Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa-l iert si de data asta?


Recommended Posts

Este alcoolic, pt. ca nu poate sa stea fara sa bea si bea pina se imbata si-si pierde controlul. In plus a baut tare de tot inainte, din cite am inteles eu. Deci este alcoolic, nu i-a "trecut" din dragoste...

Pacat de tineretea ta, nu ti-o pierde, ai sa regreti amarnic...

 

Parerea mea...

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Laura10

Nu am puterea sa ma despart de el, chiar daca as ajunge la concluzia ca nu este nici o sansa pentru noi... Avem prea multe vise impreuna... sunt prea atasata de el... Nu stiu cum as putea sa fiu cu altcineva... Si acum ne pregatin sa ne facem o familie... Nu stiu...


id="quote">id="quote">Laura, eu sunt convinsa ca AI PUTEREA sa te desparti daca tu crezi ca sunt foarte slabe sansele ca el sa se schimbe. Gandeste-te ca iti va fi infinit mai greu daca veti avea un copil si vei vedea (nu iti doresc asta, dar incerc sa fiu realista) ca in loc ca situatia sa se imbunatateasca, se va schimba in mai rau. Atunci va trebui ori sa fugi de el, ca sa nu dea copilului tau un exemplu prost iar voi sa certati pe aceeasi tema tot timpul, ori sa il suporti oricare ar fi situatia.Oricat de mult iubesti un om, atunci cand vezi ca se distruge pe el si intr-un fel sau altul te va trage si pe tine in jos, trebuie sa pui ratiunea inaintea sentimentelor. Macar incearca... nu cred ca exista o singura persoana potrivita pentru noi pe lumea asta.Ma mai gandesc ca poate tie ti-e frica de fapt sa renunti la el fiindca vei fi singura, e normal, oamenilor le e frica de necunoscut, te-ai obisnuit cu el, te-ai atasat de el, dar incearca sa vezi si faptul ca aceste lucruri nu sunt suficiente pentru a avea o casnicie frumoasa sau cel putin asta-i parerea mea.Acum mai ai timp sa te razgandesti, cu cat trece timpul, cu atat te complaci mai mult si iti va fi si mai greu. Iti spun asta fiindca am cunoscut pe cineva, cosmeticiana la care ma duceam, exact in aceeasi situatie. Era de 6 ani cu un tip care nu bea in fiecare zi, dar cand bea, nu se mai intelegea nimeni cu el. Si situatia se inrautatea. Tot asa zicea, cum sa renunte ea la el? Pana cand a venit ziua ei si stabilisera sa vina sa o ia de la servici ca sa iasa in oras. Nu a venit, ea s-a dus acasa, prietenul ei, de negasit. Pe la 5 dimineata a venit si el acasa, beat mort si habar n-avea pe ce lume traieste. Atunci s-a hotarat ca fie ce-o fi, renunta la el. A venit ala cu rugaminti, ca se schimba, ca bla bla, ea nu i-a dat apa la moara si bine a facut. El si-a pierdut serviciul, nu il mai baga nimeni in seama iar ea acum a scapat de belele si o duce foarte bine. Poate asta e un exemplu extrem, dar e real, asa ca.... merita sa te mai gandesti. E viitorul tau in joc."Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga uite concret exemplul meu. Sint divortata de 6 anil. Acum citiva ani am avut intilnire de 20 ani de terminare a liceului unde am revazut un fost prieten din liceu. Si el divortat. Nu am avut atunci prea mult timp sa vorbim pt. ca eu am plecat a doua zi inapoi in SUA el in Emiratele Arabe, unde lucra cu un contract ceva. In fine cum eu imi terminasem concediul am hotarit sa ne intilnim in ianurie sa facem o vacanta impreuna sa vedem cum ne intelegem. Asa ca vreo 2 luni am stat numai pe chat on-line si totul parea super ok. La inceputul lui ianuarie tipul a fost dat afara de la jobul lui din Emirate asa ca s-a intors in tara definitiv. AM mers la Sinaia, la Alpin. In prima seara s-a imbatat atit de crunt incit era sa se certe cu un barman caruia uitase sa-i dea restul si a trebuit eu sa comand taxi sa ajungem la hotel. Dimineata era ca o floare, nu-si amintea nimic. AM zis eu ca e bucuria revederii. Dupa asta am mai plecat inca citeva zile la Bran cu fostii colegi de liceu si familiile lor, soti, sotii, copii. Tipul s-a imbatat crunt in fiecare seara si a trebuit sa ma duc sa-l iau eu in camera caci el daduse muzica tare, incit rasuna toata cabana fara sa se gindeasca ca mai sint si copii mici care trebuie sa doarma. Cit despre amor, iti dai seama ca nu era in stare... In fine tot asa am zis, bucuria revederii. Cum nu avea job am vorbit cu un prieten si l-a angajat la firma lui. Dupa ce am venit in SUA prietenul meu patronul firmei m-a sunat de 2 ori si mi-a trimis mesaj ca protejatul meu nu a venit la servici pe motiv ca e bolnav si ca a venit de nu stiu cite ori mirosind a bautura. De citeva ori am intrat pe chat si era incoerent. Cind plecasem din tara ii lasasem niste bani. I-a tocat pe bautura (el mi-a spus-o). Asa ca peste vreo citeva luni am pus totul cap la coada si i-am spus ca e alcoolic, si i-am tras un sut in fund. A fost greu pt. ca tot asa imi facusem un milion de planuri, aveam si verighete si data nuntii stabilite, rochie tot. Stiind insa ce inseamna un divort am zis ca pierderea mea si durerea de o rupe cu el sint infinit mai mici decit ce m-ar fi asteptat daca il aduceam incoace unde ar fi stat sa-mi toace banii cu bautura si sa fie un exemplu negativ pt. fiu-meu. Uite aici un tst ca sa-ti poti diagnostica prietenul. In cazul meu tipul raspunsese clar da la mai mult de 4 intrebari ceea ce il califica drept alcoholic. Succes.

