Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (15)


vilma

Recommended Posts

Multumim la toata lumea de urari! [flo][pup]

 

Noi suntem bine, cam maraite...dar bine [:D] Azi suntem singurele, tati e plecat in delegatie si-l vedem abia maine seara [q] Sper sa trecem peste noaptea asta cu bine insa.

 

Pe 3 Septembrie plecam in Romania [:D][:D][:D] Intentionez sa merg la mare dar o sa vedem cum e vremea...

 

Zuzunakiid="red"> Legea cu cei 500 de euro la vama e veche, nu e Tariceanu de vina. Nu stiu cum o sa rezolvi problema dar intereseaza-te daca prin invitatie scrisa de la tine sau sot pot iesi din tara fara sa arate cei 500 de euro. Mama a zburat catre Dublin si nu a intrebat-o nimeni de sanatate (avea 20 de euro la ea) dar Irlanda nu e in spatiul Schenghen si avea invitatie. Merita totusi sa suni la Vama la romani si sa intrebi. Sper sa se rezolve. [pup]

 

V-am pupat pe toate!

 

O zi buna!

 

Madalina si bebe Sonia [copil]

http://www.babiesonline.com/babies/s/sonia/

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ariadnabr/my_photos

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumesc tuturor fetelor pentru urari.......

Mamacita despre tine pot spune ca esti o super mama.....frumoasa si pe deasupra foarte priceputa.....toate invatam din mers ce e drept dar tu ai un plus de cunostinte.......sper ca baietelul tau nu are nimic ........si mie imi tot spunea medicul de familie ca ar avea rosu in gat dar,fiindca fata imi era vesela,papa si dormea bine nu am facut nimic deosebit.........cat despre diversificare.......noi am inceput avand in vedere ca am alaptat numai 2 luni si asa cu completare de formula.........acum papam portocala cu branza calcica...

 

Am incercat si eu cu cereale dar,se pare ca nu ii plac si imi scoate biberonul din gura....

 

Nu mai stiu exact cine intreba de tetine.......cei de la nuk au scos acum un nou biberon cu o tetina speciala ce imita exact sanul si pe deasupra si anticolici.....se gaseste in farmaciile mari.......eu numai cu cele de la ei o hranesc pe nicola.....

Mai papam si supa care acum s-a transformat in pireuas si ne merge tare bine........

 

Cat despre slabit mai am ceva de muncit.....s-au lipit vreo 4 kg si nu pot scapa de ele.......iar de slabit eu am slabit la operatie de apendicita la numai o luna jumatate de la cezariana si care m-a afectat enorm.......inca nu imi revin nici psihic avand in vedere ca atunci am piedut si laptele putin pe care il mai aveam....

 

Nicola e un copil superb si ma incanta si ma bucur de fiecare minut alaturi de ea.......

 

Mai intru si eu cu voi in discutii.......trebuie sa recuperam

 

Va pupam nicola si raluca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

 

Mamamnati va transmite salutari! Ii este dor de voi, dar nu are Internet acasa. Au ajuns cu bine in Eforie, iar sambata au avut botezul!!! Melissa este o dulce, are ochisorii foarte frumosi (ca si mami a ei [;)]).

 

Mamici din Constanta, noi (adica: Mamanati, Melissa, eu si copiii) o sa iesim duminica dimineata la plimbare prin Tabacarie (impreuna cu mamici de mai-iunie). Poate ne vedem.

 

Pupici la mamici si bebelusi!

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andruzza,super,sper sa-mi iasa si mie acelasi rezultat data viitoare cand repet urocultura;cu somnul nu stiu ce sa te sfatuiesc,s-ar parea ca in ciuda sabloanelor generale fiecare bebic are ritmul lui propriu somn-veghe.

rrox,l-am intrebat pe tata si mi-a raspuns ca,daca Ioana(ori Mariuca)consuma numai apa plata,fara fluor,sau cu o cantitate f.mica care sumata cu zymafluor sa dea necesarul zilnic,atunci e ok;oricum constitutia dintilor e eminamente determinata genetic si doar influentata de factorii externi.

alessia,de ce sa amani diversificarea pe timpul verii?

Parul cade in mod normal dupa sarcina in cant.dubla fata de ritmul obisnuit de schimbare,fiindca in sarcina a stagnat;incepe cam la doua luni si tine tot atat,dar isi revine la cum era inainte de sarcina.

