Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (41)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by carmenp
diaree de aproape o saptamina, hmm, nu e bine, in primu` rind regim alimentar strict si imediat la doftor. smecta dizolva in putin suc si da-i la nevoie si fortat cu o seringa de la nurofen. cum ziceai si tu, sa nu se dezhitrateze. parerea mea, nu cred ca e de la dinti, mai moale da dar nu diaree cum zici tu... ma gindesc ca ar fi trebuit sa te trimita cu kk la analize. ptr date mai da-le odata sa te trec. sanatate maxima!
quote:
Originally posted by hanuc
Help me!Bebe al meu are diaree de aproape o saptamana ,doctorita mi-a dat sa ii dau Smecta dar bebe al meu nu vrea nici in ruptul capului sa bea ceaiul in care ii pun medicamentul.Nu stiu ce sa ma mai fac,bebe are 10 luni ,doctorita spune ca este din cauza eruptiei dentare ceai de menta nu vrea sa bea ,smecta nu reusesc sa ii dau...sotul e plecat in deplasare ,puiul e vioi dar mi-e teama sa nu se deshidrateze ...Pe deasupra are si nasucul infundat asta ca sa fie tacamul complet.Va rog sa imi spune-ti ce as putea sa ii dau ptr diaree (are cam 3-4 scaune/zi).Multumesc frumos , Nu stiu de ce nu apar si eu in listuta ...
Carmen,Ilinca&Ionut tzucurei de tzucurei [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/m_costin/my_photos "]1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p100"]2[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p200"]3[/url]
Se pare ca s-a rezolvat ieri oricum a fost ok astept sa vad si azi ,oricum s-a reglat pe baza alimentatiei cred eu ...am fost la doctor vineri dar nu prea mai am incredere in doctorita ptr ca mi-a prescris un medicament aiurea ptr raceala (nerecomandat copiilor sub 30 luni)ea zice ca e ok dar eu nu sunt deloc multumita incat ma gandesc sa o schimb. Nu m-am suparat si nu imi i-au "jucariile sa plec"sunt prea matura pentru asta ,desi la profil apare ca am inca 13 ani ,eram destul de stresata sambata probabil ,nu am vrut sa supar insa pe nimeni. Inca odata datele noastre: Luca Octavian nascut pe 04 nov 2005 Hanuc (Claudia) nascuta pe 01 dec 1976 Multumesc inca odata celor care mi-au dat sfaturi ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

"Neata! :( Mi-am inceput saptamana cu o mie si ceva de draci. De azi am sotul in restul de concediu pe care il mai avea de luat. Nu l-a anuntat nimeni nimic, el se trecuse pentru octombrie cu aceste 2 saptamani (ca aveam niste planuri pt atunci) si mai inainte m-a sunat sa imi zica faptul ca patronul l-a obligat sa plece in concediu. Si asta a facut intentionat, pt ca merg vanzarile bine si luna asta si ca nu ii mai dea bonus la atingerea target-ului. Un om taaaareeeeeeee zgircit. Nu-l intereseaza ca pt noi, niste banuti in plus inseamna o minune, pe langa salariile de mizerie. El nu stie cum sa le mai ia salariatilor. Nu recunoaste nimic din ceea ce spune si nu-l intereseaza decat vacantele, plimbarile, distractiile, burta si conturile lui.:( Oare de ce s-au nascut pe lume astfel de oameni? Si... mai ales, de ce au atata noroc si le merg afacerile? (evident, pe seama angajatilor, ca ei trudesc).. Ce zile!!!!!!!!! :( PS-Scuze ca m-am plans de dimineata, da' nu mai pot de nervi. Ma ajuta cineva cu un nou loc de munca pt sotior???????? Unde sa fie oameni, nu animale? http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos E si maine o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O...constat cu mare bucurie ca rindurile noastre au crescut si va urez BUN VENIT si contaminare placuta pe DC:Anca_oana ![flo] Cdorina ![flo] Cenia ! [flo] Cicuta ![flo] Eloise ![flo] Gety ![flo] GIoana ![flo] Inimioara 76 ![flo] Ioana 77![flo] Ionika![flo] Saryta ![flo] Soni ![flo] Simodara![flo] Alexz ![flo] Cristina,Rares si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

www.ziaruldeiasi.ro Au aparut firme care ajuta copiii sa-si faca temele cind se joaca Autor: Marinela RATA Afacerea „after school“, de mare succes in Capitala, a ajuns si la Iasi. Din 15 septembrie, trei firme se ofera sa ii ajute pe elevi la lectiile pentru acasa. Preturile pentru programul de asistenta de dupa-amiaza variaza intre 1,4 si 4 milioane lei vechi. Un nou business la Iasi: trei firme deschid din aceasta toamna centre de educatie „after school“. Concret, in loc sa stea in fata blocului, pe asfalt, un copil abia iesit de la ore poate fi inscris la un astfel de centru, unde sint supravegheati la joaca si ajutati la teme de educatori sau invatatori. Abonamentul lunar costa intre 1,4 si 4 milioane de lei, in functie de programul ales de parinti pentru copii. Acestia pot beneficia optional de transport si masa, in sistem catering. La cerere se da si mincare Afacerea centrelor „after school“ este in plina floare in Capitala, unde functioneaza aproape 30 de astfel de institutii. La Iasi, abia in acest an a prins ideea. Din 15 septembrie, trei firme - „RoMagic Family Care“ - din Podul de Fier, „Bravo“ - din Alexandru, si „Kites - after school“ - de pe bulevardul Socola - ofera servicii „dupa scoala“ pentru copiii de clasele I-IV si chiar pentru