Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (66)


Recommended Posts

Nu stiu cum sa face, da' cand n-am nici o treaba e o liniste pe forum... N-am intrata aseara si de dim. si iar a-ti scris o gramada....Am reusit doar sa vad pozele cu Alexia... cu care ne-am si intalnit astazi de dim. in parc.Am iesit la plimbare cu Matei (Mina) si Alexia (Mihaela) prin IOR.Sa va zic ce mama denaturata sunt? N-am fost atenta un pic la Elena si am gasit-o cu piciorul intre stinghiile de la banca. Si s-a intepenit... Nici nu stiu cum am reusit sa ii scoatem piciorul, ca eu intrasem in panica, normal, si nu mai stiam ce sa-i fac... Elena plangea ca vroia sa-l scoata, dar nu reusea... Noroc cu Mina si Mihaela ca altfel nu stiu ce faceam... Acum i-am pus compresa cu gheata i sa vedem ce se mai intampla... Rau nu cred ca e pt. ca am apasat-o si nu plangea, a calcat in piciorul ala si n-a deranjat-o... Sper sa se desumfle repede.Nino nu stiu cum se intampla... da cand am eu de lucru dispari tu... si invers... Al'data zi din timp, ca aveam de lucru... da lenea e mare... daca stiam ca am cu cine sa ma conversez...Frosa, Mama lui Licurici bine ati revenit... ieri ma gandeam ca nu mai stiu nimic de voi...

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by daniver31

Fetelor nu ma intelege-ti gresit....dar Danny al meu chiar este categoria pana fata de bebelusi cu care mergem noi in parculet...o fetiza de 6 luni jumate are 8 kg iar un alt baietel de 7 luni si ceva are 8,500....si Danny este cel mai mare ..ca varsta,dar toata lumea cand suntem noi trei cu carucioarele zic ca tare "frumusel mai este si cel micut""dar cate luni are"....si binenteles ca spun 9 si .....incep replicile de rigoare!!!!!De asta spun eu ca tinem categoria asta....eu cred ca el este foarte bine la cata energie are.Eu inca il alaptez(lapte praf doar foarte rar completare)si ceilalti 2 sunt pe lapte praf de la cateva lunisoare(2-3)Cred ca de asta este si diferentza asta intre ei.Oricum sanatosi sa fie ei......Oana,Nae si Danny(17 10 2004)http://community.webshots.com/user/b35noc


id="quote">id="quote">Stefan sa nascut cu 3,350 si la 9 luni avea 9 kg si mie mi se pare perfect.Cam in toate graficele in care m-am uitat Stefan este exact la mijloc, adica nici gras si nici slab, asa ca eu zic ca si al tau e bine, ceilalti probabil sunt mai grasunei[:D][loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey, bagat-va mintile-n cap cu fotomodelele voastre... pai io ce sa mai zic... sau Georgiana... sau Lilia... Elena de ex. are 7100g la 9 luni si 70 cm. Si s-a nascut cu 3050g.Asta e ritmul lor de crestere...Credeti ca pe mine nu ma innebunesc vecinele care sunt mai "experimentate"? Ca, de... ele au copii mai mari decat gaza mea.. Eu sunt mica si fraiera... n-am experienta lor...Cum ma prind cum ma intreaba cate luni are si se minuneaza ce mica e... dupa care urmeaza... dar e fetita... asa sunt fetitele mai delicate... si cu cine sa semene grasa... etc.Asta e motivul pt. care le ocolesc... isi dau ele cu parerea in tot ce inseamna crescut copil...

Eliana si [copil]Elena – 23 octombrie 2004id="red">
id="right">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Noi in fiecare dimineatza cel tarziu la 8 daca nu pe la 7.30 suntem afara la cafelutza si respectiv laptic sau ceai sau coaja de pita pentru asta micu' si e tare bine pe racoare....

 

Dar azi de dimineatza am tot lungit-o cu cafelutele pana pe la 9.30 si apoi a trebuit sa alerg ca nebuna cu Stefan in carucior pe la finante sa-mi depun declaratiile de TVA si imp...ufff si am dat si de coada mare...si normal ca in fata nu cred ca se punea problema sa ma lase cineva[xx(] ....asa ca am stat ce am stat la coada pana a inceput Stefan sa isi piarda rabdarea si am renuntat....Asa-mi trebuie daca sotul zapacitu sa gasit destept sa imi stearga din calc Fox-ul si nu mi-am putut termina treaba la timp....

asta a fost cam off topic da ce sa fac...ca sa zic si eu cuiva oful meu ca de dimineatza sunt tare nervoasa!