Mie CM mi-a venit la 2 luni si jumatate,o schita de trei zile pete maronii.Nici nu mi-e dor[:D],mai ales dupa 7 sapt.de lohoo de-mi consumasem tampoanele pe jumatate de an.[bang]

ana71,adriana,multumesc ptr.sprijin.

adriana,lasa-l in pace in ritmul lui daca ia in greutate;cat despre AC eu ti-am zis,de mult i-am dat drumul,acum il tinem zi si noapte,ca altfel nu rezistam.Dar e adevarat ca la noi e unul central,in hol,pentru toata casa,deci nu bate nicaieri direct decat pe hol si avem grija sa-l inchidem cand trecem cu Alex pe acolo si 1-2 ore dupa baie,apoi il dam pe "sleep"

raluk,multumesc pentru complimente,demult nu m-a mai alintat cineva asa[:I][flo]Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin doua operatii in serie,dar mai ales ptr.ca ai pirdut laptele.Dar oricum ai o fetita superba,asa ca totul e bine.

A,alessia,strigator la cer ce ne-ai povestit cu tapul ala de popa,nu-l vede Dumnezeu sa-l trasneasca?

Cornelia,bine ca ne-ai dat vesti despre mamanati,chiar ma ingrijorasem,credeam ca a patit ceva,caci ii dadusem nr.meu si ea n-a dat nici un semn...Important este ca e bine.

Duminica la ce ora si pe unde prin Tabacarie,eu n-am mai fost de ani acolo,dar poate ajung acum?[si-eu]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andruzza,super,sper sa-mi iasa si mie acelasi rezultat data viitoare cand repet urocultura;cu somnul nu stiu ce sa te sfatuiesc,s-ar parea ca in ciuda sabloanelor generale fiecare bebic are ritmul lui propriu somn-veghe.

rrox,l-am intrebat pe tata si mi-a raspuns ca,daca Ioana(ori Mariuca)consuma numai apa plata,fara fluor,sau cu o cantitate f.mica care sumata cu zymafluor sa dea necesarul zilnic,atunci e ok;oricum constitutia dintilor e eminamente determinata genetic si doar influentata de factorii externi.

alessia,de ce sa amani diversificarea pe timpul verii?

Parul cade in mod normal dupa sarcina in cant.dubla fata de ritmul obisnuit de schimbare,fiindca in sarcina a stagnat;incepe cam la doua luni si tine tot atat,dar isi revine la cum era inainte de sarcina.

Mie CM mi-a venit la 2 luni si jumatate,o schita de trei zile pete maronii.Nici nu mi-e dor[:D],mai ales dupa 7 sapt.de lohoo de-mi consumasem tampoanele pe jumatate de an.[bang]

ana71,adriana,multumesc ptr.sprijin.

adriana,lasa-l in pace in ritmul lui daca ia in greutate;cat despre AC eu ti-am zis,de mult i-am dat drumul,acum il tinem zi si noapte,ca altfel nu rezistam.Dar e adevarat ca la noi e unul central,in hol,pentru toata casa,deci nu bate nicaieri direct decat pe hol si avem grija sa-l inchidem cand trecem cu Alex pe acolo si 1-2 ore dupa baie,apoi il dam pe "sleep"

raluk,multumesc pentru complimente,demult nu m-a mai alintat cineva asa[:I][flo]Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin doua operatii in serie,dar mai ales ptr.ca ai pirdut laptele.Dar oricum ai o fetita superba,asa ca totul e bine.

A,alessia,strigator la cer ce ne-ai povestit cu tapul ala de popa,nu-l vede Dumnezeu sa-l trasneasca?

Cornelia,bine ca ne-ai dat vesti despre mamanati,chiar ma ingrijorasem,credeam ca a patit ceva,caci ii dadusem nr.meu si ea n-a dat nici un semn...Important este ca e bine.

Duminica la ce ora si pe unde prin Tabacarie,eu n-am mai fost de ani acolo,dar poate ajung acum?[si-eu]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rrox, bine ai revenit! Multa sanatate Mariucai!

 

Alessia, si mie imi cade parul. Cum nici nu am mult, ma astept ca in curind sa seaman cu fiica-mea (ea cheleste la spate, acolo unde se freaca de cearsaf).

 

Ana71, n-am observat vreun nodul la Julia, e drept ca nici n-am pipait-o. De ce vrei sa-i dai Evei formula daca mai ai lapte?

