Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (85)


eli

Recommended Posts

Neatza!

La multi ani bebeilor care implinesc primul an sau mai multe luni!

 

Noi suntem maraiti rau! Vineri am facut vaccinul de un an si, cum era de asteptat am facut febra mare. A trecut cu novocalmin implementat pe la 2.30 dimineata. Dar sambata a fost mat=rait rau de tot si nu a dormit decat o ora jumate toata ziua. Asa ca seara la 7.30 a picat bolovan. Si, in consecinta, duminica dimineata la 6.30 era fresh. El. Ca noi, parinti denaturati, am stat tarziu la vorbe si tv. Si duminica ne-a ametit de cap. A adormit pe la 10.30 o ora si apoi de la 2.30 la 5. Si cine tropaia aseara prin casa la ora 10.30? Ooooffff! Cand si-o face si el program?

Aaaa, si in plus NU MAI MANANCA! Ma apuca disperarea. Sambata, am inteles: febra, maraiala. L-am iertat. Ieri a mancat toata ziua cam asa: lapte de la sursa mami dimineatza devreme, un iaurt mic de la Campina la 8.30, lapte (250 ml) si o piersica la 12, dupa care filmul s-a rupt. La trezire n-a vrut nici supa cu galusti, nici piureul de legume, nici paine, nici biscuiti. A ros o jumate de piersica si o bucatica de banana si pe la 8 ne-am, luptat pentru 100 de cereale. Ooofff! Cred ca de maine incep iar vitaminele si peritolul, desi pediatra a zis sa astept pana miercuri. [bang]

Si tot ziceati de greutati: Victor are doar 8.4 kg.

 

Eli, eu ii dau inca sa suga lui Vic: dimineata la trezire si seara la culcare. Nici el nu mai adoarme la san, ci imediat dupa ce a supt, in patul mare... In w/e mai scapa la alaptare la somnul de la pranz. dar asta numai pentru ca e mare shantajist si io ma las dusa de nas...

 

Cam atata! Va pupu! O saptamana minunata!

 

PS Am reusit sa pun pozele de la party-ul de un an!

 

 

 

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi[copil]

altele, daca nu v-ati saturat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Vzzut pozicile Roller ! Moama ce tort mare, cred ca a fost buuun de tot [bis] [pup][pup][pup]

Tricicleta o avem si noi ! O dam in folosinta pe 16 [:D]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi!

 

Salutam mamicile si bebicii!

 

Si noi am avut we de petrecut pe afara, sambata pe la gradina zoologica, ne-am dus sa aratam copilului animalele, dar mai bine nu ne duceam pt ca gradina noastra din Sibiu e deprimanta de-a dreptul si saracul n-a vazut mare lucru.

iar duminica am fost la niste bai de langa Sibiu, cu apa sarata. daca ati fi vazut ce incantat era copilutul nostru in bazinul cu apa pentru copii (care e foarte putin sarat), chiuia intr-una si dadea din picioare...n-ar mai fi iesit de acolo.

Dupa aceea ne-a adormit in masina in drum spre casa de nu l-am mai putut trezi cand am ajuns, asa ca tati si-a citit presa in masina vreo ora, in parcarea din fata blocului, pana s-a trezit bebe (dormea ca un ingeras si nu ne-am indurat sa-l trezim).

 

Vrem sa uram si noi La multi Ani bebeilor ce au facut lunisoare!

 

La multi ani Raducu pentru un anisor!!!! Lasa ca trece buzita...

 

Am vazut si niste poze, nu toate, pe Patrick cel aratos (mama mama ce-o sa mai cada fetele rapuse dupa tine)...si pe Luca al Simonei, care s-a schimbat foarte mult de cand nu l-am mai vazut si i-a crescut parutul....il pupam dulce!

 

ma duc sa ma mai uit, asa cand am timp, ca azi e si zi de gatit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, am uitat sa va intreb ceva foarte important! Dati-mi o idee, ce as putea sa le cumpar la nasi ca sarbatoresc 10 ani de la casatorie. Am mintea goala, n-am nici o idee....Sau poate stiti de ce e aniversarea de 10 ani (ca fiecare an e de ceva...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor![bis][bis][bis]Am vazut poze cu copilasi frumosi, am pus si eu poze de la turta.Iris a ales inel, verigheta si o carticica, a primit multa flori, jucarii, haine si bani ca si-a scos fata cheltuielile[cool].A facut si vaccinul de un an si n-am mai avut probleme ca la 6 luni ca i-am bagat dinainte un supozitor si seara inca unul si a dormit fata neintoarsa. Dana,Iris a primit de la bunica tricicleta la fel cu a lui Vic si e foarte incantata de ea.Eu ma simt bine, nu am nici un fel de senzatie ca sunt gravida poate e tot fetita ca nici data trecuta nu am avut nimic doar ca de data asta am pus doar un kg. pana acum fata de 10. Oricum peste doua saptamani merg la Iosup si va comunic. Ne pregatim si de plecare in Iordania tot peste doua saptamani, vom sta 10 zile sper sa ne descurcam cu caldura.

 

ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/mariamiris http://community.webshots.com/user/rafaela192

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...