 

Si nu pe astia de la finante ci pe parintii mei care mereu se fofileaza cand am nevoie de ei sa imi tina juniorul cateva ceasuri...da o sa-mi treaca...[:D]

 

Stefan e un SPECULANT si jumatate!E jmecher fara pereche, in WE nu am avut de lucru si "i-am dat drumu in casa"[:D] si de atunci nu mai sta in dormitor cu usa inchisa...plange ca un catel la usa si vrea pe hol, sa traga de jaluzele, sa scoata oalele din bucatarie...sa butoneze masina de spalat, telefonul care tati mereu il lasa pe jos prin sufragerie, calculatorul...uf...si cate altele...Azi a tras o spaima grozava cand a tras de o oala si dupa ia au mai cazut vreo 2-3 si au sunat tare pe gresie...a plans in hohote si a venit fuga fuga la mine sa-l linistesc.....

 

Vai si sa va mai povestesc si voua ce a patit bietul de el...ca e mic si neajutorat si baiatul surorii mele de 2 ani jumate si fata cumnatei de un an jumate il imping si ii iau jucariile si el saracutzu nu stie cum sa protesteze...dar duminica doar pentru ca a pus mana pe cumnata mea a venit Mihaela (fetita ei)in viteza si la calcat pe manutza!Sadica!A plans saracutz ca nici una din noi nu am fost pe faza....Si vreau sa va spun ca la o ora dupa acest incident, sa apropiat iara-si de cumnata mea si cand a venit Mihaela ca un vultur spre el a facut o mutrita disperata si a inceput sa planga fugind repede, repede spre mine ca un catelus.Offf asa de mila mi-a fost de el...nici nu la atins de data asta dar el a stiut ca o sa-i faca rau si a fugit spre mine...nu va pot descrie ce expresie speriata a avut pe fata...inca nu l-am mai vazut asa!![:(] Dar lasa ca creste si el mare si nu se va lasa mai prejos!!![:D]

 

In rest sa ne mai laudam si noi, ca stim cum face masina, catelul, facem si noi "Pa" dar tot asa da din manutze ca si cum ar zice "lasa-ma"[:D], stie care este ceiucul, daca il cere, se zmiorcaie intr-un anume fel, si stiu ca vrea ceai, ii spun ca e langa el sticlutza de ceiuc si o cauza si o gaseste[:D], face ture prin toata casa daca are de ce sa se tina, dar impreuna cu mine tot nu merge. Si sigur mult mai multe...care nu mi le amintesc acum...

 

 

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum ma uit la pozele lui Alma, care e tare dulcica si tare rasfatzata!, la juniorul Daniel, de care se planga mami ca e slabutz...haha..pai e numa bine facut si tare frumusel!(sa stea mami linistita) am vazut si pozica cu BB3 a lui anamari![:D] ce frumos!!!

Si nu in ultimul rand ce papusa frumoasa si dragalasa sa facut Alexia lui roandre!Si da...sa stea tati linistit ca ochii i-au ramas albastri[:D]

 

mai da ce cresc copii astia!

Si o papusica dulce dulce cu o palarie haioasa foc...haha. super haios!

 

ramona, vai, ce te-a mai suparat tanti aia!Eu chiar ii ziceam vreo doua de noroc[:D] pe mine ma enerveaza la culme destepti dastia care se trezesc vorbind si imi spun ceva de genul:pai ai mei, amandoi pe la 10 luni umblau singuri!mancau mancarea noastra de la 6 luni si uite ce mari si sanatosi sunt...eu pufnesc de nervi si mai si trantesc cate una urata care imi vine in minte...ca al meu la 11 luni implinite nu vrea sa umble de manutza cu mine....mare lucru!ofof...

apoi cu kg...nici nu ma mai obosesc..haha...ca vineri asteptam o prietena si se oprise colegul ei de munca la povesti cu mine...haha sa-mi spuna ca are si el un baietel, de varsta lui Stefan, de un an jumate[:D] si a inceput ala sa imi povesteasca ce face si ce drege copilasul...apoi ma intrebat dar al meu ce face?haha...si cand i-am zis ca nu prea face multe ca nu are decat 11 luni a zis ca nu crede...ca e imposibil, arata ca al lui de un an jumate[:D] No...nu va spun ce jena mi-a fost ca se vedea pe el ca era dezamagit cand i-am zis ca e asa de mic...apoi mi-a zis ceva de genul...inseamna ca papa papica buna si gustoasa[:D] hm....

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anamari, ce papusa dulce si frumoasa e Lia, asteptam si pozici mai noi![:D]oh, si ce mare e masina aia...wow... si chiar, sa vedem si noi scaunul de masina![:D]

 

vad ca numai eu sunt pe aici la ora asta!

 

Oh..da nu v-am spus ca al meu junior a inceput sa doarma ziua cate 3-4 ceasuri odata!De pe la 13 pana pe la 16!mancalar mama de pui mic!Si cumintel![:D]

 

[loveyou]Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumosid="green">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si

LA MULTI ANI ALEXUTA [bis][cheers][pup]!!!
id="size3">id="size4">id="red">id="Comic Sans MS">

Noi am fost afara la leagane, am vorbit cu o fetita de 2 ani extrem de dulce care-a mangaiat-o pe Uca in continuu si s-a jucat asa frumos cu ea ca m-a lasat masca, apoi am fost in Gima sa luam iaurtel si apa plata si am luat si lapte sa inceapa mami cura de slabire si era stricat [alcool] asa ca mami a ramas doar la banane... si acum doarme si ma-sa hop pe net.

