Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (64)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Eliza5
quote:Originally posted by ViovioSimbata venim si noi!id="blue">Violeta mami de printesa Cristiana BiancaPOZE CU BIANCA
id="quote">id="quote">ma bucur mult! de-abia astept sa va cunosc![pup]Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)
id="quote">id="quote">Si eu!Abia astept sa vina simbata,sa va cunosc pe voi toate si pe bblusii pe care-i stiu din poze.Sper sa nu se amine intilnirea...(asa sunt eu...optimista).Daca ne vom intilni,in sfirsit,voi considera ca acesta este cadoul de ziua mea...si credeti-ma mai mult de atit nici nu imi pot dori.[pup]Violeta mami de printesa Cristiana BiancaPOZE CU BIANCA"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

try id="red">m-ai omorat!!! ce expresiv poate fi alex[il]...nu degeaba ne place noua atat de mult!!![olala]

cookie id="red">sa-ti traiasca printesica! e o frumusete si o dulceata si noua ne place tare mult. mai ca am peti-o[:I]...dar nu stim daca se poate[:I]...? las-o in pace, ce analize, ce intepaturi? conteaza sa fie sanatoasa. si da-i sa pape laptic ca e mai bun decat orice "praf".[:D] bianca are 6.800 kg, cred ca e silueta grupului...insa are o energie ca ma zapaceste complet[:D]

bumbacelid="red">, vezi ca miki id="red">a plecat cu alex din tara, recent, poate te ajuta ea. si chestia care ti-a zis-o fulguletzid="red">, cu parintii, daca numai unul pleaca cu cupilul din tara e adevarata, au patit-o niste prieteni.

onitza id="red">te-ai intors in bucuresti? sunt bine gemeneii, azi am fost la control cu ei si ce ma bucura cel mai mult e ca bianca nu are anomalia de care o suspecta medicul, ceva la uretra...

 

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tocmai scrisesem un mesaj pt. fulguletz id="red">si l-am pierdut[bang][bang][bang]...ia sa vad daca mai stiu ce am scris...

 

deci...ziceam de biscuiti, vezi nu mi-a trecut prin cap ca sunt cu lapte si de asta nu-i faceau bine, de azi nu-i mai dau. azi am fost cu el la control si ne-a zis ca evolueaza bine si ca pana in septembrie musai tre' sa-i dau alfare. chiar asa, tu de ce-i dai lapte de soia daca ti-a indicat alfare? si ou mi-a zis ca pot sa-i dau, cu ficat mai asteptam. mi-a Zis sa nu0-i dau fainos deloc, dar am gasit la nestle cereale fara lapte pt. copii cu problema ca a lor: orez+roscove, si a zis ca pot sa-i dau linistita. tu-i dai cereale? in rest...mult orez, carnita, dovlecei, conopida, mamaliguta, tot regim...insa de o luna a luat 1kg in greutate. nu te supara ca te tot bat la cap dar nu stiu pe cine sa mai intreb. ca ma streseaza sa-i dau copilului numai orez cu carne si legume.

 

pupici[pup]

 


 

am vazut o groaza de poze...a ralucaiid="red">, bumbacel, dutzi, gandacel...nici nu mai stiu...stiu doar ca toate avem cei mai frumosi copii din lume[:I]

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danke, roserbid="red">, danke sabina id="red">pt. somnicul de peste zi. Deci mai am de asteptat. Ma gandeam ca poate de-aia a inceput alex sa faca figuri cnad il pun la culcare, paote saracu' copil nu mai are nevoie de atata somn si eu il oblig sa faca nani cand lui nu-i e somn (desi semnele mie-mi spun ca trebuie sa faca nani).

Onitzaid="red">, vroiam doar sa stiu cand trec copiii la un singur somn sa stiu daca suntem in prag de schimbare sau nu. Alex doarme bine si ziua, adica cel putin 1,5 ore la fiecare somn (2 in total). Insa am inceput sa am problemute cu el la pusul la culcare ziua (ca seara e ok totul, a inceput chiar sa se trezeasca din ce in ce mai rar noaptea. Azi noapte spre ex. a dormit intins pana la 6 dimineata. I-am dat masa de seara de la 7 (cereale si fructe) la 8:30 inainte de culcare. Asta sa fie motivul? O sa incerc si in seara asta la fel sa-i dau sa vedem daca am dat de cap trezirilor de peste noapte.

