi cu okii... De obicei, imediat dupa ce ieseam din oras trageam un bocet bun, apoi ma linisteam numa` ca-n seara asta Ilinca nu m-a lasat si uite-asa am ramas cu nodu-n git...

Eli, io ii dau numai noaptea tita, dar vreau s-o intarc. Despre mesele solide nu stiu ce sa-ti raspund, Ilinca nu maninca cu lingurita, io ii dau toata mincarea blenduita cu biberonul, de aceea nu imi poate iesi din gura cuvintul "solid"... dava te intereseaza totusi ceea ce maninca ea, iti voi scrie

Andrea (aminoreanu), multam de reclama... Si ca sa fiu cioara pin` la capat, apoi sa va mai spun ca este un copil foarte inteligent, am mai scris despre asta, la doi ani jumatate stia aproape tot alfabetul. Si daca la invatat alfabetul l-am ajutat, mi-am propus ca de scris sa nu ma apuc, sa-l las sa faca la scoala, ca e mai bine. Si ce credeti?? El s-a apucat sa scrie de unul singur, dar toate le face pe dos, adica de jos in sus! Sunt citeva exemple, mai am o caruta, minca-l-ar mama pe el...

Daria, Ilinca acum o luna avea 9 kg, sta bine avind in vedere ca s-a nascut de 2.900 grame.

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de iunie la serbare

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE!!!noi azi ne-am destrabalat ..am fost la un botez la Mariott ..pot sa va spun ca pana acum este singurul loc din Ro in care am gasit la toaleta masa de infasat bebelusii ...

a fost frumos tare ..

ma duc sa citesc ce=ati mai scris ..sa vad poze si poze si revin !!!!

 

am mai pus si eu niste poze cu bb Luca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ionel_dinu/detail?.dir=19a1&.dnm=66cf.jpg&.src=ph

 

si corcodusul copt din fata ferestrei ...maine dam iama in el

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ionel_dinu/detail?.dir=4089&.dnm=ec0b.jpg&.src=ph

 

pupici

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

 

[s] celor ce implinesc lunile !!! [s]

 

BlueAngel, Amironeanu - vazut pozici !!! [cool]

 

Carmen - am incercat so cantarim pe moata, cica 9,500 da` astept sa mergem la pediatra ca si data trecuta ne-a aratat mai mult cantarul de acasa ...

 

O saptamana frumoasa sa aveti !!!

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...