Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce nasc vedetele prin cezariana?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns
parerea mea este ca sa nu se oboseasca prea tare si sa-si deformeze anumite parti ale corpului!!!!vezi victoria beckham care dupa 3nasteri e mai slaba k mine dupa nicio nastere ..are vreo 45 de kg..cam aste este cu vedetele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cait

parerea mea este ca sa nu se oboseasca prea tare si sa-si deformeze anumite parti ale corpului!!!!vezi victoria beckham care dupa 3nasteri e mai slaba k mine dupa nicio nastere ..are vreo 45 de kg..cam aste este cu vedetele.


id="quote">id="quote">Caitid="red">, ce legatura e intre felul in care nasti si kilogramele cu care ramai dupa nastere? Sa nu-mi spui ca dupa cezariana dispar kilogramele ca nu te cred :-)Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca faza asta cu vedetele si cezariana era valabila acum ceva vreme, cand numai daca erai "cineva" sau "nevasta cuiva" puteai alege cezariana...Acum insa, cand ai posibilitatea de a alege cum vrei sa nasti, fie ca esti sau nu vedeta, intrebarea nu-si prea mai are rostul...fiecare naste cum vrea!

 

Claudia,soacra frumoasei Oti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca au ales cezariana, inseamna ca au crezut ca era cea mai buna varianta, asa cum gandesc si alte femei ( eu de ex) care nu sunt vedete, si nu neaparat pt ele, dar pentru copil.

Raman la concluzia ca pentru copil este mult mai putin traumatizant.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu(uitandu-ma la tv) multe dintre vedete, la nastere, au inclus si o operatie estetica de inlaturare a grasimii acumulate pe burta in sarcina.

Nu ati vazut cand iasa din spital au niste abdomene suple de zici ca nici nu au fost insarcinate.

 

Adriana si bebe Aidan(27.06.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Eliza5
quote:Originally posted by cait

parerea mea este ca sa nu se oboseasca prea tare si sa-si deformeze anumite parti ale corpului!!!!vezi victoria beckham care dupa 3nasteri e mai slaba k mine dupa nicio nastere ..are vreo 45 de kg..cam aste este cu vedetele.


id="quote">id="quote">Caitid="red">, ce legatura e intre felul in care nasti si kilogramele cu care ramai dupa nastere? Sa nu-mi spui ca dupa cezariana dispar kilogramele ca nu te cred :-)Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)
id="quote">id="quote">Da, si eu cred ca nu are nici o legatura ingrasatul cu felul in care nasti! Din contra, dupa operatie kilogramele se duc mai greu!Mira si fetita dulcika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

e mai elegant asa si nu se chinuie deloc. Chiar si cu epidurala tot te chinui sa impingi si doare destul de tare.o fii si umilitor pt.unele cu fite in cap care nici macar nu se gandesc sa nasca normal!Dar voi vedeti cat de repede se intorc la servici?Oare stau nopti nedormite cu BB in brate ca are crampe sau febra sau viseaza urat?Ies in parc sa faca castele de nisip si sa se dea in leagan?Cred ca au dadaca si peste noapte asa ca sa nu ne miram ca aleg intotdeauna calea cea mai simpla!Eu cred ca suntem ffff fericite si noi chiar daca ne-am chinuit 24 de ore pana am nascut si ne crestem BB fara ajutor prea mare!

nonna[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...