Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (15)


vilma

Recommended Posts

Iarasi pe fuga.Nu stiu ce are Brien dar urla ca dracu'.Am cedat nervos si am urlat si io cu el. Ieri l-am lasat ,peste zi , la bunici si ,cred ca ,greseala principala a fost ca l-am "predat" dormind.Si s-o fi speriat cand s-a trezit in alta parte,fara noi.Zic socrii mei ca a carait de numa' la ei. Iar aseara,cand l-am luat inapoi...sa nu va zic! Pica de somn,dar nu vroia sa doarma.Se uita fix la noi,ca si cand i-ar fi fost teama sa inchida ochii ca vom disparea din nou.Si azi....face isterii,lucru total iesit din comun la el.Poate asta-i felul lui de a ne certa.

Emisiunea am vazut-o si noi ieri.Intr-adevar au dat destul de putin,fata de cat au filmat aici(1 ora fara oprire).Dar trebuiau sa faca cumva sa includa 5 familii,orasul si 2 vedete intr-o ora,ca restul sunt reclame.Noi am avut 8 minute si au fost si familii cu 3 min.

Am fost tare suparata ca au taiat ffff mult,inclusiv de la reactia de primire.Apartamentul nostru e f mare si in filmare parea micut.Si ca eu am ramas cu 5 kg in plus fata de cele 45 kg cate aveam inainte de sarcina.Iar la TV se vedeau 15 in plus.:(( In fine.

Televizor nu ne-au adus...pentru ca avem deja 3 Tv, 2 compuri prin care e tras Tv.NE-am gandit si noi la asta si ne amuzam ca ne-ar fi trebuit totusi unul pentru baie...[:o)]

Va pup si promit sa revin daca se calmeaza bebe.

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mamacita intr-adevar veniti in Timisoara in ocombrie? E vorba de congresul care va avea loc la data de 5 oct? Si se intinde pe 3 zile? Nasul nostru ,doctorul Dorel Sandesc,seful sectiei de ATI si director medical pe Judetean e cel care organizeaza congresul .Iar noi il ajutam acum sa includem si expozitie de obiecte de arta,cu vanzare si beneficii pentru secia de ATI.Ce fain,pai daca veniti,categoric ne vom vedea,pt ca noi participam aciv la intalnire.

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele,

am si eu putin timp liber si sper sa va scriu pana la capat.

dariaevelin,

felicitari pt emisiune![bis]

ligia,

pai asa scrie si pe cutia mea de laptic dar eu am crezut ca e mai bine s o si fierb.in fine,mai astept pareri,dar deja i am dat lapte preparat cu apa plata doar incalzita.ai dreptate,37 grade e temperatura optima.multam de raspuns.

mamacita,sorry ca n a functionat si la voi metoda.mai incearca la urmatoarele mese daca vrei.poate se prinde ceva.[dual]dolofanului si s sigura ca e totul ok.dar e bine ce faci,macar iti iei din stres.ce frumos ca v ati intalnit in parc!eu sper totusi cand ajung in ro sa dau o fuga la cta dc o fi posibil.LA MULTI ANI mafiotului!

[disco][majoreta][cheers]

despre noi...sa va spun c am fost la proba la rochia de mireasa si la cele 62kg vine f bine,cu mici exceptii.adica imi ies putin sunculitele in spate-nu rau si nu inestetic zic-si intre subrat si san.dar m a linistit dna de acolo zicandu mi ca si la cele f slabe asa se intampla la rochiile cu corset.ideea e ca nu tre sa mai slabesc pana la nunta[alcool]

am vesti marete!bubu se rostogoleste singur![copil][il]in rest,a fost cumintel zilele astea,n a mai urlat asa ca sapt trecuta.

despre diversificare...am tot gugalit azi si am vb si moasa de dimineata.concluztia este urmatarea:cu fructe si legume vom incepe de la 5 luni-adica peste vreo 3 sapt-.pana atunci-la sfatul moasei-ii voi da hafa flocken sau smeltzflocken(sorry dar habar n am cum se traduce in romana.gabrinah[help]).va fi ca o cremutza.asta timp de 2-3 saptamani dupa care vom trece la papica propriu zisa.

am fugit sa bag o pizza pana vine tati de la serviciu.

va pup si ne mai vorbim noi[dual]

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu am mai plecat azi de acasa pt ca notaritza la care trebuia sa ajungem ne-a tras clapa.

 

mamacitaid="blue">, se pare ca v-ati distrat astazi de dimineata. F. frumos. Sa ne mai spui si aventura de maine.

In parca ati facut poze?

 

zuzunachiid="blue">, din cate stiu eu la inceput bbei trebe sa manince cereale fara gluten , iar ovazul are gluten, adevarat ca nu mai putin decat altele (de ex graul), dar totusi are. Dar probabil ca moasa aia stie ea bine.

 

dariaevelinid="blue">, si nu v-a adus nimic Teo? (vai ce materialista sunt!!!). Acu fara sa te superi pe mine, dar intr-adevar la televizor aratai un pic mai grasuta decat in poze. Deci e adevarat ca "ecranul" ingrasa.Dar oricum Brien era in centrul atentiei, iar voi erati pe locul 2 [:D]. So o sa-mi permit sa-ti fac si o observatie, inca o data rugandu-te sa nu te superi pe mine. Nu-l mai pomeni pe necuratul cand vorbesti de scumpetea aia de copil al tau.

