Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (62)


Recommended Posts

Ca sa ma fac cu Alexandra. In afara de lapte, iaurt, sana si suc de fructe natural (ii fac eu in casa cu pulpa cu tot, tot ce e pe piata si e fruct) nu-i mai place nimic, nu vrea nimic. Sa nu stea deranjata ii dau zilnic o banana.

Voi aveti probleme de genul acesta? Poate e de la caldura?[bang][bang]

 

 

 

Va pupic.

 

 

[pup]

 

 

 

 

 

 

 

Paula[gravi]17+Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Paula, sigur e de la caldura. lasa fata sa manance ce vrea, mai da-i banane, poate un biscuite sau ceva cereale in iaurturi si gata. Fi-miu e disperat dupa roshii (nici o masa fara roshii la noi [:D]) si dupa piersici. Mananca intr-o disperare.

 

Catia, de unde febra? E si cu muci? Poate ati luat ceva de la mare.

 

Super mami, spor la babysitting, tre sa ai nervi de fier si rabdare multa cu 2 copii in casa. Vezi sa nu-si scoata ochii. Cand ai tipm poate ne spui cum fu in vacanta.

 

Davidutza, pai cred ca sunteti franti daca stai in fiecare zi cu copilul pana adoarme seara. Presupun ca mergeti la el direct de la birou. Voi cand mai aveti timp de voi?

 

Ca tot vorbiti de dinti vreau sa va zic ca la noi gata cu ei, aceasta perioaa din viata s-a incheit. Au iesit definitiv si ultimii 4 molari. Ce bine ca am scapat, ca si de cand ne vaitam, de un an jumate...

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetele, buna![biz]

 

ma simt deja mai bine azi, si eu si Mariuca[:D]

pai sa va zic...

 

aseara i-am dat Ospamox , n-a mai facut febra peste noapte, de papat inca mai papa putin, e normal, a baut cea mai multa apa din viata ei[:D], a dormit destul, fara agitatie, si? si?

 

am iesit afara[bis]... ceea ce pe o astfel de caldura e o mare aventura, pe care am evitat-o cand era bolnava.

 

ah, ce ma bucur, ca vroiam si noi sa mergem la mare[:D], ma si gandeam cat o tine toata chestia asta...

 

 

asa...deci, mi-am renvenit, dintisorii sunt acum in numar de 16 bucati[bis], ma rog cu cei care abia se ivesc acum[:D]... e ceva! la cat am tras... si cat ne mai asteapta...

 

Mariana si Ileanaid="red">, felicitari si la voi pt dintzosii mititei![cheers]

sunt de acum niste omuletzi in toata regula![8D] mey mey...

 

Davidutzaid="red">, felicitari pt asa vorbaret... nu ca mutulica mea[V], are vocabularul tare redus, desi noi dam toata ziua din gura... taca taca![;)] cutzu, pisi, behehe, mama[:D], apa, pa, gan-tobogan, utza

...cam asa e la noi[bang]

 

Supermamiid="red">, bine ati venit sanatosi, ma bucur ca ati avut o vacanta frumoasa! si o Isabelita cuminte[flo], sa tot pleci la drum asa...

 

Ciuf,id="red"> tu pe unde mai umbli[hippi]? vreau povesti cu aventuri de la tine! ce face Luku?[olala]

 

Elenaloveid="red">, la fel, mi-e dor de tine mey!!![berica]

 

sper ca si voua de mine![detectiv][:D]

 

va las, m-am racorit...[baie]

 

[mamica] Mami Gabriela si fetitzuca [copil] Mariuca(31 dec 2003)[:)]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena pe unde umbla? de ce nu mai sembeaza condica aici? Ce face Alvaro?

 

Uki, bine ca se simte mai bine mariuca. Sfatul meu este sa-i termini antibioticul, daca tot l-ai inceput...

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, avem si noi niste poze noi cu tunsulici. Da, l-am tuns azi cu masina. O adevarata tragedie, atata a urlat de numa, a trebuit sa-l fac o tura cu foarfeca pe la spate, apoi iar cu masina, in consecinta are niste "gaurele" prin parul de la spate, parca-i copil din ala tuns de ....nu-sh ce boala [:D] Il puteti vedea la:http://community.webshots.com/album/373408822YhbQzH/1

 

Atat ca pe caldura asta nu mai am chef de povestit, mai ales ca dl. Markus a dormit azi 10 min. de pranz, nici n-am apucat sa mananc ceva....Acum priveste la prietenii lui "Tom si Jerry"

 

Intrebare pentru Alexandra:id="red"> ce a papat Isabel in Turcia? Mersi! [flo]

 

Venera [cit], mama lui Markus: [bibe] ->[copil] -> [aerob]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

uite mai trecem si noi pe aici, dar lenea e tare mare.

Fetelor, am tras o spaima aseara de am zis ca nu o sa-mi revin.

