Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(64)


Recommended Posts

Neata fetelor!

Maimuta mea canta singura in pat asa ca mami a parasit-o pt DC...

Anamari bine ca v-a trecut, si felicitari pt Lia care se ridica singura - maimuta mea nu se ridica decat daca sta pe vine/in brate in fund si are de ce se apuca - abia asa se ridica in picioare, ma gandeam ca daca are tarc cu inele (care sunt cam sus) poate invata///

Geo da, e foarte stabil scaunul, eu o mai puneam si doar cu scaunelul (fara masuta drept suport) pe masa singura si nici asa nu putea misca in front, si se apleaca pe toate partile insa nu poate cadea nicicum.

Ramona noi eram cele cu scaun la fel ([ups])

Ellen felicitari pt "nana"!!!! Maimuta mea zice asa cand ii e foame de vreo 2 luni, na-na sau a-na, cred ca e primul cuvant cu "mesaj" din viata ei [8D] (haha, sa nu credeti ca-i e foame de 2 luni [:D])

Despre premergatorid="green"> si eu o pun dar nu mult, am observat ca a inceput nitelus sa calce doar cu piciorul drept pe varf, a durat faza asta o zi si apoi a trecut (acum mi se pare ca atunci cand o tin de manute sa mearga se apleaca prea in fata), dar cred ca e de la premergator, fiindca Gogo adora sa se deplaseze intr-o parte nu doar in fata si s-a obisnuit sa-si faca vant cu piciorul. Cred c-o sa-l las mai jos cand o mai pun.. Am vazut ca si alte mamici au mai "patit-o", eu vreo luna n-am sesizat nimic ciudat dar acum a fost chestia asta. Oricum parerile sunt tare impartite, fiecare face cum crede [jamaica]

In rest ce sa mai zic.... tre' sa ma apuc serios de cura de slabire ca nu se mai poate. Mamica de ieri din parc zicea ca de la 3 luni (acum bebe are 6) merge la sala cu tot cu ea, si bebe doarme sau mai sta cu tanti de acolo. Ma gandeam ca maimuta mea m-ar intrerupe din 2 in 2 minute de la exercitii daca as face asa... Asa ca am gasit un site id="red"> cu cure de slabit/ingrasat si ma apuc de treaba.... lapte cu banane [alcool][biz][:D]

Acum va pup ca maimuta nu mai are rabdare... o zi buna si

LA MULTI ANI

TEODOR-MIHAI SI PAULA-DIANA!

id="size4">id="Comic Sans MS">id="purple">

Sa fiti sanatosi, frumosi si norocosi!!!id="orange">

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Andora, multumim mult. Tare faza cu mancatul[:D].

 

Eu am reusit sa dau jos 9 kg. De luni am inceput iar sa tin iar cura de slabire ceva mai drastic si am reusit sa mai dau jos 2 kg.

Vezi ca si aici pe DC la Femina Intim sunt topicuri cu diferite cure de slabire. Mult succes.

 

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellen, da, de aici am luat adresa aia, dar trebuia sa va zic si voua... sa vedem cat o tin pe banane cu lapte... cred ca sunt cea mai grasana din mamicile de sept-oct oricum, asa ca trebuia sa iau masuri [alcool][berica][jamaica] Si felicitari pt kilele date jos!!!!!! Eu am dat doar 7 de dupa ce am nascut si acum mai vreau inca 7, ideal 10 [alcool]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ce ma sfatuiti sa ii iau pentru baita: covoras din ala care se pune in cada sau scaunel? Trebuie neaparat sa ii fac baie in cada pentru ca in cadita nu mai are loc si nu stiu ce e mai bine sa ii iau.

 

Nu stiu daca e ok sa ii iau scaunel imi este ca nu o sa sta prea mult in el. Pe de alta parte covorasele alea pe care le-am vazut pentru bb sunt foarte mici si sigur domnisoara mea o sa iasa de pe covoras.

 

Andora, stai draga linistita ca nu esti mai grasa decat mine. Te-am vazut eu in poze si nu e deloc asa cum zici tu.[:p]

Oricum, bafta la slabit.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellen id="red">- eu as lua scaunel,e adevarat ca nu o sa mai stea mult in el,dar e mai sigur deocamdata.Ii voi lua covoras pt baie cand va merge f bine in picioare.id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamari multumesc. Bine ca ati scapat... sa treca repede si piciorul. Si eu ma simt bine, parca nu as fi avut nimic.

 

Georgiana eu i-am luat tarc de pe frum, de la mica publicitate. A fost un milion (in magazin era 2 mil. si ceva). Era ca si nou, pt. ca bb respectiv nu a vrut sa stea in el.

Apoi scaun de masa i-a luat matusi'sa de la Chicco, Happy Snack, de la magazinul de pe langa Ateneu, si a fost 2,8 mil., era ultimul si era atat, pt. ca altfel era 4 mil. Asta are 3 pozitii doar la spatar, pe vertical nu are. Si se poate scoate masuta, iar cand bb e mai mare il poti tine la masa cu voi. Are si hamuri [:D]... Elena e copil atomic si nu sta linistita nici cand papa, asa o ma tin hamurile...

 

Ellen eu zic covoras... In scaun nu cred ca reusesti sa o ma ti mult... Elenei i-am facut o singura data baie in cada mare, pt. ca eram la mama si i-am spus un scutec sub fund. La cat de agiata este am reusit sa o spal fara probleme. Eu inca ii fac baie in cadita ei pt. ca este destul de mare si Elena destul de pitica [:D].

 

[s] La multi ani sarbatoritilor! [s]

 

 

[foto]La mare... la soare...id="red">

 

[pup] Elianaid="size4">
id="right">


Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">

 

Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena si Andreea hai sa ne luam la intrecere cu kg! si eu ma vad grasa (inca) si nu mai stiu ce sa fac. Sambata merg la o nunta dar de luni am o cura miraculoasa de 18 zile, daca o vreti dati cu PM-ul in mine si o trimit si facem concurs! [:D]

 

Referitor la scaun sau covoras de baie, eu m-am hotarat sa-i cumpar scaun ca sa pot sa-i fac baie calumea in cada ca ii place asa mult in apa incat in ritmul asta de balaceala, in 2 saptamani cred ca mi se umfla parchetul de la stropi daca nu iau masuri (acum il spal in cadita in dormitor pe pat)

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena nu ne spui si noua cum ai reusit sa scapi de cele 9 kg si de cele 2 in doar 2 zile? Mor de curiozitate!

 

V-am zis ca azi am chef de taclale, am luat o pauza cat am fost la epilat (ma pregatesc de nunta) iar acum va stresez iar, dar nu mult ca ma duc sa ma intalnesc cu mama si copii care sunt in parc dupa care ma duc sa-mi cumpar incaltari

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a luat si pantofi, am venit cu copii de-afara, Dami a mancat si l-am pus sa doarma iar eu ma cert cu Ioana ca nu vrea sa faca nici o lectie. Ma gandesc cu groaza ca incepe scoala in sept. pentru ca nu-i sta mintea deloc la treaba

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...