 

cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era sa te intreb cati ani ai, dar am vazut ca ai scris.

Pai nu-i plin forumul asta cu fete cu probleme aparute uneori mult dupa casatorie? Tu vrei sa te casatoresti cand stii de la inceput ca vei avea probleme? Ca erai casatorita si o lua pe ulei, era de datoria ta sa incerci sa-l salvezi; dar asa?

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi si pt faptul ca sunteti aproape de mine! Nu vreau sa intelegeti gresit! Nu e alcoolic! Nu se imbata la 2 saptamani ci bea o bere doua! De imbatat nu se imbata atat de des. Se mai intampla la ocazii sa se pileascaputin, sau cand e obosit... Iar cat priveste ziua de ieri, am aflat ca a avut scuza si chiar s-a imbatat dintr-o bere pentru ca e foarte obosit. Ideea este ca eu nu accept aceste iesiri, dar asta nu inseamna ca el este un om rau, sau betiv. Nu. Nu este. Este doar un copil mare care crede ca mai poate prostii din cand in cand pe care eu nu vreau sa i le accept. Si as vrea sa nu mai faca asta niciodata. Eu sunt o fire mai calculata, mai sobra, el e ca o bombita pe langa mine, nu are stare deloc, trebuie sa faca ceva... si mai face prostii.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga alegerea e a ta. De regula probleme existente inainte de casatorie se adincesc si aamplifica dupa. Nu am vazut niciodata nici un caz in care problemele avute inaintea casatoriei sa "dispara". Macr nu-ti pune singura streangul de git si nu te grabi cu casatoria. Sau cu a avea un copil. Succes.

 

cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Laura10

Va multumesc pentru sfaturi si pt faptul ca sunteti aproape de mine! Nu vreau sa intelegeti gresit! Nu e alcoolic! Nu se imbata la 2 saptamani ci bea o bere doua! De imbatat nu se imbata atat de des. Se mai intampla la ocazii sa se pileascaputin, sau cand e obosit... Iar cat priveste ziua de ieri, am aflat ca a avut scuza si chiar s-a imbatat dintr-o bere pentru ca e foarte obosit. Ideea este ca eu nu accept aceste iesiri, dar asta nu inseamna ca el este un om rau, sau betiv. Nu. Nu este. Este doar un copil mare care crede ca mai poate prostii din cand in cand pe care eu nu vreau sa i le accept. Si as vrea sa nu mai faca asta niciodata. Eu sunt o fire mai calculata, mai sobra, el e ca o bombita pe langa mine, nu are stare deloc, trebuie sa faca ceva... si mai face prostii.


id="quote">id="quote">Ii cauti scuze si te imbeti cu apa rece!!! Parerea mea (si a altora de pana acum)..."The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Laura10

Ideea este ca eu nu accept aceste iesiri, dar asta nu inseamna ca el este un om rau, sau betiv. Nu. Nu este. Este doar un copil mare care crede ca mai poate prostii din cand in cand pe care eu nu vreau sa i le accept.


id="quote">id="quote">

au dreptate fetele, tu te imbeti cu apa rece, ii cauti scuze... [alcool] sunt mari sanse sa devina alcoolist pe viitor. [alcool]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]

Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]

Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...