Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (62)


Recommended Posts

Veneraid="blue">, felicitariid="size6">id="red">, chiar ca esti cea mai tare cu asa medie. Jos palaria pentru o asa mamica.[cheers][flo][flo][flo]

Carmenid="blue">, este un dulce Mateiutzu. Are niste trasaturi asa frumoase, ca exact cum spunea si Ileana parca cand ii vezi pozele ti se insenineaza totul in fata. Puneti-va pe treaba si mai concepeti un copil ca stiti sa faceti pui frumosi.

Ancaid="blue">, referitor la intamplarea patita sotului tau, ce sa zic, sunt niste magari care isi arata puterea prin pumni si atat, altceva nu au. Daca puteti, dati-i in judecata.

Lauraid="blue">, pune poze cu Aldo in costumul de surfer. Sa stii ca e o idee grozava chiar si pentru soare, ca sa nu-i arda pielicica. Parca i-as lua si eu unul lui Luca. Se pare ca al meu e tare sensibil la soare (il mosteneste pe taica-sau, deh ) si imediat i se face pielea rosie, cu toate cremele de i le dau. Asa ca daca ar avea si el un costumas din ala, ar fi tare ferit.

Ileanaid="blue">, sanatate multa puiului si taticului tau. Am primit PM-ul si l-am redirectionat. Multam mult.

Pe la noi nimic deosebit. Calduri mari. Luca vrea numai afara, pentru el nu conteaza ca e moarte de cald sau ca bate soarele prea tare.

Acum ne tot innebuneste cu Baloo. Chiar ca nu stiu ce metode sa mai adopt ca sa uite. Sta un pic afara si se trezeste ca vrea Baloo. Daca eu incerc sa-i spun sa facem altceva, incepe si se tavaleste pe jos. Ar sta ore in sir la TV. Asa ca toate polemicile mele ref. la copilul si TV s-au dus pe apa Sambetei.

Fetelor, mai spuneti si voi ce progrese mai fac copilasii vostri.

Va pup,

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

VEN, felicitariid="red"> [cool] [bis] [bis].

(sa stii ca remarca mea de mai dinainte, referitoare la corectarea noastra la engleza, n-a fost o ironie.. [b)])id="size1">

 

Avem si noi poze, de la bazinul de inot.

Astia mici sunt extaziati de ora de inot, pacat ca n-am bani ca i-as duce in fiecare zi.. Dar tariful e enorm. O sa-l duc numai pe Codrin, ca vad ca face progrese, si Olguta anul asta.. pas.

 

Olguta a renuntat la pamper.. mai mult fortata, mi-a mirosit casa a pipi vreo 2 saptamani, dar aseara am inregistrat recordul la tinut pipi, a stat de la 12 noaptea pana dimineata la 9, fara sa ceara olita [cool].

Ma gandeam la ce am citit pe net, corelarea mersului pe scara cu controlul sfincterelor (stiti despre ce vorbesc, nu? chestia aia de la babycenter, ca sa nu fortam copii la olita ca nu reusesc decat atunci cand urca o scara singuri)id="size1">. La Olguta n-a functionat [:D], ea inca nu poate sa urce singura scara, si la coborat, nici atat [ups], dar sunt multumita ca nu mai dau banii pe pampers [:-)))]

 

Si eu am o dilema dimineata, nu prea stiu ce sa le dau. Olga nu prea agreeaza painea, asa ca incerc sa i-o strecor printre bucatele de cascaval si altele.. alternez o zi cascaval/branza, alta oua de prepelita.. etc.

 

Paulaid="red">, astepam vesti bune de la tine, ce ai facut?

 

Carmenid="red">, asa e, am auzit si eu ca Muntenegru e superb, merita inzecit sa faci o vacanta acolo.

 

Ileanaid="red">, imi pare rau de Luca, saracutul, atatea antibiotice pe el [:(]

 

 

Vilmaid="red"> si tinatacheid="red">, ce mai faceti, mereu astept vesti de la voi, sunteti ca si mine cu 2 nazdravani, cum va descurcati?[:)]

 

