Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (86)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

N-am adormit, pazesc mesterii sa termine o data lucrarea asta !

Danut doarme. Eu i-am pus papica la borcanele, am gatit pe azi si pe maine manzat cu legume si mi-a mai ramas o portie de legume....aia poate i-o amestec poimaine cu oulet sau ficatel...ce ziceti...se considera alterata pana poimaine daca sta la borcanel la frigider? ca de saturat nu se pune problema sa se sature de meniul leguminos, oricum si poimaine tot combinatia asta i-o voi face.

Merge a/c zi-noapte cu exceptia momentelor in care se plimba el prin casa, nu e cald altfel....aseara i-am dat 2,5 ml calpol ca nu mai rezistam nici io nici el, se chinuia vizibil, se tavalea in pat si gemea, plangea cu o gurita facuta palnie de mai mare mila cand ma uitam la el, plangeam si eu.

Are gingia de sus umflata si aia de jos la fel, dar greu ii erup dintisorii ! sta cu incisivul de jos numai putin iesit de cateva zile bune.

La masa trebuie sa cant si sa joc ca sa pape.

Doamne Ajuta sa trecem bine si peste asta sanatosi.

La multi Anisori tuturor sarbatoritilor si multi pupici, ma iertati ca nu ii nominalizez dar nu ma simt in stare sa ma focusez nici 2 minute la o treaba de obosita ce-s .

lia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox - tot am vrut sa te intreb de ce ??? Asta a facut-o soacra`mea din branza de vaci ... de ce nu e buna pentru cupil ???

Ce-i mai place Giuliei: paine + cascaval la microvele si rosie [:D]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, n-am auzit in viata mea de branza topita facuta in casa. ma refeream la cea din comert, care e plina de conservanti.

Carmen ia maica o gura de whisky si calmeaza-te. precis gagica e cu Ilinca si o arata tuturor cunoscutilor, se lauda cu ea la ce mindrete de fata e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat cateodata si branza topita,prefera in schimb cascavalul si telemea/cas de vaca,sunca de pui,pastrama piept de pui...bine ca el si mesteca bine (chiar daca are doar 2 dinti), i le tai bucatele si i le pun pe masuta lui si el si le baga in gurita.

DE vorbit zice o gramada, zice mama si tata cu adresa,papa,apa,caca,ham,aca (asa se adreseaza tutror obiectelor care inca nu au nume)....si multe altele....

 

Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo

http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, eu nici lui Ionut nu prea ii dau brinza topita, Ilincai nici atit, le dau brinza de vaci la greu si sa stii ca Ionut chiar o maninca cu placere. Nu mi se pare atit de sanatoasa brinza topita

Roxana, hihi, ma batea un gind da` am rezistat eroic. Mi-a adus fata la 14, a papat restul de fructe de dimineata ca nu-l terminase si aproape un biberon cu super-supa mea si in doua minute, nu exagerez, era gata adormita. Is curioasa sa vad cit doarme, ca program ca asta nu a avut pina acum... De obicei se trezea ;la ora asta dupa prim,ul somn, nici nu vreau sa ma gindesc ce urlatura i-a tras bietei femei!

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de iunie la serbare

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vrabiuta - pozele sunt absolut superbe!

 

Stefan nu pot sa ma laud ca vorbeste - in vocabularul lui exista doar nai-nai si dai-dai dar asta doar cind vrea si nu cu adresa. In rest vorbeste cu copii din parc cintind, adica mai degraba chiuind...De dormit doarme numai noaptea la el in pat - dar adoarme cu noi si apoi il duc eu la el in patut, care e in camera lui. E drept ca din cauza dintilor, sau a viselor sau nu mai stiu de ce, se trezeste macar o data pe noapte si eu trebuie sa ma duc (moarta de somn...) pina la el sa-l linistesc - adica de cele mai multe ori sa-l iau in brate pina adoarme la loc...

 

 

Gabriela si [copil] Stefan David (08.07.2004)

33 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, buna!

Mie mi-e un sooomn de nu ma vad! Mi-e asa de caaald!!!!

 

La multi ani celor ce isi sarbatoresc aniversarile! [pup][flo][bis]

 

Se pare ca azi-noapte cupii nostri se vorbira sa nu doarma! Si Vicu s-a suparat pe cineva sau ceva si in creierii noptii s-a trezit urland! Am reusit intr-un final sa il adorm, dar somnul meu s-a facut praf... De mancat Vicu e in greva foamei. Nu vrea decat apa si lapte. [bang] Asa ca am inceput iar vitaminele.

 

Monique, Vicu doarme inca in patutul lui. Se invarte ca un titirez prin el si de multe ori il gasesc chircit intr-o margine in cele mai nefiresti pozitii, dar se pare ca lui nu ii pasa...

 

Daria, o intrebare: ce sunt aia soldatei? Ca io nu stiu si poate pavalesc cupilu cu asa ceva...

 

 

 

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi[copil]

altele, daca nu v-ati saturat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioi sper sa nu ma fac de ras: soldateii inseamna la noi painica+unt+cascaval+rosie sau orice alt soi de mancare, facuta pe painica (carto+peste) bucatele indopate in gura cupilului ce alearga in premergator cu alti 2 soldatei in maini pe care si le indeasa singura in gura[:-)))] sau ti le ofera cu marinimie dupa ce le-a dospit in maini [:-)))] Cred ca asa a invatat sa mestece, cu soldateii [:D] Adica orice e pe o bucatica de painica. I le mai las pe masa, pe premergator si ea se autoserveste ! La noi functioneaza !

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...