Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie2004 (63)


Veve

Recommended Posts

Si sa nu uit...sa-l hidratezi bine...eu i-am facut ceai de menta cu putin zahar si un varf de sare...asta stiu tot de atunci...mare grija, nu e gluma...

Hana, cunosc problema, am mai trecut odata prin asta, si de atunci fff pregattita pentru orice...mersi mult de sfat![flo]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Clauid="red">, i-am dat nota 10 lui Raul. Un scump si jumatate! (am editat sa adaug: mai jos, la bebelusi, unde este Raul, este un baietel pe care il cheama Tache Stefan, dar nu e al lui Mariana noastra, e din Arges) Iti doresc si tie si lui Raul sa va faceti bine cat mai repede! Si eu am auzit ca e plin de enterocolite/ enteroviroze si cum le-o mai zice prin tara.

 

Hanaid="red">, sper sa iasa toata analizele bune lui Vlad.

 

Cataid="red">, distractie placuta la munte!

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielaid="red">, distractie placuta la vecini si sper sa va indragiti din prima si sa va imprieteniti cu toti cei care au copilasi. Noi nu avem in vecini si tare ne lipsesc.

 

Referitor la joaca: Lucas se joaca mai mult decat Mia si cu mai multa logica. De ex. Lucas isi ia o cutie de plastic in care au fost piese lego si isi pune jucariile lui preferate in ea (un leu mic, si 2 pisicute si ce mai gaseste la indemana: o carte mica, cuburi, etc.) si le impinge in toata casa si zice "ciu-ciu" ca trenul. Lui Lucas ii place f. mult sa tot scoata si sa bage iar jucarii in tot felul de cutii. Le scoate toate si le baga inapoi de 10 ori.

 

Danseaza amandoi in clipa in care aud muzica. Mia chiar canta (la, la). Amandoi construiesc cu tot felul de cuburi/ piese mari de lego. Le pun unele peste altele, le darama si tot asa.

 

Mia mai mult alearga prin casa ca o bezmetica, manca-o-ar mama de zvapaiata, si isi trage dupa ea cate-o jucarie (au un catel cu rotite si cu o sfoara de care il poti trage si latra; mai au un vagonas din lemn, cu tori, care a fost plin de cuburi de lemn cu litere/numere/poze pe ele si il trage ala dupa ea). Mia mai impinge la un carucior mic de papusi ce i l-am luat (cu rusine declar ca i-a placut mult de tot si lui Lucas, a fost scandal monstru pt. el, si a trebuit sa ii cumpar si lui unul, asa ca Lucas al meu impinge un crucior MOV de papusi prin casa...[:)] dar fara sa stie niciunul din ei la ce serveste, eu le tot pun cate-o papusa/ animalut de plus in carucior, ei le "descarca").

 

Lucas rasfoieste f. mult cartile. Le ia pe toate la rand si le rasfoieste intruna, cu o viteza nebuna, fara sa se uite deloc la poze uneori. Alteori are rabdare si se opreste si tot ce stie de pe pagina respectiva imi arata si imi spune ce este.

 

Referitor la vorbit: Lucas ii spune la Mia "Nana" de cateva zile!! Ma topesc cand il aud. (ea isi spune f.f. frumos si clar "Mia' - e si f.f simplu de spus, dar uite ca lui Lucas ii vine mai usor sa spuna "nana") Dimneata Mia nu are rabdare pana se trezeste Lucas, daca ea s-a trezit prima si il cauta innebunita si tot vrea sa intre la el in camera, si plange cu atata jale ca nu o las. Cand ii aude gurita rade in hohote si danseaza si fuge inspre camera lui si cand se vad asa se bucura amandoi, de ma topesc pur si simplu... Cele care aveti doi copii stiti ce spun, care nu, o sa vedeti ce sentiment ai cand vezi ca se iubesc fratiorii intre ei si se bucura unul de altul.

