Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (62)


Recommended Posts

'neatza!

 

am scris un mare mesaj si am apasat pe nush ce taste si a disparut. [bang]

 

reiau pe scurt, ca deja nu mai am timp: am vazut pozele cu Iza care e o dulceata, m-am bucurat ca Alvaro e bine, m-am amuzat cum se trage Gabriel de putza (si Luca face asta, dar e gaseste mai greu din cauza de burta [:D]). Ven, io zic sa nu-ti mai faci atatea griji cu concediul, ca o sa fie bine.

 

Noi am avut un weekend minunat, ne-am simtit excelent, la cabana a fost frumos, curat, cam aglomerat, dar asta e... Am facut nani, am papat gratar, ne-am balacit intr-o cascada micutza si s-a cam dus weekendul. Copilul a fost cuminte acasa cu soacra mea, numa ca de 3 nopti se trezeste fix la 3 jumate noaptea si vrea la joaca sau daca asta nu se poate vrea sa doarma intre noi in pat. Si pe caldura asta zau ca nu-i chiar asa placut.Nu stiu ce sa-i fac, astept sa treaca de la sine momentul. Poate isi da singur seama ca tot mai bine e la el in pat si nu langa tac-su care sforaie. [:D]

 

Pup si o zi buna!

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am momente can ma uit la el si nu-mi vine sa cred ca e al meu, ca s-a facut asa mare (desi tot mic e :)). Nu-mi vine a crede ca am ajuns sa comunicam, mai putin verbal, mai mult prin semne, dar tot comunicare e :). Daca are chef ma ajuta la treaba. Are treburile lui preferate, cum ar fi stransul si pusul mesei. Mai ales asezatul mesei, ca doar ii e foame rau, nu? Duce in sufragerie, pe rand, fata de masa, farfuriile, tacamurile, painea, chestii ce pot fi carate de el. Si apoi, la urma, scaunul lui de masa pe care il taraste prin casa, desi e din lemn si e destul de greu. Dupa masa ma ajuta si la stransul ei, desi e facultativ. Tot ce e murdar arunca in chiuveta (ma mir ca n-a sport nici o farfurie pana acum), stie exact care e locul unde sta painea, si daca nu poata sa deschida singur sertarul se enerveaza. :) E capos, ca tac-su. Dar nu are niciodata chef sa stranga jucariile, sau chestiile aruncate de el prin casa, cu toate ca stie locul lor, ca doar le ia singur de acolo. :) Tot ca tac-su. Oare de ce nu ma mir?

 

Discutie:

- Luca hai sa-ti taie mama unghiile.

- Niuuuuuuu, niuuuuuu, niuuuuuu

- Luca, mama, zau nu esti frumos cu unghiile alea marti, ma zgarii si ma enervezi. Hai sa le taiem

- Niuuuuuuu, Niuuuuu

- Oana are unghiile taiate si e frumusica foc. Le taiem:

- Daaaaaaaa

 

Alta: (cu tac-su)

- Tati, ai fost afara?

- Da

- Te-ai intalnit cu ... (o fetita oarecare din parc)

- Da

- I-ai pus mana pe fund? [:D] (discutie de barbati, ce sa mai comentez)

- Da :)

 

E un copil cuminte, am ajuns eu la concluzia asta uitandu-ma dupa toti copii pe strada si prin deplasari. E chiar intelegator daca are chef. Numa' ca n-are mereu. :)

 

Sufera de cald, uraste caldura la fel ca noi. E plin de bubitze pe piept si pe spate. Doarme prost noaptea. Azi noapte se trezeste pe la 3 jumate (Am fost avertizata de soacra mea care a stat cu el peste weekend ca s-ar putea repeta intamplarea, si iata ca s-a repetat). Urla sfasietor, e transpirat fleasca, cu toate ca geamul era deschis, are pampersul plin ochi de pipi de la pepenele mancat pe seara. Il schimb. E clar ca nu mai are chef de somn, dar mie imi erau ochii impaienjeniti de somn.

- Luca, nu mai vrei sa dormi?

- Niuuuuuu. Mami, e noapte, e tarziu, toti copiii dorm, faci si tu nani?

- Niuuuuu

Intre timp, vazand ca eu nu ma dau batuta asa usor, incepe sa ne ameninte cu arma nr. 1: plansul sfasietor care se aude de la cateva blocuri distanta, cu lacrimi de crocodil, cu hohote.Il ia tac-su, ca mie mi-e somn rau.

- tata, ce vrei de la noi in creierul noptii?

- arata cu degetul si scoate niste sunete care nu pot fi redate in scris.

- vrei sa pleci in sufragerie?

