Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (65)


Recommended Posts

quote:Originally posted by mina

Fetelor,am reusit, am iesit cu copiii in parc de dimineata. La ora 9 eram cu Eliana si Elena in parc. Taaare mandre suntem de noi.


id="quote">id="quote">Poate reusim performanta si saptamana viitoare [:D]Adela bine ai revenit si felicitari pt. masterat. Acum ma uitam la pozele de la BabyExpo... ce pitici mici... Gata... trec la urmatoarele, sa vad ce baiat mare s-a facut Andrei [;)] Trec imediat si dintiisorii in listuta.Sofiabebe am tras cu ochiu' la pozele voastre. Ai doi copii scumpi foc [pup].Daca vreti sa treceti data aparitiei I dinte in lista incepeti si spuneti ce si cum...[foto]La mare... la soare...id="red">
[pup] Elianaid="size4">
id="right">
Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut!

 

Eu nu mai stiu cand a aparit primul dintisor!ca nu mi-am notat![bang] stiu doar ca a fost in luna a 8-a, ar trebui sa caut pe la subiectele vechi ca aici am scris prima data[:D]

 

Ramona, caruciorul merge asa de bine....[bis] nici nu-l simt pe trotuar!Si il pot conduce doar cu o mana...e si usor, cam cat unul de la BabyCare, nu foarte usor...dar ma asteptam sa fie mai greu...Treaba este ca eu nu am de coborat etaje de bloc cu el in brate daca nu merge liftul[alcool] il parcam in garaj langa masina lui tati[:D] Eu una sunt foarte incantata de el![il]

 

Am vazut si ceva pozici!Da nu mai stiu ce si cum, o parte am vazut aseara si o parte mai de dimineatza.

Acum tre sa dau si eu fuga la bucatarie[papica] sa fie gata pana se trezeste juniorul care mi-a adormit in carucior in timp ce alergam prin oras dupa cumparaturi[:D]

 

mai revin si eu spre seara.

 

Va rog sa ne treceti si pe noi cu 3 [iepu][pup]

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliana, Andora, Ramona, multumim frumos pt aprecierile la adresa ultimelor pozici cu Alma.

Lilia, te asteptam sa vii cu vesti bune. Speram din suflet ca acest calvar cu ghipsul Ameliei scumpe sa sa termine in curand. Mii de pupici la bebita ta curajoasa.

Ana, frumos carutul, dar si mai frumos e Stefanel[:D]. Sa-l stapaniti sanatosi.

Mihaela, Sofiabebe, Adela, aveti niste copilasi tare frumosi. Sa va bucurati mereu de ei!

Ca tot vorbeati zilele trecute de ce e mai bine sa folositi la baita, adica covoras vs. scaunel, vin si eu sa spun ce facem noi. Ei, broscuta noastra (adica scaunelul de baie) nu mai prezinta interes pt Alma, care e mereu interesata de altceva (copil curios ca mama-sa[:D]), desi scrie pe ambalaj ca se foloseste pana la 1,5 ani. Asadar noi folosim un covoras de cauciuc acum, cu niste pe verso care se lipesc de cada. Am ales varianta covoras mai mare (care se foloseste si in cazul adultilor la dus) pt a se putea desfasura in voie si a nu ne teme ca va aluneca in cada. Ei, am avut noi si unul mai mic, dar l-am lasat la buni in Ro pt eventualele vizite viitoare. In rest, chiar daca are o droaie de jucarii pt baie, ea prefera sa se joace cu cordonul de la dus sau chiar cu capul dusului, se distreaza de minune sa ne stropeasca pe noi cu el.Ii place nespus de mult sa stea pe spate (bineinteles ca nu e apa multa in cazul asta in cada) si sa inoate, sa se balaceasca. Canta, povesteste atata timp cat face baie si e lasata sa se joace acolo, iar cand o luam protesteaza de zor in halatelul ei de baie.

