Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Se poate schimba un om cu 180 de grade ? in 3 luni


Recommended Posts

Am si eu o dilema pe care va jur ca nu o intelg ...poate ma ajutati voi privind lucrurile din afara.......E vorba de "cumnatelul meu preferat "....cel mai bun prieten al meu(m-a ajuata si sprijinit atunci cand am avut nevoie si eu la randul meu cand am putut si a fost nevoie) ...sau ma rog fost bun prieten ...de ce ?ptr ca m-a interesat de soarta lui si i-am spus adevarul in fata.. . umbla cu o persoana care i-a distrus viata ...a facut pana si puscarie ptr ea ..a fugit de 8 ori cu totul din casa si tot de atea ori a primit-o inapoi (bineinteles ca a venit cu mainile in buzunar inapoi ). Inceputul anului era intr-o stare ca ne era frica ca se sinucide si a cunoscut o fata deosebita ..romanca de a noastra .. in 2 sapt l-a schimbat si l-a facut fericit se vedea e el ca radia de fericire Nu avea bani (ca ii furase jgodia) dar ptr ea nu conta stiu ca l-a iubit sincer si ma doare sufletul ptr ea...ma rog ..de pastele catoloc ghici cine a venit sa stea de vb cu el????El statea cu noi in acea perioada si ne-a rugat sa ii spunem fufei lui ca Roxana ( asa o chema pe fata ) e sora mea si sta la mine ..... :( Ghiciti ce s-a intamplat ? Normal s-a intors la vrajitoare ( e mai batrana ca el are 50 si de ani ..e urata ....al meu nu poate sa o inghita) Apoi a venit bomba ..a facut 40 de zile de puscarie ptr Eucalipta ( asa ii zicem noi in casa ) cand a iesit unde s-a dus? la ea :( ...Am indraznit sa ii scriu in puscarie ( e un om deosebit ,sensibil ,direct si mai ales sincer....) si i-am spus ca nu imi place ce a facut si faptul ca atat timp cat aia a fugit de 8 ori va fugi si a 9 si a 10 oara ...Mi-a spus sa am incredere in el ca nu o mai iubeste si ca vrea doar razbunare si ca in inima lui Roxana e pe primul loc si ca daca se intoarce acasa in Ro el va pleca dupa ea ( sa nu ma intelegeti gresit ..eu am cunoscut-o e fata asta aici si nu prea bine dar era cu adevarat o femeie de casa,frumoasa cam gasuta ce e drept, curata dar din pacate o fata care a avut inima sfasiata de prea mukte ori ...sun si eu ce mi-a zis ea :oops: ..il tinea ca e un bibelou ..ma rog o relatie cum rar e dat sa intalnesti...nu bag mana in foc ptr nimeni dar se vedea pe fata lor cum radiau de fericire) Eu ,noi nu vrem sa ma sufere ca un caine ...a lasat toti prieteniisi familia ( Eucalipta nu e binevenita nicaieri nicimacar la mama lui nu e bine primita)....si ceea ce ma doare cel mai mult e ca din cauza ei (ptr ca ea e extrem de geloasa ) nici macar nu vb cu mine ...vine la noi in casa si zice numai buna si nimic altceva ...adica dupa ce ai stat la noi te-am tratat cum nimeni nu te-a tratat in viata ta vii si ma faci sa ma simt nedorita in propria mea casa???Stiu ca il iubeste f mult pe Benny cand vine la noi nici macar nu se uita la el sau intreaba de el ptr ca ultima nascocire a doamnei e ca ar fi copilul lui (eu personal l-am cunoscut in sept anul trecut cand aveam