Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (66)


Recommended Posts

Of, rau e fara net.....am avut de citit din urma....

 

Ana, undeva pe pagina 1 ma intrebai de ce trebuie sa intorc fata in somn...pai pentru ca ajunge de-a latul patului si scoate picioarele printre gratii. Normal ca daca doarme intr-o pozitie umana nici gand sa o intorc. Plus ca plescaie de sete si daca e pe burta mi-e imposibil sa-i dau ceai asa ca iar o intorc. Dar sa stii ca nu s-a trezit niciodata, oricat am miscat-o.

Noi azi am fost golance mari, dimineata am fost la mine la serviciu, apoi prin H si apoi ne-am plimbat in Herastrau (maaaaama ce tantari sunt pe acolo!!!) dar fiind ceva improvizat, plus ca nu am avut net nu am putut sa vorbesc cu unele din voi care puteati ajunge pe acolo.

Cat despre plimbari matinale....eu de mult sunt la ora 8, maxim 8 jumate, in parc. Si doarme Alexandra de nu are treaba si mai bine de 2 ore, la aer curat.

 

Gata, fug ca am supa pe foc (mama denaturata abia acum o fac...). In timpul asta se incarca si niste poze facute azi, in albumul 9-10 luni.....

 

 

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut

 

am fost mama eroina si am bucatarit pt bebe: ciorba de pui cu borsh, dovlecei si ardei umpluti si placinta cu branza. Sper sa ii placa.

 

Urmare a plimbarii matinale doarme mandrul meu de rupe.

 

Na, ca s-a trezit, paaaaa

 

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Geo, tare scump e Dami! Vezi tu ce frumos sta el in fundulet si se joaca si cat te stresai tu acum cateva luni....E un barbatel cuminte si prietenos. Cel putin asa deduc eu din poze[:D]

Mina, tu chiar toate minunatiile astea vizigotului i le-ai facut?[alcool][:D]Mai bine zis, papa deja vizigotul chiar tot ce papati voi? Alma papa in principiu aceleasi alimente (legume+carne+verdeturi+cartofi/paste/orez, fructe, iaurt, painica cu unt sau pate/branza topita pt bebei, file de pui sau curcan de pus pe paine, branzica din lapte pasteurizat, chiar si cascaval), doar ca ei nu ii fac prajeli, nu folosesc grasimi, nu i-am dat inca prajitura, nu ii condimentez mancarea cu sare sau/si piper (si tot ii iese buna papica, ii pun verdeturi proaspete din gradina: patrunjel, marar, ceapa verde).Poate sunt eu paranoia[batcap], dar incerc sa o invat sa pape cat mai sanatos si totusi, zic eu, sa nu exagerez, sa nu cad in cealalta extrema.

Roandre, chiar s-a facut mare Alexia. Ca e frumoasa, asta stiam de foarte multa vreme[:D].

Almuta mea cea scumpa e inca racita si e tare mofturici la mancare incepand de ieri. Nu vrea decat lapte si iaurt sa pape, ca in rest, pot sta si in cap si nu am nici o sansa.Ai vostri bebei ce/cum mancau cand erau raciti?Colac peste pupaza, pt ca a papat tot lichide a facut kk destul de moale si des si i s-a iritat si funduletul (nu a avut asa ceva niciodata; eu pana acum n-am stiut ce inseamna iritatie de poponet de bebelus) si plange la schimbat, chiar inainte sa ma apuc sa o schimb. De dormit nu prea poate ca ii e infundat nasucul si daca o pun pe burtica imediat se intoarce pe spate si se trezeste plangand. Sper din suflet sa ii treaca repede si sa o vad din nou vesela si jucausa.

Sper sa citesc numai de bine despre bebelusii vostri. O dupa-amiaza si o seara placute va doresc.

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

[iepu][foto]cele mai noiid="teal">

 

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andora, multumim mult de urari. Probabil micuta a invatat sa bata din palme ca sa aiba ce face cand ii da mami si tati cadoul diseara[:D].