Referitor la premergator, ei bine, ea a primit unul cadou in Romania pt ca i-a placut tare mult sa se plimbe cu cel al lui Robert (baiatul finilor nostri) din poze si il foloseste din cand in cand, dar nici eu nu vreau sa exagerez si prefer sa fac exercitii moi-meme cu ea. De altfel, dupa cum spuneam mai sus, ea se plictiseste repede de orice, asa ca toata ziua trebuie sa fiu dupa funduletul ei si sa ii pun la dispozitie diverse mijloace pt tot felul de activitati.La premergator o incanta jucariile si butoanele cu care da drumul la muzica. Parca e un mini DJ cand sta acolo si se joaca. Ea mai are un catelus mergator, dar pe asta prefera sa stea ca pe motocicleta si sa butoneze de zor in loc sa se plimbe. Si ea face pasi daca e tinuta de manute, mai ales daca vor muschiuletii ei (uneori poate fi incredibil de incapatanata, tot exact ca mama-sa[:D]) si daca se reaza-ma de canapea sau cand se tine de masuta de salon.Se ridica din pozitia pe spate in sezut, insa nu s-a ridicat inca in picioruse, dar are tendinte si ii reuseste deocamdata doar pe jumatate.

Ca tot vorbeati de imitarea celor mari, si mademoiselle Alma ne imita din ce in ce mai mult, mai ales la vorbit si culmea e ca alege tot cuvintelele mai complicate si chiar atunci cand nu ne asteptam. Ca de o rugam frumos sa spuna dupa noi cand vrem, asa frumos stie sa scoata limbuta[:D].

Si Alma danseaza dupa muzica , da din fundulet si topaie si impusca din degetele ca pe la Maramu'.

Ieri am adormit-o citindu-i povesti de Ion Creanga, iar preferata a fost "Povestea Porcului". Cum nu am reusit sa o las in patut de la bun inceput, am pus-o pe paturica ei si m-am pus langa ea pe burta, cu cartea in fata mea, iar domnisoara mea s-a asezat exact ca mine, rezemandu-se in coate si sprijinindu-si capsorul in palmute. Ma mai privea si cu niste ochi mari si atenti...de-mi vinea sa o pap toata pe papusa mica, in loc sa-i citesc mai departe. Si culmea e ca de obicei are tendinta de a distruge tot: carti, reviste, tot ce e din hartie si e colorat, dar de data aceasta a stat cumintica de parca stia ca acea carte era ceva pretios.

Sunt nevoita sa plec pt ca domnisoara s-a plictisit deja de jucarii si de tarc si trebuie sa inventez altceva pt urmatoarele 15 minute. Pupici la mamici si bebici,

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

[iepu][foto]cele mai noiid="teal">

 

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mina

Vrem si noi in lista cu 7 dintisori, va rugaaaaaam!


id="quote">id="quote">Aveati de mult...S-a schimbat modificarea... Am trecut in lista in paranteza data I dinte... ramane sa completati sau sa anuntati si se completeaza...Am pus si povestirile adevarate... unde era cazul... daca am ratat pe careva ziceti...

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit Adela! M-am uitat si eu peste pozele de la Baby Expo si cu ocaiza asta am constatat ca nici aniela nu mai poasteaza. Stiti ceva de ea?

 

elyanne, Mihaela e in drum spre Romania daca mai tin eu bine minte.

 

Noi astazi am venit din piatza in bratze la mami pentru ca in carutz erau furnici si ne piscau de fund si nu mai putea sta acolo.

Toata lumea pe strada se amuza de cum ii sta parul (in sus, arata ca un arici), unii bufnesc instantaneu in ras si cand mai afla si ca-i fetita, e distractie mare. Mie nu mi se pare ceva haios dar cred ca m-am obisnuit cu infatisarea ei si nu ma amuza.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! tuturor bebelussil;or sarbatoriti astazi. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

 

Se pare ca incepe si bebelina mea sa-si imbunatateasca vocabularul. Ieri a zis "Mama"[bis][bis][bis] si nu ii mai tacea gurita. Offf, ce frumos suna din gurita ei[:D].

 

Ma duc si eu repejor sa ma mai uit la pozele mai noi postate.

 

Danyce, nu stiam ca exista covorase din alea de baie si pentru adulti. Sper sa gasesc pe undeva pe aici pentru ca alea mici nu imi plac deloc.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...