Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (90)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Andreeeaaaa, simt amaraciune in "glasul" tau ?!

 

Astazi nu ai voie sa fii trista, e o zi importanta in viata lui Pupi si in viata ta. Chiar daca iti este greu trebuie sa te mobilizezi, sa sarbatoriti, doar in doi sau in trei. Important nu este nr. invitatilor ci dragostea voastra pentru Pupi.

....Si oricum NU SUNTETI SINGURI, ne aveti pe noi, mamicile si copilasii de iulie-august 2004. [invazie]

Uite, eu dau o mica petrecere (virtuala) pentru Philip si pentru mamica lui cea frumoasa !

 

[bum][batetoba][bum][batetoba][bum][batetoba]

 

[cor][bis][s] LA MULTI ANI PHILIP id="size6">id="blue">! [s][bis][cor] LA MULTI ANI ANDREEA !id="red">id="size3">

 

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si din partea noastra un sincer LA MULTI ANIid="red">id="size5"> pentru cele trei minuni care fac azi un anisor.

Andreea Alexandra

Raluca Mariaid="red">

Philip Andrewid="blue">

Sa cresteti mari , frumosi si destepti si sa va bucurati parintii. Fie ca Doamne Doamne sa va daruiasaca toata fericire din lume.

 

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am sunat si pe cealalta pediatra, era in concediu asa ca nu pot merge sa-l vada pe puiutu meu decat dupa 17 august...in esenta mi-a zis si ea ce mi-a scris Alice aici..ca adenopatiile sunt specifice copilasilor pana in jurul varstei de 2-3 ani. Am intrebat ce analize sau daca trebuie sa-i fac ceva analize si a zis ca nu. Asta e....gata, acum nu mai am ce face decat sa ma rog si sa cred ca o sa fie bine cu noi. Cand il tin pe marmotelu` mic in brate pe genunchi, si ma uit la gatutul lui observ clar locul unde are acel ganglion marit. Si zau, nu stiu, eu sunt maniaca si cu igiena si cu protectia, nu stiu de ce sistemul lui a considerat necesar sa "umfle" un ganglion asa. Vorba Dariei, daca ea a epuizat stocul de betigase, eu am epuizat stocul de servetele umede de la magazinul mic de la parterul blocului. Nu plec fara ele niciunde. Si primul lucru pe care-l facem cand venim de afara e sa trecem la baie la chiuveta sa ne spalam pe manute si pe fata. Avand in vedere ca se apropie ziua lui de nastere am devenit asa de sentimentala si de sensibiloasa ca asta seara am stat si am plans desupra lui, pe marginea patutului. Simteam asa un nod in gat de abia mai respiram. Nu e cazul sa va spun ce ganduri si sentimente ma incercau pt ca stiti si voi, doar sunteti mamici. Voi ma stiti si stiu si ce o sa ganditi despre mine, dar asta e, asa sunt eu, spuneti-mi fiecare cum vreti, oricum in lumea asta esti judecat aspru si dublu cand esti "deschis" decat cand esti mai "mascat", mai plin de aparente. Cata vreme am jucat teatru si mi-am mentinut armura stralucitoare am avut numai de castigat, cand am renuntat la ea si s-a vazut sensibilitatea, poate si labilitatea (nu mai conteaza ce a generat-o), hop si pierderile privind imaginea mea.

Na, o sa va scutesc acum de filosofiile mele si o sa va urez noapte buna nu inainte de a le dori un sincer si cat se poate de calduros La multi ani sanatosi tuturor bebeilor, copilasilor si membrilor familiilor lor care s-au aniversat si se vor aniversa saptamana aceasta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti... noi am fost la doctor si ne-a dat Peritol in continuare si chiar vroiam sa va intreb daca mai da careva dintre voi peritol la copii. Joi mergem la vaccin, habar n-am ce vaccin. A, si va trebui sa recurgem la masuri drastice (infometare), pentru a o determina sa manince bucatele mari si cu lingurita, dar asta dupa ce vom veni de la mare, eu mai sper sa vina totul de la sine si cit mai repede.

Kim, cam asta despre belita[:D] noastra mica; se citeva zile doarme cite doua reprize a cite 40 minute si noaptea treziri destul de dese, si la doua ore. Nu mai zic ca am lasat-o sa plinga vreo 20 minute si a ragusit... acu iar s-a trezit, abia are o ora de somn ...

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de iunie la serbare

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...