Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (58)


Recommended Posts

La multi ani Paula!!! Multa fericire intregii familii!

 

Vreau si eu recomandari de cazare la munte. Vrem sa mergem in septembrie, inca nu ne-am hotarat daca doar cu MAria sau sa ii luam si pe Stefan cu buni [:D]. Am retinut Vila Andra recomandata de...Andra parca in Bran. Alte locuri testate? Ne intereseaza s afie f. curat, baie in camera si curte amenajata unde sa se poata juca Maria!

 

Ma scuzati ca sunt in viteza.

 

Pupici!

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Hop si noi....in plina vara extrem de aglomerata.

 

La multi ani sarbatoritilor!!!

Am fost la mare, in Vama...acum Maya este 10 la ai mei cu care placa la munte, iar peste 3 saptamani plecam cu Maya in Grecia, Rodhos.

 

Maya face numai tampenii..vorbeste ca o moara stricata..este adorabila in perioada asta.

La mare nu o scoteam din apa..pleca singura de pe prosop si daca nu eram atenti o gaseam direct in apa...

Isi povesteste singura din carti, ..toate povestile incep "a fost odata o fata foaaaaaarte frumoasa"...sta si cate 30 min cu o carte in fata..povesting singura...si am revenit la perioada cu cititul..cum vede pe cineva in prejma cum se posteaza si ea cu o carte:"sa citim"

 

Acum cateva saptamani o aud: Oglinda oglinjora cine e mai frumoasa din tara?si tot ea intreba: si oglinda ce raspundea?" Frumoasa esti Maria-ta dar mai frumoasa este mama.

[:D]..acum daca si copilul isi da seama ce sa fac.....

 

Intr-o seara cand o culcam, lumina stinsa...o aud: Are ochi frumosi mama....

 

Este escroaca sentimental....acum imi spune mama ca aseara nu stiu ce tampenii facuse, mama se ducea spre ea sa o certe..Maya isi da seama de pericol..si spune: " ingerasul meu iubit"...adica ea...va imaginati ca mama a fost dezamorsata. Dupa asta ii spune fara sa o intrebe nimeni:Imi place aici la tine, buni.

 

 

________________________

I Was Borned Intelligent, But Education Ruined Me!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Paula, Mariuca si Tibi ! Sa cresteti mari si frumosi ! Si ascultatori...

 

Cata a avut cosmaruri azi-noapte si a plans in somn... am stat aproape toata noaptea langa ea.

I-am luat un carucior si un ursulet cand s-a intors si ma mira ca asta a fost a treia zi in care s-a jucat numai cu caruciorul si cu acel ursulet. Cum se trezeste dimineata, incepe: parc, pimbam, parc, parc, parc... Si se duce cu caruciorul in dreptul usii si apasa pe clanta. Daca nu ii dau atentie, vine la mine, imi aduce pantofii si trage de mine sa plecm. Noroc ca i se face si foame si alterneaza cuvantul "parc" cu "cereale". E in stare sa repete acelasi cuvant o ora intreaga, pana i se face pe plac.

 

Va pup.

 

Ioana & Maria Catalina

 

http://photos.yahoo.com/ioana_sora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Mariuca![cheers]

La multi ani, Tibi![cheers]

sa fiti sanatosi, sa cresteti mari si veseli si cuminti! sa-i ascultati pe parinti! sa aveti parte de tot ce e mai bun pe lume! si...noroc! petrecere frumoasa!

a 2-a noapte reusita fara pampers![cool]

pupici.[pup]

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru Maria Ianina si Tibi si pentru toti copilasii din zilele anterioare!!!

 

De-abia am reusit sa ma mai strang si eu putin de pe drumuri si va mai scriu si eu ceva sa nu ma uitati de tot [:)]. Alergatura mare cu frate-miu, pana la urma a reusit la facultate la politehnica dar azi cand sa se inmatriculeze pentru anul I, stupoare ca-i trebuia diploma de bac in original si foaia matricola pe care bineinteles ca nu le are (ca adeverinta cu care s-a inscris nu e buna [bang] si l-am trimis la Bacau sa o aduca maine ca altfel pierde inscrierea...ce sa mai zic ma doare capul deja, vreau sa zic ca mult mai usor mi-e sa am grija de Razvan decat de frate-miu, mi-a scos peri albi!!!

 

Sapt. viitoare il aducem si noi pe Razvan acasa ca nu mai putem de dor si maica-mea saraca nu mai poate nici ea, a terminat-o Razvan. Acum sunt la tara si cu chiu cu vai il baga seara pe la 10 in casa in rest numai pe afara sta, toata ziua dupa animalele din curte.

 

Pupici tuturor, cand mai am timp ma apuc sa citesc si eu din urma sa recuperez.

 

 

 

 

 

 

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

_________________________________________

"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru urari si vreau sa le spun si eu LA MULTI ANI id="size2">id="orange">lui TIBIid="size2">id="orange"> si MARIUCAIid="size2">id="orange"> mele, sa creasca mari si sanatosi si sa aiba parte de tot ce-i mai bun in viata.

