Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 2004 (66)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

dutzi id="red">m-ai intrebat de didutzaid="red">...eu ma mai intalnesc cu ei, nu atat de mult cat mi-as dori./..sunt absolut superbi copiii ei, sa-i vezi cum pasesc, stau in picioare, ganguresc...le cresc dintisorii...chestii dintr-astea. insa acum are probleme cu daria ca a facut febra mare cateva zile si nu stie de la ce. trebuia sa mai mearga in dupa masa asta la un medic. maine o sa o sun din nou. atat de rau imi pare ca are probleme ... si sambata trebuie sa fie si nasa

 

 

[foto]

bianca si tudor (03.11.2004)id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim de urari [pup]

sa ne mai laudam si noi un pic[bang] a iesit si dintisorul 3 dar nu ca orice dintisor cuminte cu cate un coltisor ciii tot odata avea saracutul gingia vanata cu cheag dedesubt[bang] si urlaaa[bang] cand a spart s-a retras si vanataia[alcool]

azi iar a facut greva foamei[bang] dar fiind ziua lui l-am iertat[alcool] a mancat bibe cu lapte la 11 si apoi a mmai mancat unul la 21 ( cam 150 ml fiecare)in rest nici gram ce-s alea fructe? legume de 3 feluri diverese combinatii nu e bun[bang] am pus-o pe seama caldurii si gata a mai trecut o zi[:D]

 

 

cineva pusese candva o lista de pus in bagajul lui bb help o vreau si eu asa ca ajutor caci maine trebuie sa ma apuc de bagaje si la cat de zombi sunt cred ca o sa uit esentialul[:D]( copilul) si apoi restul lucrurilor marunte[bang]

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si[:I] nu ma mai laudati atat ca nu fac mare lucru si nu sunt un inger ajut si eu cum pot , pe cine pot si cand pot dar sincer [:I] nu o fac pt laude sau multumiri ci doar pt ca asa simt asa ca nu ma mai laudati atat ca mi se urca la cap[}:)] iar printre noi sunt multi altii care merita laudati( nu vreau sa dau nume ca sa nu uit pe cineva)

[i]

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O, sanatate multa sa le transmiti si din partea noastra, stiam c-au fost bolnaviori, dar nu mai stiam ce e cu ei. Ii pupam si pe ei, si pe voi, ca sunteti tot asa de scumpi[pup][pup.

Ad_riannaid="red">, si zi-ne si noua, ce face Tudor in timp ce Biencuta canta?[:)]

 

Otiliaid="red">, ca mi-am adus aminte, peste nu i-am dat inca, vreau de sapt viitoare, o sa incep cu pastrav, apoi probabil ton, astia nu stau nemaipomenit la capitolul asta(ma refer la peste proaspat).

 

Va pupam pe toti,

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Otiliav

Tryid="red">, si la noi prima saptamana a fost cu 20 max 50 ml de lapte. Pana la 6 luni, nu am folosit biberonul asa ca pentru ea era o jucarie noua. Pur si simplu nu vroia sa suga! Ea era obisnuita cu gustul de lapte praf deoarece ii dadeam cereale cu lapte care-i plac la nebunie.Rezolvarea a venit in timp. Pe masura ce a scazut productia la mine, a inceput si ea sa suga mai bine la biberon. Daca-i dau din cana, de 3 ori suge, a patra oara face balonase.Este totusi bine, ca ai nostri nu dau afara. In felul asta ii mai putem pacali putin.Otilia si Ana Maria (18.12.2004)


id="quote">id="quote">Ma, si eu ii dau cereale cu lapte de 3 luni jumate, insa... tot degeaba. Aseara si azi-dimineata n-am mai incercat. Ii dau san de 2 ori: dimineata si seara, ca ziua nu mai suge nici rupt (oricum stiu ca e normal sa inceteze suptul peste zi la varsta asta). Eu imi faceam mai mult probleme pt. calclui si celelalte vit. din lapte, dar am suplimentat cu iaurt si branzica de acum. Alex termina un borcan mare de 750g de iaurt in 2-3 zile. Nu stiu daca e mult ori putin cant. avand in vedere ca lapte suge doar de compleziiiir.Si Roserbid="red">, diferenta la Bianca a fost ca ea bea oricum laptic praf pana la 8 luni. Le noi problema e ca alex nu accepta lapticul praf. O fi si pe fondul unei pofte reduse de lapte (care poate apare la varsta asta), dar el nu a acceptat putinul lapte praf pe care l-a baut pana acum, ci i l-am indesat eu fortat pe gat. Daca era dupa el, nu se misca dunga de lapte de pe biberon."Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ad_rianna

[brtry id="red">ziceai tu mai demult de o pozitie a lui alex in 4 labe cand se tot clatina si nu stia ce sa faca...cum ii zicea? bianca toata ziua face asa uta-uta de vreo 4 zile...mor de ras


id="quote">id="quote">

Violatorul din Herastrau[:D][:D] - e impumutata expresia, nu e scoasa de mine...

