Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (15)


vilma

Recommended Posts

Am revenit si eu de la doctor. Am facut sauna amindoi in masina pt ca jeepul nu are aer conditionat si tati a plecat cu cealalta masina.

Raducu e bine, l-am imbracat in portocaliu , cu pantaloni scurti si cu sosetute tot portocalii. Nenea doc ne-a intrebat daca ne pregatim de anticipate ![:D][:D]

Cand s-a vazut dezbracat si cu doctorul peste el s-a pus pe un plins isteric de a trebuit sa-l iau in brate.

Limba o are un pic prinsa, dar cica se toceste, nu trebuie sa o taiem. Putza a zis ca nu si-a revenit, asha ca luni mergem sa-l vada si un chirurg.

In rest ne-a urat sanatate si noroc . A , mai are ceva! Lui nu i-a prins vaccinul anti TBC, cel din maternitate, nu s-a facut floricica, asha ca trebuie refacut. Asha ca zilele astea, mergem in spital sa il faca. Offf, iar intepatura.

 

Vad ca toate sunteti afara, ascunse pe la umbra probabil. Astatzi pana si la Brasov e canicula.

 

 

 

 

Eu si Raducu (22.04.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetele,

de azi m-am hotarat sa scriu fara greseli(adica fara neglijentza,chiar daca asta -mi va lua 5 minute de scris in plus)[:D]prietenii stie de ce.

Am avut din nou circoteca dupa ce-l laudasem ca ieri a fost cuminte si a ras toata ziua.Numai in brate,cantat,leganat,tot tacamul...va e cunoscut si voua[alcool].

Am esuat lamentabil in incercarea mea si a sotzului de a-i da fulgi de orez-crema-.Abia a luat un varf de lingurita.Perseveram evidement.Cred ca una din cauze este ca nu stie dragul de el sa mestece si probabil va dura pana vom invata.

Noutati extraordinare nu am.Toata ziua am stat numa' in picioare,ba cu bubu,ba cu treburi.Acum mai pe seara am iesit in gradina la aer(singurul loc unde a fost cuminte)si l-am privit pe tati taind iarba[:o)]Cred ca a stat cuminte fiindca l-o fi fascinat zgomotul masinariei de tuns iarba[:D]

Ma apuc de facut o prajiturica cu fructe ca am neste piersicute si caise si mi-e mila sa le arunc.Eu care ma tot bat cu pumnu-n piept ca mananc fructe...se pare c-am ramas in urma cu vizitele la frigider.Dar de slabit nu mai am voie pana la nunta asa ca tre sa ma mentin.

 

alessia,

mai nu m-am putut abtine vazand nesimtirea acelei membre dc.din pacate nu e singura[xx(]sunt f multi care nu au macar nici cel mai elementar bun simt[vom]Dar nu vreau sa dau exemple aici,ca nu e nici locul,nici cazul.

 

[pup] pt mamici si bebici!

 

p.s.danna_J,de pe link n-am putut asculta melodia-nu se auzea-dar am downloadat-o.Ma bucur ca-ti place asa mult.Pt gusturile mele muzicale...hmmm,dunno,cred ca tre s o mai ascult de vreo 15 ori sa vad daca -mi place sau nu cu adevarat.In schimb,m-am teleghidat de vreo cateva zile cu ultimul single al Laurei Pausini(una dintre iubirile mele italiene in materie de muzica).Se cheama "COME SE NON FOSSE STATO MAI AMORE".E....BESTIALA[:X][amoras][il]

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, mamici

 

Raluk, si Julia regurgiteaza foarte mult, exact ca fetita ta, imediat si la intervale dupa ce a mincat. Da foarte mult din picioare si e normal sa-i iasa din burtica. De cind ii dau formula ingrosata e mai bine. Incearca sa-i pui cereale in lapte, il ingroasa si ar trebui sa fie mai bine.

Cameron, imi dau seama ce spaima ai tras! Sper ca micutul e OK.