 

Fetelor, eu am facut o lista cu toate cuvintele/ silabele care le spun copiii, si vreau s-o actualizez tot la 1/2 luni, sa o pastrez, sa le-o dau cand sunt mari, sa vada cum poceau cuvintele. Ai mei spun fiecare cam 30 de cuvinte/ respectiv primele silabe din unele cuvinte. (Lucas cateva in plus fata de Mia) Ce ma fascineaza este ca amandoi le spun la fel! Se iau unul dupa altul tot timpul. De ex. Lucas scotea ceva sunete ieri si am spus" Vai ce-mi place cand face Lucas as" si in clipa urmatoare a inceput si Mia sa faca exact la fel.

 

Ei, ce m-am lungit cu vorba si cata treaba am...

Weekend placut la toata lumea.

 

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela am promis ca intru ca sa-ti povestesc cum ma "distrez" eu cu Raul...de cand cu caldurile astea insuportabile nu iesim decat seara afara si avem mai mult timp de joaca[;)] Daca-ti spun sa nu zici ca-s o mama nebuna, da?[:D] Uneori, asta numai cand am eu chef, il pun in lighean si-l plimb prin toata casa, alteori ne rostoglim amandoi sau facem gimnastica impreuna[:D] Mai eu sunt cam nebuna cand e vorba de jucat, dau imediat in mintea lui[:D] Totul depinde de starea mea de spirit...daca sunt bine dispusa, cum in general sunt, fac toate prostiile din lume[:D] de pana si Claudiu bietu se cruceste[:D] Totul e spontan...am noroc in schimb ca el se joaca bine mersi si singur, numai ca uneori mie mi se face mila de el si nascocesc cate o nebunie[:D] Te-am lamurit bustean, nu?[:-)))]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bolnaviare, bolnaviori , incalziti de caldura asta sufocanta dar vorbarete .....Ce bine imi pare ca am deschis calculatorul atat de dimineata ...Intai m-ati intristat cu vestile despre burticile kkioase, si apoi m-ati inveselit cu povestirile desprer cum va jucati voi cu bbii

Si noi Clau facem gimnastica si ne plimbam cu ligheanul, asta Daria ne-a invatat nu stiu de unde i-a venit ideeea dar se joaca mai ales singura. Dadaca a invatat-o cum se imbraca ( ei ii reuseste mai ales dezbracatul ) papusilor, are si ea carucior si le tot plimba minute in sir, sau se aseaza in el acum e putin rupt , chiar noi avem de gand sa-i cumparam o masutra si scaun ca ne-a innebunit cu cataratul; pe scaune. Ne vede pe noi la birou si probabil vrea si ea. Si la noi cartile si revistele au mare trecere, acum am invatat sa ne spuna pe nume parintilor Laura e auaa, iar Marius e maiu , pe ea o cheama Daia si are nunu adica un an.

Mi se tot blocheaza tastatura, ce ma enerveaza

Ok, intre timp am schimbat-o pe Dari ca se kk

Ieri am fost la cumparaturi si am trecut si noi la pampers nr 5 , voi ati facut-o de mult ? Gata ca iubita copila ma vrea langa ea!O zi buna!

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura stai linistita, 38 temperaura nu e mare, poate fi de la dinti[pup]

 

Deci se pare ca nu sunt singura cu asemenea idei si eu care-mi faceam probleme ca sunt putin cam dusa[:D]

 

Vai de capu meu ce cald e [bang] Dar sa ne bucuram de caldurile astea ca se pare ca de luni incep din nou ploile[bang]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor voi cum va simtiti pe vremea asta?? la mine jale mare, cum fac o miscare brusca cum ametesc, da ametesc rau de tot[bang] Offf ca abia astept sa-l culc pe Raulica ca nu mai rezist[alcool]

Raul cum ma vede ca merg la baie vine dupa mine in speranta ca-i fac dus[alcool]

La noi acum sunt 39 de grade la umbra[bang] Nici nu vreau sa ma gandesc cat ii la soare[bang]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...