Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Care-i problema cu casatoria?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by babyblue
cat despre homosexuali, fara a vrea sa discriminez pe nimeni, aia oricum nu sunt prea intregi la cap, asa ca nu vad rostul sa ne chinuim sa aflam pt ce motiv tin mortis sa se casatoreasca....cred ca mai mult de ambitia de a se scoate in evidenta si a castiga cat mai multe drepturi, dintre cele refuzate...au nu au nevoie de casatorie, de ce sa nu o obtina, daca oricum le era refuzata :))) _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Copil albastru, Ai cunoscut destule persoane din aceasta categorie pentru a avea motivatie sa spui ca nu sunt intregi la cap? Daca da, crezi ca poti generaliza? Daca nu, de ce afirmi asta? Off-topic: Eu nu am observat dorul-lenii in cercul meu de prieteni/cunostinte care au ales sa se casatoreasca. Cei care au facut deja acest pas au fost motivati [:d] iar cei care inca nu au facut pasul, probabil nu au destule motive sa faca asta. Eu oricum cred ca ceea ce ne motiveaza e pentru toti la fel,fie noi hetero sau nu... Oricum, e o abordare interesanta a subiectului , dar oarecum sensibila, depinde cum vezi lumea, si daca crezi ca poti accepta si respecta si ideile altora [:)] ------------------- Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by babyblue
cat despre homosexuali, fara a vrea sa discriminez pe nimeni, aia oricum nu sunt prea intregi la cap, asa ca nu vad rostul sa ne chinuim sa aflam pt ce motiv tin mortis sa se casatoreasca....cred ca mai mult de ambitia de a se scoate in evidenta si a castiga cat mai multe drepturi, dintre cele refuzate...au nu au nevoie de casatorie, de ce sa nu o obtina, daca oricum le era refuzata :))) _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Urit. Nu vrei sa discriminezi, dar o faci foarte urit. Io shi plozii turbulentzi [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73002"]Sport cu Hula Hoop[/url] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai o fac, pentru ca am vazut life o scena erotica intre doi baieti si mi s-a parut ceva horror. sorry. poate ca oameni sunt funny, buni la suflet si ce mai vreti voi, dar numai cand imi imaginez scena pe care am vazut-o by mistake si mi se ridica parul pe spate... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pana la urma am si eu dreptul la o opinie personala despre homosexuali. cred ca este mult prea mult mediatizata ca fiind ok o perversiune sexuala. in manualele de sexologie, inca homosexualitatea este trecuta la perversiune sexuala. de ce nu le dam dreptul si la pedofili sa se insoare cu copiii agresati, la necrofili sa isi ia la pachet mortul, la scatofili sa umble in geanta cu materii fecale, la zoofili sa aiba in apartament cate o oaie sau vaca pt placerile personale... e pur si simplu parerea mea. nu as refuza sa am amic un homosexual, o lesbiana etc, dar doar facand abstractie de preferintele lor sexuale. si eu chiar nu pricep rostul acestor "casatorii" si mediatizari si parade. ok, nu-i pui la zid, dar de ce sa-i scoti la rampa? _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Babyblue,citeste si tu editii ale manualelor de sexuologie si altele ce trateaza tema homosexualitatii, de data mai RECENTA .Spre marea mea placere le-am citit DUPA ce imi formasem oricum o parere personala. Ai sa afli in sfarsit ca homosexualitatea nu MAI este clasata la categoria perversiunilor, la fel cum nici sexul oral nu mai este incadrat acolo. Ai o semnatura interesanta...as adauga acolo "iar mama astor doua pacate IGNORANTA se numeste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by babyblue
de ce nu le dam dreptul si la pedofili sa se insoare cu copiii agresati, la necrofili sa isi ia la pachet mortul, la scatofili sa umble in geanta cu materii fecale, la zoofili sa aiba in apartament cate o oaie sau vaca pt placerile personale... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Chiar nu vezi diferenta intre pedofili, necrofili, zoofili si homosexuali? Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by babyblue
