Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (62)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

aici copii merg la 3 ani la gradi asa ca nu am ce face...e foarte greu dar ce sa fac merg inainte.e diferenta mica intre ei de un an si 4 luni sunt mici amandoi si noapte imi este cel mai greu caci sunt singura doar eu cu ei al meu sot lucreaza noaptea.deja cand se-ntuneca vin si problemele baia mai cu seama si dupa aceea dormitu ne punem in pat pe la 10 si^i ia somnu la 12 ...nasol nu?dar nu-i nimic bine ca sunt sanatosi asta conteaza cel mai mult!se fac ei mari...!

 

Mihaela Imai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela bine ai venit!!![flo]

 

Cred ca e tare greu cu 2 copii mici dar si frumos!Si e fain ca ai fetita si baiat.Si eu imi doresc o fetita dar sotul spune ca pana nu doarme Andrei singur in patul lui toata noaptea sa-mi iau gandul dar pana la urma il conving eu[:D]

 

Ileana parca si tu erai din nou aspiranta sau am inteles eu gresit?

 

Super mami scuze pentru intarziere - multa sanatate tatalui tau. Sa se refaca cat mai repede.

 

Laura esti tare deja ai trecut de 500 EURO[asia]Sincer te admir pentru tot ce faci!

 

Si acum vestea cea buna am reusit sa-mi fac rezervare la Corabia Piratilor la Mamaia de abia astept sa plecam vineri[surf]

 

Ven a plecat deja in Grecia???

 

Pupici.

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marioan, si io-s aspiranta. Ca-mi doresc un bb2. Da' se cam lasa asteptat. Oricum mai e timp si nu disper, o sa apara cand i-o veni momentul. :)

Ven parca a zis ca pleaca vineri, o fi bagata toata in liste, listutze si bagaje. [:D]

 

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

 

Jurnalid="purple">id="size4">id="Lucida Console">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Schimbam geamul de la Alexa de la camera, si de la balcon si izolez peretii exteriori de la ambele. Sa nu ma intrebati de bani ca ma doare capul cat costa si nu e mare lucru. La Alexa nu se poate sta iarna deloc de frig ce este si in balcon ninge, ploua....si vine si bb 2 si nu se mai poate.

In rest e bine. Sanatosi sa fim si le rezolvam pe toate in timp....

Am gasit o firma pe net unde gasesto bona, femei...ce vrei si ma mai gandesc. Relativ am rezolvat problema.

 

[pup]

 

 

 

 

 

Paula[gravi]18+Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELENAAAAid="red"> draga mea...offff cit de rau imi pare ca s-au lipit iar necazurile de voi[q] Offff... Chiar este pneumonie sau doar o raceala din cauza careia se aude "ceva" la plamini? Ca asa tocmai ce a avut Aldo si dupa 10 zile de antibiotic i-a trecut tot. Si am primit de la dr si niste chestii tare bune pt refacerea florei intestinale si alte nebunii in cazul unui tratament cu antibiotic si i-a prins foarte bine, acum e perfect sanatos. Poate totusi nu e atit de grav. Ma gindesc acum , poate raceala aia de acum 3 sapt nu a fost bine tratata? De aia a recidivat mai urit acum?

Offff..si o alta operatie..tare mi-e mila de Alvaria[pup]. dar stim si noi si stii si tu ce baiat puternic e ca doar unul e Fat Frumos din poveste aici pe forumul nostru! Sunt cu sufletul linga tine[pup]

Mihaelaid="red"> bine ai venit! Vrem poze cu copilasii tai[bibe][copil]

Marioanid="red"> am sarit acum 600 euro la teledonul nostru european pt sabina! Si acum am primit emailuri si de la 2 fete din japonia care vor si ele sa ajute.

Sper sa ajung la 1000euro si poate chiar intrec[;)] Nici nu-mi mai vad ochii din pliculete, felicitari, numarat si transformat banii primiti, listute, emailuri. dar cind e pt asa o cauza buna am o energie! Nu stiu eu chiar am ramas blocata cind i-am vazut poza si i-am citit povestea sabinei, mi-a frint inima ce sa mai..! Concediu placut! ce e Corabia piratilor un hotel ceva? E frumos ati mai fost acolo?

venid="red"> spor la bagaje:))

La noi e frig, bine ca s-au mai potolit ploile..cind citesc ce calduri sunt in ro parca nici nu mai pot constientiza, serios! Dupa cina am fost cu aldo si patrupedul la plimbare pe plaja la aer curat sa-l adorm mai fuga. Si a trebuit sa avem pulovar gros si o geaca de jeans pe noi, incheiata la toti nasturii[:D]. Bine ca mai erau pe acolo pe linga altii imbracati bine si 2 care faceau baie goi goluti, la frigul asta brr..ei asta numai prin nord poti vedea[alcool]

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:id="red">

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu citesc cu constiinciozitate dar mai usor cu scrisul. Ileana, ti-am citit si jurnalul, e un haios piticul tau.

Elena, imi pare rau de Alvaro, multa sanatate, treceti voi si peste asta ca sunteti puternici.

Ven, vacanta placuta, o sa vezi ce bine o sa se distreze Markus. Noi mai plecam o saptamana la turci, din 13 aug., de-abia astept.

