Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by bumbacel

Felis, incearca sa faci prin rotatie cu Cornel. Ii lasi totul pregatit si-i da el papa la ora 1. Trebuie sa te odihnesti cumva [pup]bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)Poze


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
id="quote">id="quote">[:D][bang][:D][bang][:D][bang]No comment!...Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by FELIS
quote:Originally posted by bumbacel

Felis, incearca sa faci prin rotatie cu Cornel. Ii lasi totul pregatit si-i da el papa la ora 1. Trebuie sa te odihnesti cumva [pup]bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)Poze


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
id="quote">id="quote">[:D][bang][:D][bang][:D][bang]No comment!...Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero
id="quote">id="quote">Stati... sa nu interpretati gresit... Sotzul meu ma ajuta ziua, mai ales in week-end (bine, cu comentarii de genul: ce bine ca vine luni sa ma duc si eu la servici!...[alcool]), insa... Ati intalnit persoane "rele de somn"?... Asta-i sotul meu: orice pana la somn... Cat priveste alte ajutoare, cred ca au comentat ele... ca am fost anuntzata intr-o zi de sotul meu, fara nimic introductiv "La mama nu-l mai duci (pe Mihai) decat daca ARDE!..." (de parca l-as fi dus de prea multe ori[hot]), sau la un raspuns de al meu "... daca se supara!..."(mama lui) am primit raspuns ceva de genul "de asta nu mai pot eu..." sau "nu ma intereseaza" ... si completarea "tu si Mihai sunteti familia mea" [hot]Si separat fie zis, nici nu prea imi surade mie... sa il duc.. Am facut greseala sa il duc si eu sa raman in alta camera sa invazt [bang] (singura data)... Eu ii dau copilului sa pape intins in pat, sau in carutz... linistit, cu mici pauze, vorbind si razand cu el... Cu o zi inainte mancase 190 ml piure de legume cu carne , cu o zi dupa 170 ml , dar la soacra a mancat 60 ml in 30 min la modul : copilul tzinut pe mana stanga (in bucatarie- in abur de mancare), cu dreapta mesteca de 3 ori in mancare, lua apoi biberonul si i-l baga in gura..., timp in care il zgaltzaia de cred si eu ca nu ii intra nimic bietului copil...,iar mai mesteca de 3 ori in mancare, ii mai baga de 2 ori biberonul im gura... Da ce pot sa zic eu... Ca ea a crescut 2 copii (da eu mi-l stiu pe al meu...[bang]) In final... mi-a zis ca nu vrea copilul sa mannce ... Voi ati fi mancat in locul lui???????[bang]id="purple">id="Century Gothic">Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Viovioid="red">, da' tu daca ma vedeai pe mine, de ce nu dormeai? [indecent][indecent][indecent]

Bumbacelid="red">, acu m-am uitat si eu... ma bucur ca a si materializat cineva gandiul asta care ne-a trecut, sunt convinsa, multora prin cap.

Felisid="red">, mama, daca ar fi sa deschid eu subiectul despre cum sunt asistati copiii nostri de anumite mame, nu spui cine, persoane importante... [bruta] ehehe, deschidem capitol separat!

Fetelor doua sugestii am pentru momentele in care va plictisiti (sic! de parca va lasa cineva...[alcool]

1. http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789 aici pe forum sunt niste perlute foarte haioase ale Sabinei. Merita aruncat un ochi, sa stiti ce va asteapta [hot].

2. in lista noastra de inceput de capitol Felis are link de poze. Si acolo sunt pozele ei de nunta. Desigur ca ne-am admirat cu toatele candva, insa pentru cine a uitat, Felis are, dupa parerea mea, unele dintre cele mai frumoase poze in biserica... [il][il]

 

Doua episoade haioase cu Maria:

1. ieri in parc am cumparat zeama aia de facut baloane, stiti voi... Initial nu o incanta prea tare, vedea ea ca zboara ceva pe langa carut dar nu ii capta atentia in mod deosebit. Insa primul balon mare facut sub ochii ei si spart in varful nasucului a smuls hohote de ras. Si de aici, sa te tii... [bum][batetoba] Sarea de fund in carut si se batea cu manutele pe genunchi sa ii facem... Incercati! [hop][hop][hop]

2. al doilea episod e mai putin haios pentru mine... ca sa intru in clubul mamicilor disperate de nesomnul piticilor: Maria mea nu doarme in general in we, ca e ta-su acasa si nu se indura sa piarda vreun moment cu el [}:)]. Ieri insa a depasit orice record personal: de la 12.30 a mai dormit, pana la 23, O JUMATATE DE ORA [bang][bang][bang][bang]. Doamne, avea ochii umflati de nesomn dar cand o asezam in patut o bufnea rasul... [zz][zz][zz]

 