NInaB, din fericire nu cupila ma chinuia ci gandurile bata-le vina.... [batcap]

Daniver acum te onteleg de ce ziceai de categ. pana... Ai dreptate, pe mine m-a oprit o femeie pe strada ca "ce dulce e Uca" si mi-a trantit ca baietelul dansei era mult mai mare la varsta ei[soc]

Anamari a propos de nepotica-grasunica ta (sa va traiasca!) nasol cu rudele care compara bebeii din familie, pe mine inca ma mai afecteaza..[bang]

Mihaela cum adica, voi nu aratati bine? E-e-e, bataita![neand] Mie linkul cu poze nu-mi mergeeeee.....

Ramona bun venit si super cu apa calda, nasol insa cu scumpetea.... Eu acum 2 ani m-am dus 2 zile in mamaia si papam gogosi la greu ca erau cele mai ieftine[:-)))] Heeei pai si ce faci, te mariti [olala]? Acuma vin [hc] Sarumana de aprecieri [flo] Mamma mia am citit de colega cumnatei, pai as fi scalpat-o, ptiu ce gura spurcata au unii, si ce minte-ngusta, cum sa faca mai fata asa??? [neand][haibat][8] Si felicitari pt telefon!!!! Super barbatel ai tu, sa-ti faca asa cadouri din astea fara nici o ocazie... sau...?

Mcm bine ca s-a rezolvat, acum o asteptam pe Mada.

Lilia multumim si sa stii ca faza cu lenea e si la noi..

Geo e bine ca si cuviosii stiu sa se distreze...de altfel manifestarea bucuriei pentru unirea a doua suflete/trupuri nu are nimic rau, nu? [olala]

MIna sa stii ca nu ma ducea mintea sa-mi iau cafea in parc, dar sa stii ca e super ideea!

Ellen bravo Alexutei pentru ce a invatat, stia draguta de ea ca e aniversata azi si trebuia sa demonstreze ce domnisoare mare si isteata e![pup] Sa-i iasa dintocii de sus mai repejor ii dorim!

Herra ma bucur c-a fost bine si c-a tinut cu voi si vremea si Vlad!!!

Elyanne pupici Elenutei pe piciorus! Lasa ca trece buba!

Ana, Doamne ce scump e speculantu', saracutul de el a prins frica verisoarei, nu? Mai povesteste ca avem si noi o nepotica de 3 ani aproape care o-mpinge si-i ia jucariile si o lasa pe Gogo cu buza umflata si cu boticul pus, dar o si iubeste cand are chef....

si mai nvatam si noi ce se poate-ntampla.... mmm doarme 3-4 ceasuri? e baiat mare, vorba colegului [cool][8D][:D]

Mai voi stiti de festivalul de la Sighisoara ca e in week-end? Nu merge nimeni? Vreau sa-i zic sotului sa vad ce spune... tare-as vrea acolo ca n-am mers niciodata...

Va pup!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim fetelor de aprecieri...ce ziceti, nu s-a facut mare?

Mai mie nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul...

 

Ana, deci tu il mai poti tine pe Stefan intr-o camera?...hehehe, ce vremuri. A mea circula pe unde nici cu gandul nu gandesti...

Cat despre nepotica...ufff, de asta mi-e teama! Nu vreau ca Alexia mea sa se poarte asa cu alti copii! In parc cand iesim mai sunt copii care nu-i dau jucariile ca le e frica sa nu le fure Alexia sau daca se duce sa-i mangaie dau cu picioarele si mainile in ea de trebuie s-o iau imediat de la ei sa n-o loveasca...eu asa copil nu vreau sub nici o forma!

 

Ellen, imi pare rau pt oglinzi...ufff, in State lasam masinile cu geamurile deschise si sacosile cu cumparaturi in ele si nimeni nu se atingea de nimic. La inceput se vedea clar care e masina noastra pt ca "invatati" ca in Romania baricadam usile si ascundeam sacosile in portbagaj...hihihi.

 

LiliaToma, nu stiu ce mancare au aia acolo dar mananci de spargi si nu te saturi...mama ei de mancare...si am mancat si am mancat si parca s-au mai pus ceva straturi de grasime...oricum burta mea e imensa. daca mai beau si ceva suc zici ca's gravida.

Aaaa, mancarea mai e si ieftina acolo ca poate daca era mai scumpa nu mancam asa mult. Oricum, nimic nu are gustul ca cea de acasa. Pepenele nu e pepene, puiul n-are gust, rosiile sunt ca alea turcesti fara pic de gust...sincer nu mi-a placut. Cel mai mult am mancat pe acolo mancare chinezeasca si fructe de mare. M-am rasfatat si eu!

 

S-a trezit pitica...mai revin!

 

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 10 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...