- Da

Si pleaca fericit bantuind prin casa. Dupa vreo 10 min se hotaraste sa se urce in patul nostru. Eu motzaiam, tac-su pleaca resemnt la copil in camera, pe canapea. Luca statea in fund si se uita la mine, pe intineric. Parca era un popandau. ii zic sa puna capul jos ca n-am chef de discutii si se culca instantaneu. Oare de la caldura face asa? sau e smecher si vrea sa ne invadeze teritoriul? Ramane de vazut.

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

supermami bine ca a trecut.sa fie bine si zilele astea si gata,o sa uitati!sanatate!

ileana si al meu e la fel de harnic.ii e tare drag sa faca tot ce fac eu.se si penseaza[:D]am pus poze noi dar nu am invatat inca sa le trec la finalul mesajului.

sa treceti cu bine peste nemernica asta de caldura!pupici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

We're back!!![^] hai ca n-am stat mult...[q], da' a fost frumos, copil cuminte, aer curat si racoare

a dormit Mariuca cu geam deschis si neinvelita, desi la munte e frig peste noapte...

 

 

Ileanaid="red">, am ras de povestile voastre...mama mama ce conversatii aveti[:)]...deja[:D]

 

Paulaid="red">, bafta la dr[flo]

 

Elenaid="red">[flo], pup la Alvaro[pup]

 

pupam[pup]

 

[mamica] Mami Gabriela si fetitzuca [copil] Mariuca(31 dec 2003)[:)]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de incurajare. Mor de cald.....Alexa e la peleul gol si o mai spal din cand in cand si e ok dar sa nu fie in cada...in rest ne jucam si e super incantata sa se ude si ea si sa se joace cu robinetul....

De luni am lucrari in casa si nu stiu cum am sa ma descurc. Camera Alexei se va muta pe perioada lucrarilor si va fi vraiste....Caut si eu pe cineva sa ma ajute la curatenie o data pe saptamana. Ma poate ajuta cineva cu o recomandare? In Dr. Taberi.

Va pupic.

 

[pup]

 

 

 

 

Paula[gravi]18+Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...am revenit ...

de la URGENTA cu Alvaro...are inceput de Pneumonie si pe langa asta au mai descoperit ca are un testicol mai mare si va trebui operat (ca sa nu faca hernie)

 

Sunt tare suparata si dezamagita ca a facut baietul pneumonie ca am grija de el ca de ochi din cap dar se pare ca bolile astea nu le poate opri nimeni....

 

merg la nani ca sunt franta iar maine trebuie sa merg la serviciu(sotul va sta cu alvarica ca el este liber)

 

 

[q]

 

 

 


[ilp]Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.id="blue">[ilp]

A fost odata...[mamica]Fat-Frumos din LACRIMA[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza!

 

Elena, pe caldurile astea pneumonie? Of, of... Rabdare si putere va doresc si insanatosire grabnica lui Alvaro!

 

Catia, se penseaza? Mai, ce baiat simpatic. Se face frumos sa plece dupa fete, nu? [:D]

 

Paula, ce lucrari faceti in casa?

 

Uki, bine ati revenit! V-ati odihnit si voi vreun pic?

 

Noi iar am avut o noapte nasoala, pana la 2 n-am dormit deloc, Luca a murit de cald, dupa aia nu stiu ce a mai facut ca am adormit bustean cu el in pat. [:D]

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Elena imi pare tare rau de baietelul tau. Sper sa-i treaca cat mai repede[dual].

 

Paula tinem pumnii pentru 4 august. Sa fie bine!

 

 

Ileana din pacate si la noi scenariu e la fel la 2-3 noaptea sculat , plans , APA< APA si apoi nani intre mami si tati.Pe drum de la Medias (in 5 ore) a baut 1l si jumate de apa. E terminat de caldura.

 

 

Multumesc de urari. La Sighisoara a fost tare fain dar aglomerat, dar imi pare bine ca e din nou ce a fost odata , ca in ultimii ani cam decazuse festivalul.

 

 

Pupici ca acum caut o gazda la mare pt week-endul asta . Vrem sa plecam de vineri pana luni.

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!ma primiti si pe mine printre voi!am si eu doi copii o fetita de un an si 8 luni si un baiat de 4 luni!fetita se numeste sara iar baiatul antonio-haruki!poate ma puteti introduce si pe mine pe lista aceea cu bebeii mai mari.daca puteti introduceti-mi si mie fetita e nascuta pe 5 decembrie 2003!merci frumos,pupici!

 

Mihaela Imai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, bine ai venit printre noi, sa-ti traiasca prichindeii! Cum te descurci cu amandoi? Merg la gradi?

 

Marioan, parca anul trecut nu a suferit asa tare de cald fi-miu. Daca o tine tot asa ajungem la nebuni, devin mama iresponsabila din cauza lipsei de somn. [:D]

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...