Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (62)


Recommended Posts

Distractie placuta Ileana!!

 

Se pare ca si noi ne facem de cap plecam la Festival de la Sighisoara si ducem copilul la bunicii de la Medias si vom fi doar noi doi si nasi ca oricum azi implinim 5 ani de la casatorie(sunt 11 ani de cand ne cunoastem prin decembrie).

 

Paula nu te stresa nici Andrei nu prea mai mananca cu caldurile astea, lapte, fructe, stafide(pasiune) si rar cate o ciorbita de legume , carne nu prea mai vrea-doar duminica am facut un gratar si i-a placut si a mancat un copan cu mana.Dar nu scade in greutate asa ca e totul ok.

 

Uki si eu cred ca poti sa-i dai ou mai ales daca ii place.

 

Gata pupici [dual]

 

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetele cucuietele am pus cateva poze.id="red">

Am unele mult mai frumoase, dar le-am facut cu aparatul normal ( adica nu digital [:D]) si le-am scos acolo. Iar ei nu au putut sa puna pozele pe cd...asa ca sa vad cum fac, o sa caut un scaner.

Oricum, trebuie sa mai fac o adresa pt poze ca avem deja aproape 240.

Ma ocup de problema zilele astea.

 

Iertare, da n-am apucat sa citesc nimic din urma.

Si azi trebuie sa mergem sa cautam un alt sifonier, ca cel de ieri nu ne mai place. dar am cumparat unul pt Isabel ieri. Unul care se potriveste cu patul noi.

 

In vacanta a fost de-a dreptul superb. locul e minunat, nu avem nemultumiri. Atata mancare....nu mai vazui la un loc pana acum [:D]

Am luat cate 2 kg fiecare.

Isabel s-a distrat fffff bine. A stat numai in apa, a fost la mini club...desi era pt copii de la 4 ani in sus. A dansat pe scena seara, si-a facut prieteni, fotograful s-a indragostit de ea, a pus un afis cu ea langa pozele pe care le facea zilnic, a pus o poza cu ea screen saver pe calc lor....era topit dupa ea. La plecare a iesit sa-i zica ei bye special.

Tot hotelul o cunostea si toti se jucau cu ea si o strigau Iza. Ea era non stop Hello si bye bye. Inca mai zice hello.

Mai era un magazin de bijuterii in hotel, angajatii erau numai barbati, imbracati la costum si cravata....toti se tavaleau cu ea pe jos. Cum ii vedea, se punea...in patru labute sa zic, cu poponetul sus si fruntea pe jos. Tipii de acolo se intindeau pe jos si vorbeau cu ea printre picioare....nu stiu daca ati inteles pozitiile...[:D]

S-a dat pe toboganul mare cu tati, se arunca sinura in piscina de 1.60....tot felul de nebunii.

A fost o vacanta superba pt toti.

 

O sa va mai povestesc, ca iar sunt pe fuga.

Va pup tare si sper sa citesc si eu in seara asta sa vad ce mai faceti.

 

cateva poze din vacanta:

http://community.webshots.com/album/407441497fpDffT

 

pupicei multi

Alexandra si Isabel

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, Isabelid="red"> e o minunatie de copil![il] Ce i-a crescut parul, intr-adevar are o figura de copil-artist, musai tre' sa apara prin reviste, reclame, ca e delicioasa! [olala]

Intrebari pentru tine id="blue">[:D](nu rade daca ti se par.....naive [:D]):

 

1. Ce papat Isabel pe la restaurante (la amiaza ma intere' mai mult)?

2. La plaja nu ii mai puneai scutec, nu? Era doar in slip? Cum se intampla in cazul asta cu pipi sau kk? [ups]

3. Intre ce ore a stat papusa la soare?

4. A dormit si afara ziua?

 

Mersi! [asia]

 

Mai azi se intampla un fenomen nemaivazut: Markus doarme de la 13:10 si inca nu s-a trezit! [:D] I can't believe it!

