Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (36)


Recommended Posts

Fetelor, in curand o sa ni se mai alature o mamica, sau cel putin asa sper. Carlotaid="red"> o cheama. Unde esti? Te asteptam.

Bestutzaid="red">, ai gasit ceva? Daca ma uitam mai devreme si vedeam ca mergi in Cora poate ne intalneam...imi pare tare rau as fi vrut sa ne cunoastem. Mai dar parca voi aveati probleme cu digestia in sens invers (constipatie) ce s-a intamplat, de unde schimbarea?

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Acum ca e tare cald eu il las pe Codrin fara scutec...doar chilotei...body si chilotei de punga...si ii este foarte bine.Adevarul este ca spal vreo 6-7 perechi de chilotei pe zi (chiar si kk)dar merita.Ii place la nebunie....

In schimb am noroc...noi suntem la munte!

Shoboid="red">id="black">toti Codrinii sunt asa frumosi?

 

Lorellay si Codrin

 

 

Where there's a will there's a way!

http://community.webshots.com/user/lorellay15

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor!

 

Am intrat si eu dupa o saptamina si vad ca nici macar nu s-a schimbat subiectul! De.... concediu. Pentru cine vrea si poate.

Multumesc fetelor care mi-au raspuns la intrebarile puse.

Ingerasei celei mici i-au dat cei 2 dintisori de jos.

Crinutaid="red"> cu intirziere La Multi Ani si sa fiti fericiti! [pup]

Caldura asta ne termina. Suntem miriit, si dormim f agitat.

Bestutaid="red"> ai grija la prietenul baiatului (degetelul). Si noi il avem!

Ixxiid="red"> vreme frumoasa si sedere placuta

 

 

amary

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorellayid="red">, ai dreptate se pare ca sunt cam frumosi Codrinii astia! [;)] Cred ca e super la munte, racoare, aer curat. Vrem sa mergem si noi, poate week-endul viitor.

Crinutaid="red">, dar de ce zugravesti tu, mai? Tot n-ai gasit zugrav? Sau retusezi dupa el pt. ca nu si-a facut treaba bine?

Nu ai idee cat te invidiez Ixxiid="red">! Ai prins o vreme super de balaceala. Numai cand ma gandesc la apa marii imi vine sa [bang]. Am fost si noi dar m-as mai duce. Ce bine trebuie sa fie pe caldurile astea infernale...Macar la piscina sa apuc sa mai merg si eu zilele astea.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu era sa aduc 10 echipe de oameni pentru o fereastra, ca deh, numai in Romania exista asa ceva, schimbi geamul si lasa aia totul distrus in jur.

In Arabia Saudita nu exista asa ceva, cand vine o echipa sa iti schimbe geamul, fac totul, nu exista ca umli tu de nebun sa cauti zidar, zugrav, etc. Aia lasa totul luna.

Oricum, nu e mult de dat, si imi place, asa ca nu era sa mai arunc milioane pe fereastra.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele dragi,

 

Murim de calduraaaaaaaaa!

IEri la pranz am dormit toti trei patru oreeeeeee! Dormeam, ma mai trezem stergeam traanspiratiile si la loc!

 

Azi nopate a fost groaznic..De frica temperaturii l-am luat pe Tudor cu noi si il controlam tot timpul!

 

Ieri am fost dupa tarc, la inot de bb !! Cu aerul asta conditionat peste tot e pericool!

Transpira sterge-l...intri undeva, ia prosopul cu gluga si infasoara-l ca dif de tem e ffff mare! NU exagerez, dar ieri cand am intrat in holul de la Crowne Plaza am simtit ca imi ingheata transpiratia pe spinare..Si acum ma doare biata cocoasa...

 

IN fine azi am zis ca mergem la Snagov dar am amanat ca m-am gandit ca o sa ne topim de cald ...

 

Amaryid="red">..l-as desparti cu drag de prietenul lui dc as putea..Dar doar incepe un piculet sa planga il baga in gura si nu mai stiu de el..E asa cuminte..