Adriana, mamica celor doi nazdravani: [cavaler]Codrin si [8**]Olguta id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un pachet de nervi. Am plecat bou si am venit vacaid="red">. Am manat ca nebuna in trafic sa nu intarzii la dr. cu fetita si am fost fataita de la o intrare la alta ca un nebun in jungla. Pana la 9 se fac analize si am spus sa aiba timp sa o consulte sa ...si pe uram sa merg la analize. Dupa zeci de cautari si nervi am dat peste o usa unde dr. nu are program, nu scrie ce cabinet e inauntru si ...nimic, dar acolo e endocrineleid="green">. Scria pe usa psihiatrie. Am batut pe la alti dr. sa intreb program, dr.....? "ne pare rau, d-na dr. nu vine prea des ca are afaceri si cabinet particular si nu stim ce sa va spunem." Am plecat cu Alex in brate sa iau rezultatul, ne pare rau dar chimista....masa in cur, nu a avut timp si rezultatul nu e gata. Dar de ce nu m-ati anuntat, v-am lasat nr. de tel, adresa.....e sora dr. aici si puteati sa o anuntati....au dat din umeri si am plecat cum am venit. A trebuit o ora sa-mi revin in masina, nu mai spun ca ma scapam pe mine si nu aveam cu cine sa o las pe Alex sa ma duc la WC. M-au urcat cu picioarele pe tetiera si am stat ca la ginecolog. Ma simt naspa si acum. Imi vine sa urlu de nervi intr-o tara de NNNNNNN.....[bang]Am plans si plang ca nu poti sa faci nimic in RO. As pleca dar nu ne vrea nimeni cu un HANDICAPAT. Idiotii naibi.

M-am saturat sa tot alerg cu copilul si sa nu rezolv nimic.

Gata ca nu mai vad sa scris si sunt si foarte obosita.

Va pupic si scuze de vulgaritate.

 

 

[pup]

 

 

 

 

 

 

Paula[gravi]16+Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu nu stiu ce sa ma mai fac cu maimuta...s/a facut smechera rau, e tot timpul in miscare, ea nu sta decat cand doarme..in rest trebuie sa cotrobaie, sa se catere (se da singura in topoganul pe care n/am vazut alt copil sub 3 ani sa se poata da!)sa picteze (eventual si de preferat pereti, tricouri si camasai/daca le prinde...sa faca ea mancare in oale (pe care in prealabil le fura din bucatarie)sa sara in pat, etc...mai nou se urca pe masuta de cafea fara sa mai treaca prin fotoliu intai...si culmea culmilor isi trage singura prin casa scaunel sau scaun ca sa poata ajunge unde are chef...culmea e ca intelege tot, inclusiv unde nu are voie si te pazeste sa te duci la toaleta sa in alta parte ca sa faca o prostie...

 

am pus poze cu topoganul ca sa vedeti pe care se da (ala de la Mc'Donald's e tira pentru ea ca e prea mic!!!) si in Alexandra top model puteti vedea ce i/a lucrat ma/sa (adica eu) de mana mandrei ca sa fie frumoasa (n/am toate pozele in seara asta dar maine vor fi...)

 

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

 

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

 

http://www.magnetoterapie.ro

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, eu zic sa stai linistita, ca Matei se catara in parc pe tobogane de cel putin 4 metri inaltime, de fapt cel mai inalt cred ca are peste 5m, si s-a dat fara frica si pe ala! [alcool]. Se da pe chestiile pe care scrie ca sunt pentru copii de 4-6 ani ... asa ca .. .stai cu ochii pe ea sa nu cada numai .. ca in rest nu ii bai.

 

 

Ven, FELICITARI!

 

 

Multumim de aprecieri ... fetelor cucuietelor. Despre bb2 ...mai astept un pic sa mai creasca Matei ... mie inca mi se pare bebelush [il] si imi place sa il dragalesc si daca as mai face un bb acuma nu as mai avea timp de Matei asa cum imi doresc ... asa ca poate la anul pe vremea asta ma apuc de "clocit" [:D].

 

 

 

Mid="size5">id="blue">aid="size5">id="orange">tid="limegreen">id="size5">eid="red">id="size5">iid="blue">id="size5">id="blue"> [foto]

 

 

Pid="size4">id="blue">oid="size4">id="blue">zid="blue">id="size4">eid="blue">id="size4">Noiid="blue">id="size4">id="blue"> [foto]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabrielid="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> - 27.10.2003id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Ven!!!! acum dai si tu de baut la toata lumea, sper.

Ileana, l-a vazut un dr. pe tatal tau? ca nu-i de gluma cu febra asta. Un prieten de-al nostru tot asa, a facut febra, ca e raceala, antibiotic si antitermice, dupa 4 zile nu prea-i scadea febra si l-a luat nevasta-sa pe sus si l-a dus la Babes. Avea pneumonie si facuse si pleurezie, l-au internat imediat si e deja de o saptamana in spital, maine cica-i da drumul. Mai bine sa se mai duca sa-l mai vada cineva.

Adriana, ti-am vazut piticii, sunt tare dragalasi,zi-mi si mie, Olguta da semne ca ar invata sa inoate? Noi n-avem probleme cu apa si scufundatul dar dupa mintea mea, mi se pare ca e prea devreme sa-si coordoneze miscarile pt. inot, dar mai stii?