 

Venera [cit], mama lui Markus: [bibe] ->[copil] -> [aerob]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut freza.faina.si tare practica.si noi suntem la fel doar ca inca nu avem poze.

oul e greutz de digerat.are ceva dc mai astepti un pic?e si cald si risca o indigestie

noi pe plaja am stat nuzi.a fost tare greu sa-l conving sa faca pipi in mare dar a reusit.si apoi mergea sg la apa si facea pipi.iar cu kk e mai greu.

marioan felicitari si multi ani frumosi!

si noi tot ieurt cu multe stafide papam.noroc ca sunt pufarinele si stafidele ca altfel nici iaurt sau fructe nu ar manca!

distractie faina in week-end!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca nu am scris de muuuulta vreme dar am venit cu scuze bune [8D]

 

De 1 luna m-am angajat la un "azil" de batrani si sunt pe post de contabila si asistenta la activitati cu batranei(suna aiurea asistenta dar nu stiu cum sa traduc[mariaj]).

 

Ieri am avut controlul la inimuca lui Alvaro si rezultatele sunt bune.mergem iar la control peste 2 luni ca sa ii poata face ultrasound corect si sa vedem cu au crescut arterele.

Doamne ajuta sa fie bine.[ruga]

 

 

Am avut timp sa va citesc aproape zilnic dar de scris nu am avut timp deloc.[:I]

 

 

Venid="red"> felicitari cu intarziere [cheers]

 

Am vizionat poze si sunt uimita cat de mari au crescut "BEBELUSHI"

 

Vikingaid="red"> ai un baiet tare dulce si ii sta super in costumasul de surfer.[surf]va baga fetele in boala cand va creste si se va duce pe plaje singurel(fara mami si tati) si va face surfing[surf][olala].

 

super mamiid="red"> ,[olala]Isabela este o frumoasa carliontata si bronzata[olala]

 

adameascaid="red">, esti o norocoasa ca aveti cu cine lasa baiatul ca sa va destindeti si voi in vacante[recevere]

drum bun si distractie placuta[jamaica]

 

UKIid="red"> ,[pup] dar de ce sa nu ii dai OU Mariucai !!!a patit ceva de la OU sau de ce!....[biz]pupam frumusetea de fetita.[dual]

 

 

revin ca sa trezit Alvaro .........

 

 

 

 

 


[ilp]Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.id="blue">[ilp]

A fost odata...[mamica]Fat-Frumos din LACRIMA[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenaid="red"> ma bucur din tot sufletul ca a fost bine la control. Sa ajute Doamne Doamne sa fie bune toate analizele. Uraaaa, bravo Alvarica !!!

Sa fie intr-un ceas bun....sper sa fie bine la batranei. Cu cine ramane nazdravanul cat esti tu plecata ?

M-am tot gandit la voi in ultimul timp, ma bucur ca totul e ok. Pupicei.

Venid="red"> muamaaa ce draguta esti !!!! [pup][pup][pup]

Hai sa-ti povestesc:

1.Isabel a papat la restaurant. Era atat de variata mancarea, aveau si meniuri pt copii. Piure, chiftelute de pui, paste, cartofi prajiti, sarlote, fructe...dar totul era f gustos si proaspat.

Aveau chiar si lapte formula si cereale pt bebei. Eu nu i-am dat, cine stie de cand erau deschise cutiile...n-am facut experimente pe ea.N-am vazut pe nimeni sa fol.

Oricum, unde am fost noi, nu gaseai borcanase, lapte sau cereale. Daca papa din astea eu zic sa le iei de acasa.

Abia am gasit pampersi...mai bine ia si din astia. Mie mi s-au parut extrem de scumpi.

2.Costumasele ei de baie au slip....gen pampers. E usor plastifiat si dublat cu bumbacel. Pt baietei nu am vazut. Ea a stat numai cu slipi. N-am vazut nici un copil in poponetul gol, doar vreo doi bebelusi.