 

Julia e in continuare destul de constipata, are scaun o data l a2 zile si iese cam dur. Nu prea maninca, de fapt a revenit la cantitatile obisnuite, saptamina trecuta ma bucuram ca ajunsese pe la 850 ml/zi, iar saptamina asta a revenit la 600/zi. A inceput sa fie interesata de jucarii. Ii punem in minuta cite o zdranganitoare si-si face de lucru. E la fel de cuminte ca si pina acuma, nu-mi vine sa cred, aveam impresia ca toti copiii sint la fel de galagiosi ca Alex.

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupam trupa de mamici si pitici.

Ieri am facut si noi vaccinul de 4 luni si ne-am olicait nitel, am facut si febrita. In rest suntem bine, gingurim, ne dam mari cu balute multe.

Nu prea am avut timp de intrat pe forum, am un curs on line si din septembrie mai iau unul la zi asa ca in timp ce puiul doarme incerc sa invat cite ceva.

La noi e o vreme crincena, 28 cu umiditate 80% si se simte ca 39 si vint numai 80km/h.

Ieir doctorul ne-a dat liber la diversificare daca vrem sa avem mai mult timp intre mese. Prima masa recomandata sunt fulgii de orez.

 

 

 

 

mami de Aschiuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A,am uitat.

Marox,apropo,traiesc aceleasi figuri la mancare.La fel si la noi,dupa ce ajunsese la 800 azi ,pana la ora 17 a mancat doar ...390[bang][bang][bang]va vine sa credeti?Mor de nervi...

coral,

multumim de linkuri.O sa ma pun pe citit.Si noi tot cu fulgii de orez incepem.Am scris mai sus.

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andira,nasoala figura cu albumul,parca ar fi copii.Ce sa faci,mai sunt si de-astea in viata,trecem noi si de ele,mai cu suparari,mai fara,noi sa fim sanatosi.

danna j,din pacate nu am putut asculta melodia.

oanamc,multumesc,splendid clipul.[flo]

cameron,totul ok?Fara buba?

raluk,probleme cu pilorul(stenoza pilorica,adica o stramtare a acelui"inel"care inchide stomacul)ar putea fi suspectata la varsaturi dese si abundente,nu la regurgitari,nu te nelinisti.

ligia,draguta faza cu anticipatele.Dar ce are la putzi?

zuzunaki,stie prietenii,stie[:D]Bravo la tine![:D]Cu maraiala vad ca suntem in continuare in concordanta de faza,ca azi mi-au iesit peri albi.De fapt alternanta intre maraiala si urlete,cu mici perioade de jocuri si zambete.Parca in loc sa se rareasca,mai dese devin episoadele astea pe care nici nu stiu daca sa le atribui colicilor sau mai stiu eu carei cauze,dar...e destul de frustrant sa vezi cum urla copilul pana nu mai poate respira si tu stai neputincioasa,fara explicatie si solutie.[bang][bang][bang]

Care a fost faza cu alessia,ca mie mi-a scapat?

coral,multumesc ptr.limkuri[flo]

marox,nu cumva cerealele o constipa?Ca mie mi-e groaza de momentul"orez",stiind ce patesc eu.La ce cant.ati ajuns?

Zdranganeaua i-o pui in mana sau o apuca singurica?Ptr.ca Alex vad ca e tare sfios in a apuca lucruri,i le pun eu in manuta,dar nu le tine mult.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamacita id="blue">, fimoza are la putzi. Stiu ca aici parerile sunt impartite, ca nu s-ar diagnostica asha repede, dar nu stiu ce sa mai cred. Mi-e groaza si de faptul ca mai tarziu e mai nasol de operat. Ma rog, in prima faza mergem sa ne vada si un chirurg.

 

cameron id="blue">, sper ca e ok dupa cazatura. Uff, tare frica imi e si mie de chestii din astea, ca am citit chestii nasoale despre cazaturi.

 

Noi in seara asta am fost pe o terasa cu musafirii(v-am spus oare ca ne-au venit niste neamuri?) si am stat de la 7 la 9 seara. F frumos a fost, Radu f cuminte, desi pe la 8:30 il apucasera niste nervisori, ca era ora lui de baie.

 

Nopate buna, ca maine iar plecam la plimbare!

 

Eu si Raducu (22.04.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...