 

Pozele noastre

Poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor din Romania e nevoie de ajutorul vostru..! E vorba de Sabina, o micuta de 6 luni bonlava, viata ei depinde de niste bani, sanse are foarte mari de a invinge boala. Deja parintii sunt in Anglia pt prima sedinta de tratament. Fetita a rectionat bine pina acum, deja tumoarea a mai scazut un pic, e felul ei de a ne arata ca poate invinge boala, poate trai, e felul ei de a ne cere ajutorul . Cazul e real 100%, parintii au fost pe acasa tv, motanik(andra) a sunt la spitalul din anglia si a intrebat de ei, i s-a confirmat totul si numele si diagnosticul si dr care se ocupa de ea. Pina miine e valabil teledonul pentru Sabina 0900.9000.50. id="red">, un apel va aduce 5€ pt ea. 170.000 lei nu e mult pt a ajuta o bebelusa de 6 luni.

Fetele din europa, puteti trimite la mine prin plic sau cont, nu conteaza cit, maruntisul din buzunar, mai cereti si maruntisul sotzului si al citorva prieteni. Puneti in plic sau trimiteti la mine in cont, va dau datele pe PM. Voi face cheta ca si in alte cazuri si ii voi pune in contul parintilor din Romania.

Mai multe detalii aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890

 

Fetelor e prima oara cind pun un anunt pt ajutor umanitar aici. Dar stiu sigur ca se poate sa ajutam. Ma gindesc cit de cumplit e sa-ti fie puiul mic bonlav (si mai ales sa se nasca normal si dintr-o data iese la iveala o boala atit de grea) si sa nu ai bani sa-i salvezi viata...cel mai crunt lucru pe fata pamintului ca parinte. Oricine putea fi in locul lor... Doamne ajuta si mutumim Lui ca suntem sanatosi si avem puii bine.

 

 

Acum sa te felicit VEN!!!!!! id="red">[cheers][cheers][cheers]Esti buna de cinsteeeeee, uite eu vreau un apel la teledon pt Sabina[;)], stiu eu ca ai inima mare[pup] Si mai esti si cea mai tare profa de engleza din judet! Bravo pt asa nota mare!

Paulaid="red"> regret enorm prin ce trebuie sa treci....Nici nu mai am cuvinte...

 

Am sa pun poze cu Aldo in costum, cred ca miine am camera gata, mai si am si fost la frizer cu el, gata jos buclele. Si cu parul scurt si in costum de surf e absolut latino macho[hot]. Moare ma-sa dupa el. Stiti ce mai face? cind suntem pe linga el, ne ia si ne impinge de picior cu minutele lui ca sa nu pupam, eu si taica-su. Sau daca il tin in brate si alberto e linga mine, iar ne ia de umeri si ne apropie. Va dati seama ce lesinati suntem la asa faza...[il][il]

 

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VEN Felicitari esti o super mamica si o profa excelenta. Sincer toata stima ca banuiesc in ce conditii ai invatat si totusi ai reusit , esti cea mai tare.

 

Paula regret ce s-a intamplat , din pacate asa iti vine dorul de duca cand te lovesti de magarii de astea la spital sau la administratia financiara.Dar tu trebuie sa fie calma pentru bebica !Sanatate multa.

 

Vikinga si eu am vrut sa sun ieri dar pe OTv nu am mai vazut numarul si asa ca am zis ca mai bine mai strang macar pana la 500.000 si decat sa dau tva-ul la stat mai bine le pun banii direct in cont.Pe 27 ia sotul banii asa ca atunci ma execut si eu.

 

Adriana ma bucur pentru Olguta si apropo de faza cu scara nu se potriveste Andrei urca si coboara de mult scarile dar la olita nu vrea si pace(urla ca din gura de sarpe).

 

In week-end vrem sa mergem la water park ca tot ii place tare apa lui Andrei si nu am fost niciodata (am fost eu in luna de miere in Turcia si a fost tare frumos>>>) aici in tara.

 

Pupici si week-end placut.

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana, as vrea eu sa stie sa inoate[:D]. Insa mandra mea sta mai mult cu ochii pe langa bazin, sa vada cine o admira, si ce se mai discuta pe margine [hot]. Se chinuie biata antrenoare s-o invete sa dea din picioare, dar nu prea are spor.

De aceea am zis ca o scot de la balaceala si il las pe Codrin, la care se vad progresele de la o sedinta la alta. Si intr-adevar, e prea mica Olga, mi-au spus de acolo, ca e greu sa invete sa coreleze miscarile mainilor cu ale picioarelor, si cel mai greu, sa invete sa respire in apa. Abia de la 4 ani in sus cica, incep ei sa inteleaga, ce si cum. Poate doar un copil super, sa aiba ceva innascut si sa inoate singurel.

Dar sunt multumita si de scufundari, cred ca e un pas inainte in istoria inotului [:p] pentru amandoi.

 

 

Adriana, mamica celor doi nazdravani: [cavaler]Codrin si [8**]Olguta id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...