 

Roserbid="red">, sa stii ca mie mi se pare ca fi-miu aduce pe undeva la fatza cu fi-tu. Cand ma uitam la pozele lui mai deunazi, parca era alex, dar un pic schimbat. De mare e mare alex ca are 80cm si vreo 10 kg (neoficial, ca l-am cantarit cu mine in brate pe cantar care nu-i electronic, deci are si erori mai mari). A inceput sa traga de toate cele de prin casa si nu-l mai pot lasa singur intr-o camera ca nu stiu pe unde senineaza si ce face.

De la un timp cerseste dragoste vizibil. Vine la mine, se urca in bratele mele (stau pe jos langa el) si ma apuca de gat, vine cu fatza aproape de mine si ma pupa, vrea sa fie mamalosit si dragalit.

A inceput sa faca evident diferenta intre engleza si romana. Cand ii cant cantecele in engleza (nu se intampla prea des) se uita la mine ca la masini straine, imi studiaza fiecare miscare a buzelor, e curios si ma asculta. Cand ii cand in romana nu mai e atent la mine tot timpul. La noi cantatul e ca vorbitul, toata ziua-buna-ziua mami ne canta.

 

Adrianaid="red">, multumim de aprecieri, da' nici cu copii tai nu mi-e rusine. Bianca cel putin e toata numai un zambet. Povesteste-ne un pic de temperamentul si caracterul fiecaruia (ca o comparatie). Pe mine ma fascineaza ideea de gemeni. Si mai am o cunostinta care e insarcinata acum cu gemeni (si mai au o fetita de 2 anisori)... au pus-o [:D].

 

Ma duc ca mi-a tras un vas ornamental cu conuri de brad si diverse alte chesti ide pe masuta de langa canapea. E cu toate insirate acolo si mi-e sa nu bage ceva in gura ce nu trebuie.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu zic sa faceti ceva cu fimiu sau cu masa ca, unul din noi va ceda in curand, si ala nu e sigur el[bang]

ma termina toata ziu umbla daca il las jos se duce pana la ceva se ridica si merge, in premergator darama si cele mai ascunse lucruri, in pat sau in tarc sta maxim 10 minute si alea in picioare[bang], in rest vrea[bang] de maini plimbat[bang]

de dormit nu doarme ziua de loc sau aproape de loc daca reusesc sa il adorm si asta cu urlete zbierate leganaturi( el care adormea doar singur) lucru care dureaza cam 30 de min in 15 min e treaz daca nu ma chinui sa il adorm nu doarme de loc

se culca la 10 [bang] el care la 8 dormea[bang] si atunci tot leganat si cu chiu cu vai oricat l-as lasa nu adoarme[bang][bang] ii pica ochii ii cade capul si tot se ridica cel mult se asaza jos sta 3 min si se joaca si iar de la capat ca si cum ar fi dormit 3 ore[bang]

iar noaptea[bang] sa nu credeti ca doarme la 12 mancam la 4 sau la 5 mancam iara iar la 7 trezitreaaaaaaa ca de doar a dormit prea mult

 

cat despre mancare sa nu mai zic[bang] cu mari rugaminti mai ajunge la 100 120 ml[bang] nu conteaza ce e in biberon

lingurita e ortavita[bang] nu e buna pt el decat de aruncat pe jos[bang]

deja am ajuns in pragul disperari nu stiu ce ma mai fac cu el a devenit un rasfatat, un mofturos, un alintat si un mierloit iar eu sunt rupta de oboseala ,in casa nu pot sa fac nimic, tacsu vine obosit si cedeaza repede[bang] iar eu[q] nu am voie sa zic nu mai pot[q] sau pot sa zic ca tot degeaba[bang]

gata m-am plans destul ma duc sa ma culc poate maine e o zi mai linistita( poate in visele mele )

scuzati lamentarile mele dar chiar[q] nu stiu ce o sa mai fac si cum o sa mai rezist[q] si tot nu i-am gasit bateriile sa il le mai scot din cand in cand[:D][q]

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paxelaid="red">, noi te iubim de mama eroina si viteaza ce esti... Eu sunt sigura ca maine dimineata, la cafea, cu puiul satul, odihnit si zambaret lucrurile or sa aiba o alta nuanta... :). Nu fac filosofie, spun asta din experienta.