deja 3 luni jumate :twisted: iar in nov m-am casatorit cu fratele lui) Cu Roxana a mai vb o singura data la noi(desi s-au mai vazut la noi de nenumarate randuri) ...ea l-a sarutat si i-a sus ca il iubeste si ca oricand il va ierta ..el a privit-o in ochi si i-a sus ca stie cat de mult il iubeste si ca sa abia incredere aoi a luat-o in brate si a sautat-o....ea lucreaza nu departe de aici si suna saptamanal sa vada ce facem si cand are timp vine dar stiu ca ii e greu sa vina in locul in care a fost fericita ptr o scurta perioda de timp. El vine numai cand are nevoie de ceva .si numai insotit de ea .si atunci nici macar nu ma cunoaste ......pe mine ca e mine ca ii sunt cumnata dar pe saraca Roxana o ocoleste nic macar buna nu ii zice ...ba chair au fost cateva minute singuri ..un cuvant nu i-a adresat iar ea nu a avut curaj sa ii suna nimic s-a multumit sa il riveasca pe sub coada ochiului Poate povestea mea e cam aiurea dar sunt nervoasa si nu rea am sirul gandurilor corect ...O sa va intrebati ce vreau eu de la el? Eu as vrea sa redevina omul minunat pe care il stim cu totii (Pana si al meu acre e un om de nota 14 sunea despre el ca e mai ceva ca el ....si e ptr ca mi-a dovedit-o in nenumarate randuri).As vrea sa inteleg cum poti sa te schimbi in cateva luni atat de mult ..e complet alta pers ....asta e impresia mea ...ca a venit un cumnat ( ei toti sunt vreo 10)decat ca avenit prietenul meu cel mai bun ..si inca astept ziua in care va veni acel prieten ....Toti asteptam asta......Eu nu pot sa inteleg cum iubirea lui e atat de oarba ?E adevarat imi e mila de Roxana ca nu oate sa il uite desi noi am incercat sa ii aranjam ceva intalniri( ma sint si vinovata ca nu i-am spus sa il lase ..si ca daca nu o sfatuiam eu sa il saute ...ca eu am insistat sa il sarute ptr ca ii vedeam ca se uita cu jind unul la latul ca doi adolescenti ...el e cam timid a si are 40 si ea 30 si e la fel de timida :oops: :oops: ) Nu stiu ce sa mai spun am atata de furie in mine ptr ca si-a batut joc de saraca fata ...ptr ca a uitat tot raul e care Eucalipta i l-a facut ....ptr ca isi lasa prieteni si familia ptr ea...si tot el va fi cel ranit ...si de ce imi e cel mai frica ..poate de aici "grija " exagerata ptr el ...odata mi-a spus ca daca aia il mai raneste odata in viata lui o omoara :cry: ...... Ce sa fac cum sa impac si capra si varza ...ce ar putea fi in capul lui? Aveti ceva sfaturi ..pls pls..... Va pupam dulce pe toate si pe toti ,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE! :x :x Ps. scuze de eventualele gresi dar tastaura asta nu prea merge :cry: si nu prea ma rabdare sa mai corectez din greseli...Multumesc ptr intelegere!!! Alessia [vampa],Benny (02.03.05) [nl] si Sebi (16.01.98[poc] http://community.webshots.com/user/alessia1055
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Observattie: daca te rasucesti/intorci cu 360 de grade cazi in acelasi punct, deci corect ar fi sa spui cu 180 de grade, asta ca sa se vada diferenta fata de ce era initial.

