Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (62)


Recommended Posts

Hei Elena bine ca ai venit cu vesti bune! Ne bucuram si noi ca inimioara lui Alvaro e bine, il pupa mama de baiat strong ce este el[pup]. Si zi cum e la munca? te simti ok?

Super mami Isabela e foarte frumoasa, ce par frumos si ce gurita, o sa fringa inimi dupa inimi cind o sa fie mare:) Frumoasa vacanta ati avut, chiar absolut super!!

Ciufid="red"> mi-a stat inima cind am citit intimplarea voastra! Bine ca s-a terminat cu bineee!..

Ven e super Markus cu freza de vara:) daca mai ai timp spunei soacrei sa-ti trimita pampersi pt piscina, vreo 6 sau 8 bucati costa cam 8-9 euro. Sunt colorati frumusei poti sa-l lasi asa sau cu un pantalonas de plaja pe deasupra cind sunteti la masa. Nu uita crema de protectie si cam atit. mai intreaba daca vrei sa mai stii ceva. pe plaja la mare eu il las cu popoul gol dar la piscina neaparat ii pun pampers din ala. mai am si un fel de slip cu dublura de plastic prin care trece pipi dar opreste kk. sa ai curaj sa incerci sa-i dai si de pe la restaurant sa pape daca vezi ca e mincarea proaspata si buna. Pt aldo noi luam deja portie pt el, intotdeauna au si ceva pt copii. Iti dai seama ca pomes is the best[:D] dar daca ii dai si fructe proaspete se compenseaza, isi ia si el portia de vitamine. Pt o sapt e ok.

Cind pleci?

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:id="red">

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aaaah si am uitat sa ma laud ca aseara am fost invitata sa vorbesc pe romania intrenational despre teledonul europencelor pt micuta Sabina. Am avut emotii dar sper ca am facut o treaba buna, pt ea. Sper ca mesajul meu a deschis si alte inimi care vor dori sa ajute.

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:id="red">

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga, Alexandra, Catia, mersi frumos de sfaturi! [asia]

Din pacate nu mai este vreme sa comand pampers de baie, dar sper sa gasim acolo, macar cateva bucati sa avem. Slip de baie avem unul, poate mai achizitionam la fata locului inca unul.

De mancat, sa speram ca va manca la restaurant, oricum acasa am scapat de 2 sapt. de borcanele [bis] - eu o sa iau cu mine si niste borcanele, in caz ca nu-i place nimic de la restaurant. Lapte o sa iau cu mine (Nan Junior) - ca asta e cel mai important, face urat fara cele 3 biberoane pe zi [:D]

 

Noi plecam vineri, pe 5 august. Asa ca mai povestim pana atunci! [pup]

 

P.S. Pun acum niste pozici noi, de ieri, de la "barbecue" [:D]

 

 

Venera [cit], mama lui Markus: [bibe] ->[copil] -> [aerob]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dragele

Noi mai stam cateva ore cu tati si il ducem la aeroport. A venit vineri seara din Oman, si azi pleaca in Australia. Asta e viata. Am primit o bratara foarte frumoasa din Ag, ca eu is fan Ag (dar i-am zis data viitoare sa-mi aduca ceva de pus la gat, cercei, altceva, ca bratari mi-a tot adus). Are un model mai vechi, cu ditamai zavorul de inchis, sa fiu sigura ca nu o pierd. Cica erau tarne de bijuterii din Ag, Au. Rabdare sa ai sa treci prin toate. Se vindeau la gram.

Niste calduri groaznice pe acolo. Erau vreo 52 de grade. In ultima zi a apucat sa viziteze ceva.

A plecat cu o parere foarte proasta de omanezi. Niste puturosi. Traiasca emigrantii, cu majoritate de indieni si englezi.

Ag, si ce nu am stiut pana acum. Dumnealor, omanezii, au dreptul la prostituate. Cica erau o gramada de chinezoaice si rusoaice prostituate in cluburi de noapte.

Asa o zice in Coran?

Ieri am fost la o nunta facuta in stil luteran si pot sa spun ca am ramas impresionata. Imi place ca au un program prestabilit care se respecta. Nunta a fost a unui baiat de romani casatorit cu o americanca mai religioasa. Dupa ceremonia religioasa a fost receptia, unde am mancat ca o purcica. Pe Luca l-am lasat acasa cu ai mei ca am zis sa iesim si noi singuri. Si tare bine a fost.

Aseara cu greu a adormit odrasla. S-a obisnuit sa se culce foarte tarziu, nu mai vrea in patul lui si se zvarcoleste o gramada in patul nostru pana adoarme. Nasoala chestia.

Luca baloteaza la greu mancare acum. Am reusit sa-i cumpar un parizer cu legume de la un magazin nemtesc si mananca la greu cu painica.

Mama gateste asa de bine ca ma face sa ma simt prost, ce nasol gatesc eu pe langa ea. Asta e. Ea are in fata mea multi ani de experienta. Na ca ma consolez.