S-a intamplat sa faca kk...dar a ramas in slip si nu am avut probleme.

Poti sa cumperi pampers pt plaja. Sunt dintr-un material special, poti sa-l uzi ( la piscina ), poti sa-l speli...Sunt colorati, sunt haiosi.

3. Noi cam inconstienti am stat la plaja toata ziua. Ieseam din camera pe la 9 si ceva, plecam de la masa pe la 10 si mai intram in camera pe la 18...dar majoritatea timpului eram in apa.[ups]bad mami !

4.Ziua dormea in hamac, la umbra ( e in poze ) cate 3 ore neintoarsa.

A fost si f usor sa o adorm asa, in 2 min de uta uta ... facea nani

 

 

extra: sa va luati un antialergic. Pe domsoara a ciupit-o de doua ori ceva, nu stiu ce, dar a avut niste pete imense si nu am avut ce sa-i dau. In plus a facut o reactie ciudata si la crema pt plaja, dar a trecut repede.

 

Am fost in Belek, la 3 farmacii si a fost tare greu sa ne intelegem cu ei. Nu aveau mai nimic din ce ceream si ne recomandau alte minuni.

La magazinele hotelului totul era super scump. Spre ex o periuta oribila de dinti, o pasta de dinti, o punguta de m&m si o revista...50 euro. Pai aici dadeam 15 cel mult.

 

Si un truc: in prima zi am cam fugarit copilul. Mi-era frica sa nu cada in apa. Am stat mai mult la piscine decat pe plaja.

A doua zi m-am smecherit. I-am ascuns sandalutele si nu putea sa mearga decat pe iarba, pe langa piscina ardea rau si nu putea !!!

 

In rest, nu stiu ce sa-ti mai zic. Nu-ti fa probleme ca o sa-i placa. Unde am fost noi erau foarte multi copii. O sa-si gaseasca el un prieten pe care sa-l bata la cap.

In plus fiecare copil are droaia de jucarii pe langa el. Fac schimb, studiaza fiecare jucarica....

Sunt tare haiosi. Sa-i cumperi pt piscina aripioare. O sa se descurce f bine cu ele.

Isa are si un colac balenuta in care isi baga piciorusele, dar cum e o domnisoara curajoasa si independenta s-a rasturnat din el.[:0]

Vesta ei nu i-a placut, dar aripioarele au fost super.

 

Daca mai imi vin idei....mai scriu.

Cat stati in vacanta ?

 

Ma duc la nani acum, e o caldura groaznica.

Pupicei

Alexandra si Isabelita

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Neata!

 

deoarece copilul nostru frumusel si drag se simte mai bine, azi plecam la Cheia...sper sa fie bine![:D]

 

acolo va papa doar borcanase si laptic...si... gratare[:D]

 

in schimb e plina de bubite mici si rosii pe tot corpul, o fi de la caldura...[bang]

 

va pupam si distractie placuta in we[bicla]

 

[mamica] Mami Gabriela si fetitzuca [copil] Mariuca(31 dec 2003)[:)]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ah, tot eu sunt[alcool]

 

vroiam sa intreb, in afara de Ciuf, a mai fost cineva plecat cu cortul, cu copil de 1 an juma... aici in Romania? cum o fi? sa ma risc sa merg asa la mare? ca noua la astia mari ne place[:D]

 

 

 

[mamica] Mami Gabriela si fetitzuca [copil] Mariuca(31 dec 2003)[:)]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am fost la mare, acum vrem sa mergem la munte. Nu m-as duce in perioada asta pt. ce este in atmosfera(explozii solare, radiatii, temperaturi ridicate...) dar nu as rezista la ce temperaturi de apa am auzit ca sunt...24-25grade.

Vacanta placuta si distractie pe masura.

 

[pup]

 

 

 

 

Paula[gravi]17+Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...