Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (64)


Recommended Posts

quote:Originally posted by mikimi

Cupilu' meu s-a ridicat azi in picioare, si de atunci nu mai are stare jos..e mai rau decat o maimutica.si de-a busilea merge ce merge, si apoi se ridica pe picioarele din spate...gata ii iau premergator ca nu mai merge... familia nebunicaMiki si Alexander (12.12.04)


id="quote">id="quote">felicitari pt ridicarecat despre premergator[:D] ce ziceai ca ai prin casa? vezi ca nu o sa mai ai[cool] mare grija la nivelul unde ajunge si un pic mai suj sau mai jos[}:)] Silviu deja ia lucruri de unde nu mi-as imagina ca ar putea ajunge[:D]Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

dutziid="red">, am vrut sa-ti trimit un PM cu lista da nu poci...asa ca ti-o zic aicea:

Rosii, Mazare, Rabarber, Carne de porc, Oua, zahar, Säure(acreala, acid), Peste, Ketchup, Cartofi prajiti, chipsuri, Nuci, mandeln

Marzipan, Nougat, Ciocolata, bonboane(Haribo), limonada, Cacao

Cola, Inghetata de fructe, Condimente : piper, curry, mustar, otet, chili, Citrice si alte fructe cu multa vit. C, Suc de fructe, Kiwi, Ananas, Capsuni

 

In general, lista e pentru cei alergici, cu dermatite sau alte probleme. Iar pentru cei sanatosi, e de evitat.

 

roserbinoid="red">, uitandu-ma la pozele voastre asa m-a cuprins o parere de rau ca n-am vazut-o si eu pe Bianca[il]...da data viitoare trebuie sa o vaz !

----------------------------------

 

fetele care ati fost cu puradeii la mare...cum i-ati convis sa nu manance nisip? [:D][8D]id="blue">ca io ma gandesc sa facem si noi o mare si ma gandesc cum o sa-l tin eu pe David pe patura, sezlong etc cat timp vom sta pe plaja? [hop]

 

[mamica] lui David pushlamelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">

pozitzeid="green">id="size1">

am si motto : "mai binele este dusmanul bineluiid="green">"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by fulguletz


id="quote">id="quote">acu...ce sa zic..daca ne comparam cu "greii echipei[biz]", noi, cu 7 kile ale noastre, tot pa la coada suntem..asa ca ramanem pe linie cu Silviu(Paxelinaid="red">), Mamarutza(a lu Ralucutzaid="red">) (si lista ramane deschisa), si ne simtim si noi mai omeneste..[:D][mamica] lui David pushlamelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">pozitzeid="green">id="size1">
am si motto : "mai binele este dusmanul bineluiid="green">"[:D]
pe noi ne-ati uitat mai fulguletzid="red">? ca bianca nici nu are 7 kile...6.850 la cantarul de azi[:D]. tudor e mai "gras": are 7.350 kile[pk]. si ce mai face dermatita lui david? noi tot cu alfare suntem! [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mikimi

Cupilu' meu s-a ridicat azi in picioare, si de atunci nu mai are stare jos..e mai rau decat o maimutica.si de-a busilea merge ce merge, si apoi se ridica pe picioarele din spate...gata ii iau premergator ca nu mai merge... familia nebunicaMiki si Alexander (12.12.04)


id="quote">id="quote">felicitari!!!![majoreta][majoreta][majoreta]...si pupici lui alex ca e un dulcel[pup]
de ieri tudor zice "ma-ma"[bis][bis][bis]nu stiu daca stie el ce zice dar mie imi vine sa plang cand il aud. bianca ... "ta-ta"...e a lu' tac'su[:D] [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fulguletz id="red">hai sa te intreb ceva: tu-i dai lui david mar cu biscuiti? ca tudor are de vreo saptamana niste pete mici de eczema si nu-mi dau seama din ce cauza? m-am gandit ca o fi de la biscuiti...ca sunt cu gluten. habar nu am dar ma enerveaza la culme ca-i dau laptele ala care e atat de scump si tot ii apare eczema id="Stencil">

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by LuminitaB
quote:Originally posted by gandacelu

iaca pozne de la intalnirea cu bumbacica si tudorel!


