Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (65)


Recommended Posts

Mai fetelor spuneti-mi si mie ce medicamente ar trebui sa am in casa pt orice eventualitate, ca sa cer reteta pt ele sa nu mai cumpar daca imi trebuie si dr nu e la dispensar atunci.

 

Eu azi voiam sa merg pe strand , dar fetele mele nu se mai trezesc.Sa vedem cum e vremea cand s-ao trezi ele si poate tragem o fuga la strand.

 

Aaaa si maine mergem la C-ta iar.poate prindem si acolo ceva vreme de plaja,asta in cazul in care vrea socrela sa stea cu fata cateva ore.Ca de fiecare data cand vb la telefon zice”Da veniti si voi mai des sa vad si eu fata” dar niciodata nu a zis ca sta ea cu fata sa mergem pe plaja.Daca nici de data asta nu o tine nu ma mai duc la c-ta tot anul.id="red">

 

id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetele, mai am si eu o rugaminte la voi.

Daca aveti timp da-tii un sfat nepoatei mele aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53763 , poate reuseste sa deschda ochii si ea.id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona asa te vreau, m-ai facut sa rad cu socrella! Ce-i aia? E-e-e! Daca vrea fata - s-o tina, nu doar s-o admire [neand]

Imi amintesti de soacra-mea care "hai veniti odata ca nu mai pot de dor de fata" dar cand mergem se joaca cu ea si apoi zice "valeu mama ia-o ca plange". Pai ce-i asta? Ia sa-i spuneti de la inceput cat de mult ii place fetii de ea si cum ar vrea sa se cunoasca cu bunicuta doar ele doua singurele, ii mai exploatezi o privire galesa sau un zambet cuceritor catre bunica si hop i-o lasi in brate si fugi la plaja....

Distractie super la mare!!!!!!![olala]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, [hopsieu]

 

Sper ca ma primiti si pe mine inapoi, am lipsit motivat. A trebuit sa imi termin masterul pe care il incepusem inainte sa raman insarcinata. Anul trecut pe perioada sarcinii mi-am lasat 4 examene pe anul asta, asa ca in sesiunea de vara....am cam dat in balbaiala si a trebuit sa renunt la anumite chestii care imi luau timp....cum ar fi bantuitul toata ziua buna ziua pe DC.[:I] (dependentele astea dom'le!!!!

 

Noi suntem bine, maricei nevoie mare. La inceputul lunii aveam 10 kg si 74 de cm (cred ca am mai crescut de atunci), avem 6 dintisori maaaari si 4 care se vad in gingie (nu mai zic ca stau sa iasa ca am mai zis si au iesit dupa o luna sau chiar mai mult [ups]). Ne ridicam in picioare singurei pe toate mobilele din casa si pe toti peretii, mergem sprijiniti de mobila si pereti singurei dar ne e inca frica sa ne dam singuri drumul (oricum e devreme...nu ne grabim). Stam cateva secunde singuri in picioare daca nu ne prindem ca ne-a dat mami drumul, ca de altfel ne cam panicam si ne aruncam brusc in fundulet. Alergam in patru labe in toata casa. Facem papa si bravo din manute, spunem mama, tata si tzitzi (cu adresa bineinteles [:D]) si bebe si caca inca fara legatura cu "subiectul"...si multe alte cuvinte fara inteles pentru mami.

 

Papam cam tot ce ne da mami, nu suntem foarte mofturosi. Avem "programul" cam asa:

- la 4 si la 6 dimineata san (mda! inca se mai trezeste noaptea [alcool]),

- pe la 8-9 un iaurt de 150 g cu cereale (sau fara) si (daca vrem) painica cu unt

- pe la 12-13 piureul de legume (cam din tot ce gaseste mami prin piata acum)sau supa de legume cu fidea sau galuste cu carnita

- pe la 16-17 piureul de fructe cu 1-2 lingurite de cereale

- pe la 20 - Danonino (1-2 Gigantino) sau mamaliguta cu branza sau ciulama de pui sau paste cu pui si rosii....sau ce ne mai trece prin cap

- inainte de culcare (22-23) - san

Mai papa san dupa mesele principale sau intre mese (de obicei inainte sa adoarma).

Papa din manuta singurel fructe (piersica, mar, caisa), paine, rosie, ardei, morcovel, biscuiti, carne de pui.

 

Nu prea stiu ce sa va mai spun, ca a trecut atata timp, trebuie sa imi intru in mana. Avem poze noi, va mai citesc din urma si mai revin eu.

 

Multi pupici la gagalici.

 

 

 

Adelaid="red"> [iepu] si Andrei (26.09.2004) id="blue"> [copil]

Povestea nasterii id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela pupam dulce-dulce-dulce Andreiutu'!!!! [pup] Felicitari pt masterat si pentru realizarile flacaului, sunteti niste frumosi si pozele in piscina sunt super!!!! De la Baby Expo cred ca n-am mai vorbit, bine ai revenit ![flo][flo][flo]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, bine ca mi-ai adus aminte de pozele de la BabyExpo Andreea, imediat dupa aia am incercat sa le pun si nu stiu ce avea webshots-ul ca atata m-a enervat, ii dadeam 20 de poze sa puna, punea 3 si se oprea. Hai ca incerc sa le pun pe toate acum, cu intarziere dar...mai bine mai tarziu decat niciodata.

 

Adelaid="red"> [iepu] si Andrei (26.09.2004) id="blue"> [copil]

Povestea nasterii id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...