Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (4)


Recommended Posts

Bine ai venit id="size3">id="red">Olgaid="red">id="size4">! sa-ti traiasca bebeul si multa sanatate!

 

Da, da este adevarat are Gusta o fetita frumusica, frumusica foc... Taman buna de Alex, ca ii plac fetele frumoase, am vorbit eu cu el!

 

Noi suntem bine, mancam si ne culcam. Si schimbam vre-o 7-8 scutece/zi.

Astazi ma duc la [aerob], ca ieri am somat, am fost la o plimbare lunga cu baietii mei de vre-o 6 km si cum era de asteptat am ajuns franta! Sa-ti mai vina chef de ceva! E, zii si tu!

 

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex:

http://lilypie.com/baby1/060522/1/15/3/+1/.png

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata tuturor.

Fetelor, micuta mea si-a revenit, mananca la fel ca inainte si a inceput sa ia din nou in greutate. Acum e cu mama in gradina de la 7.30, a luat deja doua mese afara. Am observat ca mananca mult mai bine afara decat in casa. si doarme mai bine. Avem noroc cu gradinuta asta. Este situata intre alte case (deci nu se aude nici un zgomot de masina) si avem de toate in gradina: nuc, brazi, smochin, floooori cu gramada, iar ca fauna: vrabiute, mierle, ciocanitori si multe pe care nu le stiu. E greu de crezut ca in centrul Bucurestiului mai gasesti asa ceva. Din pacate nu suntem singuri in vila, mai avem si doua babe nebune.

Ieri sotul meu mi-a busit masina, si nu pe a lui care are 200.000Km la bord ci pe a mea, nou-nouta, cadoul meu de craciun. Nu m-a afectat cine stie ce, altadata cred ca urlam mai tare dar acum prioritatea mea este Mara. Ea sa fie sanatoasa, nu ma intereseaza alte lucruri.

Fetelor, va dau si eu masuratorile mele: inaltime 1.65m, greutate anterioara 56kg, kg acumulate 18, kg in prezent 61, abdomen: 85cm. ce altceva mai trebuie?

Babygirl, si Mara mea isi baga manutzele in gura dupa ce mananca. I-a dat taica-sau intr-o zi cu lamaie pe mana, s-a strambat putin cand a simtit gustul si apoi a bagat tot pumnul in gura. Ma gandeam sa ii pun manusi. Eu suzeta nu i-am dat si nu vreau sa ii dau. Mi-e teama sa nu semene cu mine ca eu am supt degetul cand eram mica.

Va doresc un weekend minunat

Red Rose si mara Ioanaid="blue">id="Comic Sans MS">

http://community.webshots.com/user/redrosemara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Redroseid="red">, nu-i pune manusi copilului ca din cate ne zicea nou doctorul, incep dintisorii sa se dezvolte, cumva si cica simt nevoia sa-si bage pumnul in gura ca ii mananca gingia... Si al meu o baga pana la cot... E tare simpatic!

Gusaid="red">, ti-a luat sotul ceai de lactatie?id="blue">

 

Si voua wek. placut!

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex:

http://lilypie.com/baby1/060522/1/15/3/+1/.png

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai deci sunt socata!!! [:0][:0][:0] Filip s-a trezit la 8!!! macar de l-ar tine obiceiul asta ca atunci chiar ca am un copil super cuminte! A mancat si s-a culcat si doarme si acum! Cred ca ma duc eu sa-l trezesc sa-i dau papa. Pur si simplu nu-mi ivne sa cred, m-o fi auzit cand ma vaitam de cateva zile ca mi-a ajuns la os trezirea la 6 de 2 luni jumate incoace. Doamne, fetelor, uitasem cum este sa dormi pana la 8 [q]

Olga, bine ai venit!

Apropo de pampersi, eu nu cred ca folosesc atat de multi, bine nici nu am numarat. In ultima vreme Filip face kk doar o data pe zi, nu mai face dupa fiecare masa cum obisnuia. Dar nu in fiecare zi, ieri de ex. afacut de 3 ori unul dupa altul. In rest face pipi si il schimb. Peste noapte nu-l schimb deloc. Uite o sa numar azi sa vad, poate o sa am o surpirza...[:0]

Si copilasul meu a inceput sa-si suga degetul. Si-a descoperit manutzele si si le admira cateva ore pe zi. Cand de aproape cand de la distanta, cand cu pumnul strans cand cu degetele rashkirate de ma termin de ras cand il vad ce serios studiaza problema. Cand se plictiseste de studiu isi baga degetul in gura si da-i si suge. Dar eu nu prea vreau sa-l las ca eu mi-am supt degetul pana la 4-5 ani si mi-am deformat unghia, in plus fata de asta d-aia am ales sa-i dau suzeta ca sa nu-si suga degetul. ma rog ca tot ce vrea el o sa faca dar incerc si eu...

Sunt in a doua zi de monty serios si deja m-am plictisit [alcool] oricum azi am sport la greu ca iar arata casa ca dupa bombardament, mergem si la cumparaturi, o sa iesim si in parc, hai ca e bine...