Faza draguta e ca de ieri Maria are una noua: RADE PE NAS... si cu MINIM doua degete in gura. Te cred si eu, a iesit rasul pe nas ca nu mai avea loc in gura... [alcool][batcap]

 

 

POZELE MAMARUTZEI!!!

http://f2.pg.photos.yahoo.com/tataruraluca

mamica de Mamaruta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by raluca.gabriela

 

Faza draguta e ca de ieri Maria are una noua: RADE PE NAS... si cu MINIM doua degete in gura. Te cred si eu, a iesit rasul pe nas ca nu mai avea loc in gura... [alcool][batcap]

 


id="quote">id="quote">

 

[cool] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor... ce rau imi pare ca nu am aparat de filmat...[xx(]... I-am dat sa pape lu Mihai si a papat camputin din mancarea lui preferata (piure de iaurt cu mere si zeama de portocala)... I-am zis lu taica-su sa continue... [il] si nu mai pot de dragul lor...[il]ce "vorbeste" el cu taica-su[il], ce rade...[il] si pe langa astea mai si mananca...[il] nu mai pot de dragul lor...[il] Imi trece toata oboseala cand ii vad... si uit de toate...[olala] Tare imi mai sunt dragi...[olala]id="purple">id="Century Gothic">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by FELIS

Mai fetelor... ce rau imi pare ca nu am aparat de filmat...[xx(]... I-am dat sa pape lu Mihai si a papat camputin din mancarea lui preferata (piure de iaurt cu mere si zeama de portocala)... I-am zis lu taica-su sa continue... [il] si nu mai pot de dragul lor...[il]ce "vorbeste" el cu taica-su[il], ce rade...[il] si pe langa astea mai si mananca...[il] nu mai pot de dragul lor...[il] Imi trece toata oboseala cand ii vad... si uit de toate...[olala] Tare imi mai sunt dragi...[olala]id="purple">id="Century Gothic">Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)[il][il][il]Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero


id="quote">id="quote">POZELE MAMARUTZEI!!!http://f2.pg.photos.yahoo.com/tataruralucamamica de Mamaruta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[neand]Gandacico, roserbico si miki, eu tot pe-a mea o tin si buna. Nu ma indur sa-l culc altfel pe alex decat singur. Asa ca totsingur adoarme. Mai cu dus inca o data la el si reasezat in pozitie de nani, mai cu minute multe (15-20 min, ca inainte in 5 minute adormea), dar eu nu-l iau de acolo si nici nu stau la el, doar il pun in pozitie de nani, il pup si apoi plec. Face cateodata tam-tam cand pelc, dar la 10 secunde dupa ce ies inceteaza si plansul - stie din experienta ca nu ma intorc asa repede.

E adevarat ca nici nu face circul de care povestiti voi de copiii vostri, e mai domol cand e vorba de culcare.

Insa ma gandesc, oare copiii astia nu or avea nevoie de mai putin somn? Eu tot tind sa-l pun la culcare la 10, cum faceam si pana acum, insa de o sapt. il pun la 10:30 ca vad ca mai poate rezista.

Cand incep de regula copiii sa aiba doar un somn pe noapte, regula ma intereseaza, nu exceptiile id="size1">?

 

Felis, mii de pupici lui Mihaita si tie ca esti o dulce si-i iubitoare.

 

Raluca, mai facut sa rad cu mariuta ta. Sa stii ca si eu am fost tentata de vreo 2 ori sa-i iau de-ala de facut balonase, insa sigur imi dadea tac-su cu el in cap ca e prea mic de asa ceva.

 

Vio, hai ca-mi placi la nebunie, ai inceput sa imparti [haibat][neand] in stanga si-n dreapta ca sa te eliberezi? Terapie de calmare [:D][:D][:D][:D].

Sa stii ca mai bine asa decat pe Bianca. Eu ma descarc pe tac-su cand se aduna toate frustratile si neajunsurile in mine.

Da' sa stii ca eu ma ofer voluntar ca sac de box pentru toate mamicile care vor sa se descarce si n-au pe cine.

Hai fetelor, curaj, ca nu doare... rau... doar niscaiva vanatai, da' trec si alea...

Acu' pe bune, am vazut eu o emis. la tv in care neste frustrate erau puse sa se descarce aplicand lovituri cu bata de baseball intr-un cal de carpa, ca si calul lui Ion Creanga unde erau biciuiti copiii la scoala - cre' ca de aici vine expresia cal de bataie, nu? mama si ce mai plangeau si ce mai loveau acolo cu indarjire si erau puse sa se si vaite, adica sa reproseze exact ca si cand ar avea persoana care le suparase in fatza.

Asa ca be my guest, fetelor, dati care puteti, cu ce apucati, cu bate, cu oua, cu rosii, cu pumnu' gol...numai sa va simtit voi mai bine si mai senine.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...