Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(35)


Recommended Posts

Buna mamici de bebelusi de ianuarie-februarie, sunt o mamica a unui copilas de la grupa oct-noi-dec 2003 si va rog din inima sa cititi acest mesaj:

Fetelor din Romania e nevoie de ajutorul vostru..! E vorba de Sabina, o micuta de 6 luni bonlava, viata ei depinde de niste bani, sanse are foarte mari de a invinge boala. Deja parintii sunt in Anglia pt prima sedinta de tratament. Fetita a rectionat bine pina acum, deja tumoarea a mai scazut un pic, e felul ei de a ne arata ca poate invinge boala, poate trai, e felul ei de a ne cere ajutorul . Cazul e real 100%, parintii au fost pe acasa tv, motanik(andra) a sunt la spitalul din anglia si a intrebat de ei, i s-a confirmat totul si numele si diagnosticul si dr care se ocupa de ea. Pina miine e valabil teledonul pentru Sabina 0900.9000.50. , un apel va aduce 5€ pt ea. 170.000 lei nu e mult pt a ajuta o bebelusa de 6 luni.

Fetele din europa, puteti trimite la mine prin plic sau cont, nu conteaza cit, maruntisul din buzunar, mai cereti si maruntisul sotzului si al citorva prieteni. Puneti in plic sau trimiteti la mine in cont, va dau datele pe PM. Voi face cheta ca si in alte cazuri si ii voi pune in contul parintilor din Romania.

Mai multe detalii aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890

Astept PM-urile voastre[flo][flo][flo]

Multa sanatate voua si puilor vostri[copil][copil]

Va multumesc[pup]

 

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata mamici!

Am ajuns si noi in Ro cu bine,drumul a fost foarte obositor desi zborul e de numai 2 ore si un pic,dar e noaptea.Natalia vad ca se mte bine aici desi e atat de cald.Sunt singura cu ea deci no help from anybody dar ma descurc binisor,mai greu la cumparaturi.Astazi ne ducem la doctor la control sper sa fie ok ca asta de obicei ma sperie tot timpul,last time ca nu ia fata in gretate prea bine,in luna a doua luase doar 750gr si a considerat ca trebuie s-o trecem pe lapte praf....

Pupici si revin!

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

http://community.webshots.com/user/lavinia171

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

noi ii dam copilasului cereale o data pe zi si combinam cu jumatate de mar ras si cu putina zeama de portocala. Am citit compozitia de la diverse piureuri din acelea de al borcan si facem noi acasa... Am luat cereale Milumil sau Nestle. Sunt unele de la Milumil cu morcov si mar, au si lapte inclus, nu mai trebuie decat apa. In alea punem noi si mar ras si zeama de portocala. Altele am luat din orez si la alea se pune si lapte. Tot asa completam cu un fuct ceva.

 

 

http://community.webshots.com/user/megg2005

 

 

Megg si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,neata ..

 

Ma alatur grupului de zombi!

 

IN SFARSIT AM AJUNS SA DORM CU TUDOR LA ORELE LA CARE DOARME EL!

 

Toata lumea imi zicea cand era mic sa incerc sa dorm cu el odata! Si nu reuseam...PAc se culca el ,pac sa imi vina somnul si mie...nu se putea ...Si uite ca acu ...am cazut la datorie...

 

Si noi ne trezim de doua trei ori...dar eu spre deosebire de tine, Shoboid="red"> l-am luat in pat ca nu mai puteam...plangea si aproape ca nu eram in stare sa ma ridic..

Dragul meu sotz era dupa 12 ore de delegatie si nici nu il auzea...si dormim in aceeasi camera...

Nu ca suntem denaturati?

Si l-am luat in pat! Sugea de cinci ori-aasa aveaam eu impresia- si adormea !

Eu care eraam franta il mai simteam noaptea ca ma flostocane, dar nu reuseam nici sa ma intorc! In pozitai in care ma culcam in ai ama trezeaam! Pe o parte, cu fata la el!

 

E, mi-am mai revenit si azi-noapte am stat apristan-vorba bunica-mi! La 4 dimineata chiar a supt! Si s-a mai trezit la 7 a macncat si a dormit pan acum!

 

Acu e cu sucul de caisa si iar doarme pana la 2! MAnanca super productie atunci si doarme pna la 6.30!

Ma gandeam ca da asta nu doarme noaptea =ca doarme prea mult ziua!

 

Eu ii dau completare sera Humana 2!

Dar nu e regula ca doarme mai mult cu formula! Tudor nu a mai vrut lapte praf deloc aproape o luna!

Si asta de la 4 luni si o saptamana!

I-am dt din nou praf tot asa, cu speranta ca o sa doarma mai mult ! Dar m-am inselat amarnic!

Si eu am pus in functiune pompa pt ca ma gaandeam ca nu ajunge laptele..SI scoteama cate 140 usor..Manaca din biberon si se super saatura!

Nu aveam treaba cu el multe ore!

Ce ma ingrijoreaza acum e ca si-a micsorat nr de mese!Nu mai manancaa la 4 ore ci si la 5 sau 6!

 

AAVEM O MARE PROBLEMA :SUGEM DEGETUL SI SUNTEM CEL MAI CUMNTE COPIL DE PE PAMANT! Toata ziua nu stiu ca am copil ..si toaate se datoreaza acestui deget...Se trezeste n u plange , se joaca cu jucarile din patut :le studiaza, le zdrangane..da cu picioarele in zornaitorile prinse de pat... si cand oboseste baga degetul in gura si adorme...

 

Maine plecam la munteeeeeee!

 

Si cand ma gandesc ca plec cu toat casa in spinare ma ia cu fiori!Ma duc sa incep la bagaje...ca sigur uit ceva...

 

Kitaid="red"> mama sunt acas ! Ti-am trimis msj!

 

 

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eee, na, ca mi-a facut-o fiu-meu: a dormit de la 22:00 la 8:30 cu o singura pauza de papa de 10 min la 6 dim. dupa ce l-am pirit ieri la voi ca de fix o sapt ma tinea asa ... s-a hotarit sa-mi dea o noapte mult mai linistita; a adormit la 22:00 si a scincit de 2 ori peste noapte insa nu m-am dus la el sa vad daca adoarme la loc si a adormit [bis]. Bun baiat aici, ce sa zic! si la 6 FIX iar a scincit dar atunci eu consider ca e dim deja si il servesc cu tzitzi 10 min dupa care iar somn pina la 8:30. Daca ar fi asa mereu eu as fi SUPEEEEEEr incintata; deja azi ma sitm si eu odihnita, acum el doarme si nu mai simt nevoia sa ma arunc in pat odata cu el...

 

in alta ordine de idei, de ce tot ziceti voi ca nu are nici o leg ce maninca cu somnul??? poate in unele cazuri se trezeste oricum, insa uite ce mi-a spus pediatra: majoritatea copiilor hraniti la sin se trezesc noaptea, dupa cum majoritatea hraniti cu formula nu! explicatie: formula contine amidon care e din porumb, care e o cereala si care face digestia mai de durata si deci somnul copilului mai indelungat pt ca tine de foame mai bine! si am vazut ca si sfaturi de la voi erau sa-i bag cereale seara, ceea ce se potriveste cu ce spune pediatra. plus ca mai citesc pe cutia de Milumil - "contine amidon pt. un somn mai linistit al bebelusului"... acum o fi ea reclama dar dupa cum mi s-a explicat mai sus e logic! de aici dorinta mea de a-l incerca cu formula doar seara... dar cred c renunt la ea. mai vedem!

 

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...