cei de gradinita. Totul contra cost, evident. La „Kites“, centrul amenajat linga Casa Sindicatelor, pe strada Duca Voda, preturile variaza de la 2 la 4,2 milioane lei, in functie de servicii. Pentru 2 milioane de lei, de exemplu, copiii sint adusi la centru in jurul orei 13, cind incep sa-si faca temele, pina la ora 15. Daca parintii vor ca fiii sau fiicele lor sa faca si ore de conversatie in limba engleza, atunci vor plati in plus 500.000 de lei vechi, in total 2,5 milioane. „Orele zilnice de conversatie in limba engleza, un sistem «language school», sint de altfel si noutatea pe care o aducem noi pe piata acestor servicii. Lucram cu profesori care au predat in Marea Britanie si care le pot crea copiilor mediul in care sa vorbeasca, sa auda engleza“, a spus Mirela Driga, directoarea Centrului „Kites“, care si-a activat si un site pe internet. Aceasta spune ca, la optiunea parintilor, centrul poate oferi predarea unei materii in limba engleza si chiar studiul integral dupa programa britanica. Asta presupune ca elevul sa stea in centru sase ore, de la 12 la 18, iar parintii sa plateasca pentru aceste servicii 4,2 milioane de lei. La aceasta suma se poate adauga si plata mesei pe care o serveste copilul. „Putem comanda prin catering sau, daca vor, copiii pot veni cu pachetele“, a mai spus Mirela Driga, care impreuna cu asociatii sai viseaza la aceasta afacere de peste 10 ani. Parintii pot apela si ocazional Un alt centru „after school“, deschis intr-o casa din zona Podul de Fier, ofera servicii mai ieftine. „RoMagic Family Care“ are grija de un copil de gradinita timp de cinci ore pentru 1,4 milioane lei vechi. Un abonament lunar cu 10 ore de supraveghere costa 2,4 milioane de lei. Pentru copiii de scoala, de clasele I-IV, preturile nu difera foarte mult. Daca un copil sta cinci ore si are parte si de indrumare la lectii, parintele plateste 1,4 milioane. Pentru mai mult de cinci ore de supraveghere si ajutor la lectii, costul creste la 1,9 milioane. Centrul are insa o oferta si pentru parintii care isi aduc aici copiii ocazional. De exemplu, pentru o ora de supraveghere, taxa perceputa nu depaseste 40.000 de lei, iar pentru cinci ore de supraveghere intr-o singura zi, parintele scoate din buzunar 100.000 de lei. Pentru o zi intreaga, tot ocazional, taxa este de 180.000 de lei. In fiecare din aceste centre sint birouri speciale pentru efectuarea lectiilor si un loc amenajat pentru joaca. „Cereri avem suficiente. Mai ales acum, in jurul datei de 15 septembrie. Din pacate, nu putem primi mai mult de 16 copii, ca sa putem acorda fiecaruia in parte maximul de atentie“, a spus directoarea de la „Kites“, unde mai sint inca locuri disponibile. La fel si la centrele „RoMagic“ si „Bravo“. Fiind o afacere putin cunoscuta in Iasi, reprezentantii centrelor spun ca se simt nevoiti sa le explice parintilor ca sistemul „after school“ nu este nici scoala, si nici gradinita. „Noi nu eliberam diplome, ci doar avem grija de copii intr-un mod cit mai util posibil“, a explicat directoarea de la „Kites“. Reprezentantii centrului „Bravo“ nu au putut fi contactati. http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos E si maine o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Dana, incet incet visul tau s-a implinit. Sa va fie bine si de acum [bis]. Si tie Inimioara,felicitari, n-am "trait" alaturi de tine nasterea centrului tau, la fel ca in cazul Danei, dar banuiesc ca esti multumita, visul tau prinzand contur. Cristina, imi era dor de tine...chiar am intrebat ce mai stiu fetele de tine, ce-ti fac nazdravanii.[pup] Carmen, mami de Teodor si Iustin, am vazut pozele, ai un scumpel si ma bucur ca sunteti bine, iti doresc sa reusesti sa treci cu bine si peste perioada cand vei fi singura la carma. Gabriela, un inceput frumos [:I] de an scolar, tre sa-l tii minte. Astept impresii de la Alexutu lui Carmen, in prima zi de gradi [:)]. Raluca, nu te mai supara, e in zadar.[pup] de la noi Numai bine tuturor aime si [copil] Vladimir
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANNA,felicitari ![bis][cool] Inimioara , felicitari![bis][cool] ]Danna,ma scuzi pentru ca nu am reusit sa te mai sun,desi atunci cind am plecat de la tine mi-am promis sa te sun a doua zi![q]..dar m-am luat cu ai mei flacai si nu am mai reusit![mariaj] Mi-a facut placere sa te cunosc si pentru ca esti o persoana deosebita iti trimit multi[pup]si[flo]! Si pentru Magda si Ruxi muuuuulti pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by palmyrah2002
Miha,te rog sa ma scuzi pentru ca nu am reusit sa-ti raspund la mesaj![flo]Am intrat foarte rar pe net si aproape deloc pe forum!
Daca nu te-am mai stresat intre timp [:D] inseamna ca am rezolvat! [pup] Felicitari Dana! [bis] Se pare ca planurile tale incep sa prinda contur! MUlta bafta in continuare! [pup] Raluca,nu mai fi suparata! [pup] Toate trec!Cat despre patroni...asa pe gustul nostru...si eu as vrea! [;)] Astazi mi-am luat tava pt muffinoase.Abia astept sa o incerc! [:)] Va pup pe toate! Miha [recevere]
Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...