 

Mihaela, offf...ce bine e in state. Aici nu stii pe unde sa mai pui senzori de alarma si tot degeaba ca nu ii itimideaza foarte tare [:(!].

 

Danyce, multa sanatate micutei si sa se faca repede bine. Offf, sper si eu din suflet sa nu raceasca Alexuta mea de la mine.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Danyce, Matei inca nu papa ce papam noi, insa incerc sa ii dau mancaruri variate. Asa ca adaptez retetele pentru el: fara prajeli, fara condimente, fara albush, fara zahar... in fine, stiti voi care-s regulile. Urmez retetele obisnuite doar ca elimin ce nu e pt el sau adaptez procedeele [:D]

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu stiu ce sa mai fac cu bebelina, azi noapte a dormit foarte, foarte prost si azi s-a marait toata ziua.

Si nu mai vrea sa pape aprope nimic....

Totul de la un dintisor care nu mai vrea sa iasa odata!

[bang]

Ieri m-am si enervat si am strigat la ea, am stat in bucatarie intr-o caldura groaznica sa-i fac supa si pilaf si nici n-a vrut sa se atinga de ele.

Parca cine stie ce vroiam sa fac, cum apropiam ligurita de ea se burzuluia toata. Mai nou se incordeaza tare de tot de mi-e si frica sa nu pateasca ceva.

Dupa ce am tipat la ea, a fost foarte mirata si suparata, dar a avut efect, a baut 150 g supica si a papat jumate din canuta cu pilaf.

Azi mi-a zis mama ca iar nu a mancat nimic, nu mai vrea decat lapte si cereale.

 

Noi am fost sambata la plimbare in Tineretului, ne-am intalnit cu prietena mea care are un baietel de 3 ani si acum e [gravi], mamica de sept - octombrie. Cand am vazut-o cu burtica mi s-a facut asa un dor de perioada aia ...

 

Acum sunt tare incurcata, trebuie sa ma duc la ziua unei prietene si nu stiu daca sa o iau si pe bebelina.

Mi-e cam groaza, ca tati nu vine, are treaba pana tarziu de tot, iar ea e maraita tare.

Pe de alta parte, ai mei sunt super obositi si as vrea sa le-o iau de pe cap.

Si apoi - sa ma laud si eu cu madretea, ca amica mea n-a mai vazut-o de cand avea 1 saptamana!

Mai vedem!

 

 

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

 

POVESTEA BEBELINEI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, nu stiu ce sa te sfatuiesc....si eu am momente cand ma enervez pe ea ca nu papa....dar azi nu e o zi din aia ca a papat bine. Despre dinti care nu ies refuz sa mai vorbesc ca m-am plictisit eu asteptandu-i.

Am uitat sa va zic ca azi la birou domnisoara mea nemancata a bagat hartie in gura si inainte sa realizam s-a taiat in coltul gurii si i-a curs o gramada de sange (bine...cateva picaturi dar mie mi s-a parut enorm.....). Dar ea nu a zis nici pas mititia, de fapt nici nu a realizat....

Iar acum trebuie sa fug. A invatat-o tati sa zica "pa" si "papa" si daca mai devreme am inteles, si i-am dat sa pape, acum clar vrea la plimbare. Si ma tacane cu "pa! Pa!" de nu mai pot sa o ignor. Ma gandesc ce m-oi face cu ea la iarna ca acum stam cu orele plecate.....

 

Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

liliaid="red"> – eu de la 9 ma chinui sa ma misc sa pun mancarea la foc si nu reusesc.Si mai vorbesti de lene?

 

Georgianaid="red"> – pai veniti si voi!

Ce bebici jucausi!!!

 

Herra –id="red"> cu placere!

Minaid="red"> – lasa ca sunt multi pui! Bine ca a scapat totusi!id="purple">

 

[foto]

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...