 

Pentru ca de maine pana luni nu mai am net, spun de acum LA MULTI ANI si pentru ultimii (dar nu cei din urma) sarbatoriti din gasca:

29 iulie - Mara id="size2">id="red">(si pt mami nastere usoara) si Maria Catalina id="size2">id="red">

30 iulie - Irina id="size2">id="red">fotomodeala

31 iulie - Alexandru Eduard id="size2">id="blue">cel care a "spart gheata" cu olita non-stop.

 

Noi diseara ne sarbatorim cu gasca din parc, de-abia astept sa vad ce fata o sa faca ccc cand o pupa-o toata lumea, dar mai inainte mergem la tuns, ca trebuie sa fie "coafata" la petrecere, nu?

Sambata petrecem cu familionul si ma gandesc cu groaza la casa plina de copii + parintii aferenti, da' trec eu cu bine si peste asta. Norocul meu e ca azi a venit si mama sa ma ajute, asa ca o sa am spor la treaba. Mariucai i-a adus o rochita superba, in colturi cum se poarta acum, si nu va spun ce figuri facea fie-mea in oglinda cand am probat-o, de ne-am stricat de ras (asta cand nu-si punea poalele-n cap in stilul caracteristic).

 

Aseara a venit si Jeni (fosta noastra bona) sa ii aduca un cadou de ziua ei si era Mariuca in culmea fericirii, atata s-a invartit in jurul lui Jeni, numai la ea in brate a stat, se vede ca inca n-a uitat-o si ca tine la ea.

 

Dar faza cea mai tare a fost azi-noapte pe la 2 jumate cand s-a trezit si mi-a zis: mami, a facut titza kk la olita, (pauza, eu nimic) mami, a facut kk la olita - la care eu chiauna de somn ii zic, culca-te mami ca e noapte, si ea saraca iar zice a facut kk, mami. Moment in care chiar am crezut-o si cand am "verificat-o", facuse, dar in pampers bineinteles, nu la olita, dar la cat am zapacit-o de cap ca tre' sa faca si ea la olita, numai olite viseaza...

 

Va pup si incerc sa-mi termin si eu treaba mai devreme, sa mergem la tuns.

 

Madi si Mariuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele,

 

La Multi Ani ! sarbatoritilor de azi: Mariuca si Tibi, sa creasca mari si frumosi si sa va bucurati de ei.

Pe Irina atata am indopat cu chestii uscate si de regim ca acum s-a incuiat de tot, am pus-o pe mama sa-i puna supozitor cu glicerina ca nu se mai putea, de 48 de ore nu mai fuse kk.

Pentru noi ieri a fost prima zi fara Pampers in parc si a fost un succes. Si dimineata si dupa amiaza a iesit in chilotei. N-a facut pe ea , nici la pom, nici la tufis, mi-a zis ca face acasa la olita si asa a facut.

 

Pa Adi

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor!!! [flo]

vad ca vremea frumoasa a secerat la greu randurilor 'scribilor' pe aici... zilele trecute v-am gasit chiar pe pagina a 2-a!!! [xx(]

 

duminica trecuta i-am adus inapoi acasa pe tudor cu a lui mamaie, iar aseara au aterizat si ai mei cu bogdan de la eforie, asa ca de acum s-a terminat cu pseudo-concediul meu fara copii... dar mi-au lipsit asa tare si mie si lui tati, ca efectiv ne invarteam unul dupa altul prin casa fara rost, bananaiam pe strazi aiurea ca acasa n-aveam ce face... asa ca vorba aia: "bine-i cu rau, da' mai rau ii fara rau!!!"[;)]

 

despre tudor ce sa va zic, dupa cum bine se auto-caracterizeaza: 'sunt baiat male!' - vorbeste toaaata ziulica, vrute si nevrute, imita ca maimutica ce aude dar le si tine minte si le plaseaza la momentul oprtun. zilele trecute se juca soacra-mea cu el si l-a alintat "jigodie mica" la care el a zambit in coltul gurii si i-a dat replica rapid: "jigodie male!!!" [:D] si zau ca eu o iubesc si apreciez pe socrella, nici gand sa fi invatat copilul asa ceva!!!

 

la mare i-a placut mult, se zgaia toaaata ziulica daca s-ar fi putut la copiii mari care se dadeau pe un topogan din ala cu apa, de aterizeaza direct in piscina. da' ii era cam frica si zicea mereu: "eu nu dau, stau aici, fica!"

cu mancarea nu prea stam bine deloc, adica daca ii e cald nu vrea sa pape decat iaurturi si branzeturi, legume si fructe crude, nici gand de carne, supa, oua...

 

eu sunt din ce in ce mai obosita cu serviciul, caldura asta numai sa-mi dea energie n-are cum... as dormi non-stop! dar pana la urma ma obisnuiesc eu... daca nu cumva o sa dau cu nasu' de numele persoanei mele pe listele de restructurari! [bang] si atunci o sa am timp sa tot doooorm....[:D]

 

Omul este intotdeauna gata sa moara pentru o idee, cu conditia ca acea idee sa nu-i fie prea clara.

 

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...