Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (64)


Recommended Posts

quote:Originally posted by try

Nu mi-ati spus mamicilor cu copii mai mari cand anume se ajunge la un singur somn pe zi?


id="quote">id="quote">

 

Noi am ajuns, desi suntem mai mici, ce ma fac?????

Ia uitati ce-am mai facut:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/detail?.dir=e38b&.dnm=f77c.jpg&.src=ph

 

Va pupam pe toti si sa aveti o zi frumoasa,

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor,

Help!!!!id="red">

Care sunt formalitatile de plecat din tara cu bebelusii.

E vorba de plecat in Germania, cu avionul, pentru trei zile. O sa plecam vineri, deci am foarte putin timp la dispozitie. Daca nu-l iau si pe Tudor inseamna sa-l intarc si nu vreau. Cine stie sa-mi zica si mie ce si cum, ca's tare agitata nici nu stiu unde sa caut si pe cine sa intreb.

Multumesc mult

[pup]

 

bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)

Poze


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bumbacel

Fetelor,Help!!!!id="red">Care sunt formalitatile de plecat din tara cu bebelusii. E vorba de plecat in Germania, cu avionul, pentru trei zile. O sa plecam vineri, deci am foarte putin timp la dispozitie. Daca nu-l iau si pe Tudor inseamna sa-l intarc si nu vreau. Cine stie sa-mi zica si mie ce si cum, ca's tare agitata nici nu stiu unde sa caut si pe cine sa intreb.Multumesc mult[pup]bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)Poze


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
id="quote">id="quote">Nu stiu precis precis da zic si eu :cred ca trebuie sa mergi la pasapoarte si sa pui copilul pe pasaportul tau. Da din cate stiu eu asta dureaza ca si seful sotzului meu a trebuit sa astepte 2 saptamani pana s-a rezolvat. Asta la Cluj, nu stiu in Bucuresti. Oricum banuiesc ca exista si o taxa de urgentza daca vrei sa-l faca mai repede. Nu vreau sa te dezamagesc dar cred ca trei zile e prea putzin ... Sorry ... oricum poate stie careva mai multe. Va pup! si poate rezolvatzi cumva.Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!http://community.webshots.com/user/didutza1978
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by raluca.gabriela

Neata fetele!Avem si noi poze noi, la albumul "6 lni". Priviti si criticati :)POZELE MAMARUTZEI!!!http://f2.pg.photos.yahoo.com/tataruralucamamica de Mamaruta


id="quote">id="quote">Ce critici soro, numai laude avem : ai o minune de printzesa cum nu s-a mai vazut. Si ce ochi are ... uau ...Preferatele mele : toate pozele ... si ce bine-i sade cu palariutza [il][bis][pup]Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!http://community.webshots.com/user/didutza1978
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bumbacel

Fetelor,Help!!!!id="red">Care sunt formalitatile de plecat din tara cu bebelusii. E vorba de plecat in Germania, cu avionul, pentru trei zile. O sa plecam vineri, deci am foarte putin timp la dispozitie. Daca nu-l iau si pe Tudor inseamna sa-l intarc si nu vreau. Cine stie sa-mi zica si mie ce si cum, ca's tare agitata nici nu stiu unde sa caut si pe cine sa intreb.Multumesc mult[pup]bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)Poze


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
id="quote">id="quote">PUNE TOPIC LA GENERALE SAU LA FETELE DIN GERMANIA! la calatoriile sufletuluipup! fug la trebi!
Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)id="size1">id="red">
id="right">
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004) - i-am tuns!
ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bumbacel

Fetelor,Help!!!!id="red">Care sunt formalitatile de plecat din tara cu bebelusii. E vorba de plecat in Germania, cu avionul, pentru trei zile. O sa plecam vineri, deci am foarte putin timp la dispozitie. Daca nu-l iau si pe Tudor inseamna sa-l intarc si nu vreau. Cine stie sa-mi zica si mie ce si cum, ca's tare agitata nici nu stiu unde sa caut si pe cine sa intreb.Multumesc mult[pup]bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)Poze


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
id="quote">id="quote">UITE CE AM GASIT :Termenul legal de eliberare a pasaportului e de 20 de zile.In situatii de urgenta,prevazute de lege ( decesul unei rude in strainatate,citatie intr-un proces din strainatate, alte motive temeinic justificate ), solicitantul se prezinta in audienta pentru a obtine un pasaport in regim de urgenta.In cazuri de urgenta , pasaportul se elibereaza in cel mult 48 de ore si se va plati ( la ghiseul Serviciilor de Evidenta Informatizata a Persoanei ) o taxa de urgenta de 100.000 lei.--------------------------------------------------------------------------------Acte necesare pentru eliberarea pasaportului individual al minoruluicare nu a implinit varsta de 14 ani :Actele se depun de catre parinti ori reprezentantul legal,care vor prezenta,in scris,o asemenea solicitarePrezenta parintilor la ghiseul SEIP e obligatorie.1.Formulare de cerere (completate de mana,preferabil cu culoare neagra,cu majuscule)2.Buletin de identitate + certificate nastere,in original si xerox al parintilor ori al reprezentantului legal 3.Certificatul de nastere al copilului ( in original si copie xerox )4.Chitantele privind achitarea taxelor legale de emitere a pasaportului:- taxa reprezentand costul pasaportului si al operatiunilor de emitere in valoare de 547.000 leiin contul R.A.A.P.P.S. - la CEC - taxa consulara in valoare de 315.000 lei5.Consimtamantul scris al ambilor parinti ori al reprezentantului legal,dat in fata notarului publicsau,ca exceptie,in fata lucratorului desemnat pentru primirea cererilor.In cazul in care solicita eliberarea altuia in regim de urgenta,acestia trebuie sa se incadreze urmatoarelor situatii :urgente medicale care necesita tratament in strainatate,decesul unei rude apropiate in afara tarii,citarea la un proces etc.;Actele se depun personal,iar pasaportul se ridica numai de titular,care va semna de primire.Pentru includerea copiilor sub 14 ani in pasaport se vor depune : certificatul de nastere al copilului,original si copie xerox ; doua fotografii color( 3,5 pe suport de hirtie);consimtamintul scris al celuilalt parinte(dat in fata lucratorului de la pasapoarte sau notar )in situatia includerii numai la un parinte. Actualizat : iunie 2003Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!http://community.webshots.com/user/didutza1978
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...