id="quote">id="quote">Si bumbacel unde e?[alcool]LuminitaBmami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998
Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.
id="right">id="blue">pozele noastre
id="quote">id="quote">bumbacel era fotograf [;)]. calitatea pozelor nu-i tocmai grozava (le-am facut cu telefonul) dar ei sunt suficient de draguti incat sa compenseze asta.Am pus poze noi in albumul 7 luni. sa vedeti ce mare suntem.[pup]bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)Poze
ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paxelinoid="red"> merci de incurajari...[bis], oricum e mai simplu de strans ce e la nivelul manutelor lui, decat sa-l culeg de sub toate mesele si dupa toate canapelele din casa, mesterind la prize si fire...prizele au capacel, dar exista si varianta smuls din perete cu totul[bang][bang][bang], iar firele nu mai zic...ce trebuie sa stea in calculator ??? mi-am epuizat stocul de perne care oricum pot fi escaladate...

Adrianaid="red"> tot fotomodele ? felicitari pentru mama !!! stii doar ca baietii sunt cu mamele si fetitele cu tatii.

Bumbacelid="red"> intr-adevar foarte frumosi copchilasii, nu conteaza rezolutia, se "citesc" ei foarte bine !!

 

familia nebunica

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai io n-am somn [alcool]... n-am somn [alcool]... si cand am nu mai au piticii mei, oare cum sa facem ???

 

Fetele da ce de copilasi frumosi am vazut azi si ce mamici superbe, mai, mai ca nu ma mai saturam sa ma tot uit la poze si sa ma minunez. Sa va traiasca bbii si voi sa fitzi sanatoase sa-i putetzi creste.

 

Bits - si Daria nu vrea decat mancare de care mananc eu, parca ar stii, am incercat sa o prostesc si i-am pus papica de bb in farfurie de-a mea, de ce crezi ca e proasta ... da de unde ... la cat de rau mananca in ultima vreme i-am dat si papa de la noi: tocanitza de pui cu mamaligutza, orez cu legume, ciorbitze cu smantana si cu paine ... sa vezi cum mananca de nu o pot opri ... in schimb face niste figuri cu fructele de-mi vine sa ma duc in lume; cu Dennis nu am probleme el papa tot ce-i da mami,orice si oricand ... nu degeaba are 9,400 KG

 

Fetelor, Dennis papa singur felii de piersica, caisa, biscuite, grisine, molfaie mar si morcov, in schimb Daria se joaca cu orice ii dau in manutza ( ea are 7,880 kg )... Doamne fereste sa duca spre guritza ...

 

Va pupam si sa avetzi NOAPTE BUNA!!!

 

 

 

 

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ad_rianna

 

de ieri tudor zice "ma-ma"[bis][bis][bis]

 

nu stiu daca stie el ce zice dar mie imi vine sa plang cand il aud. bianca ... "ta-ta"...e a lu' tac'su[:D]

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)


id="quote">id="quote">

 

Ca sa vezi cum se-aduna: fetele cu taticii, baietii cu mamele.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he, Miki, si alex tot asa se ridica pe picioare, dar mainile tot jos le tine, adica pozitie de patru labe cu picioarele intinse. Insa nu merge asa, doar merge in genunchi si din cand in cand se mai opreste si se ridica de picioare.

 

Mai vedeti poze si de la noi.

 

Altfel, tot am dificultati cu culcatul ziua. Noaptea nu se mai trezeste decat o singura data, pe la 3-4 si apoi urmatoarea data e trezirea de la 7 (sau cand are el chef, dar se trezeste definitiv).

 

Nu mi-ati spus mamicilor cu copii mai mari cand anume se ajunge la un singur somn pe zi?

 

Azi mi-a facut un circ de toata frumusetea. Dupa ce m-am chinuit o ora si un sfert sa-l culc dupa ce tot eu ca idioata il sculasem (dupa 40 de min. de somn), mi-a plans apoi cred ca aproape o ora pentru ca nu am avut timp de el. Ma tine legata de maini si de picioare...iar eu vreau sa-i renovez camera. Pai cand? Noaptea?

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...