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dutziid="red"> eu toate carnitele le pasez binisor, desi i-am mai dat de la mine din farfurie si un pic de pui nepasat si l-a mancat bine si nici nu s-a inecat.Peste nu i-am dat nici eu.O sa incep sa iau file, ma cam enerveaza mirosul lui.De alternat eu dau o zi ficatel (de sapt asta am inceput in combinatie cu pireut de cartofi cum ne-a invatat Aime), 2 zile carnita de vaca, 1 zi ou, alte 2 de pui, si a 7-a zi iar out.

 

Paxela sa-mi amintesc...pentru 7 zile am luat :

toate medicamentele : bepanthen, de raceala, de nas, de febra, de constipatie, cufureala eu o tratez daca e cazul cu banana, vigantolul, termometru, pompita de nas, comprese sterile.

-1 tricou m scurta /zi plus 3 de rezerva in cazul in care intr-o zi tr sa-l schimbi de 2 ori

-4 pant scurti

-1 trening

-1 pant lung

-2 bluzite m lunga

-1 hanorac cu gluga

-palariute

-pampers pt 2 zile, restul am cumparat de acolo...dar erau mai scumpi la Geneva ca la noi, nu stiu in grecia...mai bine iei ca cine stie pe unde ajungeti...

-servetele umede

-jucarii

-prosop

-pat, carut

-lenjerie patut

-1 ciorap lung

-1 caciulita subtire cu uechi pentru vant (poate faceti vreo croaziera)

-3 per sosete

-de incaltat

-bibe pt ceai si apa

-ceai granule

-borcanase

-babetele

-lingurita lui

 

Repet astea erau pt 7 zile, din care am folositid="size3"> :

-2 per pantalonasi scrti

-5 tricouri

-palariute

Cand plecati ? vacanta plcuta si drum bun si usor

 

familia nebunica

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor si bebicilor!

Ieri am facut ptr. a treia oara vaccinul DPT!!!; gata ptr. anul asta, mai avem odata la anul si pe urma cand o merge la scoala[bis]

Azi este c-am maraita domnisoara Emily, pe cand sora-sa, Arisa, este in toane bune, si asta ptr. ca ieri i-am luat o jucarie noua, ceva de desenat[alcool]; toata ziua vrea numai jucarii, nu poti merge undeva sa nu pleci cu ceva mic din magazin[bang], dar asta este, le va folosii Emily in curand, asta numai daca vor mai fi intregi[alcool], ca la cum foloseste Arisa........[alcool]

Va spuneam ca lui Emily nui place laptele praf, dar adineauri am fortat-o si a baut 100ml + fructe(bananica si mandarina) cu branza de vaci, care ni aia n-a devorato pe toata[bang]; ea impingea cu limbuta titina, eu impingeam la loc, si uite asa a baut[bis], dar placere zero[bang]

Tryid="red"> daca descoperi vreo cale de a-i administra lapticul anuntama si pe mine!!![bonjovi]

Onitzaid="red"> ai perfecta dreptate ca atunci cand le vad ca ase joaca impreuna frumos(uneori) imi este drag, de-mi vine sa zbor de bucurie, dar cand le vad ca maraie(de fapt cand Arisa o chinuie pe Emily) imi vine sa ma arunc de la etaj si sa tip precum tarzan in jungla, dar asta este, or creste ele si s-or impaca bine???

 

mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/munterosucaine

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ptr. ieri id="red">[s][s] Silviu Ionut(paxela),Andrei(florypop),Christian Gabriel(mate) id="blue"> sa cresteti mari si sa va ascultati parintii!!!, si ptr. mamici[flo]

Ptr. aziid="red">[s][s] Paul Constantin(onitza)id="blue"> sa cresti mare si mult noroc si ptr. mami [flo]

 

mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/munterosucaine

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...