cat despre homosexuali, fara a vrea sa discriminez pe nimeni, aia oricum nu sunt prea intregi la cap, asa ca nu vad rostul sa ne chinuim sa aflam pt ce motiv tin mortis sa se casatoreasca....cred ca mai mult de ambitia de a se scoate in evidenta si a castiga cat mai multe drepturi, dintre cele refuzate...au nu au nevoie de casatorie, de ce sa nu o obtina, daca oricum le era refuzata :))) _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
[:(] Drum bun spre zizi! Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by babyblue
cat despre homosexuali, fara a vrea sa discriminez pe nimeni, aia oricum nu sunt prea intregi la cap, asa ca nu vad rostul sa ne chinuim sa aflam pt ce motiv tin mortis sa se casatoreasca....cred ca mai mult de ambitia de a se scoate in evidenta si a castiga cat mai multe drepturi, dintre cele refuzate...au nu au nevoie de casatorie, de ce sa nu o obtina, daca oricum le era refuzata :))) _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Nu-i prea frumos ce spui... Sa patinam mai cu gratie printre portelanuri. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinuka_tudose/my_photos"]Nuka[/url] si [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sofia_misicu/my_photos"]Mama la Nuka[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca problema se pune in felul urmator.Cine vrea sa se casatoreasca(mai putin cuplurile gay pt ca nu le e permis) se casatoreste si punct. Spre deosebire de heterosexuali, cuplurile gay nu au acest drept inca in multe tari.E ca pe vremurile cand cetatenii unui stat erau de doua categorii: nobili si plebea, albi sau de culoare.Unii erau mai "egali" decat altii. Fac o paralela, nu stiu daca cea mai inspirata. Multe dintre noi traim in strainatate si multe dintre noi ne dorim obtinerea cetateniei statului in care traim...in timp ce unii cetateni ai acestor state isi doresc sa aibe alte cetatenii. Motivul principal? Sa fie patriotismul fata de tara adoptiva? Nu zic nu dar nici nu intaresc. Cred ca motivul principal e acela de a avea drepturi egale cu cetatenii tarii de adoptie.In fond si la urma urmei de ce nu.De ce sa nu poti de exemplu profesa meseria pe care o ai doar pt ca nu ai cetatenia X,de ce sa nu poti sa calatoresti linistita in strainatati cu sotul tau din tara de adoptie doar pt ca inca nu ai cetatenia si ar mai fi si altele. Pana cand nu obtii cetatenia, nu ai drepturi egale cu cetatenii acelui stat desi platesti la fel de cinstit impozite si taxe, te comporti civilizat, muncesti etc.Sa nu-mi spuneti ca nu a existat niciun moment in care nu v-ati simtit cetateni de serie B in asteptarea cetateniei. Doar ca persoanele homosexuale in tarile in care casatoria nu le e permisa sunt socotite oricum cetateni de serie B , din pacate. Cuplurile gay cer dreptul de a se casatori pt ca doar cuplurilor casatorite li se dau niste drepturi civile...atata tot.Vi se pare putin?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, voi toate sunteti lesbiene? sau homosexuali pe aici? inteleg sa imi sara in cap, unii direct vizati si sa ma faca ignoranta! dar pe voi, cele mai multe,va vad cu poze de familii heterosexuale si foarte fericite. nu voi intelege niciodata oamenii care sunt in stare sa se bata, aparand pseudo-drepturile unora, cu care nu au efectiv nici o legatura, nici ei nu stiu din ce motiv, dar asa in ideea de turma indoctrinata de diverse campanii...si sa mimeze o bunatate si intelepciune si toleranta, iesite din comun...cele care aveti baieti, sper sa nu vina vreodata unul acasa, pe la 16 ani si sa va zica ca doar ce si-a dezvirginat poponetul cu iubitul lui homo! sa vedem dc veti mai avea aceeasi toleranta ca acum! dragele mele, lasati-ma va rog cu mentalitatea asta de turma! eram sigura ca dc indraznesc sa imi exprim o parere diferita fata de cea a majoritatii de aici, imi aud mustrari... pana la urma am tot dreptul la o opinie separata. va rog nu ma convingeti sa cred in "crezurile" voastre si nici nu aruncati cu piatra pt ca NU o fac. Ceea ce faceti voi se numeste Ignoranta, nu faptul ca eu cred homosexualitatea o perversiune. Bine ca sunteti tolerante cu niste perversi, dar nu sunteti tolerante cu un om care are o parere diferita fata de a voastra! Ce, eu nu sunt o minoritate pe acest forum, in ceea ce priveste parerea despre homo??? Uite nah ca lupt si eu pt dreptul asta al meu....ah, eu nu am parte de toleranta aia a voastra, nu? mai mai.... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...