Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

40 cu + sau - (cap.21)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 301
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am luat o pauza. Soni, ce ai? De ce "zi de kk"? Am vorbit cu parinti mei la telefon. Luna viitoare implinesc 40 de ani de casnicie. Si ce idee credti ca le-a venit in cinstea acestui eveniment? Au plecat la Giurgiu si se plimba de mana in parcul in care s-au cunoscut si deapana amintiri. Tine-mii Doamne sanatosi! Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tuna si fulgera ca in filmele cu ---prosti!!!Si ploua de rupe!! Kuki sa-ti traiasca parintii si sa fie sanatosi ai mei fac 44 anul asta pe 23 oct! Dece KK? pai ieri nik de munca ! Cea de la 7 o durea capul de la ploaie . Azi la 10.30 .La 10 mesaj ca abia s-a sculat ! aia de la 13.30 nu i-a plecat barbatul care nu tre sa stie ca ea vine la mine !!1 Aia de dim la 17.30 daca nu mai are altceva!! As spune o prostie pe romaneste dar zic doar :porca vacca!!1 Na !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va pup si eu repede,repede. Ca ma grabesc sa sun la Romania sa-i spun La multi ani frate-lui meu. La multi ani dragul meu drag, si-ti doresc tot binele din lume, si multa sanatate, ca bani sti sa faci si singur. Mik bine ai revenit, pup dulce gasca. Iuliana cand ai timp sa vorbim olecuta pe ym, caci am pierdut situl de la tine, si nu mai stiu de unde sa iau cartea aceea gratuita de lineara.A si sa-mi dai si mie numarul de telefon...numai unu, nu toate zece. Iulia sa-ti traiasca parintii si sa ramana pururea romantici si indragostiti. Adrieenne gata omleta cu cartofi?Nu ne inviti la masa? Soni lasa mama ca-ti prinde bine si tie un pic de pauza. Stiu,stiu ca ai nevoie de bani...dar si de odihna. Mona vacanta placuta si sa revi cu bateriile incarcate. Laura distractie placuta la festa country...si eu merg acum la festivalul turcesc. Hehehe e Tast of Romania acum zilele astea la Chicago, dar sotul vrea sa mearga la turci.Ca de test of Romania e satul din ultimii ani. Hei Lu ocupata, ocupata in weekend. Iar la catarare? Sau spatele isi cere tributul? Oana ma bucur ca e mai bine Sebi. Pupam gospodina. A mica ia ai tu grija de sanatatea ta ca prea de tinerica ai probleme. Craciunitza unde esti? Olivia unde esti, nu iti mai place la noi?Lasa ca vad eu ce faci...sti tu unde. Simona stiu ca ai probleme si esti ocupata, am intrat sa-ti spun doar ca ma gandesc la tine si-ti tin pumnii sa fie totul bine. Liliana [url="http://community.webshots.com/album/549242116QfvBIo"]Poze cu maimutica mea[/url] [url="http://community.webshots.com/album/552090809DbYyuo"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si de la mine un Bine ai facut c-ai revenit, Mik!!! Eu am facut atatea de ieri pana azi, ca mi-ar fi imposibil sa va povestesc pe lung. Pe scurt : ieri dimineata serviciu, dupa amiaza deplasat la Toulon pe o ploaie ca-n filmele horror (alea cand iti sare un animal in fata masinii, dar nu e animal etc.), la Toulon m-am enervat de nu s-a mai putut c-am pierdut timpul degeaba (m-am dus la un curs unde nu am aflat nimic nou), m-am intors tot pe ploaie, cu durere de cap, luat pastile, luat fetele de la mama lor (mama lor nu era acasa ca de obicei), acasa a-nceput circul, mancat fete, culcat fete, luat din nou pastile, culcat si eu, azi dimineata iar la serviciu, dupa amiaza cumparat branza, facut placinta, facut alt fel de mancare, infundat chiuveta, desfundat chiuveta, pus apa peste tot, sters apa, pus carpele la spalat, citit ce-ati scris de ieri pana azi, STOP! Adriana, pe mine m-a invatat soacra mea de aici cum sa fac omleta simpla : Oua batute bine-bine cu sare (cam 4 pentru o tigaie de 20 cm diametru) se pun in tigaia unsa cu unt si foarte fierbinte si se lasa acoperite cu un capac la focul cel mai mic care exista. Se umfla ca un cozonac! Cand partea de dedesupt e coapta atat cat vrei tu, ai trei variante : - ori o opresti, daca iti place sa o mamanci mai cruda (ouale de la suprafata nu sunt facute in intregime) - ori o tai in sferturi si intorci fiecare parte cu grija (o mai lasi la prajit cam o jumatete de minut) - ori o "aluneci" intreaga pe o farfurie, apoi ii pui tigaia deasupra cu fundul in sus, apoi o rastorni in tigaie cu o miscare brusca si o lasi sa se faca si pe partea cealalta; soacra mea face asa, eu nu reusesc s-o pastrez intreaga, deci prefer s-o tai in felii si sa le intorc pe fiecare in parte. Secretele : tigaie cu fund antiadeziv, bine unsa cu unt si sa fie foarte fierbinte. Focul, foarte mic. Incerci si-mi spui daca a iesit? Va pup si distractie placuta la cine are, concediu placut cui are, sanatate la mari si mici si sanatate parintilor lui KUKI (frumos, frumos ce s-au gandit ei sa faca! Iar 40 de ani... asta da sarbatoare [bis]) .............................................................................................. "C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne". Kyo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vorbaretelor ! (eu vorbesc ?) Kuki, ce frumos ! Sa-i pupi pe amindoi din partea mea ! Si tot asa sa se iubeasca si dupa inca 40 de ani. Mona, concediu placut ! Nema, urita incurcatura. Mai citisem despre asa ceva, dar mi se parea supra-realist. Sper sa le descurci cit mai repede si fara nici o pierdere. Le mine vremea se anunta faina, e nitel umed dupa nu's cite zile de ploaie. Poate mergem cu copii la padure dupa ciuperci. Tre 'sa va pun pozele de duminica trecuta. Am fost dimineata la cumparaturi, ca de obicei, cu toti copilasii dupa noi. Au stat foarte cuminti. Cel mijlociu voia sa guste din toate, caci simbata aici sunt tot soiul de dudui care fac demonstratii si fac cumparatorii se guste una-alta. Asa ca Virgil al meu a gustat pulpe de broscuta si mi-a spus ca e din cale afara de bun. Numai ca ceilalti doi nici n-au vrut sa auda, asa ca nu am cumparat asa delicatesa. Pun mina si lucrez la calculator, caci aseara n-am avut mare spor. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei iubitele ce-mi faceti.Era cat pe ce sa ard foietajele cu rahat. Stateam cu ochii in calculator, gandindu-ma la ziua lui Lulu si la "copanele " de broscuta ale lui Virgil, cand am avut o revelatie (pe la nas)...si uite asa am scapat basma curata. Apropo Mik fiul tau are dreptate si eu am mancat cand am fost in Germania...dar cand am aflat ce erau era cat pe ce sa le dau la boboci..dar la gust sunt super. Liliana [url="http://community.webshots.com/album/549242116QfvBIo"]Poze cu maimutica mea[/url] [url="http://community.webshots.com/album/552090809DbYyuo"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...