Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (64)


Recommended Posts

Bumbacelid="red">, trebuie sa-l treci in pasaportul tau.

La noi din pacate a durat 3 luni, ca am facut demersurile la consulatul de aici, din germania, dar tot de cei din tara a depins(si s-au miscat al naibii de greu).

Acum am inteles ca s-a reintrodus chestia cu eliberarea pasapoartelor in regim de urgenta, asa ca poate si cu trecerea in pasaport se poate la fel. Dar tre sa mergi in audienta, din cate stiu eu e o formalitate(si prezinti situatia reala, cu alaptatul, ar trebui sa se tina cont de asta).

Bafta!!!

 

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

SALUTARE, lucrurile avanseaza pe aici, pe zi ce trece...sa va mai spun de PAUL, cate ceva, nu prea multe, ca nu avem cu ce sa ne laudam: nu i-au iesit dintisorii, papa bine, ieri am reusit sa ii dau 300 ml mamaliga, cu ou, branza, smantana, cereale, si putin unt..i-a placut mult...si avem aceeasi problema cu dormitul ziua: adica urlat 10-15 min, apoi adoarme, maraind, cam 2 ore..in general doarme de doua ori pe zi, dupa masa de fructe si cea de legume...noaptea o doarme toata, fara nici o trezire , indiferent cat de putin sau mult lapte bea inainte de nani...nu prea mai mananca bine laptele seara, ca adoarme, sau de oboseala e agitat si nu te intelegi cu el...il las, cam o ora, sa doarma si ma duc la el, ii dau asa cum e adormit, si papa cam 100-150 ml, atat....ca apoi adoarme si nu mai poate sa pape...deocamdata suntem bine, am mai patit si noi necazuri, ca toata lumea, dar, am trecut cu bine peste, cu ajutorul lui DUMNEZEU, care ne vegheaza si ne da putere sa luptam.

GANDACICAid="red">, mi-era dor sa iti citesc mesajele, imi amintesc at de multe am avut de invatat de la tine, te inteleg ca ti-e greu cu doi copilasi, care se intampla sa refuze somnicul din timpul zilei...eu am unul in situatia asta, si imi vine sa intru la el mereu s ail iau in brate sa il linistesc, dar..ma abtin, cu speranta ca nu ai e mult si adoarme, si asa e...eu de la inceput, de cand s-a nascut, l-am invatat sa adoarma singur in camera....il las in patut, ii spun rugaciunea, si am tulit-o rapid, casa il ia somnicul, daca ii fac plimbarea de seara, pe la 8-9, atunci adoarme repede, daca nu....nasoala treaba [:D]

TRY, ALEXUTUid="red">, arata foarte bine la varsta lui, e foarte bine format, si sotul meu a spus-o, iti seamana mult, e adorabil....ma gandeam, poate nu e genul de copil, care sa doarma mult ziua, uite, de exemplu acum mie mi se pare ca doarme bine noaptea din ce am apucat eu sa citesc...bravo..cu timpul o sa se obisnuiasca si cu somnicul de zi...bafta multa..te pupic...

DUTZIid="red">, mey ce sliputz avem....e mortal..si slipul si bebe..[:D]

ELIZAid="red">, superpoze...al meu sa il fi pus sa stea langa bilele alea, e clar, nu mai era una pe masa de biliard [:D]...nu apucam sa ii fac poza[:D]

 

Noi ne luptam zilele astea sa intocmim un dosar pentru obtinerea permisului de munca in ANGLIA, e foarte greu, dar speram sa reusim, ca ne dorim mult sa plecam afara....[berica]

 

Mai am de vazut ceva poze, dar nu am timp, deloc, treaba intr-una...[b)]

 

pupici.id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AM mai vazut ceva poze:

RALUCAid="red">, e haioasa rau MARIAid="red">, o dulceata mica....imi place mult cum ii sta cu caciulita rosie, ii scoate ochii in evidenta....by the way - te-ai mai gandit sa iti cauti ceva de lucru? - simpla curiozitate...[pup]

FELISid="red">, ai fost o mireasa frumusica, nici nu sotul nu mi-e rusine (sa nu [neand] [ups]), va potriviti foarte bine, are cu cine semana Mihaita, asa frumos si finut, ca o fetita!!! [olala] [pup]..mey, am vazut eu bine>????? pleci in Italia???bravos

ADRIANNAid="red">, felicitari pentru primul ma-ma....ce mai fac gememneii? imi pare rau sa aud ca iar ii ies bubite lui Tudor...id="teal">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ad_rianna

fulguletz id="red">hai sa te intreb ceva: tu-i dai lui david mar cu biscuiti? ca tudor are de vreo saptamana niste pete mici de eczema si nu-mi dau seama din ce cauza? m-am gandit ca o fi de la biscuiti...ca sunt cu gluten. habar nu am dar ma enerveaza la culme ca-i dau laptele ala care e atat de scump si tot ii apare eczema id="Stencil">


id="quote">id="quote">adrianaid="red">, eu nu-i dau biscuitzi deoarece contin lapte iar fara lapte eu nu am gasit. Si, dupa cum stii, noi bem doar lapte de soia..Si lui David ii mai apar pete ici si colo dar care ii trec la Elidel sau singure. Important e ca nu mai are senzatia de mancarime.si asa, ca fapt divers, pe planul de diversificare care il am de la pediatru, zice ca nota, ca se recomanda laptele alfare, care il dai tu lui Tudor.P.S. habar nu am daca glutenul are o influenta in ale bolii sau nu, da la noi nu-mi dau seama daca are sau nu..poti intreba medicul.si ..inca ceva: eu i-am luat lui David niste grisine cu soia, fara lapte, pe post de biscuite da nu se da in vand dupa ele..[mamica] lui David pushlamelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">pozitzeid="green">id="size1">
am si motto : "mai binele este dusmanul bineluiid="green">"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bumbacelule,id="blue"> ai nevoie de pile la pasapoarte , altfel pierzi pacolosha timp si nervi.[bang] cum zisera si fetele, tre sa il treci pe Tudor in pasaportul tau sau al sotzului sau sa ii faci pasaport.(David are pasaportul lui).

