Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ati nascut foarte greu?


Recommended Posts

Kulta felicitari pentru subiectul deschis! Eu sunt la prima sarcina si nu stiu cum voi naste. Daca inainte sa raman insarcinata nu concepeam sa nasc natural, acum viziunea mea s-a mai schimbat, iar povestile voastre ma ajuta sa ma pregatesc psihic pentru ce va urma, indiferent ce varianta voi alege sau ce ma va sfatui doctorul meu. Insa daca va fi sa nasc natural cu siguranta voi alege epidurala.

Sper sa ai o nastere usoara, asta daca nu ai nascut deja, ca ma vazut ca ziceai ca nasti intre 1 si 7 august.

Mihaela 22+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mihaela, iti doresc sarcina usoara si nastere usoara si apreciez curajul pe care l-ai avut sa citesti postarile mamicilor care au nascut greu. Sa iti dea Dumnezeu tarie sa nasti natural. Epidurala e un lucru foarte bun si daca nu exista restrictii e bine ca-l vei face.

Multumesc pentru urarile de nastere usoara, inca n-am nascut dar dupa durerile pe care le-am avut noptile trecute, probabil ca mult nu mai am[:D]. Inca mi-e frica insa am incredere in Dumnezeu.

K37+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kulta acum am vazut ca primul bebe a fost micut, ca si al meu (al meu a avut putin sub 2kg si 42cm la 34 s). Eu am nascut usor, in 2 ore, fara nici o anestezie. dar nu pentru ca nu as fi vrut anestezie ci pt ca m-am dilatat foarte repede, fara ca istetele asistentele sa-si dea seama ca e treaba serioasa (stii ca ele gandesc mai greu) fiind convinse ca 32 de ani imi trebuie cateva ore bune. Asa ca era sa nasc in salon, m-au tarat cu mare greutate pana la sala de nasteri unde am nascut in 5 minute de cand am intrat (dupa aia am aflat ca puteam sa nasc pe hol).

 

La a doua nastere va fi sigur mult mai usor. Eu iti mai urez inca o data "Nastere usoara!!!", ti-am scris si la celalalt subiect.

 

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo][flo][flo][flo] pentru voi toate !!!

Kulta - tin pumnii sa scrii nasterea bebelinului la capitoul cu nasteri rapide si usoare !!! [flo]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kulta-iti doresc o nastere usoara de data asta!

Si eu ma inscriu printre cele care au suferit putin mai mult decat este normal la o nastere normala,chiar daca am nascut in 4 ore.Ii multumesc lui D-zeu si moasei ca am scapat cu bine.Era sa-mi pierd si copilul,care a stat la terapie intensiva cateva zile.Asta pentru ca dr. meu nu stia ca am bazinul mic,apoi pentru ca Vlad a avut cordonul in jurul gatului si pentru ca eram f. obosita pentru ca dr. nu a vrut sa vina duminica la spital si mi s-au facut cateva injectii ca sa amane travaliul.Daca ar fi sa mai nasc vreodata sigur nu as mai naste normal.

Si de ce sa nu povestesti prin ce ai trecut celor care probabit trebuie sa nasca? Nu vrea nimeni sa le sperie,ci doar sa le pregateasca pentru orice.

Hana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hana, Mamagiuliei, va multumesc pentru gindurile bune si eu sper ca voi avea ocazia sa scriu la "Ati nascut extrem de usor".

Pupici multi pentru voi.

K37+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Crinuta, deja consider ca a fost greu la durerile pe care le am de vre-o luna incoace, zi de zi, noapte de noapte.

Poate Dumnezeu ma pregateste dinainte pentru durerile cit casa care vor urma.

Multumesc pentru urari si pupici.

K39+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...