Alexandra, mai, e o frumoasa Isabel. Cred ca a cucerit toate inimile pe unde a fost. Si le va cuceri in continuare. Pupicei.

Venera, e un frumos Markus. Da seamana tot cu taticul. Distractie placuta in vacanta. Asteptam impresii si poze.

Laura, am toata admiratia pentru implicarea ta in cazul Sabina. Bravo tie. Mi-ar placea sa vad si eu interviul. Ai idee cand va fi?

Uki, eu nu am auzit pana acum de vreun copil care sa nu se i simtit bine la cort. Dar mai stii???

Va pupacesc,

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, tinem pumnii. Sa dea Domnu' sa fie bine.

Elena, tare ma bucur ca puiul e bine la inimioara. E un Doamne-Doamne acolo sus pentru copii care ii vegheaza.

Anca, condoleante pentru bunica ta. Nu-ti urez decat putere sa treci peste despartirea asta care e tare grea.

Pupicei,

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeria emisiunea a fost deja, dar se poate asculta ca a fost inregistrata si pusa pe pagina Sabinei. Uite aici ca e simplu, doar ca tre sa down load real player, asta daca nu-l ai deja, oricum dureaza vreo 2 minute instalarea. http://sabinac.netfirms.com/ro.htm

Si la interviu vrobeste intii dr care are grija de Sabina in scotia apoi lucia cs din USA si apoi eu. Dupa mai e o discutie in studio cu matusa Sabinei, numele e Cosmina si inca o fata Laura memebra DC. Da si apoi e sunat si tatal Sabinei aflat in scotia si acolo mi-au dat lacrimile cind am auzit-o pe Sabina gingurind. Matusa zice ca e un copil asa de cuminte de cind s-a nascut. Ma gindeam eu asa cum crede ea ca asa e viata de bbu, printre citostatice si medicamente. Ea mai zimbeste, mai se joaca un pic si iar intepaturi de cica venele ii sunt arse de la citostatice. Si ea cuminte accepta totul. Offf... Dar e bine ca are sanse de 80% sa se faca bine. Doar banii astia ii conditioneaza viata.....

Paula mult succes iti urez de pe acum! Eu sunt sigura ca o sa fie totul bine! Tinem pumnii ca tu sa treci prin experienta asta cit mai usor si fara alte emotii.

Valeria pup la Luca, mi l-am imaginat cu salamul nemtesc molfaind la el[:D] Aici cind merg la supermarchet la raionul unde sunt salamuri si alte produse de carne intotdeauna Aldo capata un ditamai cirnatul si sa-l vezi cum trage de el:)) Pai na in pasaport scrie ca-i neamtz:)) asa ca tre sa-i placa si astia nu numai macaroanele[:D]

Si asa cu astia de prin Oman..e interesant pe de o parte servicul sotzului chit ca e dezavantajul asta ca e tot timpul pe drumuri. e foarte interesant sa vada atitea lumi si culturi diferite.

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:id="red">

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am fost cu cortul dar am stat 2 zile.si i-a placut la nebunie.a dormit bine in cort.chiar am folosit sacul lui de dormit.dimineata eram sa vedem rasaritul![bang]

fenistil gel e ok si pt pitici.noi cum suntem alergici nu plecam fara el.in ro pe plaja toti erau cu popoul gol.

ce ne facem cu aste calduri?luam foc!azi ne-am intors de la craiova la ora 15 si a fost crunt!nici acum nu mi-am revenit.

sa va intreb si eu ceva[:I]de cd suntem fara pampers gabrielul meu nu sta cu mana decat la putza[:D].am crezut ca-i trece dar de unde[bang]degeaba stau toata ziua cu gura pe el... se intampla des?

bafta paula!

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt fiarta de ingrijorare.

Pe la ora 21, abia intrasem pe usa cu bebe, ma suna mama ca l-au internat pe tata si ca in noaptea asta il opereaza de....apendicita.

Cica era bine merci, chiar vorbisem azi cu ei pe la ora 13, si se uitau la tele cand a inceput sa acuze dureri de stomac.

Au ajuns la spital, avea dureri foarte mari.

Cica are apendicita si trebuie operat de urgenta. Mai rau e ca nu-i pot face anestezie rahie....ceva cu un tratament pe care el il ia pt inima.

Mama o tot tine cu varsta...67 de ani...

Acum e in operatie, in toiul noptii si nimeni nu-mi raspunde la telefon....asta dupa ce i-am batut la cap o ora sa aiba tel langa ei.

Sper sa fie totul bine.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, tocmai m-au sunat. S-a terminat operatia, e bine.

Vai fetelor ce sperietura am tras.

Ma gandeam si la varsta, la inima si la urgenta asta. Cica mai avea tare putin si avea probleme.

Ciudat, sa nu simti nimic si dintr-o data sa lesini de durere.

Dragul de el, era tare speriat.

Of, scuzati-ma va rog, dar eram asa agitata. M-am descarcat la voi nitel.

Multumim lui Doamne Doamne.

Pupn si noapte bunicica,

Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...