Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (64)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Eliza5

Dragelor, ma musca Alex de tzitzi de simt ca innebunesc. Lui i se pare ca se joaca dar pe mine ma doare ingrozitor :-) Cred ca o sa-l intarc..Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)


id="quote">id="quote">Bine ca mi-am amintit... Eu nu i-am mai dat lui Mihai nici macar 2 stropi de lapte sa suga de vreo 2 saptamani ca am tot luat medicamente... Ieri am terminat antibioticele (ca am vrut eu)... si am incercat asa, de curiozitate sa vad daca mai curge lapte ... [hot] Am apasat pe san si instantaneu mi-a tzasnit laptele direct in ochi...[alcool] Am incercat sa storc sa vad cam cat curge...[alcool] si numaram... 7,8,9 picaturi... I-am aratat si lui taica-su ca inca mai am... L-am stropit si pe el [:D] (era cu bb in brate) si m-a apucat joaca... ii alergam prin casa si ii stropeam cu lapte din san [:-)))][:-)))][:-)))] ca tzasnea la 1-1,5 m [:D]... Mai am sperantze ?????[alcool] Sa incerc si pe partea asta ... ca tusea nu i-a trecut cu antibiotic[bang]id="purple">id="Century Gothic">Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

BUNA DIMINEATZA si o saptamana minunata!id="orange">

 

Iaca revin si eu dupa o luuuunga absentza. Speram ca vom fi la fel de bine primitzi ... glumeam [:D] stiu ca asa va fi .

 

Noi am avut cateva neplaceri [bang] mai exact Dennis a facut o enterocolita f. urata[bang], m-am speriat de numa'. Am fost internata cu el in spital, perfuzii [q], injectzii [q] ... ce mai, un cosmar, da bine ca s-a terminat si acum totul e ok.

Dupa ce i-a trecut lui Dennis a facut Daria rosu in gat + puroi cu febra 40 [bang]de m-am panicat total pt. ca nu-i scadea febra, pana la urma a trecut si asta si acum ne-am mai linistit.

 

De citit am citit pe aici dar nu prea am retzinut mare lucru ca citii pe fuga, asa ca o sa va transmit tuturor pupici[pup], la cele noi BINE ATZI VENIT [bis], la bebeii care au mai implinit inca o lunisoara LA MULTZI ANI [s] si mii de pupici [pup].

Felisid="blue"> am vazut si eu pozele de la nunta ta - sunt superbe mai ales cele din biserica unde tu esti toata numai o lumina, e ceva fantastic cum cad razele de soare (asa cred ca e soarele) pe chipul tau ... parca esti o zana [il]... pupici [pup]lui Mihai si ma bucur sa aflu ca vetzi merege in Italia si ma rog sa fie bine totul

 

Vioid="red"> - ce trebuie sa fac pt. a vota printzesa ta ca nu am prea intzeles, scuze dar nu ma duce capul zilele astea

 

Floryid="purple"> - uite ca si eu am comis-o...sambata dimineatza am pus bebeii pe patul din dormitor care e f. mare 1,90 pe 2, il schimbam pe Dennis, erau perne de jur imprejur dar o fractziune de secunda i-a trebuit Dariei sa escaladeze o perna si BUF s-a produs inevitabilul : a cazut [q] ... si eu eram langa ea [bang], de asta ce mai zici ... mi-e si groaza de cand s-or apuca sa mearga singuri ... aoleu ...

 

Va pupicim !

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by didutza

 

Felis[/b][/blue] am vazut si eu pozele de la nunta ta - sunt superbe mai ales cele din biserica unde tu esti toata numai o lumina, e ceva fantastic cum cad razele de soare (asa cred ca e soarele) pe chipul tau ... parca esti o zana [il]... pupici [pup]lui Mihai si ma bucur sa aflu ca vetzi merege in Italia si ma rog sa fie bine totul

 


id="quote">id="quote">

 

Multumesc...[:I] da ... erau razele soarelui care intrau prin usa bisericii... Adevarul e ca imi plac si mie foarte mult...Sunt facute de niste invitati la nunta...[;)], altfel nu aveam eu asa poze... Fotograful pe care l-am adus...[bang]...id="purple">id="Century Gothic">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!!!

Mai fetelor noi o dam din una in alta.

Denisa acuma se trezeste doar o data pe noapte, max de doua ori dar sa vedeti ca nu ma adoarme inapoi repede. O ia cheful de joaca si adoarme dupa o ora-o ora si jumatate; timp in care se batzaie si patruleaza tot patul in lung si-n lat (patul nostru) si noi abia stam cu ochii deschisi.

Eu cred ca mi-a schimbat cineva cupilu' [bang][bang][bang](e total schimbata fata de cum era ea) si o vreau pe a mea inapoi [q][q][q]

Pupici si sa aveti o saptamana buna.

