Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(35)


Recommended Posts

Patriciaid="red">, eu cred ca asa cum inainte sa-l am nu-mi puteam inchipui iubirea pt. Tudor, asa nu ne putem imagina nici sentimentele unei mamici de 2 copii. Eu stiu ca dragostea se inmulteste in cazul mai multor copii, nu se imparte (injumatateste). Nici eu nu ma simt pregatita acum, nici fizic si mai ales psihic dar sunt hoatarata sa am macar 2, cel mult 3 daca voi considera ca imi permit din punct de vedere financiar intrucat nu as vrea sa-i chinui desi, pt. mine asta e cifra ideala. [:D]

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

la mare

papacim

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by tomasa

Eu stiu ca dragostea se inmulteste in cazul mai multor copii, nu se imparte (injumatateste).

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

la mare

papacim

 


id="quote">id="quote">

... mare dreptate ai!

 

Tomasaid="red">,

In cazul meu cusatura este f.jos si aproape ca nu se simte la pipait, insa la prima ceza imi faceam pb ca se simtea tare la pipait cusatura. Dar pan` la urma, depinde de cum tolereaza organismul fiecareia materialul din care-i facut firele.

 

Oanaaaaaaaaaaid="red">, unde esti? Gata, trec si eu la Monti...

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor,

Am ajuns in Piatra Neamt de ceva timp si am citeva minute la intenet cafe. Nu am reusit sa citesc ce ati scris, dar va spun despre noi: Gabita avea la 5 luni si o sapt 7.540kg si am fost la un pediatru aici care mi-a spus ca e cam mult peste medie. Am inceput sa ii dau cereale dimi la ora 10-11 dar nu vrea prea mult - inlocuieste doar juma de sticla cu lapte. De ieri am inceput cu supica, am pus de toate in ea in afara de carne, ii dam zeama separat si legumele pasate separat. Dupa asta inca o juma de sticla de lapte - milumil 2.

Drumul cu avionul a fost ok, 24 de ore si nu a plins decit 10 minute !!!

Va pup si sper sa mai intru pe net

 

Florina & baby Gabe (04 feb 2005 )

Pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Megg id="red">eu am inceput diversificarea la munte dar cu sucul de fructe pe care i-l faceam in camera. Am luat o razatoare de sticla o canita si o strecuratoare micuta de plastic si a fost ok pentru ca erau primele zile cand papa putin. Supa am inceput sa-i dau abia de ieri.

 

Florina id="red">cred ca depinde de greutatea fetitei de la nastere. Dar nu e o greutate asa mare. Hai sa va zic recordul intalnit de mine: 8 kg la 2 luni si jumatate. Bebe baietel alaptat la san. Era de doua ori mai mare (la figurat) decat tantzarelul meu care avea 5 luni pe atunci. Oricum ma distreaza ca toate avem cate o problemutza, eu ca e prea mic tu ca e prea mare fetita.

 

Tomasa bafta si voua cu diversificarea!!

 

 

 

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shoboid="red">, m-am interesat ce paracetamol este permis si mi s-a spus ca cel simplu.deocamdata ma simt ceva mai bine dar deja nu mai pot[V], vreau sa ma fac bine[bang].

Sara Semida este prenumele adevarat, Tomasaid="red">. acum 2 ani am venit in Israel.Ines are o fetita si intr-adevar lucreaza la postul tv Acasa.Cunosc si pe tipele pe care le-ai mentionat.[;)]

Oanaid="red">, pe unde umbli? nu te vad in peisaj!!![haibat]

 

[mamica]Sara si [copil] David Ran,DN 08.02.2005

album poze bebe David Ran id="blue">id="size4">[foto]id="Georgia">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...