Eu mi-am facut cand am venit in RO pasaport in regim de urgenta, ..

prcatic e sa: le spui motivu pentru care il vrei repede si ei iti dicteaza hartia (cererea) pe care sa o dea consului. mey, tre sa te duci la informatii sa intrebi clar ce acte doveditoare iti trebuiesc pentru pasaportul in reginm de urgenta, in cazul tau.

 

si fi atenta coleasha :informatia e neverificata dar de luat in seama: eu stiam ca s-a dat o noua lege : La iesirea din tzara cu plodul tre sa fie prezenti ambii parinti sau, daca nu, parintele caree absent tre sa faca o hartie cum ca e de acord sa pleci tu singura cu copkilul...

intreba la informatii despre asta, ca sa nu te trezesti in aeroport ca n-ai ce-ti trebuie, asta in caz ca sotzu nu merge cu tine..

 

ai ca am cam repetat ce au zis fetele mai sus...id="blue">

 

[mamica] lui David pushlamelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">

pozitzeid="green">id="size1">

am si motto : "mai binele este dusmanul bineluiid="green">"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ligia, te-am sunat, dar nu raspunzi, asa ca tot aici scriu: e nasol rau sa-l intarci de urgenta, cum am facut eu cu ile, mai ales ca tu il alaptezi aproape exclusiv![bang] eu am avut probleme imense cu sanii dupa ce am intarcat-o brusc pe ile, am zis ca gata[xx(] s-a zis cu mine... trebuie facut treptat, si pentru binele copilului, si al tau...

 

dar daca e doar pt 3 zile, poti sa nu-l intarci, sa te mulgi si acasa sa i se dea lapte praf, iar cand te intorci, continui

 


[bis]

ioachim face progrese: chiar acum s-a ridicat cu o minge intr-o mana, iar acum cateva minute, cum il tineam de manute, mi-a dat drumul la maini si a facut cativa pasi singur! (nesemnificativ, doar gestul conteaza![:D][cool])chestia asta cu datul drumul la maini vad ca o exersa de mai multa vreme, de cand se tine de patut... are un ambitz... asta s-a veazut de la nastere: io mai vroiam o secunda sa respir, dar el nu si nu! sa iasa domne![:D]

 

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)id="size1">id="red">
id="right">

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004) - i-am tuns!


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cookieid="red">, acela este copil slabut??!!, fii serioasa, arata foarte bine si e frumusica foc.

Ralucaid="red">, ce sa mai zic, Mamaruta ta e o scumpa, cu ochisorii aia albastri!

 

Imi place la nebunie de Alex al lui Tryid="red">, are asa o figura de baiat mare , zici ca are 2 ani.

Dutziid="red">,si mie mi-a placut tare poza cu adormitul lui tati, Iustin e un simpatic!

 

Tryid="red">, Bianca a ramas doar cu un somn in timpul zilei (dupa amiaza, 3 ore) de pe la 1 an si jumatate cred, si de atunci pana acum are acelai program, s-a modificat doar ora de culcare seara, care era 9 si acum e 10.Eu am marele noroc ca ei dorm la pranz in acelasi interval (m-am straduit si am reusit!), asa ca am 3 ore libere[cool].

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour la toata lumea!!!

 

ne-am intors de cateva zile, dar copilu' s-a antrenat la greu in vacanta la capitolul alintat asa ca....

in putine cuvinte (sper sa va pot povesti cum a fost pe indelete) vacanta a fost super ok, copilu de vis...a dormitttttt si a papat la greu....a fost vedeta in hotel si la restaurant....pacat ca si-a reluat vechile obiceiuri odata cu sosirea acasa...e Duracell curat....Fetele nu va temeti sa va duceti cu bb-ii la mare, e super ptr ei...si ptr voi [:D]

 

pupici si abia astept sa citesc tot

 

mamiid="blue">[9cer] de [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by gandacelu

ligia, te-am sunat, dar nu raspunzi, asa ca tot aici scriu: e nasol rau sa-l intarci de urgenta, cum am facut eu cu ile, mai ales ca tu il alaptezi aproape exclusiv![bang] eu am avut probleme imense cu sanii dupa ce am intarcat-o brusc pe ile, am zis ca gata[xx(] s-a zis cu mine... trebuie facut treptat, si pentru binele copilului, si al tau...dar daca e doar pt 3 zile, poti sa nu-l intarci, sa te mulgi si acasa sa i se dea lapte praf, iar cand te intorci, continui


id="quote">id="quote">Gandacelid="red"> frumusel eram pe afara cu Tudor. Din pacate nu cred ca o sa avem cum sa-l luam cu noi [bang][q]. Probabil ca o sa-l las cu mama si cu multe provizii de lapte. Ma gandesc sa incep de acum sa-i dau lapte praf, dar habar n-am de care iar pediatra e in concediu [bang][bang]bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)Poze
ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...