 

Andrruzza, s-a mai ameliorat somnul lui Rares?

 

Intrebare: mai sint copilasi care-si sug degetele? Julia le suge din greu, ba chiar am impresia ca le degusta, parca-ar fi cine stie gustoase. Doarme intotdeauna cu unul din degetele mari in gura. Ce sa-i fac, s-o las sau nu? Stiu ca un copil simte nevoia sa se calmeze si pt moment nu ma deranjeaza, ma gindesc pt mai tirziu, cum s-o dezvat.

 

A, si inca ceva: a inceput si ea sa se constipe. Face cam o data la 2 zile. Totusi, pina acuma nu prea m-am ingrijorat, dar astazi a mincat destul de putin, o vedeam cum se scremea si am incercat metoda termometrului. Vad ca n-a mers. Doctorul mi-a zis sa-i prepar 1 biberon cu apa speciala, o sa ma duc s-o cumpar. Sper sa n-o ia pe panta cealalta.

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele,

io s capie de cap azi[alcool](nu ca n as fi eu asa mereu[:D])[alcool]

mi a urlat fi miu intruna...dar racnete...nici luat in brate nu l a potolit,nici mancare n a vrut...nu stiu ce sa ma fac cu el sincer![bang]

intr un final a dormit cu biberonu in gura si acu are vreo ora jumate de cand doarme.maine merge, la vaccinu de 4 luni si o sa l rog pe domn doctor sa l consulte...

mie mi pare un pic racit,tuseste f putin.i am dat paracetamol sirop.

uff...am plans azi la greu odata cu el...

mamacita,

s a dat o ordonanta de guvern zilele trecute in care se specifica ccc:

chiar daca au invitatii,turistii tre sa arate si bani la vama([alcool][bang]pai d c ???ca invitatia arata ca ai und emanca,bea,dormi...doar sa vada dc ai bani de buzunar probabil[hot][bang])SI documente care sa ateste scopul calatoriei...pai cum sa le demonstrez ca tre sa vina pt nunta...[alcool]ABERANT...ro e tara...ma abtin...ca asa cred ei ca nu mai pleaca multi la munca la negru,la cersit si la furat.s o creada ei pe asta![V]

alessia,

popa ala ar trebui reclamat la forurile inalte ale bsericii...revoltator mai![duel]

va pup si ne mai auzim dupa vaccin maine.tineti ne pumnii!(mai mult mie care s mai slaba d einger la faze de astea cu intzepat)

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

zuzunaki,nu mai scriu si eu ca ar aparea un mesaj in oglinda cu al tau:azi a urlat Alex,mai precis intre 14:30 si 19:30,ca din gura de sarpe,pana si cu tzitzi in gura mai arunca un planset[bang],uitandu-se la mine ca si cum ma implora sa-l ajut si chircindu-se din cand in cand[q][q][q].Bineinteles ca pe la 18 am cedat nervos si dupa o boceala zdravana,l-am rugat pe unchiul pediatru al lui barbatu-meu sa arunce un ochi sa nu fie copilul bolnav.A venit omu',s-a uitat pe toate partile,a rasucit copilul in fel si chip,unicul diagnostic ramanand...ati ghicit,colica.Zic:bine,dar are aproape 3 luni(pe 25),in loc sa treaca,colicile se indesesc.Imi raspunde chestia cu teoria si practica,in practica deci,in concluzie,putand sa ma astept si pana la 6 luni la colici[bang][bang][bang]Lui,ca doar e pediatru,i-a urlat copilul pana la 1 an[:0]in fiecare nopate,de se bucura de garzi ca sa se mai odihneasca!!!Asa incat acum caut un psihiatru pentru mine[alcool][alcool][alcool]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A,uitasem:mamicile care stiti engleza,ia aruncati un ochi pe articolul asta

http://www.whitedot.org/issue/iss_story.asp?slug=ADHD%20Toddlers

privitor la urmaritul la tv/video fie si al clipurilor special concepute pentru "toddler"de 18 luni.Asemenea DVD (exact baby einstein de care e vorba in articol)am primit de la nasi,foarte incantati de el,pe care l-au probat din plin si pe copilul lor,acum de 2 ani(in august),copil care dealtfel priveste tv la greu.Ei se mira ca e extrem de agitat,dar poate si asta e cauza...

Spuneti-mi ce parere aveti,sa stiu daca aplic metoda Ceausescu cu 2 ore tv/zi[:D]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...