 

Referitor la subiect: individul respectiv isi merita soarta.

Prostia si domnia se platesc. Sorry daca am parut prea dura, dar nu cred ca are 5 ani sa il tragi de maneca, daca umbla cu o femeie de 50 de ani este problema lui. ca va regreta sau nu...iar este problema lui.

Cat despre fata aceea Roxana spune=i sa isi vada de viata ei, deoarece individul nu merita atentia si afectiunea ei.

 

Carolyne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca , cumnatul tau e prins intr-o pasiune periculoasa din care atunci cand va scapa s-ar putea sa fie tarziu pt el...daca deja a facut inchisoare si tot la ea s-a intors inseamna ca ceva il trage acolo impotriva dorintei lui .

Pacat ca a cunoscut o fata buna si nu vede asta .

 

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !

Laura si shoricutzu' Otilia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tre sa va vedeti de viata voastra si sa nu va mai bagati in a altora. daca vreti sa-l ajutati, fiti alaturi de el cand are nevoie de voi, iar in rest, vedeti-va de treaba.

 

Eu am o nedumerire referitor la inchisoarea: parca stiam ca inchisoarea se face pt fapte comise de tine.....asa ca nu vad cum putea sa faca puscarie din cauza ei.

 

[gravi] Ancuta id="red"> 10+ & [copil] Martijn, id="blue">(24.10.2003)id="Book Antiqua">

Poze cu Martijn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Ancuta ,dar fapta a comis-o ea ....cand a venit politia acasa a recunoscut-o el .Ea facea copii pirat de Cd-uri si le vindea pe la cunoscuti si vecini ..si din vorba in vorba .....cioc cioc la usa ....cine e vinovat ? Eu ca de sunt barbat si nu pot sa o las sa faca puscarie ...a primit zile de munca in folosul comunitatii,dar din pacate a avut un accident(si-a taiat f rau mana la munca ...aproape amputat-o)si nu a putut presta .Ea a zis ca a luat legatura cu un avocat(erau despartiti de vro 6 luni) si ca a trimis toate actele medicale ca sa ii fie amanata efectuarea pedepsei si totul este rezolvat ...asa ca toata lumea statea linistita cand....cioc cioc....sunteti arestat...nu a facut nimic ptr el nici macar nu a vb cu avocatul ptr ca erau f multe cai de atac....

Aveti dreptate nu ar trebui sa ma intereseze si sa il las sa faca ce vrea ...chiar nu i-am zis nimic in ultimul timp chair daca nu vb cu mine cand cind vin in vizita la noi ( ori de cate ori are nevoie de ceva) ..am tratat-o e ea ca pe una de a casei si ce mi-au auzit urechile pe urma[bang][bang])..ok eu ca eu ... dar a inceput sa ii afecteze familia ..Uite si acum ma calca pe nervi ptr ca trebuia sa vina sa ne ajute la ceva si e ora 8 seara si el nu a venit si nici nu o sa vina ( inainte daca zicea "vin la ora de... "cu juma de ora era inapoi)..al meu e un pachet de nervi jos .

cred ca de fapt problema mea este ca .... nu pot sa accept ca nu am vazut omul din spatele omului ...sau poate acest om apare numai cand este cu ea..... si imi e frica ca la un moment dat tot noi va trebui sa stergem "rahatu" cand ea va fugi si a..... orara.Sa nu ma intelegti gresit ..eu sunt genul de om care intind o mana de ajutor oricui din fam .. ei sunt 10 frati....2 fete si restul baieti ..si toti cand au o problema vin la Alessia ca ea e mama ranitilor[mamica](si culmea eu sunt cea mai mica ca varsta dintre ei[xx(])si are intotdeauna un cuvant bun ptr noi ....

Ce mai asta e ...ce o fi o fi si timpul ne va spune daca am gresit sau nu ....sper sa nu ma fi inselat ptr ca voi fi f dezamagita dar si dezamagirile sunt o parte a vietii[xx(][xx(]

 

Va pupam dulce pe toate si pe toti ,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis]

 

Alessia [vampa],Benny (02.03.05[nl] si Sebi (16.01.98[poc]

 

 

http://community.webshots.com/user/alessia1055

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze daca am fost cam aiurea dar ma supara la culme aceste manifestari ...sunt atat de multe lucrurile pe care as vrea sa le povestesc incat cred ca devin o amestecatura ...Imi cer inca odata scuze

Ultima postare s-a referit exclusiv la "cumnatel meu iubit " si la a lui pereche ....romanca noastra s-a mutat ieri in Elvetia cu serviciul si sper ca isi va gasi jumatatea [amoras]

Daca mai aveti nelamuri va rog sa imi spuneti ca nu prea stiu cum sa descos ceea ce am incalcit [bang][bang][bang]

 

Va pupam dulce pe toate si pe toti ,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

[bis][bis][bis]

Alessia [vampa],Benny [nl](02.03.05 si Sebi (16.01.98[poc]

 

 

 

http://community.webshots.com/user/alessia1055

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...