 

Eu si Raducu (22.04.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare ,

intru si eu repede ca ma grabesc trebuie sa plec la epilat, il astept pe tata sa stea cu bebe Cezarica, am reusit de am citit printre randuri ce ati mai scris ,

mamacita La multi ani pt Alex!!!! sa va traiasca grasanul, spune-mi si mie cam cat pune pe el intr-o saptamana , sunt tare curioasa, al meu nu vrea sa treaca de 7 kg de fapt nici macar ;la 7 7 nu a ajuns poate saptamna asta. v-am mai spus eu ca saptamana trecut nu prea a vrut sa pape, manca cam 7-10 min la un san si gata , ei bine a pus 240 g pe el saptamana trecuta, acum are 6,740 kg si 68 cm sa vedem saptamana asta

 

 

andira ar fi super daca ne-am intalni, cat despre umplutul pampersului cu kk, ma gandeam ca poate daca i-ai lua o marime mai mare de pampers poate nu se mai intampla asa, de ex eu i-am luat lui cezar 4+ chiar daca el nu are nici 7 kg, tu ce nr folosesti? incearca si asa poate merge...

 

vreau sa va mai intreb ceva , cum e mai bine cu sterilet sau cu anticonceptionale? a mai avut cineva sterilet?

 

gata va pup si va doresc o zi frumoasa

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

 

Adriana si [copil] Cezar (n. 23 Aprilie 2005 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, te-am vazut si eu acum la TV![:D]

Haios foc cel mic, si cum gangurea, aveam senzatia ca o vad pe Irina. [:D] Ce ochi frumosi are, seamana cu tati, ca parca el are ochii albastri, asa-i? Iar tu arati foarte bine, cu kilogramele, nu stiu ce sa-ti spun, ca nu stiu cum erai inainte de sarcina. Las', noi sa fim sanatoase!

 

Ligia, si eu mai vorbesc asa, totul e daca crezi sau nu in el, ca daca nu, e doar un mod de a te exprima. Opinie personala, nu te supara pe mine![flo]

 

Adriana, eu folosesc nr 3, si ea umple pampersul doar cand trece o zi si face doar 1 data kk, in rest eu zic ca face normal. Dar eu sunt tare stresata de cand cu infectia ei, si tot timpul mi-e teama sa nu ajunga bacteriile de la fundulet in aparatul urinar.

Nr 4 mi-e sa nu fluture pe ea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ligia,

si eu m am gandit la varianta asta cu glutenu.o sa mai intreb.le am intrebat si pe "nemtoaice" si mai astept parerile lor.am mare incredere in "moasa aia".m a ajutat de f multe ori!si a venit acasa odata si la 6 am dupa tura din spital.

 

andira,

apropo de pampers,noi avem 6,900 si deja am trecut la nr 4 pt ca mi se pare un pic mai lejere decat 3,dar asta nu inseamnac ca inoata in ele[:D]

fetele,

cat costain ro un pachet de pampers 4 imi zice si mie cineva?exista si jumbo pack(-adica cutie cu 2 bucati mari de 47x2)?astept un scor[:D]

thx,pupici

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daria,am vazut si eu emisiunea,felicitari pentru tot:pentru Brien(un dulce,ca in poze),pentru apartament(foarte tineresc,vesel,atat cat am vazut),pentru silueta ta (in revenire rapida;toata lumea care a filmat vreodata stie ca orice camera e parsiva si ingrasa nepermis de mult)si pentru bucuria liber exprimata(nu e nevoie sa vezi mai mult ca sa realizezi sentimentele ce ti se oglindeau pe fata).

In ce priveste"isteriile",este ceea ce eu,zuuznaki,adriana si alte mamici de copii cu personalitate[:D]va povesteam.Foarte probabil colici sau o oboseala extrema,atunci cand ar dori sa doarma dar nu mai stiu cum se face.Opa,acum o sa scriu cu o mana,ca tocmai isi manifesta"personalitatea" si nu se linisteste cu suzeta sau degetul propriu,ci cu mirosul mainii mele puse la nas.Nu iti face procese de constiinta desi,daca ai observat ca ai un copil mai sensibil,pana la 6 luni ar fi bine sa nu-l lasi mai mult de 6 ore pe zi departe de voi,asa am citit.Si noi,alte mamici,am urlat vreodata,expresie a frustrarii de a nu-l putea linisti,se intampla,dar preferabil sa fie extrem de rar.E mai bine sa-l lasi sa se descarce el din cand in cand.

Dr.Sandesc e un superdestept si il admir foarte mult,nu numai ca intensivist,ci si ca manager.sunteti norocosi cu un nas modern ca el.<M atenteaza mult ideea,singurul lucru care ma retine e distanta(mai aproape e Istanbulul de noi).Sincer,imi scapase pe moment ca si tu esti din Tm si sigur mi-ar face placere sa ne intalnim,mai ales acum ca sunteti vedete[:D]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zuzu, pai daca si voi folositi nr 4, poate ar fi cazul sa-l incerc...

Dupa ce termin pachetul de +3, ca mai am cam jumatate din el.

 

Ah, ce chef am de niste cumparaturi, de colindat prin magazine, ca au si inceput reducerile... Voi ati apucat sa va bucurati de ele? Eu nu prea, ca tati are o moaca profund nefericita cand ma asteapta in afara magazinului, cu piticul in brate, eu fiind la probat de fuste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...