 

Tomasaid="red">

NU stiu de ce e deranjat...de o saptamana nu ii mai dau fructe...Dar nu stiu dc ii pot spune deranjat..Pentru ca nu face decat de doua ori maxim ,dar atunci f moale..

 

I-am dat zeam de orez si acum vad ca nu a facut deloc...

Hai pupicei si speram sa trecem cu bine de aceste caaaaaaaalduri!!

 

 

 

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta,id="red">

Noi te admiram !

Asa am facut si noi...Am cautat anul trecut echipe peste echipe..unul mai "serios"ca altul...

Si in anii trecuti la fel..

 

Cand a venit "echipa" Fantastica de ne-a instalat centrala am zis sa ne faca si noua gaurile in pereti pe unde urma sa tragem tevile de pexal pt intalatia de calorifere!

Bineinteles ca le-am aratat ca erau vreo 7 gauri de dat dintr-o camera intr-alta ..ca timp vreo 20 de minute...

 

I-am, intrebat cat costa ..au zis 200.000 U terminat sa le dam banii..Dam noi si aia se uitau choras-chiondoras..Noi nu intelegeam...Cand vin cu replica celebra:"Pai 200.000 O GAURAAAAAAAAA!"Am ramas muti amandoi..Cum adica in 20 de minute 1400.000??????????

 

Ne-am enervat....Cum adica dom-le?

Ia de aici 500.000 asa ca suntem noi marinimosi..daa cum atatia bani pt o gaura cu bormasina ?????

 

Drept urmare nu au mai venit sa ne conecteze centrala-de la teava de gaze-desi asta era platit in contractul cu firma- si au cerut pt aia 1200.000! Aam zis ca le dam 600.000si raspunsul a fost ca atat il costa pe le deplasarea!!!!!!!

 

Si ne-am facut-o singuri!

La calorifre la fel ! 1 mil de calorifer! Daaaaa?????? Ia uitaati-va ca nu va mai dam nimic! Si toata instalatia de calorifere e facuta de noi! CAP COADA!!!

 

La baie la fel!! 25 de mil de facut toata instalatia cada, chiuveta montat Wc si calorifer...pus fainta ,gresie! Da?????????? E uite ca ne-am facut-o singuri!

 

Ce e drept a fost greu da a merita! La fel si cu biblioteca ! Am mers la Mobexpert! Am zis ca luam de acolo ca au modele dragute...Cand am ajuns acolo sa lesinam...Niste amarte de rafturi 4 mil !

Si ne-am luat noi pal si io am facut modelul si sotul meu a calculat..am taiat si sa vedeti ce bibliotecuta ne-a iesit!!! Uite o sa o pun sa ne vedeti ce mesteri iscusiti[:D]!Si pe urma si dulapul lui bb...parchetul laminat, tavan fals...si tot asa ! E drept ca a fost greu dar am scutit zeci de mil!

 

Asa ca felicitari mama draga! MAgarii astia tr jumuliti...Sa se invete odata ca atunci cand pun mana pe ceva tr sa termine !

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Bestuzaid="red">! Da chiar, ce e mare lucru sa dai cu lavabila?

Daca era si sotul meu aici, facea el tot, ca se pricepe la aproape orice.

De ce sa dau banii altora?

S-a si revoltat cand i-am spus ca dupa ce au pus aia termopanul a ramas zidul groaznic, si trebuie reparat.

Cand a auzit ca au lasat totul asa, nici macar nu au dus jos geamurile, nu ii venea sa creada.

Tot ne facem noi ca intram in lumea civilizata, dar.... asta se va intampla cand o zbura porcul.

 

Apropos, stii ca majoritatea nemtilor isi zugravesc singuri casa?

 

Ia pune si tu poze cu ce ati facut voi, ca sunt tare curioasa.

Eu una sunt innebunita dupa decorari interioare, dupa design interior, urmaresc si o emisiune pe RTL despre asa ceva si imi place mult.

Cine stie, poate me reprofilez.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...