Drept e ca ai motive sa cedezi, eu insa ma gandesc ca, macar cu somnul, el are partial dreptate: acum e maricel si poate ca atat cat doarme ii de destul. Din ce imi spui, e binedispus cand e treaz... Si Maria mea mai sare somnul uneori sau adoarme f tarziu, desi e cu ochii umflati de somn, dar e vesela, se joaca, asa ca, daca nu suntem pe minus cu odihna, o las...

In legatura cu mancarea... nu stiu cat manca inainte, insa pun pariu ca nu e tras prin inel ca Maria si restul gastii. Ce nu mananca? Legumele cu carne? Eu am inteles ca in zile f calde ai toate sansele sa ai parte de show de genul asta... Maria a avut vreo doua zile in care nu a mancat decat lapte simplu... Nu stiu ce sa zic, unica mea sugestie e sa nu il lasi nemancat, daca vezi ca la o masa a mancat mult sub portia normala, da-i lapte gol sau ceva ce stii ca vrea sigur. Asa am inlocuit eu penultima masa de lapte cu cereale a Mariei cu iaurt cu fructe, ca pur si simplu ma suiam pe pereti.

In concluzie, eu iti spun ce am facut cu Maria in zilele ei de GLORIE:

1. nu am lasat-o nemancata (adica sa sara masa..)

2. daca a facut mutre la lapte cu cereale, i-am inlopcuit in prima faza cerealele si apoi, daca nici asa, i-am dat lapte simplu

3. Maria are zile in care ultima sau prima masa nu accepta decat lapte simplu

4. dimineata bea maxim 140 ml...

5. am avut zile cu 4 mese uneori, ca a mancat mai bine asa.

 

Nu stiu in ce masura te ajuta, eu m-am sesizat la starea ta, intrucat si eu disper foarte repede (si spre deosebire de tine, de multe ori - fara motiv) in legatura cu somnul sau mesele Mariei.

Te pupic pe tine si pe nazdravan.

 

 

 

POZELE MAMARUTZEI!!!

http://f2.pg.photos.yahoo.com/tataruraluca

mamica de Mamaruta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paxelaid="red"> mama suntem colege de suferinta si la noi e la fel,numai ca eu ieri mi-am iesit din minti si l-am pocnit la fundulet.m-a durut sufletul dar nu am ce face pt ca s-a facut un alintat.acum ii dau mancare cu mana[bang].

 

ganacico nu mai folosesc teatrul caci lui Ken ii este frica.

 

astazi Ken a descoperit cum sa cada in fundulet.a exersat pana nu a mai putut sa se tina pe picioare[:D]

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca toti sunt la fel!

 

Si noi aseara la 11 ne jucam ca de .....De vreo doua zile dupa baita are un cehf nebun de joaca. Dar il duc eu acus in concediu sa schimbe aerul si sa vedeti ce somn baga.

 

Noroc lui a fost ca si noi aveam chef de joaca si l-am zapacit...cand eu cand ta-su.

 

Paxela, stai calma ca trece e doar o perioada de glorie....

Bits, sper ca l-ai pocnit in joaca?![;)]

 

Va pupacim,

 

Flory si [copil] Andrei

 

A.P.A.R

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA DIMINEATZA MAMICI SI BEBICI !id="orange">

Paxela - asa e si Dennis ... si unde mai pui ca mai are o surioara geamana ... exceptzie face doar faptul ca el mananca foarte bine si orice ii dau nu face nazuri, in schimb cu somnul e jale, pe cand credeam ca si-a revenit de doua noptzi iar se trezeste de 4-5 ori de fac naveta intre camera lor si dormitor, iar dimineatza la 7 cel tarziu e FRESH ... si ce sa-tzi zic ca deja amandoi vor sa stea numai in picioare si sa mearga ... ii pun in premergator si sa vezi "distractzie" ca nimik nu mai e la locul lui mai ales cablurile de care trag ai mei in disperare ...

Ce sa facem draga mea, las ca o sa fie cumintzi cand or creste mari [:D]. Pupam [pup]bebel energic si mamica eroina care inca mai rezista!

 

-------------------------

Pusici de la gemeneii DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...