Pupici la pititci!

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androixid="red">, fa si tu regimul pe care-l fac eu!

 

* 3 zile de orez fiert fara sareid="red">, doar cu patrunjel si multa apa. Si sa-mi spui mie daca nu slabesti!

* S-au 3 zile cartofi fierti cu telina id="red">si facut ca un piure... si apa (cam 2 l) si bineinteles fara sare.id="blue">

 

Si eu am nascut natural si am incept regimul de 1 zi. In schimb as manca de as rupe... Da nu mai zic...[bang]

 

Mami de [baietel] mamcaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex:

http://lilypie.com/baby1/060522/1/15/3/+1/.png

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

Corneliaid="red">-mie la 2 luni mi-a zis pediatra ca -uoau-ce ochi albastri are, asa or sa-i ramana ca daca se schimbau deja ar fi virat spre gri...EXACT din ziua aia au luat-o spre gri...acum sunt un gri-verzui si desi ma gandeam ca nu prea au cum sa-i ramana asa am vazut in parc o fetita de 3 ani cu aceeasi culoare de ochi. Noi ii avem amandoi caprui...Si avem amandoi parul negru inchis- ea e blonduta...Cam ca in bancul nasei mele (dupa ce a vazut-o[:D]): Naste Maria si Ion se duce in vizita..."Mai Marie, da' cu cine seamana copilul asa?" -Apai Ioane, eu ti-as zice, da' nu-l cunosti..[:D]

 

Fran si Patricia Annelise (05.05.05)

http://community.webshots.com/user/annelise05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Franid="red">, ochii lui Alex sunt caprui... Iar eu am ochii verzi, taica-su negrii. Si astep, poate s-or schimba si la el culoarea... Ca cica de pe la 3 luni se definitiveaza...

Tare bancul!

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex:

http://lilypie.com/baby1/060522/1/15/3/+1/.png

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dupa ce am fost prima la vorbarie azi .

 

Beatrice despre mine era vorba am luat ceai dar nici un efect si am baut la greu.De dimineata Mara numai de la biberon a mancat ca dupa 15 minute la sun urla cat o tin plamanii de foame(asta am dedus eu ca dupa ce ii dau biberonul si mananaca tace si nu mai zice nimic).

 

Androix spor de care faci tu trebuie sa ma apuc si eu ca nu stiu cum reusesc sa fac atata rafagiu in casa tinand cont ca suntem numai 3.Hai ca m-am gandit si am un sport in plus fata de tine.Mai nou curat gradina o mai sap din cand in cand.Deci cred ca acuma ti-am luat-o inainte[alcool][alcool][alcool].

 

Mara mea fara suzeta nu se poate dar si-a descoperit si ea manutele.Mai rau e ca aici astea isi lasa copii sa suga deghetul si eu nu sunt de acord.Si mai vin in vizita si imediat ii duc deghetul in gura pana am facut o obsesie si le zic sa nu il mai puna,cred ca am sa scriu o hartie cu ce ai voie sa faca si ce nu.Ca imi strica copilul.

 

Beatrice daca lui Alex ii place de Mara ramane de discutat in privinta zestrei[:D].

 

Va pup dulce

Marilena si Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ca de obicei ne-am trezit la 2, la 5, la 8 in asa fel incat deja sunt nauca. Ce sa-I faci tot astept sa se linisteasca si sa-si faca un program decent si pentru mine. Acum urla ca din gura de sarpe si nici eu nici taica-sau nu-l putem calma. Am ajuns la concluzia ca-l mai las putin sa planga. Nu e plans de colici sau de foame ci de dorinta de a fi tinut continuu in brate, ceea ce normal ca nu pot.

Peste vreo 4 ore mergem la un botez si tare sunt curioasa ce show va trage in biserica si la petrecere. Practic e prima noastra iesire in lume de cand s-a nascut. Marturisesc ca am ceva emotii.

Si al meu isi infunda manutzele in gura, mai suge si suzeta… Ca n-am avut ce face si i-am prezentat-o pe prietena Suzi. Acu trag si cand iesim pe undeva trebuie sa fiu de serviciu si sa i-o pun in gura de cate ori o scapa.

Hai ca va pup ca trebuie sa mai pregatim pe aici cate ceva, sa mai facem o curatenie si sa si mancam ceva inainte de a pleca.

 

 

Olga

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gusta nu ma face ca acum iau sapaliga si plec in parc [:D][:D][:D]

Fete, am fost la cumparaturi in carrefour si m-am intalnit cu Lucas care era cu Matei si cu sotul ca si noi eram in formatie completa. [:D] A fost distractiv ca impingeam caruciorul cu Filip si vine la mine o tipa si imi sopteste asa conspirativ: eu sunt Lucas de pe forum si am inceput amandoua sa radem. Ca sa vedeti ce mica e lumea ... si rotunda [:D]

Beatrice, nu pot mama, sa tin regimul tau de o zi. Este total impotriva lui montignac. Raman fidela, deja am topit trei sferturi de kil intr-o singura zi. [cheers]

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...