Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (90)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara!

In primul rand vreau sa va multumesc pt urari,sunteti niste dragute...

Simona nu stam la casa,socrii stau la casa in Ploiesti.

Adela tortul l-am facut aici in Bucuresti,la o cofetarie de unde tot luam noi prajituri...a fost si aspectuos si a fost si bun.Pacat ca nu mai este[:D][:D]

Azi am fost cu cupilu la tuns,poze o sa pun maine seara sau poimaine,ca azi nu am apucat din cauza de musafiri care nu au venit ieri...

Sa-l vedeti pe Alexu fetele si azi...cauta in pungile cu cadouri sa vada ce-a mai primit,ce nu-i placea le arunca in spatele lui si isi continua cautarea[:D][:D]

Una peste alta a primit o gramada de jucarii,cred ca trebuie sa ne mutam la patru camere ca nu mai stiu unde sa le pun pe toate...tricicleta,balansoar,carucior etc etc

Si ce mi-a placut cel mai mult...azi dimineata doua ore nu s-a dezlipit de jucaria ce i-am luat-o noi[:D][:D],dupa aia s-a jucat cu cuburile Clemmy de la Nicole,si tot asa a tinut-o toata ziulica...a examinat toate jucariile noi[:D][:D]

Intr-adevar Nicole a avut un we de neuitat,asa ceva mai rar,dar sper eu ca o sa iasa in curand soarele si pe strada lor....nu va mai zic de ale mele ca si la noi a fost cam nasol,dar o sa treaca toate...asta este!

 

Si pt ca suntem deja in 26 iulie id="red"> Andreea moata mica [s],sa fii fericita,sanatoasa,cumintica norocoasa si sa le aduci parintilor tai numai bucurii,pt ca tu esti "viata" lor.Pupici de la mami doi si de la Alexu[flo][flo]

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Raluca si Pupi!Sa fiti fericiti,sanatosi si cei mai cuminti copilasi.

Andreea sa-l pupi pe Pupi si din partea noastra[cheers]

 

PS eu la ora asta fac mancare ca maine o sa fiu la scarbici si parca nu se mai face odata[:D][:D] si il veghez pe ALexu care e mucos,tuseste.Sper sa nu faca febra totusi!

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, terminara mesterii treaba, acum mai am de smotruit dupa ei....cand s-o lumina de ziua,is rupta de oboseala si totusi nu pot adormi. Am si o durere surda de cap ca am fost la stomatolog asa mai pe seara. Danut a adormit la 11.03 PM fix, dupa ce a facut cateva crize de ras cu plans, de obosit ce e si el ca toata ziua da din picioruse prin casa. Incredibil, face ce face si evita somnul, adeseori. Alteori cum il pun in pat cum isi ia pe "Titi" si adoarme.

Probabil agitatia de pe aici l-a deranjat.

 

L-am imbaiat, l-am frecat cu prosopul, l-am uns cu crema, dat laptic cald cu cereale si el tot nu dorea sa doarma.

 

Apoi iar mi-a trecut prin cap chestia aia cu deochiul (nu dati cu tomateeeee!!!), azi iarasi a fost admirat la greu de vreo cativa oameni, unii-s tot aceeasi (vecini)....asa ca in disperare de cauza l-am luat in brate si in timp ce-l leganam (de regula el nu suporta manevra asta deloc, sare imediat in picioare, nu-i place sa stea asa in pozitie de bebe culcat in brate), am spus Tatal Nostru de cateva ori si i-am facut cruce. Nu va zic ca dupa asta s-a dat jos de la mine din brate, s-a dus la paturica lui si a adormit instant, asa, DAR instant, respira egal si linistit in urmatorul minut. Asta dupa ce s-a forfotit intruna inainte, a topait pe marginea patutului de n ori pana ce s-a dezechilibrat si a dat cu gura de o latura, asta m-a determinat sa ma rog ca alte solutii le dadusem gata. SI uite ca chiar ne-a ajutat Cel de Sus si a adormit.

 

Merg si eu sa mai incerc sa adorm.

somn usor si vise placute tuturor bebici, copilasi, mamici si tatici :)

Lia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut, in noaptea de 25 spre 26 iulie, la ora 1.40 venea pe lumea minunea noastra cea scumpa, leoaica noastra cea curajoasa, parca s-a intimplat ieri ...Doamne, ce repede trece timpul, iubitica noastra a implinit un an ...Andreea, sa ne traiesti mami si sa fii sanatoasa, sa iti arate Doamne Doamne calea cea buna de urmat in viata, sa daruiesti iubire si sa primesti iubire, sa ai tot ce-i mai pur si frumos, la multi ani pui de om, respir si traiesc pentru tine!id="red">

 

[s][s] iubitica noastra !!!id="red">id="size3">

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca Maria [s][s]!!!

 

Philip Andrew (Pupi) [s][s]!!!

 

la implinirea unui anisor, va spunem LA MULTI ANI, sa fiti sanatosi si voinici, sa aveti in viata numai bucurii si impliniri!

id="red">id="size3">

 

si pentru ca sinteti nascuti in aceeasi zi cu Andreea ...de dimineata cand se va trezi si ii vom canta la multi ani sa stiti ca ne gandim si la voi!id="red">

 

mamici si tatici de puiuti scumpi si dulci, sa va traiasca si sa va bucurati de fiecare zi alaturi de ei [cheers]!id="red">

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] LA MULTI ANI ANDREEA ALEXANDRA ! id="red"> [s]

 

[batetoba][bum][batetoba] LA MULTI ANI PHILIP ANDREW ! id="blue"> [batetoba][bum][batetoba]

 

[s]LA MULTI ANI RALUCA MARIA !id="red"> [s]

 

Nicole mesajul tau e emotionant, la fel ca si povestea nasterii pe care am citit-o abia acum. Sa-ti traiasca mininea si sa-ti aduca numai bucurii .

 

Andreea - toate cele bune lui Philip, sa fie sanatos si norocos, ca frumos e deja. Sa aiba parte de o viata frumoasa !... Felicitari pentru tarta - arata super .

 

Olivia - super pozele ! [cool] . [pup] pentru micul poznas .

 

Felicitari pentru toti cei care au sarbatorit in we, am vazut poze, toate arata foarte bine .

 

Noi suntem bine, duminica am fost la zoo, iar sambata, pentru ca era foarte cald afara si am fost singure acasa, Felicia a propus sa ne jucam "de-a sedinta foto" (reproducere exacta [:D]). Daca vreti sa vedeti ce a iesit ... http://community.webshots.com/album/404363413NcDlVd

 

 

 

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...