 

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by FELIS
quote:Originally posted by didutzaFelis[/b][/blue] am vazut si eu pozele de la nunta ta - sunt superbe mai ales cele din biserica unde tu esti toata numai o lumina, e ceva fantastic cum cad razele de soare (asa cred ca e soarele) pe chipul tau ... parca esti o zana [il]... pupici [pup]lui Mihai si ma bucur sa aflu ca vetzi merege in Italia si ma rog sa fie bine totul
id="quote">id="quote">Multumesc...[:I] da ... erau razele soarelui care intrau prin usa bisericii... Adevarul e ca imi plac si mie foarte mult...Sunt facute de niste invitati la nunta...[;)], altfel nu aveam eu asa poze... Fotograful pe care l-am adus...[bang]...id="purple">id="Century Gothic">Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero
id="quote">id="quote">FELIS [flo]Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!http://community.webshots.com/user/didutza1978
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana-Mariaid="red">, la multi ani, sa cresti mare si ascultatoare; sa aveti o zi frumoasa, [pup] si pentru mami, care speram ca a iesit din starea de "melancolie profunda"[pup].

 

 

Didutzaid="red">, ne bucuram ca sunteti bine, chiar ne intrebam ce mai faceti. Sa fiti sanatosi si voiosi[pup].

 

Fulguletzid="red">, please, tu aveai o lista cu chestii nerecomandate pana la "n" luni(fructe, legume parca), te rugam, o mai poti scrie o data si pentru uituci ca mine?

Pupam Davidutz frumusel si voinicel[pup].

 

Eleid="red">, ce-o fi cu copilasii astia? Iustin dormea toata noaptea, fara nici o trezire, dar de 2 nopti, sa te tii: treziri, cu plansete sau cu mare chef de joaca; maimutica asta a mea vrea direct in picioare, s-a gandit sa sara etapa cu mersul de-a busilea, si nici n-are rabdare sa exerseze, ar vrea asa dintr-o data....asa ca tre s-avem rabdare....[:)]

 

Va pupam pe toti si s-aveti o zi reusita,

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mikimi

 

M-am intalnit cu Roxana si minunatii ei copilasi, Bianca e cea mai scumpa fetita pe care am vazut-o...nu exagerez, se vede ca are un fratior pe care il iubeste...e tare dragastoasa, ii aranja palariuta lui Alex, il lua de mana si-l pupa , ii punea pe baieti sa se tina de manuta, m-a topit.Si e asa desteapta si matura pentru varsta ei...zici ca are 5-6 ani, nu 3 juma.

va pup si va urez noapte bunica

 


id="quote">id="quote">

 

Haide, zau, ca ma faci sa rosesc cu atatea laude[:I]. Ti s-a parut tie asa Bianca, pentru ca n-ai vazut-o in actiune[zz], era cam obosita dupa atata alergatura, iar daca are copilasi mici prin preajma si se poate da sefa, se simte tare bine[:D].

Mi-a placut ce bronzat era alex al tau, se cunoaste ca s-a plimbat ceva vara asta[il].

O sa pun si poze sper ca astazi.

 

Felisid="red">, si Mihnea transpira, n-ai ce face, eu doar il sterg pe caput dupa ce se scoala, si atata tot.

 

Cu intalnirea e OK ora 11 si Botanica, eu ma inscriu!id="red">

 

Didutzaid="red">, of, ce de belele ati avut, bine ca sunteti sanatosi acum.

 

Lui Mihnea vad ca a inceput sa-i placa tare masa de pranz(sa nu-l deochi), am descoperit cateva combinatii de legume pe care le devoreaza, mai ales daca pun si o lingura de smantana. Am observat ca ii place piureul de consistenta mai tare, si nu face mofturi la bucatele mai mari(cum facea sora-sa!).Alaltaieri de exemplu a mancat vreo 3 linguri de orez ne-pasat, l-a distrat la culme, si inca mai vroia, dar m-am gandit ca se constipa!.

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele!vad ca va faceti griji pt cazaturi,noi cred ca suntem campioni:de 3 ori in Romania si de 4 ori in Japan.eu nu-mi mai fac probleme,mai ales acum de cand se ridica singur cazaturile sunt frecvente.

 

noi suntem raciti copza adica doar eu si cu Ken.avem nasurile robinete nu alta si toate astea din cauza aerului conditionat fara care am muri.asa raciti cum suntem am fost astazi la delfinariu,am pus pozehere.ken a fost extaziat nu alta de pesti,o tinea numai intr-un tipat.

 

am uitat sa va spun ca de cand cu cazaturile s-a invatat baiatul ca la marginea patului e periculos asa ca se intoarce pe burta si se da jos din pat tinandu-se de cearceaf.e asa de mandru de realizare ca e numai un zambet.

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by FELIS

... Aveti vreo idee cum sa fac sa nu mai transpire?


id="quote">id="quote">

Sa-i faci vant cu un evantai[:)]...Iustin adora chestia asta, sta ca un mielusel, daca i-as face toata ziua ce bine-ar fi...cred ca tre sa todmim pe cineva sa se ocupe numa de asta[:)].

Dar, vorba lui Roserb, n-ai ce sa-i faci, Iustin transpira parca mai rau ca noi, da nu cred ca-i bai.

 

 

elizaid="red">, chiar ma gandeam sa comand niste poze la tine cu al mic, ca nu-l vazusem niciodata....frumusel foc si mare...sa-ti traiasca[pup]

 

Kenzoid="red"> m-a topit; si el e un scump si-l pupam tare.

 

Va pupam pe toti,

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...