Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce nasc vedetele prin cezariana?


Recommended Posts

Crinuta, nu mai fii asa inversunata. Tu ai senzatia ca copiii nascuti pe cale vaginala si mamele care se refac usor dupa asta si care nu urla ca din gura de sarpe sunt exceptii. Ori nu prea cred ca este asa. Pana una alta cezarienele-s mai putine la numar si asta ar insemna sa existe generatii intregi de copii si mame traumatizate si cu sechele pe viata. Din acest punct de vedere ce zici tu sunt enormitati.

Ma rog, este opinia ta si n-o sa te convinga nimeni de altceva, asta pentru ca e imposibil. Dar nu incerca nici tu sa ne convingi pe noi astelalte ca ne-am pus pruncii in pericol tinand mortis sa nastem asa cum a hotarat Dumnezeu ca ar fi mai bine s-o facem, da?

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am o singura intrebare,referitor strict la titlul subiectului,pentru ca dispute nastere naturala-cezariana sint destule pe forum:

De ce ar fi vedetele asa un model pentru noi,astea,muritoarele de rind??Sint ele asa,niste mici dumnezei care stiu cel mai bine cum trebe nascut un copil?

de ce credeti ca Victoria Beckham(am vazut ca e mentionata in repetate rinduri)ar fi asa un exemplu extraordinar de urmat?

Toate cele bune,mamici!![bis]

 

Elena[hippi] si [copil]mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crinuta

 

 

 

"Enormitatile" astea de care zici tu, sunt chestii verificate.

Acum, daca tu sari ca arsa la asemenea informatii, deoarece nu te incadrezi tu in asa ceva, bineinteles sunt " enormitati".

Mai usor cu cuvintele ca nu suntem la piata.

 

Zi-mi si mie de cati bebelusi nascuti prin cezariana ai auzit tu care sa fi avut probleme din cazua acestei treceri bruste de la viata intrauterina la cea extrauterina?

Cei mai multi bebelusi care au murit la nastere sau au ramas cu sechele sunt cei care au venit pe lume prin nastere naturala.

Nu te mai osteni ca nu ai cum sa ma convingi, mai ales cu asa vocabular.

Au fost nu stiu cate povesti din astea si pe forum, trebuie doar sa le citesti.

Pai de unde ai putea tu sa ai statistici?????? Esti medic cumva?

Eu sunt inconjurata de medici in familie, prieteni, am multi amici obstetricieni, asa ca nu vorbesc ca sa ma aflu in treaba.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 


id="quote">id="quote">

 

 

Ah,acum am vazut ca ti-ai pus mainile in sold,duamna...However,eu nu ma cobor,asa ca mult pa....

 

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunteti inversunate rau. Am si eu o intrebare pt ca vad ca va pricepeti bine. De ce atunci cand este considerat "fat pretios"- adica obtinut prin inseminare, dupa multi ani de asteptare si n incercari sau alte situatii se prefera nasterea prin cezariana? De ce s-ar teme medicul respectiv de nasterea naturala, chiar daca sarcina a decurs in conditii bune si copilul este ok?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mate
quote:Originally posted by crinuta"Enormitatile" astea de care zici tu, sunt chestii verificate.Acum, daca tu sari ca arsa la asemenea informatii, deoarece nu te incadrezi tu in asa ceva, bineinteles sunt " enormitati".Mai usor cu cuvintele ca nu suntem la piata.Zi-mi si mie de cati bebelusi nascuti prin cezariana ai auzit tu care sa fi avut probleme din cazua acestei treceri bruste de la viata intrauterina la cea extrauterina?Cei mai multi bebelusi care au murit la nastere sau au ramas cu sechele sunt cei care au venit pe lume prin nastere naturala.Nu te mai osteni ca nu ai cum sa ma convingi, mai ales cu asa vocabular.Au fost nu stiu cate povesti din astea si pe forum, trebuie doar sa le citesti.Pai de unde ai putea tu sa ai statistici?????? Esti medic cumva?Eu sunt inconjurata de medici in familie, prieteni, am multi amici obstetricieni, asa ca nu vorbesc ca sa ma aflu in treaba.Crinuta si [copil] Rayan
id="quote">id="quote">Ah,acum am vazut ca ti-ai pus mainile in sold,duamna...However,eu nu ma cobor,asa ca mult pa....Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
id="quote">id="quote">Ti-ai raspuns uitandu-te in oglinda. E de ajuns sa compari modul in care ai scris si editatu mesajul, cu al meu, si ai sa vezi ca singura care s-a coborat ai fost tu, dar ma rog, de ce ma mai enervez.Mesajele voastre sunt gen Ghita contra, asta mi-e clar de mult timp, si intotdeauna unele dintre voi ( nu toate) au fost agresive la acest subiect, niciodata invers.Oare cum se explica asta ca cele care au nascut prin cezariana nu au afisat asa un aer de superioritate fata de cele care au nascut normal? Cu asta am incheiat interventiile mele la acest subiect " valoros", ca deja nu numai ca se fac variatuni pe aceeasi tema, dar se aluneca si intr-o panta penibila..Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...