Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (88)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns

neata!

 

eu sint pe aici, nu prea am chef sa scriu, de citit mai citesc ...ati prins o viteza la scris ...ziua si capitolul!

de mine ce sa va zic, cu cat trece timpul imi e din ce in ce mai greu fara mama, imi e atat de dor de ea, am inceput sa am insomnii, in fine ...nu vreau sa va intristez, o sa-mi revin eu candva!

 

sa va dau si vesti bune, pe 18 iulie, adica luni, moata a facut 3 pasi, eram in parc cu Adina si a mers de la mine la ea, ieri in schimb a mers destul de mult singurica, am fost la dentist si acolo a fost in verva, a mers o gramada si a vazut-o si tati, ca el n-o vazuse, dupa amiaza a mers singurica si in parc ...avem fetita mare si sintem in culmea bucuriei cand o vedem asa mica ca un ghemotoc si cum merge ea singurica!

alaltaieri in schimb, si-a spart buzita de sus pe interior, a cazut in parc si nu pot sa va spun cat sange a putut sa-i curga, eu nu m-am pierdut cu firea, dar eram terminata, s-a lovit si in frunte, are un cucui, tot in ziua aia si-a trantit o sticla de 2 l de Sprite pe picior si are o ditamai vanataia, offf numai dupa boroboate umbla, parca le cauta special ...si cate vor mai urma ...sa fim sanatoase si sa facem fata la nazdravenii!

 

va pupam dulce pitici scumpi si mamici frumoase[pup]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole,[bis],felicitari pentru pitica umblareata,multi,multi,multi[pup],pe toate bubitele si vanataile.

Si pentru mami un buchet imens de[flo].

 

Sabina are nevoie de ajutorul nostru ajuta aiciid="red">

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena.

poze Alexia

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Andreea! daca n-ati fi voi aici, sa mai citesc despre puiuti, despre voi ...ar fi crunt, mai ales cand doarme Andreea si n-am cu cine sa vorbesc!

 

trebuie sa felicit si eu pe Luca pentru primii pasi, felicitari puiut scump si frumos [bis]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soare la Constanta!!

 

LA MULTI ANI RADU STEFAN!!

 

La multi ani pt.don Pufulescu si Sara!!

 

Eee..nu era de la saltea ,ca a dormit la fel copilul(adica vreo 2-3 treziri scurte pt. ceai)!In ultima vreme l-am luat din ce in ce mai rar in pat ;l-am lasat sa doarma la el in cusca.Ca pana nu de mult dormea un sfert sau o juma de noapte in patut si restul in pat.

 

Va pup!

 

Simona si David Mario

 

http://community.webshots.com/user/simonarida

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nicole - pupici la pui mic umblaret si nazdravan! pupici la cucui si vanataie sa treaca repede repede.

 

daria - incearca mama sa ii dai sa mestece doua frunze de salcam. noi am mestecat si ne-a trecut imediat.

 

carmen - cu intarcatul eu zic sa nu te stresezi. hai sa iti povestesc ceva. o prietena de-a mea, medic, a fost la un curs in austria luna trecuta, tinut de profesori universitari americani. si pentru ca ea are o fetita de 1 an pe care o alapteaza in continuare, a deschis subiectul alaptarii cu profesorii. toti i-au spus acelasi lucru - lasa copilul sa se intarce cand vrea, alaptatul ii face numai bine, din toate punctele de vedere. doi dintre ei povesteau ca au fiecare cate o fetita, ambele alaptate pana la 3 ani! ca sa nu mai spun ca s-a dovedit statistic ca bebelusii alaptati sunt mai destepti [:D] uite aici niste info in plus: http://kellymom.com/bf/bfextended/index.html pupici la bebelina mica si hotarata, care stie ce vrea si cere! [pup]

 

la multi ani sarbatoritilor!!!!

 

o zi frumoasa tuturor

 

foto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleid="red"> - pupici multi si felicitari pentru primii pasi independenti ai moatei!

 

Simonaid="red"> - laptele nu l-am gustat (am avut o tentativa cu ala praf si mi-a venit sa vomit), insa lui ii place tare mult. Din ce am citit eu pe el contine o gramada de chestii - vitamine, fier, taurina, lecitina samd si pare dulce dupa miros...

 

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)

33 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...