Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mai, mai ce de copilasi frumosi!!! [il] Nici nu mai stiu la care sa ma uit! Pupici la Ken, Alex de Miki si Alex de Try, Tudor, Mihnea si Bianca, Ile si Ioachim! (Gandacelu, Ioachim e mortal cu limba scoasa, asa facea si Sabina mea!)[pup]

Voi ma faceti sa mai vreau unul, mai!(da' cred ca degeaba vreau [V] )

 

Noi suntem tot la 100ml. de papica, indiferent ce ar fi ea +tzitzi de mami si asteptam cu infrigurare sa depasim 7 kile(mai avem vreo 60g, ca sa intelegeti ca nu-s normala si ca ma obsedeaza!). Am emotii la cantarul oficial(cel de vineri seara)ca n-a mai pus nika de-a lungul saptamanii. Unii(nu zic cine, persoane importante!!!) ma bat la cap sa duc copilu la doctor, sa-i fac analize, s-o trec pe lapte praf etc, etc. Ei bine, eu NU VREAU! Mai vreau sa alaptez si nu vreau sa-mi intep copila pentru ca nu e dolofana!

Voi ce ziceti?

 

Dati-va si voi o parere:http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/detail?.dir=d6aa&.dnm=c4bb.jpg&.src=ph

 

Cookie si bb Sabina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cookie

Mai, mai ce de copilasi frumosi!!! [il] Nici nu mai stiu la care sa ma uit! Pupici la Ken, Alex de Miki si Alex de Try, Tudor, Mihnea si Bianca, Ile si Ioachim! (Gandacelu, Ioachim e mortal cu limba scoasa, asa facea si Sabina mea!)[pup] Voi ma faceti sa mai vreau unul, mai!(da' cred ca degeaba vreau [V] )Noi suntem tot la 100ml. de papica, indiferent ce ar fi ea +tzitzi de mami si asteptam cu infrigurare sa depasim 7 kile(mai avem vreo 60g, ca sa intelegeti ca nu-s normala si ca ma obsedeaza!). Am emotii la cantarul oficial(cel de vineri seara)ca n-a mai pus nika de-a lungul saptamanii. Unii(nu zic cine, persoane importante!!!) ma bat la cap sa duc copilu la doctor, sa-i fac analize, s-o trec pe lapte praf etc, etc. Ei bine, eu NU VREAU! Mai vreau sa alaptez si nu vreau sa-mi intep copila pentru ca nu e dolofana! Voi ce ziceti?Dati-va si voi o parere:http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/detail?.dir=d6aa&.dnm=c4bb.jpg&.src=phCookie si bb Sabinahttp://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos


id="quote">id="quote">Buna dimineatza!Sabinutza e o frumoasa si o dolofana.[pup] Mie personal imi pare f.f.f.f.f rau ca nu am putut sa-mi alaptez bebeii decat trei luni [q]si alea asa cu taraita pt. ca nu vroiau sa suga eu stand in spital dupa nastere 3 saptamani si ei obisnuindu-se cu biberonul. Degeaba ma mulgeam eu cand am ajuns acasa ca s-a terminat repede lapticul.[q] Acum imi tot fac ganduri si ma simt vinovata ca poate de aiai s-au imbolnavit pt. ca nu au papat destul laptic de mama si sunt mai sensibili.[q]Eu zic sa alaptezi cat mai mult mai ales ca bebelusa ta arata FOARTE BINE.Va pupam pe amanadoua! Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!http://community.webshots.com/user/didutza1978
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by fulguletz

dutziid="red">, am vrut sa-ti trimit un PM cu lista da nu poci...asa ca ti-o zic aicea:Rosii, Mazare, Rabarber, Carne de porc, Oua, zahar, Säure(acreala, acid), Peste, Ketchup, Cartofi prajiti, chipsuri, Nuci, mandelnMarzipan, Nougat, Ciocolata, bonboane(Haribo), limonada, CacaoCola, Inghetata de fructe,


id="quote">id="quote">noi le-am cam "bifat" pe toate![:D]luminita! pai sa stii ca de cand am baiat, sunt convinsa ca baietii sunt mult mai cuminti ca fetele! pai ile ii alearga pe toti baietii prin parc! e superenergie![:D]
quote:fetele care ati fost cu puradeii la mare...cum i-ati convis sa nu manance nisip? [:D][8D]id="blue">ca io ma gandesc sa facem si noi o mare si ma gandesc cum o sa-l tin eu pe David pe patura, sezlong etc cat timp vom sta pe plaja? [hop]
id="quote">id="quote">si pe asta l-am bifat![:D] trebuie imobilizat in scoica, ca altfel...[alcool]
Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)id="size1">id="red">
id="right">
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004) - i-am tuns!
ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ad_rianna

de ieri tudor zice "ma-ma"[bis][bis][bis]

 


id="quote">id="quote">

felicitari![bis] si ioachim a tras o serie de ma-me![:D] aseara, la "teatrul magic" - bits, voi il mai folositi? ca ioa' e din ce in ca mai incantat de el![il]

 

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)id="size1">id="red">
id="right">

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004) - i-am tuns!


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu una l-am tinut pe Alex in carucior la malul marii, sub umbrela.. Si cand dormea il puneam chiar pe sezlong, cu mine. Seara faceam plimbari pe tarm cu bebeul in marsupiu.

Asa ca nisip n-am "servit" :-)

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by try

Nu mi-ati spus mamicilor cu copii mai mari cand anume se ajunge la un singur somn pe zi?


id="quote">id="quote">

unii, din prima zi de viata... altii (sofia galagia;) cica si acuma[hot]

 

asa ca depinde stiai si tu![:D]id="size1">

 

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)id="size1">id="red">
id="right">

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004) - i-am tuns!


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cookie

Mai, mai ce de copilasi frumosi!!! [il] Nici nu mai stiu la care sa ma uit! Pupici la Ken, Alex de Miki si Alex de Try, Tudor, Mihnea si Bianca, Ile si Ioachim! (Gandacelu, Ioachim e mortal cu limba scoasa, asa facea si Sabina mea!)[pup] Voi ma faceti sa mai vreau unul, mai!(da' cred ca degeaba vreau [V] )Noi suntem tot la 100ml. de papica, indiferent ce ar fi ea +tzitzi de mami si asteptam cu infrigurare sa depasim 7 kile(mai avem vreo 60g, ca sa intelegeti ca nu-s normala si ca ma obsedeaza!). Am emotii la cantarul oficial(cel de vineri seara)ca n-a mai pus nika de-a lungul saptamanii. Unii(nu zic cine, persoane importante!!!) ma bat la cap sa duc copilu la doctor, sa-i fac analize, s-o trec pe lapte praf etc, etc. Ei bine, eu NU VREAU! Mai vreau sa alaptez si nu vreau sa-mi intep copila pentru ca nu e dolofana! Voi ce ziceti?Dati-va si voi o parere:http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/detail?.dir=d6aa&.dnm=c4bb.jpg&.src=phCookie si bb Sabinahttp://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos


id="quote">id="quote">auliu! pai sabina ta e obeza[:D] fata de cum era ile la 1 an! somaleza era, nu alta![:D] copiii mai putin grasi insa sunt mai sanatosi! asa ca stai linistita, da?[il]pupi printesei![pup]
Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)id="size1">id="red">
id="right">
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004) - i-am tuns!
ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...