Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (87)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ina....ce noroc ai! eu ii dadeam 1 mil pe luna, o data pe saptamina venea. ma rog mincare, apa, cafea, din astea.

Kro, iepurele doarme de la 9.45! ma si mir de el....dar nici nu-l trezesc. cred ca nu a prea dormit azi-noapte bine si s-a trezit si la 6... hihi asa deci Felicia se plictiseste....cred! imi aduc aminte ca si ptr mine era un calvar vacanta cind eram acasa....ca ma plictiseaaam!!! noroc ca ai mei ma trimiteau una-doua in tabara, ba la rude....si cum suntem raspinditi in toata tara...era misto!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, plecam vineri seara - adica sper eu cel tirziu pe la 18.30 ca sa nu ajungem prea tirziu. Oricum Stefan cred ca o sa doarma majoritatea drumului! Ne vedem oricum, daca poti si tu, simbata (iti trimit PM cu noul meu numar de mobil - da-mi un bip ca sa-l introduc si pe al tau in memorie caci nu stiu daca-l mai am...).

 

Multumesc de felicitari - v-am spus, pentru noi este chiar o mare realizare, chiar daca mai tirziu decit ceilalti copii - acum urmeaza sper eu, cea mai mare realizare - mersul singurel - dar evident, atunci cind va fi el pregatit.

 

Gongutza - noi toate am sustinut ca scaunul de copil se aseaza in spatele soferului si nu in dreapta (cum spuneai tu intr-un mesaj de pe la pagina 5...).

 

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)

33 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Pana la urma nu am mai mers cu masina mea, am pus-o pe Stefi de dimineata in noul ei scaun si a inceput sa planga. Am amanat-o pentru week-end, macar unul din noi doi sa fie in spate cu ea. Cat timp am folosit cosul, eu am pus-o pe Stefi mereu in dreapta, cu spatele la directia de mers pentru ca asa puteam avea mai bine grija de ea, daca o punea in stanga imi era peste mana. Dar de acum o voi spune in stanga. A, si eu nu las scaunul in masina pentru ca deja ne-au spart-o de 2 ori [bang][bang]. Si e asa de greu scaunul si singura nu pot sa-l montez, asa ca il folosim doar la drumuri mai lungi, in oras o tin in brate. Stiu ca nu-i bine, dar asta este.

 

Si Stefi a dormit foarte rau azi noapte, s-a trezit de multe ori si definitiv la 7:30. Si eu eram chioara de somn, dar si ea, drept urmare a fost cam mofturoasa de dimineata, dar doarme de la 11:30.

 

Carolina, foarte frumoase fetite, rochite si torturi! Nu-mi spune ca le-ai facut tu pe toate trei!

Gabi, felicitari pentru Stefan, bineinteles ca ne bucuram si noi. [pup][pup] de la noi.

 

A, cu decalotarea, eu nu stiu pentru ca nu am studiat problema, dar verisoara mea trebuie sa se duca la medic cu baietelul ei de 6 ani si sa-l opereze. Nu e nici grav, nici complicat, dar uite ca se mai intampla.

 

Trebuie sa ma reintorc la treaba. O zi buna!

 

 

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefi mica-mica si Stefi - mica

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in discutia voastra, dar scaunul de bebe nu se pune in dreapta spate, ci in spatele soferului,asa scrie in orice carte si asa se fac si testele.

quote:Originally posted by gongutza

DA Andreea asa circulam si noi,scaun tot de la Chicco,dar Zenith ca nu aparuse in ro inca key one cand l-am luat noi.Banuiesc ca Dacia ta are centuri in spate,nu?Ca daca nu are e cam nasol ca nu ai cum prinde scaunul...In lipsa de alte masini cirulam si noi cu Dacia...e break si are 3 ani...dar mai nou nu prea ca a fost prea cald si l-am lasat pe tati sa transpire in Dacie si noi ne-am facut de cap cu masina de serviciu si altele[:D]...dar ideea e ca se poate si in Dacie,de ce nu???Banuiesc ca stii ca se pune in spatele scaunului pasagerului din dreapta,nu in spatele soferului,da?Asa cica ar fi mai safe pt copil...Acum chiar ma duc..Adina si bubu


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...