Mihaela, bine-ai venit!

Vikinga, spor la deschis pliculete si contabilizat, noi am sunat de-aici, din pacate sunt atatia copilasi in nevoie ca te-apuca disperarea.

Si-acum cate ceva despre noi. David, si-a dat drumul la vorba de vreo 3 saptamani si face progrese pe zi ce trece. Repeta ca un papagal cuvintele pe care le zicem noi, incepe sa faca prop. simple din doua cuvinte, are si echivalent pt. cuvintele pe care nu le poate spune(dar trebuie sa fi cunoscator ca sa intelegi ce vrea), acum nu prea mananca, cred ca din cauza caldurii, o adora pe sor'sa si asta-l flituieste de cate ori are ocazia. Cand ii vad mi-aduc aminte de mine si de frate-meu, cred ca mai am de asteptat vreo 2-3 ani pana ajung si la parte cu caftelile. Avem o casa la tara si mai mergem in week-end, acum am fost in unul prelungit si l-am tinut mereu dezbracat si descult prin curte, parca era un puradel, n-are nici o problema ca e iarba sau pietricele, intra in piscina(din aia gonflabila dar mare) apoi la groapa de nisip, se mai pupa in bot cu cainii, mananca porumb fiert si copt la greu. Cu olita inca nu ne-am acomodat, e drept ca nici eu nu m-am agitat prea tare.

Laura e tot mai domnisorica, acum e in vacanta luna asta ca se saturase de mers la gradi, e insa rautacioasa cu David de multe ori, ii place sa-l necajeasca si eu trebuie sa am nervii tari(desi uneori imi vine sa-mi iau campii), are replici care mai de care. Ieri nu-si gasea o minge si eu am certat-o ca n-are grija de lucruri. Dupa vreo ora bineanteles c-a gasit-o si mi-a zis ca l-a rugat pe Doamne-Doamne s-o ajute, dar avea o nelamurire. Cum te-aude Doamne-Doamne cand il rogi ceva? ca cerul e departe. Eu imi cautam explicatia cand a venit cu solutia salvatoare "mami, da' poate are niste urechi foooaarte mari de-i aude pe toti oamenii" (cat pe ce sa ma umfle rasul in fata ei cand mi-l imaginam pe Doamne-Doamne cu niste urechi ca de elefant). Sau, o cert si ma-ntreaba "tu asa ai invatat de la mama ta sa te porti cu copiii tai?, mama ta era asa de rea?", " cand o sa fii si tu asa de buna ca tati?", "adica? zic eu", " adica sa ma lasi sa fac ce vreau eu, sa nu ma certi, sa-mi iei tot ce vreau". Uite cum am devenit eu Baba Cloanta in casa si tati Fat Frumos.

 

Pozele noastre

Poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele va multumesc ca v-ati gandit la mine. A trecut, tata e mult mai bine. Uf, ce stres !!!!!

Elenaid="red"> multa sanatate, ce ghinion pe voi....si operatia....lasa ca trece si asta. Va pupacim tare, tare.

Lauraid="red"> am primit pm-ul..rezolv maine. N-am avut timp nici sa respir azi....ditamai nebunia la noi. Plus caldura....[bang]

Esti o scumpa si ce faci e minunat.

Paulaid="red"> spor la treaba....tinem si pumnii !!!

Lilianaid="red">....ce-am mai ras. Ce papusica dulce. Sa mai povestesti discutii de genul asta, ca sunt asa de dulci cum le lamuresc ei pe toate. [:D] Faza cu "asa te-a invatat mama ta..." super !!!

Mihaelaid="red"> bine ai venit. Si eu vreau sa vad copii. Cred ca sunt tare dulci...doua mogaldete in jurul vostru [:D]

Ileanaid="red"> [pup] nazdravanului ca tare-i frumusel.

Venid="red">...pai ce faci domne, iei toata casa ? [:D]

 

Isabel a facut azi dim o fazaaaa. Tati plecase, domsoara dormea inca iar eu imi facusem o cafea si incercam sa ma trezesc. La un moment dat se aude ceva galagie in camera ei, dar doar miscare.

Cand ma intorc era langa mine in living. M-am speriat asa de tare ca mi-a iesit fara sa vreau un super tipat.

N-a zis nici pas, s-a dat jos din pat si a iesit din camera.

Eu eram si atenta si cu urechile ciulite....sa vad...s-a trezit sau doar se foieste, cand....

S-a uitat la mine ca la felul 100...tipa mama ca nebuna si s-a cocotat la mine in brate la pisicit.

In rest e bine, toata ziua vrea afara. nu avem noutati. cred ca ii mai iese un lateral jos...are doar doi jos[:I]

 

Va pup super tare pe toti, sa dormiti bine noaptea asta.

Un pupicel si de la Isabel

[pup] Alex si Isabel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apar si eu la ora de noapte. Pana in septembrie, din pacate, nu prea am vreme de scris pe aici, am niste colaborari care-mi ocupa toata bruma de timp liber. E deja 2 a.m. si inca nu am ajuns la nanai caci am mult tare de lucru. Am sa va citesc totusi pe fuga caci imi sunteti tare dragi.

Sanatate la bb si numai de bine,

Zeeva

 

http://community.webshots.com/user/lmureseanu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...