Ieri am tot umblat pe la magazinele de mana a doua de mobila sa-mi iau doua noptiere pe care sa mi le reconditionez cum imi pofteste inimioara.

Eh si uite ca le-am gasit, le-am bagat chinuite rau de tot in masina si via acasa. Intre timp am mai plecat de acasa, iar seara s-a apucat tata sa se uite prin sertarele noptierelor si, ghici, ce gaseste: o capsula cu dioxid de uraniu. Citesc pe pachet si ma cutremur: folosit pentru reactoare nucleare, energie electrica, etc. Intr-un cuvant: radioactiv. Nici nu am citit tot ce scria pe el, ca am inceput sapaturile pe Google. Si m-am infiorat de ce am citit. Nici nu stiam ce sa fac, pe cine sa sun, sa telefonez la 911, eram disperata. Si pana la urma mi-am amintit ca o romanca a terminat Fizica Atomica si lucreaza cu radioactivi. Asa ca am sunat-o si nu prea i-a fost clar ce i-am spus. Oricum m-a sfatuit sa-l scot afara, recipientul, undeva sub un metal si ca a doua zi va veni cu aparatul de masurat radioactivitatea si ca-l va luat la ea la serviciu sa-l arunce la gunoiul nuclear.

Asa ca am stabilit sa vina dim. la mine acasa.

Mai fetelor si toata noaptea nu am dormit. Parca ma luase durerea de burta, pe mama capul, iar pe tata mana. Mai lipsea Luca. Ca el saracu nu putea spune. Cine stie ce l-o fi deranjat si pe el. Si numai ganduri negre pe capul meu. Cum ca ne imbolnavim cu totii, macar copilul sa fie bine. Nici nu-mi pasa de mine.

Asa. Si toata noaptea crampe la burta, palpitaii, stare de voma, ce sa mai, noapte alba. M-am ridicat din pat obosita, parca eram batuta.

Si... vine fata dim. cu instrumentul de baza si .... niica. Nici urma de radioactivitate. 0. Asa ca toata sperietura mea s-a dus. Parca imi placeau acum noptierele (ca le injurasem toata noaptea), viata era frumoasa, vedeam soarele pe cer. Vai de mine si de mine.

Se duce fata la serviciu si-mi trimite e-mail sa-mi spuna ca vestitul pachetel era "simulated", o simpla mostra de plastic. Uffff (de usurare, n-am emoticonul pentru asa ceva).

Schimb subiectul. Am terminat picturile si ma declar multumita de rezultat. Palmierii cam chinuiti, dar deh, nu sunt o mare artista.

Acum ca am terminat camera lui, ma pot apuca de noptiere. O sa fac poze before si after. Si dupa aia, ma apuc sa vopsesc camera de jos, cea de oaspeti.

Si uite asa o sa fiu ocupata cat stau ai mei aici.

We placut tuturor, copiii sa va fie sanatosi si sa auzim numai de bine

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama Ciuf ce intamplare! Groaznic cred ca numai ganduri negre ai avut toata noaptea. Bine ca a fost doar o sperietura dar cred ca astfel de momente de fac sa-ti reconsideri viata si momentele frumoase de care merita sa ne bucuram.

 

Uki ma bucur ca Mariuca e bine!!!

 

Tati nostru vrea sa ne duca la Sighisoara la festival dar mai vedem...

 

Un week-end placut la toata lumea.

 

 

 

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Ciuf, halal sperietura. Bine ca pan' la urma n-a fost nimic, asta va mai trebuia. :)) Vorba sotului meu: cand eram insarcinata si mai fumam cate o tigara imi zicea ca o sa fac copii cu coada. Asa si voi cu radiatiile, poate iesea bb2 cu ceva coada si cornitze. [:D] Gluesc, evident. Bine ca s-a terminat cu bine.

 

Ven, am vazut pozele, e simpatic foc Markus tuns. Si la noi e cald rau. Voi sunteti cu Tom si Gerry, noi suntem cu Lion King. E nebunie, nici nu respira cand se uita la el.

 

 

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Neata!

 

mey fete! nu mi-ati spus si mie...pot sa-i dau OU la Mariuca? dupa atatea zile?

 

voi sunteti cu desene animate, noi cu muzica domne[:D], insa oricum, eu as prefera sa mai lase tv in pace, ah si... Pc-ul[bang] si mobilele...

 

Ciufid="red">, vreau aventuri! si pozne cu Luka. Cum se simt ai tai? le place acolo?[cool]

 

weekend frumos,

 

cine zicea ca se duce la nu's ce cabana? Ileana?id="red"> Moama ce fain! distractie placuta, mey sa fiti cuminti[:p]

 

 

[mamica] Mami Gabriela si fetitzuca [copil] Mariuca(31 dec 2003)[:)]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...